д-р Алън Начев- само Не!!!

  • 48 402
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 20 144
shushi_83, мисля, че тази тема ще ти е полезна. А на първа страница има координати на добри гинеколози.  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=718746.0

# 16
  • Мнения: 105
shushi_83, мисля, че тази тема ще ти е полезна. А на първа страница има координати на добри гинеколози.  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=718746.0



Благодаря ти аз вече се ориентирах, насочиха ме към проф.Горчев в Плевен вече бях там ще ме оперира другата седмица, реконизация ще ми прави, имам дисплазия на шийката на матката.
Иначе бях при д-р Начев каза да си занеса стъкълцата в раковата болница за второ мнение от техните патолози, за да прецени дали да прави реконизация.

# 17
# 18
  • Мнения: 105
Момичета искам да ви кажа че съм супер супер объркана вече бях сигурно при 5,6 д-ра то патолози, то професори, то гинеколози всеки казва нещо различно. Един казва операция иначе живот още 2 години(това каза проф. Горчев) другите казват може изгаряне само пък после ще видим, ще се следи и така и аз вече съм тотален шах. Не знам какво да правя имам назначена реконизация при Горчев, един доцент ми каза че щял много да вземе и после няма да износя дете Sad Наистина не знам вече какво да мисля какво да правя. сори за объркания пост това е от състоянието ми и то объркано Simple Smile

# 19
  • Мнения: 351
Препоръчвам ти да се ориентираш към операция, защото не ми звучи много оптимистично, ако някой ти каже, че ако не се оперираш - живот 2 години.

# 20
  • Мнения: 105
Препоръчвам ти да се ориентираш към операция, защото не ми звучи много оптимистично, ако някой ти каже, че ако не се оперираш - живот 2 години.



да благодаря това направих операцията беше вчера пак я правих при д-р Начев в майчин дом, сега остава да излезе резултата другата седмица и се надявам вече всичко да е изрязано Simple Smile

# 21
  • Мнения: 20 144
да благодаря това направих операцията беше вчера пак я правих при д-р Начев в майчин дом, сега остава да излезе резултата другата седмица и се надявам вече всичко да е изрязано Simple Smile
Защо се отказа от Горчев, питам просто информативно?

# 22
  • Мнения: 105
Защото по неговите думи той щеше да изреже повече, което после щеше да се окаже проблем за износване на плод при забременяване, а това предстои живот и здарве.И след срещата с него имах още 4 срещи с различни доказали се патолози които казаха че е абсурд да ми дава живот 2 години, понеже това което имам а пасивно не се развива, и не се знае дали някога ще се развие.Като цяло така усетих нещата, надявам се след седмица и резултата да покаже че съм взела правилно решение 

# 23
# 24
  • Мнения: 454
За да не пиша фермани, моят преглед при доктор Начев напълно се покрива с написаното от cristi. В допълнение да кажа, че отидох с цитонамазка и биопсия, направени предишната седмица. Първата му работа беше да ми каже, че тези изследвания за него не важат и на секундата ми ги направи отново. След това ми обгори раничката и си тръгнах с уговорката да мина да си взема резултатите. Все още се ядосвам като се сетя колко пари ми взе, колко между другото мина всичко. Когато след 10 дена отодих да си взема резултатите, които между другото бяха същите, като тези на които той нямал никакво доверие, лекарят изобщо нямаше представа, че само преди дни ме е виждал, сме говорили и започва наново да ми говори как трябва да ме хоспитализира, за да се лекува тази раничка, колко точно струва избора на екип и т.н. Леко му подадох, че всъщност раничката е обгорена и той се оцъкли. Нямам думи, кракът ми няма да стъпи повече в Майчин дом.

# 25
  • Мнения: 6 166
Момичета, искам и аз да си кажа мнението тука, т.к. от Септември насам обикалям по гинеколозите в София и общо взето се нагледах на какви ли не неща.

1. Ако някой гинеколог почне "да те убеждава" че едва ли не ако не се  оперираш веднага си с единия крак в гроба, това на 99.9% означава, че те нямат представа какво ти е точно, обаче, ще те отворят за да си вземат пари от касата, ще те изкормят от вътре (и т.к. преди операцията се подписваш че си съгласна да режат, няма да можеш и да ги съдиш тия "лекари" са осакатяване за цял живот) и накрая пак може да не ти свърши работа. Затова - каже ли ти някой: ама оперирай се веднага, иначе много лошо за тебе: най-вероятно не знаят какво ти е, нямат поставена точна диагноза и вместо да си свършат работата (за което би трябвало да са учили и практикували с години) искат да те оперират (да вземат по клинична патека пари за операция + за избор на екип..) и най-вероятно не са си прочели и учебниците. Извод -> веднага при друг лекар. Направо веднага. 

2. В същия кабинет в който преглежда Начев (за който все още нямам мнение, но след няколко дена ще имам и за него), има една куче докторка: Гълъбица Велева. При тая - пари да ви дават не ходете. Само ще ви вземе парите "на частно", а това че няма право да работи на частно, че не издава амбулаторен лист и касова бележка с фактурата (което е ЗАКОННО право на всеки един пациент когато отиде на частно). Урок номер 2 е: ако някой лекар в държавна болница иска да ви взима пари "на частно", но не издава амбулаторен лист и касова бележка: този лекар ви преглежда незаконно, и няма право да ви изка пари. Извод -> веднага при друг лекар.

3. Когато си избирате гинеколог - търсете си "лекар със сърце". Има такива, които просто ще ти отрежат всякакви надежди че нещата могат да се оправят и направо могат да те съсипят с коравосърдечието си ... о да - има много такива.

4. Има няколко гинеколози, които с чисто сърце мога да препоръчам. Единият е: Любомир Джунков. Той завежда гинекологията в Пирогов. Той ми беше хирург на моята операция и просто - златни ръце има този човек. А и го бях проверила по форумите и с други лекари за славата му - взички, които не бяха "идвай да те оперираме пак щото не знаеме какво ти е" ми потвърждаваха че от цялата страна той е човекът който може да направи такава сложна операция и да я направи успешно.

Иначе, успех с лекарите на всички.

# 26
  • Мнения: 0
Здравейте,

Искам да ви опиша преживяното от мен.

На 25 години съм.

Преди 2 седмици ми намериха 6 см. киста на левият яйчник. Гинеколожката ми директно ми препоръча д-р Начев.  Реших да се консултирам и с други лекари и те ме посъветваха да не се замислям за д-р Начев и директно да отивам при него, имал златни ръце.

С много страх в сърцето след прочетеното във всичките форуми за него си записах час в майчин дом. Чаках си аз на пейката пред кабинета му. И по едно време един усмихнат белобрад човек ме посрещна подаде ми ръка и ми се представи учтиво. Беше д-р Начев.  Покани ме в кабинета си. И искам да поздравя всички които работят в Майчин дом. За тяхното желание и хъс за работа в тази мизерна среда. За съжаление нашата държава нехае за тези хора които работят там и на които им се заплаща мизерна заплата за да помагат на хората.

Както и да е. Д-р Начев ме прегледа и ми каза че е ендометриозна киста и трябва да се отстрани с лапаро. Бях супер притеснена. Никога не са ме оперирали и никога не съм била под пълна упойка. Този човек ме погали по главата бащински стисна ме по бузата и ми каза: "Спокойно дете, ще  мине и замине." този човек ме успокои страшно много.

Дойде денят на операцията. Викнаха ме рано и ме настаниха в една стая с едно младо момиче, докато подготвят операционната. По едно време д-р Начев мина поздрави ме усмихна ми се мило и каза: "Спокойно дете в сигурни ръце си".

Докато ми слагаха упойката, сърцето ми щеше да се пръсне от страх. Сестрите и анестезиоложката видяха страха ми и веднага започнаха да си говорят с мен за да ме успокоят и последното което помня е как ми казаха с усмивка в очите им е : "И да ни кажеш какво си сънувала после" Simple Smile.

И както си бях в операционната се озовах в реанимацията. Беше ми толкова студено, но това беше от упойката, акушерката дойде усмихна ми се и ме попита как съм и дали ми е студено. Завиха ме с дебело одеало и малко по малко тресенето спря. Бях в стая с още 2 възрастни жени жени. Едната жена не беше психически добре и през 15 минути викаше акушерката за различни неща. Бях в реанимацията в около 9 сутринта и до 9 сутринта на следващият ден, тази жена не спря. Искам да ви кажа с какво търпение и учтивост акушерките в реанимацията на всяко повикване, без значение дали беше в 3 или 4 сутринта, те отиваха при жената и се опитваха да и помогнат и да се опитат да и помогнат. Нито един път не й се скараха, развикаха или да не се отзоват на повикванията й. Страхотни хора! Имат желание да си вършат работата.

В 8 сутринта пристигна д-р Начев да ме провери как съм. Помогна ме да се изправя. Погледна ми дрена и каза, че е готов за махане. Аз го попитах дали ще боли? Той ми се усмихна мило и почна да се шегува и да ми казва: "Ооооо да много направо ще трябва да те държат няколко човека  Simple Smile ". Даже не разбрах кога ми го махна Simple Smile

В момента си почивам вкъщи и чакам да дойде четвъртък, за да ми махнат конците. Болка не съм изпитвала, само придърпване при пъпа.

Искам да похваля този човек! Погрижи се за мен все едно съм негово дете, успокояваше ме през целия период и въпреки мизерната обстановка си свърши професионално работата!

Искам да кажа, че в Майчин дом работят страхотни професионалисти!

# 27
  • Мнения: 19 687
rom4eto , а колко ти струваше цялото това удоволствие?

# 28
  • Мнения: 6 166
и аз това щях да питам. Начев е наистина специалист. и мене ме бяха пратили при него, и той потвърди това, което ми беше казал и един друг лекар - д-р Генчев, че не съм за операция.

обаче съм чувала за него че взима пари. Гълъбица Велева, при която бях аз, и която е откровено некадърна - взимаше на частно прегледите си в държавната болница. колкото и да й е мизерна заплатата - тя не плаща на болницата наем - а си има частен кабинет, а по нейни думи: не работя със здравната каса.

има и още един лекар там: Божидар Славчев - за да си на преглед при него: 150лв в частния му кабинет. и ако трябва операция - сте ти я направи "безплатно" в майчин дом... ти само ще трябва да се подпишеш където трябва, за да си вземат после парите от здравната каса.

не че нещо, но аз съм си доволна от лекарите в порогов. свършиха страхотна работа, без да са ми искали и една стотинка.

Последна редакция: пт, 28 мар 2014, 06:01 от Golden Heart

# 29
  • Мнения: 351
Тази дето е останала доволна от бащинското отношение на въпросния Начев, май му е близка, или пък е работник в Майчин дом. Лежала съм няколко пъти там и не съм останала с това впечатление, дори когато си бях платила купища пари за раждане с избор на екип и то при една от най-известните им доцентки. Замалко бях да родя бебето в леглото. Точно няколко секунди ме деляха от това да изтреса мъника в кревата, щото доцентката избяга да си прегледа в частния кабинет някаква си. Аз й викам да не тръгва, че ме напъва, а бях и с окситоцин, пък тя ми вика, нали преди малко те прегледах и разкритието ти не е голямо, а и не викаш толкова силно, че да са ти чак толкова силни болките. А останалите акушерки от екипа ме зарязаха, защото пък не бяха включени в избора...Нещата бяха просто " прекрасни " и точно 5 минути след като доцентката излезе, аз получих първия напън на игонването и замалко бях да го изтреса мъника. Добре че една чистачка ме чу и веднага викна другите, някак си успяха да ме изправят и бързо се качих на магарето, което поради ремонт на родилна зала, се оказа че не е магаре, а легло с ремъци, на които да си качиш краката. Е, за мен нямаше време да ми качат краката на ремъците и веднага щом легнах на леглото родих...Та за това удоволствие с избор на екип се изръсих добре, макар че имаше риск и то наистина реален, а не измислен да изтреса бебето на пода докато търчах към леглото с ремъците. Този лукс ми струваше бая парички, при положение че доцентката не ме изроди, защото си беше отишла на частен прием и дойде само, за да отчете дейност и да ме зашие, щото имах вътрешно разкъсване, а за отношението на персонала, нека оставим на онези, които правят реклама на болницата, да си говорят каквито си искат похвали, но няма да заблудят никой. Не казвам, че специалистите там не са добри. Напротив най-добрите са в бг, но така са се уяли, че човещината им им куца, за което съм сигурна че ще бъдат съдени някъде там в небитието.

Общи условия

Активация на акаунт