Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 477
Привет,
Пиша от болницата. В 7:10 проплака бебе Лъчезар, 3260, 49см Heart Eyes
Дано всичко е наред с бебе, защото аз съм с вирус- болно гърло и нос

# 706
  • Мнения: 113
Skeila Да ви е жив и здрав юнака! Много хубава новина, а ти бързо да се възтановяваш

# 707
  • Шоколандия
  • Мнения: 123
Здравейтиии!

Иив, определено имаше щъркелова вест, просто много реален сън. Даже ми е ред очите, написана с бледо розово, само мерки и теглилки не помня Blush

Пъъък аз си имам 2,5см разкритие (нааай- накрая), ако до утре в 18:00 няма развитие ще се обаждам на док. за преглед. Вижда му се краят Praynig

Другата Ива нещо ми е криминална, 'ма ще почакам да се появи до довечера, ако не нещата са ясни. Уж щяхме да се видим в чакалнята, а никаква я нямаше Thinking

Кукумел, на мен напоследък ми оттичат прасците, не знам явно е нормално. Съдя по това, че не мога да закопчея ботуши, които преди с напъхани дънки в тях са ми халтавели.

Хей, Скейла, честито ти щастие, бързо да оздравяваш ти!

# 708
  • Мнения: 1
.

Sofia_shi ти къде ражда в Пловдив?

[/quote]
В Торакс. Страшно съм доволна. Не съжалявам и за една похарчена стотинка. Да не говорим за отношението - просто са невероятни.
Mimka_8 а ти къде роди??

Последна редакция: пн, 19 ное 2012, 14:10 от sofia_shi82

# 709
  • София
  • Мнения: 3 123
Привет,
Пиша от болницата. В 7:10 проплака бебе Лъчезар, 3260, 49см Heart Eyes
Дано всичко е наред с бебе, защото аз съм с вирус- болно гърло и нос

честито,да ви е жив и здрав!

недаби,много ви е хубаво,а децата са чудни -да сте много щастливи! Hug

Дарк
,аз два пъти съм си дупчила пъпа и много бързо ми се затваряше дупката след това.Единият път я махнах за една лапароскопия ,а другият за раждането - е трети път реших да не се дупча и сега нямам.

шушулче,аз ползвах също хомеопатия,но на капки - Траумил С и съм доволна много(аз съм секцио и определено ми помогна).В него също има Арника.

Физиологичен р-р слагам в нормално легнало положение-то се слагат 1-2к. ,няма кк да се задави.

За мамите с хрема и запушен нос - аз и с двете бременности последният месец слагах капки,че не можех да дишам иначе.Даже в денят на секциото си сложих Назик кидс.

Аз започнах да давам на беб Гастроцинезин заради повръщането -хомеопатия е и май има ефект.
За акането - в началото всеки памперс беше наакан,сега разреди ,но пак поне 3 пъти задължително ака обилно.Пишкането е доста също.
От днес давам и Вигантол - по 2к.,че му е по-голяма фонтанелата.

Ние днес ще урасяваме елхата. Laughing Close-mas:

стискам палци на мамите в очакване!

Последна редакция: пн, 19 ное 2012, 13:44 от angels_zg

# 710
  • Бургас
  • Мнения: 231
Здравейте,
още не съм родила, а всяка вечер съм с контракции но ми минават, писна ми от това лъжливо раждане.
Сега си взех малинови листа и си направих чай, казват, че спомагат за раждане.

# 711
  • Мнения: 319
Момичета, да ви кажа, че торбичките с черешови костилки имат много добър ефект върху коремчетата на бебетата, аз от както слагам затоплена на мойта буба веднага се успокоява.
Иначе в сряда ще ходим в Селена да видим дали наддава като хората вече или не, голяма треска ме тресе Praynig
Честито на всички обебели се мами  bouquet

# 712
  • Мнения: 1
Здравейте момичета  Hug

Покрай сладкото ми диване не ми остава време да пиша....чета и после забравям какво съм чела, докато седна и аз да щракна един коментар....исках много неща да кажа, нооо...каквото помня...

Най-напред да честитя новите ни бебенца! Да са живи и здрави и много послушни  Hug

Иив
, нещо за сънища се заговорихте и се сетих за твоя сън как раждам рано сутринта....и та горе долу се сбъдна.....рано сутринта ме приеха в болницата....хихихи....е, все пак родих вечерта, но ако ме бяха оставили за нормално може би на следващия ден сутринта евентуално можеше и да почне самото раждане.....

Гледам много сродни души имам тук относно секцио и нормално - та и аз да си кажа.....за мен вариант секцио изобщо не съществуваше....обаче се наложи и доктора каза, че ако ме беше оставил да родя нормално (а аз си бях почнала с контракции и всичко) щях много да се измъча и накрая пак щяха да ме резнат...така че момичета, доверявайте се на докторите (макар и не винаги да го заслужават) и мислете кое е най-добре за бебчо....а и да бъдем честни: секциото май е доста по-лесно от нормалното....дори се замислих, че съдбата е преценила, че аз с моя нисък праг на болка сигурно нямаше да издържа на нормално....факт е, че на 1 см разкритие и първи контракции се гърчих от болка....не ми се мисли какво щеше да е след това...криво ми е, че не родих нормално, но все пак беше по-добрия вариант....Кураж момичета! Всичко ще се нареди по най-добрия начин за вас и бебоците!  Hug Hug Hug

Имам 2 въпрос към мамите родили секцио:
1. Кога се започва мазане и разтриване на раната? И какъв продукт ще ми препоръчате за по-бързо заздравяване и заличаване на белега? (знам, че няма да изчезне напълно, но поне частично...)
2. Има ли някакви упражнения за прибиране на корема? Не ми се ползва колан, защото доколкото знам малко или много атрофира мускулите  newsm78 И ако има такива упражнения, кога мога да започна да ги правя? И кога мога да почна да спортувам като цяло?
Извинявам се ако въпросите са ми тъпи, но както споменах, не съм си представяла, че ще родя секцио и изобщо не съм се интересувала от тези неща....

За течащото ни носле да кажа новини и евентуално да помогна на мами, които може да имат подобен проблем: има само един аспиратор, който върши работа и това е този, с който майката изсмуква сополчетата (не се шашкайте, не стига до мамата)...след като се измъчихме с какво ли не, с това се преродихме....и с физиологичен разтвор преди третирането, разбира се....та не си давайте парите за други аспиратори, те не вършат работа!  Peace

# 713
  • Мнения: 1
Мимка_8, Марито, вие в кои квартали на Пловдив сте??
Питам само,защото да не стане да се видим по градинките ида не знаем че сме писали Simple Smile)
Надявам се че не е много нахален въпроса

# 714
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
тук съм и си имам 3 см разкритие. утре тр да се обадя на док за преглед в сряда.
Пуфи, теб те нямаше, аз си бях там.
Лори, защо да ти предизвикват ражданр като терминът ти е на 22-и?
Кукумел, на мен винаги десния ми отича повече от левия.

# 715
  • София
  • Мнения: 3 123
Мари,дано да наддава вече малката нормално и да се успокоиш! Hug
А от къде се купува това чудо с черупките?

Монс,може с Цикатридина спрей да обработваш секциото за по-бързо заздравяване.За заличаване на белега моята лекарка ми каза от 14-ти ден да мажа с нещо,но аз още не съм си взела. BlushДерматикс е хубав ,но е 40лв. за 6г.  и към 80 за 15г. .Има и едни лепенки силиконови също много добри ,но те са 100-тина лв,(те поне са за по-дълго използване).Аз май с Контратубекс ще пробвам ,като най-евтино.
Спорт мисля след 3-тият месец чак може.АЗ  с баткото ползвах колан - сложиха ми го още щом ме зашиха в операционната.Сега също нося - моята лекарка така ми каза и го сложих още в деня след секциото,което много облекчи болките при ставане и завъртане в леглото..Но трябва да си купя нов,че този вече ми е голям и все едно го няма.

 И аз с първото държах да родя нормално,но бебо беше голям и с голяма глава.Изтърпях си болките,дочаках си разкритието,качиха ме на магарето ,напъвах и накрая ме резнаха.Та ако лекарите ви преценят,че е нужно,по-добре човек да си спести и двата вида раждане.

# 716
  • Мнения: 531
skeila Честито бебче!
ivaneliq_q и аз бях с 3 см разкритие и на следващия ден родих Simple Smile Стискам палци
angels_zg не е ли рано още за елхата. Направо ви се чудя на силата, която имате Simple Smile На мен не ми остава време дори прахосмукачка да пусна, мъжа ми се занимава. Пък вие с по няколко деца незнам кога спите и си почивате. Камо ли да си помисля за Коледа...
Марито би ли споделила от къде си взе такава торбичка и кога я слагаш преди или след хранене?




# 717
  • Мнения: 280
Sofia_shi ти къде ражда в Пловдив?
В Торакс. Страшно съм доволна. Не съжалявам и за една похарчена стотинка. Да не говорим за отношението - просто са невероятни.
Mimka_8 а ти къде роди??
[/quote]
Аз родих във ВМИ. Ти си родила ден преди мен и затова попитах да не би да сме се засекли в болницата, но ти си раждала другаде. Радвам се че при теб всичко е минало добре и си доволна. И аз не се оплаквам въпреки че не си плащах. За съжаление вече 4 г. не живея в Пловдив. Работих там и си пътувахме, мъжо продължава да си пътува.

Skeila, честито ти бебче. Бързо възстановяване.

Angels много рано ще украсявате. И моята дъщеря пита кога, но си мисля за началото на декември. На нас ни изписаха по 3 к. Вигантол.

# 718
  • София
  • Мнения: 3 123
ами раничко е ,но мноого обичаме този празник и украсата ни създава страхотно настроение и ни е едно такова уютно,та бързаме да си доставим това удоволствие.Баткото и той чакаше с нетърпение - той си украсява негова елха в стаята със специални детски играчици за елха.В хола пък ни е над 2 метра елхата.Пускаме си и коледна музика ,изобщо ... кеф. LaughingС баткото пишем и писмо до Дядо Коледа,което изпращаме на един адрес и ни връщат отговор на специлана коледна хартия. Grinning
Иначе за спането - трудна работа .Спя по 3-4  до 5 часа  макс,защото ние лягаме към 1ч. ,беб се буди към 3-4 и до 6 не заспива,после в 8 е пак на линия.Аз пък през деня не мога да спя.Ама аз и на работа като ходех първа смяна ,пак по 5 часа спях и съм свикнала.

# 719
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 148
puphi, ivaneliq, много се радвам за вашите разкрития  Grinning
Иначе и на мен само десния крак оттича, малко се притеснявам за тези оттоци, защото означават, че и по коремната стена се образуват и е признак за загуба на белтък. НО...... още малко както се казва.
Лори, Гери, не се притеснявайте, докторите знаят кое е най-добро за вас и за бебоците. В крайна сметка щом е мнение на повече от един лекар, явно е за добро.

Честито бебче  Лъчезар !  smile3525

Общи условия

Активация на акаунт