Детски Градини Варна Тема 4

  • 43 519
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 477
Системата с опашките въобще няма да помогне да се реши проблема. Последно преди премахването, при откриването на нова градина се чакаше 3 седмици предварително. Освен това, както се получи тази година при някои градини, че всички места се заеха от деца с предимство, каква полза да чакаш. При системата с опашките имаш право да кандидатстваш в една градина само. Преценете колко добра беше тази система.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 153
Именно, само в една градина - нашата квартална градина...А сега тук се мъкнат от вси крайща на града и селата наоколо...А аз гледам в двора от терасата ми и се чудя защо нямаме място там...Защото, когато чаках за баткото преди 6г отпред стояха само хора които им трябваше градина, не фръцли дето искат да ходят на Мола и пускат тото за кеф...
Точкова система ни трябва,не лотария...и пак ако никой не проверява документите - за трудова заетост, платени осигуровки и т.н - всичко е на вятъра...

# 62
  • Мнения: 120
Хора предложих го това защото никак не ми е приятно всяка седмица да разиграват детето ми на лотария и да си втълпявам че детето ми няма късмет а това всъщност не е така вече го преживях с каката две години се въртим на тоя шиш и сега пак с малкия   ВИНОВНА Е ОБЩИНАТА ЗА ТОВА ЧЕ НЯМА МЕСТА  ТАЗИ ЛОТАРИЯ МИ ИДВА ВЕЧЕ ВЪВ ПОВЕЧЕ
ДАВАЙТЕ ДА СЕ СЪБЕРЕМ И ДА ОБСЪДИМ КАК ДА ВНЕСЕМ ТЕЗИ ИСКАНИЯ В ОБЩИНАТА ли е с години всяка седмица петък 19:00 да съм пред лаптопа като пълен идиот. ОТКОЛКОТО ДА ЧАКАМ ПРЕД ГРАДИНАТА ДВА ДЕНА КОЕ НЕ МОГА ДА ОСПОРЯ ДА СИ МИСЛЯ ЧЕ МОЕТО ДЕТЕ Е БЕЗ КЪСМЕТ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ОСВЕН ТОВА ПРИЕМА ВЕЧЕ НЯКОЛКО ГОДИНИ Е ПРЕЗ АПРИЛ ТАКА ЧЕ НЕ е студено предпочитам да чакам 2 дена пред общината!!!

Последна редакция: нд, 11 ное 2012, 22:20 от Роси_Дени

# 63
  • Мнения: 120
 СЪЖАЛЯВАМ обаче хората с приети деца не знам какъв ще им е проблема ако се промени системата

Последна редакция: нд, 11 ное 2012, 22:23 от Роси_Дени

# 64
  • Варна
  • Мнения: 153
малко ми се обърка словореда СЪЖАЛЯВАМ
Ние те разбрахме, Роси... Hug И сме всички в този порочен кръг...
Вижте,аз имам среща в Общината на 14.11 със зам кмета пак...Да използваме този шанс да и връчим отново предложенията и  да видим...Кой ще обобщи и ще ми прати на лични примерни предложения? Аз поемам задължението да ги предам, обсъдя ако се наложии т.н Ако има желаещи да ме придружат -моля...

# 65
  • Мнения: 401
Според мен основния проблем е недостига на места и тук следва, че която и система да се избере все ще има неприети и недоволни! Затова основното предложение към общината трябва да е да се осигури изплащане на определена сума на всяко дете, което наравно с всички други е кандидатствало и не е прието. Общината ще започне да ни обяснява как се работи по решаване на  проблема, колко много места са открити през еди коя си година и как до края на мандата ще решат проблема.... НО нас и нашите деца това няма да ни огрее! Стотици деца ще останат навън- дискриминирани, те с нищо не са по-лоши от приетите и заслужават наравно с тях да получат грижа или пари за да им се осигури грижа. Ако От общината не могат да осигурят места в общинска градина, да осигурят в частна градина или да плащат директно на детегледачка. Полагащите се средства не ги искам за себе си а за детето  Naughty, то ги заслужава наравно с всички други.
Както писах по-горе, аз съм за организирани действия, предварително обявени дати , за които да можем колкото може повече хора да се съберем. Казвам "предварително", защото много от нас или са с децата или са на работа и не могат просто от днес за утре да ходят по срещи, на които не се знае въобще колко човека ще се съберат.  Или ще се организираме или по-добре да не си чешем езиците тук! Samо с писане пред монитора няма да стане!

# 66
  • Мнения: 193
За висенето пред градините. Вече е 2012 г. Хората си оставят децата от колите направо в градините като в McDrive, както се разбра. Заявленията могат да се подават по електронен път, и само хората без компютри или с документи за предимства да ходят на място. Заявленията на първи тур могат да се класират по отдалеченост и вх. номер, за да не се тълпят всички накуп. Резултатите за всички кандидатстващи могат да са видими в Нета...

Горко на този, който се качи на вашата каруца. Идеята с връщането на опашките въобще не ви гарантира, че като висите над месец пред градината на смени (защото това беше последната ситуация), ще бъдете приети. Децата с предимство не се нареждаха на опашки. Да не говорим, че имаше изяден списък, дежурни полицаи на смени пред всяко едно детско заведение , не малко конфликти между чакащите за първи и последни номера и т.н. Това като картина от комунизма.  Твърдо НЕ на подобни картини. Това ще е новина в цяла Европа и никой няма да си позволи лукса да върне този метод.

С абсурдни и лесно опровержими предложения няма да се стигне до никъде. Най-логичното нещо, което е било предлагано е финансова компенсацията за неприети деца. Това е много добро предложение.
Корекциите по правилата/метод на прием ще променят нещо, но няма да отворят нужните места. И най-важното е, че това няма да се случи за всички толкова скоро.

Последна редакция: пн, 12 ное 2012, 10:29 от Register

# 67
  • Мнения: 120
Естествено че проблема е липсата на места никой не твърди обратното никой не го интересува кой как влиза в ДГ като има места за всички проблема е с тази лотария Регистър естествено че ще си защитаваш работата обаче моето дете си има достатъчно късмет и няма нужда да го разиграваме на твойта лотария нали все ще се измисли някакъв друг принцип не толкова унижаващ хората и най вече 3 годишни дечица.Що не вземеш ти да обясниш на моето дете защо системата не го е избрала да ходи на градина А?Едни цифри си играят с живота на хората и някой си ще ми защитава този ПЪЛЕН АБСУРД!!!! ВЕЧЕ ПИСАХ ЧЕ КАКАТА НИ Е ПРИЕТА В 3ТА ГРУПА Т.Е ТАЯ ТВОЙТА СИСТЕМА ТРИ ГОДИНИ НИ ВЪРТИ И ВСЕ НЕ НИ ИЗБИРА ЗАЩО НЕ МИ ОТГОВОРИШ НА ТОВА

# 68
  • Мнения: 193
Хайде да не пишеш само с главни букви, защото викаш така.

Май не разбираш. Няма метод на който да е доволен човек, при положение че се смята за ощетен. Сега случайния принцип, после подаване по време. Все тая, щом останат извън детските заведения 500 деца.
За въпросът ти относно 3та група. ДО осигурява на всички родени 2007-ма свободни места и се задължава да предложи такова. Явно целите точно определена градина и не сте съгласна да посещавате друга в близост до нея. Кой е виновен тогава?!

Последна редакция: пн, 12 ное 2012, 10:36 от Register

# 69
  • Мнения: 102
За висенето пред градините. Вече е 2012 г. Хората си оставят децата от колите направо в градините като в McDrive, както се разбра. Заявленията могат да се подават по електронен път, и само хората без компютри или с документи за предимства да ходят на място. Заявленията на първи тур могат да се класират по отдалеченост и вх. номер, за да не се тълпят всички накуп. Резултатите за всички кандидатстващи могат да са видими в Нета...

Горко на този, който се качи на вашата каруца. Идеята с връщането на опашките въобще не ви гарантира, че като висите над месец пред градината на смени (защото това беше последната ситуация), ще бъдете приети. Децата с предимство не се нареждаха на опашки. Да не говорим, че имаше изяден списък, дежурни полицаи на смени пред всяко едно детско заведение , не малко конфликти между чакащите за първи и последни номера и т.н. Това като картина от комунизма.  Твърдо НЕ на подобни картини. Това ще е новина в цяла Европа и никой няма да си позволи лукса да върне този метод.

С абсурдни и лесно опровержими предложения няма да се стигне до никъде. Най-логичното нещо, което е било предлагано е финансова компенсацията за неприети деца. Това е много добро предложение.
Корекциите по правилата/метод на прием ще променят нещо, но няма да отворят нужните места. И най-важното е, че това няма да се случи за всички толкова скоро.

Хаха, не виждам само как моя пост кореспондира с тоя отговор. То бива омраза, ама чак пък толкова. Някъде да съм споменавал да се виси на опашки пред ДГ? В цитата пише точно обратното. Май някои имат нужда и от очила.

Финансовите компенсации не зависят от Вас, нито пък предложението е дошло от Вас или Общината. За тях и нови места трябва да се говори с новия зам. кмет г-жа Попстефанова, след пенсионирането на г-н Базитов на поста областен управител. От Вас зависи само собствената ви куца система, която не виждам как се връзва с европейските стандарти за защита правата и достойнството на децата и техните родители.


Готова съм малко със статистика .
1.Първото класиране от 29.06 за родените 2007 е с обявени 449места .
2.От 29.06 до 2.11 за тези 449 места са кандидатствали 185 деца като от тях :
   - записани - 159
   - отказал се - 8
   - приет и не записал се - 6
   - 12бр чакащи (като 4 от тях са кандидатствали юни и юли само, което означава ,че са приети в някое училище вече)
Някои деца са кандидатствали по няколко пъти , приемани са и са се отказвали докато ги приемат в най-желаната градина , което е тяхно право , разбира се .


Нещо не видях коментар и на тази статистика. Май отговаряме само на каквото ни изнася.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 1 712
Какво е това разделение на приети и неприети?!?!? Луди ли сте? Разделени няма да сме по-силни!
Не ми се щеше да стигаме до там, но може ли да се направи нещо по партийна линия (без значение коя(почти)). Мин. съвет гласували бюджет 300 мил. лева. за нови градини. То е ясно, че 90% ще са в С, но те ще закъснеят защото пикът е сега .... не може ли чрез партия да се иска част от тези пари да се отделят за компенсации .... Само трябва да се внимава, че кандидати да яхнат народния гняв дал господ!

# 71
  • Мнения: 193
roumenf, roumenf. Постоянно си противоречите. Къде пише - "Идеята Ви". Очилата са за вас.

Типично по ваше му отново интерпретирате нещата в грешната посока. Ясно е че злобата Ви е безгранична (и това всички го разбраха отдавна), но тeзи правила и всичко по принципите на приема НЕ СА измислени от нас. Най-малкото, защото ТОВА НЕ НИ Е РАБОТАТА. Ясно?!

Това не го чухте още на първия разговор и до сега не го разбрахте. Така, че ще трябва да се изпратите срещу тези, които са го въвели. Не ние, ние просто се грижим то да работи по заложения метод.

На срещите Вие просто сметнахте, че ние сме ви лесна мишена и ударихте на камък. (Защото омекнахте на срещата, а сега се вихрите?!). Ясно е, че не може да се поберете в кожата си, защото някой ви опонира.
Не завършихте таблиците с 7 реда и разказите по снимки. Ако ви се пада още по-ниско продължавайте да се излагате. Щом ние сме ви виновни, ок така да бъде...


Нещо не видях коментар и на тази статистика. Май отговаряме само на каквото ни изнася.


Отново стреляте напосоки.  От 29.06 до 2.11 очила, очила roumenf.

Последна редакция: пн, 12 ное 2012, 11:44 от Register

# 72
  • Мнения: 102
Хаха, окей така да бъде. Дано това Ви помогне да се почуствате по-кадърен. И няма нужда да ми пращате лични съобщения. Досега в дългогодишната си практика не бях виждал по-зле измислена и реализирана система. А съм виждал много. Рано или късно и закрилничките Ви от Общината няма да могат да ви спасят.

# 73
  • Мнения: 193
Боже, лични нападки относно кадърността ни?!  Shocked Толкова долно ли паднахте в доказване на тезата си.... и вие обучавате студенти.... ужас, пази боже!!! newsm78 Това какво сте виждали и можете го видяхме с табличките... достатъчно беше....

Откровено отказвам да ви падна на нивото и се отказвам да водя долни спорове с вас. Вие победихте.... но с поведението си...

Последна редакция: пн, 12 ное 2012, 12:16 от Register

# 74
  • Мнения: 102
Успокойте се. Ще вземете да получите някой удар и няма да има после кой да се подиграва с Варненските деца Grinning

Общи условия

Активация на акаунт