Бихте ли пробвали това?

  • 25 479
  • 179
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 768
Според един тълковен речник еснафщина е "дребнавост, ограниченост, затвореност, простотия, простащина, некултурност, дребнобуржоазна психология, тесногръдие", "духовна ограниченост" според друг.
Не се връзва като определение, не се  Thinking

# 76
  • Мнения: 3 447
Знам какво е еснафщина и да, за мен е това. Дребнобуржоазна психология с претенция за разкрепостеност и бохемство.

# 77
  • Мнения: 768
Ще се съглася частично дотолкова доколкото (как се пише това по дяволите) сигурно има и такива. Мърша има във всяко стадо.

# 78
  • Другата България
  • Мнения: 37 800
Аз мисля, че в никакъв случай не е проява на бохемство.Това, което видях в предаването бяха най-обикновенни средностатистически семейни двойки, за които това е разбиране, харесване , освободеност ако щеш. Просто по-различно мислене от това на останалите.

# 79
  • Мнения: 9 144
Защо да е претенция?
Ако някой от двойката или и двамата не са моногамни?
Защо това да не е приемлив вариант в едно в мнозинството си уж моногамно общество?

# 80
  • София
  • Мнения: 4 878
Според един тълковен речник еснафщина е "дребнавост, ограниченост, затвореност, простотия, простащина, некултурност, дребнобуржоазна психология, тесногръдие", "духовна ограниченост" според друг.
Не се връзва като определение, не се  Thinking



Не се връзва, да. Да не обиждаме еснафите. Еснафският морал може да е дребнав и ограничен, но все пак е някакъв морал. А свинството си е свинство.

# 81
  • Мнения: 768
Че то изобщо кой ли е моногамен, ако не са някакви наложени правила....

# 82
  • Мнения: 9 144
Че то изобщо кой ли е моногамен, ако не са някакви наложени правила....

Именно...  Peace

# 83
  • Мнения: 3 447

Защо това да не е приемлив вариант в едно в мнозинството си уж моногамно общество?
Добре, да видим технически как става. Аз и мъжът ми се запознаваме с друга двойка. Вариантът и двамата да ни харесат в еднаква степен и по еднакъв начин, така че всички да са доволни, според мен е рядко срещан. Да кажем, че мъжът ми харесва жената, но аз не харесвам особено другия мъж. Какво правим тогава? Мъжът ми се отказва заради мен, но е разочарован, че е пропуснал изживяването? Аз се прежалвам с другия, но ми остава кофти чувство? Мъжът ми се чувства виновен, че заради него съм правила секс с някой, който не ме кефи? Аз се чувствам виновна, че заради мен мъжът ми не се е изкефил?
Вариантът пък да спим със семейните си приятели (където опасността от емоционално задълбаване е много по-голяма) като средство за заздравяване на брака звучи направо абсурдно.
И не става въпрос за моногамност, не ме разбирайте погрешно.

# 84
  • Другата България
  • Мнения: 37 800

Добре, да видим технически как става. Аз и мъжът ми се запознаваме с друга двойка. Вариантът и двамата да ни харесат в еднаква степен и по еднакъв начин, така че всички да са доволни, според мен е рядко срещан. Да кажем, че мъжът ми харесва жената, но аз не харесвам особено другия мъж. Какво правим тогава? Мъжът ми се отказва заради мен, но е разочарован, че е пропуснал изживяването? Аз се прежалвам с другия, но ми остава кофти чувство? Мъжът ми се чувства виновен, че заради него съм правила секс с някой, който не ме кефи? Аз се чувствам виновна, че заради мен мъжът ми не се е изкефил?
Вариантът пък да спим със семейните си приятели (където опасността от емоционално задълбаване е много по-голяма) като средство за заздравяване на брака звучи направо абсурдно.
И не става въпрос за моногамност, не ме разбирайте погрешно.
В предаването което гледах се случи това, и да, мъжът се отказа заради жена си. Кое му е странното? Нито показа, че е неудволетворен, нито разочарован.... и "не се е изкефил" е относително понятие, защото те правят секс и помежду си и си се кефят, определено. Laughing
Друга двойка се отказа и си тръгна, защото никой не допадна на нито един от двамата.

# 85
  • Мнения: 9 144
Аз и мъжът ми се запознаваме с друга двойка. Вариантът и двамата да ни харесат в еднаква степен и по еднакъв начин, така че всички да са доволни, според мен е рядко срещан.
Защо трябва да е еднаква степента? или ги харесвате или не, същото е и за тях.

Никога ли не сте имали приятелска двойка с които да сте се разбирали и дори харесвали дотолкова, че да отидете на почивка или да заминете заедно за уикенда?
В случая е почти същото.


# 86
  • Мнения: 3 447
Никога ли не сте имали приятелска двойка с които да сте се разбирали и дори харесвали дотолкова, че да отидете на почивка или да заминете заедно за уикенда?
В случая е почти същото.



Е, ако влагаш в секса толкова емоция, колкото и в мятането на кебапчета на барбекюто, може и да е същото  Simple Smile

# 87
  • Мнения: 3 784
Аз и мъжът ми се запознаваме с друга двойка. Вариантът и двамата да ни харесат в еднаква степен и по еднакъв начин, така че всички да са доволни, според мен е рядко срещан.
Защо трябва да е еднаква степента? или ги харесвате или не, същото е и за тях.

Никога ли не сте имали приятелска двойка с които да сте се разбирали и дори харесвали дотолкова, че да отидете на почивка или да заминете заедно за уикенда?
В случая е почти същото.


Е, да, но в тази приятелска двойка, ако единият леко не ми допада, ще го преглътна заради другите двама - почивката е почивка, не ми се налага да спя с него.
Та, паралелът е труден. Да не кажа невъзможен - очевидно или го разбираш, дори да не е твоето нещо, или не.
Не мога да го разбера. Не съм по мятането на камъни, или да смятам, че всичко, различно от мен, е абнормално, та не бих изквалифицирала този или онзи като някакъв, но не го възприемам за себе си.  

# 88
  • Мнения: 9 144
Никога ли не сте имали приятелска двойка с които да сте се разбирали и дори харесвали дотолкова, че да отидете на почивка или да заминете заедно за уикенда?
В случая е почти същото.
Е, ако влагаш в секса толкова емоция, колкото и в мятането на кебапчета на барбекюто, може и да е същото  Simple Smile

В суинга няма чувства,
те си остават винаги и само за твоя партньор



Ники става въпрос да ти допадне само единия,
за другата твоя човек да му има грижата, ти с нея вероятно няма да спиш  Grinning

# 89
  • Мнения: 768
Предполагам, че когато няма пълно съвпадение, има лека форма на компромис, която от своя страна може да се компенсира в друг случай.

Общи условия

Активация на акаунт