Отговори
# 165
  • София - Варна
  • Мнения: 170
Здравейте отново! Днес звъннах на гинеколога ми да видя какви са резултатите от цитонамазката и биопсията, та и от двете са лоши  Sad Трета Б ПАП с умерена дисплазия! Утре отивам до кабинета му да вземе материал за ЧВП тест! Незнам какво ми предстои, какво ще е лечението и т.н...Горе долу успях да прочета до някъде темата, но в момента ми е каша в главата! Ще следя темата и се радвам че има такова място в нета, където да се подкрепяме и помагаме. Лека вечер на всички  Flutter

Само спокойно. Повечето писали в темата сме минали през това. Важно е, че това, което зависи от теб го правиш. Аз не знам защо ще те изследват за HPV. Моят резултат за HPV беше отрицателен, но с умерена дисплазия, и съответно ме конизираха.
На колко си години? Раждала ли си?

# 166
  • Мнения: 38
sss197 Ами гинеколога ми каза да направим това изследване, незнам какво да предприема, доверявам му се! На 25 г. съм и имам детенце на година и 4 месеца  Grinning

# 167
  • Мнения: 117
sss197 Ами гинеколога ми каза да направим това изследване, незнам какво да предприема, доверявам му се! На 25 г. съм и имам детенце на година и 4 месеца  Grinning

Казал ти е за да ти вземе парите. Какъвто и да е резултата от ХПВ теста, лечението ще е без промяна. И то ще е конизация. Много пъти сме коментирали тази тема с комерсиалното относно изследването за вируса. Но няма значение. Не се притеснявай, повечето тук сме минали по този път. Не е приятно, но минава и се забравя така, че не се притеснявай. И един съвет от мен, питай всичко, което те интересува лекаря си, имаш това право. Трябва да си информирана какво ще се предприема оттук нататък. Peace

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Има ли отърване от ЧПВ, независимо кой тип е?

# 169
  • Мнения: 38
Може и така да е, но мисля все пак да го направя теста! Мерси за подкрепата, знам че повечето момичета тук са минали по този път....Това е нещо ново за мен и още съм объркана какво изобщо се случва  Sad Притеснено ми е, страх ме е какво следва...но ще се справя, както всички вас Hug

# 170
  • Мнения: 2
Здравейте мили момичета! Не съм писала отдавна ... и в новата тема не съм писала ... Сега да ви разкажа какво стана с мен... Аз бях писала, че съм в размисли какво и при кого да правя?!?! Дали при Дянкова LEEP или в Токуда при Карагьозов да отида за още едно мнение. Е, реших да отида при Карагьозов и така останах там при него за лазерна вапоризация. В понеделник на 03.12 мина всичко, като забравих да ви кажа, че той на прегледа направи колпоскопия и ми обясни, че не навлиза в СС и затова бях много спокойна до самата процедура. След като свърши с нея аз го попитах: И сега чакаме ли пак резултати, а той: Не, вече всичко е изхвърлено ето там ( в коша) и не трябва да чакаме нищо. След 3 месеца на контролна цитонамазка ....  така аз пак се притесних дали всичко е изчистено, въпреки, че той ме увери, че е така. При моят резултат ЦИН 1 и не навлизащо в СС, нямало да има проблем . . . Сега се чувствам добре - нищо не усетих нито там, нито няколко дни вече след това. Няма тампонади и други неща - сложи някакво саморазграждащо се тампонче и това беше ... На всички  Hug  Hug  Hug и стискам палци за добри резултати за напред при всички!

Може и така да е, но мисля все пак да го направя теста! Мерси за подкрепата, знам че повечето момичета тук са минали по този път....Това е нещо ново за мен и още съм объркана какво изобщо се случва  Sad Притеснено ми е, страх ме е какво следва...но ще се справя, както всички вас Hug
!
Не се страхувай - правиш каквото трябва и всичко ще се нареди... Когато се установи навреме проблема, всички се надяваме да се реши в положителна насока. Ние сме с теб и ще ти помагаме със съвети поне.

# 171
  • София
  • Мнения: 964
След като свърши с нея аз го попитах: И сега чакаме ли пак резултати, а той: Не, вече всичко е изхвърлено ето там ( в коша) и не трябва да чакаме нищо. След 3 месеца на контролна цитонамазка ....  така аз пак се притесних дали всичко е изчистено, въпреки, че той ме увери, че е така. При моят резултат ЦИН 1 и не навлизащо в СС, нямало да има проблем . . . 

 И   всичко  мина без  да се изследва  хистологично отстранената  тъкан  и без  той  да вземе  предварителна биопсия ?  Shocked  Ще  разчита само на  предишната  биопсия ,взета от  друг лекар и  цитонамазката  чак след  3 м.  Rolling Eyes

# 172
  • Мнения: 117
И на мен ми е малко странно всичко това.  ShockedАз дори не разбрах да е взимана биопсия, но дано всичко да е ок!  Rolling Eyes

# 173
  • Мнения: 38
Здравейте отново! Ходих днес до лекаря ми да си взема резултатите :
От цитонамазката - порцио с дисплазия 1 степен (CIN 1, LSIL) и хроничен цервицит
От биопсията- дискариоза, анизоцитоза в епителните клетки, голи ядра, единични парабазални клетки;  PVCU-PAP 3 Б, CC- PAP 2
Занесох си и материал за изследване на HPV, на 14.12 ще ми излезе резултата

# 174
  • Мнения: 13
здравеите да ви попитам др цветанка дянкова с здравна каса ли работи???

# 175
  • Мнения: 2
 И   всичко  мина без  да се изследва  хистологично отстранената  тъкан  и без  той  да вземе  предварителна биопсия ?  Shocked  Ще  разчита само на  предишната  биопсия ,взета от  друг лекар и  цитонамазката  чак след  3 м.  Rolling Eyes
[/quote]

Джеси, Карагьозов внимателно прегледа резултата от биопсията взета от Дянкова и изследвана от доц. Милев и каза - няма съмнение в резултата, щом той го е изследвал - мнение и на доста други лекари, доколкото съм запозната. Даже това беше първото, което обсъждахме като отидох - кой е правил преди това всичко. Направи си колпоскопия и установи какво ще прави - дали конизация или вапоризация. Вярвам, че е преценил добре какво прави и дали трябва тези минимални отстранени тъкани да ги изследва отново. Силно се надявам, че няма грешка в това, защото каза, че са два минимално засегнати участъка на повърхността на шийката, без навлизане в канала и вярва на резултата от биопсията. Не знам . . .
Бести и на теб отговарям тук - да беше взета биопсия - аз съм писала подробно в минала тема.

# 176
  • София
  • Мнения: 964
Пипиани, съгласна  съм  ,че  се е  доверил на  биопсията взета от  Дянкова и гледана от  Милев !  Peace  Но  никак  не  ми се струва  нормално да не  изпрати за  изследване отстранената  тъкан ?  Неведнъж  в тази тема сме писали ,че  е  напълно възможно  да  има  разлики  в хистологичните  резултати от биопсия и  конизация .  Освен това  основен принцип в медицината  е ,че всяка  отстранена тъкан  задължително се  изследва  хистологично ,колкото и минимална да е тя!

Учудва ме  факта ,че специалист като  Карагьозов се  доверява само на "гледане" било  то и  с колпоскоп ........  На мен  също  така наглед с колпоскоп  м.г. и Ганчева и Дянкова  ми  казаха ,че  шийката ми е  съвсем "чиста" и  проблем няма ,пък се  оказах с дисплазия  дълбоко в канала и  не  можах   да се размина само  с конизацията .......  Искрено ти желая  при теб  да не се окаже  така и  всичко да е наред ! Peace Hug Просто  споделям  факти  и горчив личен  опит .

 
Здравейте отново! Ходих днес до лекаря ми да си взема резултатите :
От цитонамазката - порцио с дисплазия 1 степен (CIN 1, LSIL) и хроничен цервицит
От биопсията- дискариоза, анизоцитоза в епителните клетки, голи ядра, единични парабазални клетки;  PVCU-PAP 3 Б, CC- PAP 2
Занесох си и материал за изследване на HPV, на 14.12 ще ми излезе резултата

Разменила си местата на  описанията - дисплазията е  от  биопсията , а  клетките  от цитонамазката . Принципно  РАР  ІІІ  Б гр.  съответствува на  умерена  ( ІІ  ст. )  дисплазия , малко са ти  преувеличили  цитото .......

здравеите да ви попитам др цветанка дянкова с здравна каса ли работи???

   Не , в частния кабинет прегледите са платени !

# 177
  • София
  • Мнения: 2 521
А дали при лазерна вапоризация изобщо е възможно да се изследва нещо (тъкан)?

Вапоризация значи изпаряване, не съм доктор обаче и не знам в медицината как са реално нещата!

# 178
  • София
  • Мнения: 964
Ако  действително не може да се  изследва отстранена тъкан ,как тогава се преценява дали е  "изчистено " до  здраво ? newsm78  Само  с гледане  с колпоскоп ми се струва ненадеждно ? Още  повече  ,че в случая в канала нищо не се "работи " при въпросната процедура ........Един  вид  там ,за да се "хване" евентуален проблем  ще се разчита само на цитото след  3 м.  Лично за мен ,покрай многото ми  интервенции и нетрайни  резултати  от тях, тази процедура е  доходоносен  бизнес ,като се  има предвид  ,че  не  е евтина !  Това си е мое  мнение  ,с което не ангажирам  никого !

# 179
  • Мнения: 1 820
......."Здравей!Не са ти хубави резултатите,ама хич..........." с това ме посрещна на вратата гинеколожката ми вчера. ooooh!След което ми се подкосиха краката.Попитах какво ми е,но от отговора в крайна сметка нищо не разбрах,освен че резултата от цитонамазката ми  е 3 Б група.Каза че нямам рак,че от това не се умира........и някакви ей такива глупости които накрая се улових,че дори не слушам!Говореше за бактериална инфекция,станала хронична.... Изписа ми  ТИНИДАЗОЛ /еднократно 4 на мен,и 4 на мъжа ми/ +  POLYGYNAX  и PHARMATEX - и двете за 12 дни,едновременно.Каза да повторя курса януари след като ми свърши цикъла и пак цитонамазка.  Изчетох доста,и тук, и в нета, и в крайна сметка освен, че съм адски притеснена и стресирана,нищо не ми стана ясно.Имам чувството,че колкото повече чета,толкова по голяма каша ми става!Само знам, че много ме е страх!Най-лошото е, че почвам да се притеснявам с всеки изминал ден повече.Вчера, като че ли не асимилирах нещата и бях по спокойна.Днес обаче не ме свърта!Сега си задавам въпроса дали това лечение е правилно?Дали не трябва да направя и други изследвания и дали трябва да чакам толкова много до края на януари почти?Дали в понеделник да не отивам на друг лекар?Ще мога ли да имам друго дете???????????? ooooh! Кажете ми какво да правя момичета и кой път да хващам?
Направо ви се възхищавам за духа,като ви чета!Де да можех и аз да бъда такава!

Общи условия

Активация на акаунт