Отзиви за доктор Кателия Александров тема 2

  • 117 668
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 37
И аз съм от пациентките,които ще са винаги благодарни на този лекар!Била съм в Тутракан и къде ли още не,но само тозо доктор ни помогна и сега съм бременна!За мен най-важното е че е супер директен,може да не ни хареса на момента препоръка,или отговор,но послушаш ли го има резултат!

# 676
  • Мнения: 89
И аз съм от пациентките,които ще са винаги благодарни на този лекар!Била съм в Тутракан и къде ли още не,но само тозо доктор ни помогна и сега съм бременна!За мен най-важното е че е супер директен,може да не ни хареса на момента препоръка,или отговор,но послушаш ли го има резултат!

Би ли споделила по какъв начин забременя при Александров и след кой опит. Simple Smile

# 677
  • Мнения: 697
Момичета аз вече родих , Док прави безболезнено секцио 😀
Ако му се доверите , няма да сбъркате 😀 без значение за каква процедура.

# 678
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Усмивка, честито! Да са живи и здрави бебчетата а на теб бързо възстановяване Hug

# 679
  • Мнения: 10
Здравейте. За първи път пиша въобще някъде. От 2 години и половина се опитваме да забременеем. Спермограмата е идеална, тръбите са проходими. При д-р Александров сме от ноември месец миналата година. Правили сме 3 инсеминации на естествен цикъл. Уж всичко е наред имам фоликул, овулация, а вече взех да се очаквам. Предстои ми 4та. Още след втората исках стимулирана но док. каза не. Не съм чела много и неразбирам, но може ли да имам оволация, но да не се образува яйцеклетка. Като си зададох въпроса док каза как да нямаш. И на въпроса защо не се получават нещата, той каза абе хора то ако щеше да става щеше да стане по нормалния начин, ние го  правим за фонда инвитро. Никакви други изследвания не сме пускали освен спермограмата, проходимост и хормони. Преглед на 7-8 ден и инсеминация на 12-ти. Дайте малко подкрепа, информация, коментар, че се очаиваме. Нещата вървят към инвитро май ...

# 680
  • Мнения: 2 013
Никакви други изследвания не сме пускали освен спермограмата, проходимост и хормони.
Не може да не сте пускали изследванията за полово-предавани болести: хламидия, микоплазми, уреаплазми, микробиология при  мъжа и жената. Та това са първите изследвания, които изобщо трябва да се пуснат. После е другото: хормони, спермограми, цветни снимки и т.н.

# 681
  • Мнения: 697
Здравейте. За първи път пиша въобще някъде. От 2 години и половина се опитваме да забременеем. Спермограмата е идеална, тръбите са проходими. При д-р Александров сме от ноември месец миналата година. Правили сме 3 инсеминации на естествен цикъл. Уж всичко е наред имам фоликул, овулация, а вече взех да се очаквам. Предстои ми 4та. Още след втората исках стимулирана но док. каза не. Не съм чела много и неразбирам, но може ли да имам оволация, но да не се образува яйцеклетка. Като си зададох въпроса док каза как да нямаш. И на въпроса защо не се получават нещата, той каза абе хора то ако щеше да става щеше да стане по нормалния начин, ние го  правим за фонда инвитро. Никакви други изследвания не сме пускали освен спермограмата, проходимост и хормони. Преглед на 7-8 ден и инсеминация на 12-ти. Дайте малко подкрепа, информация, коментар, че се очаиваме. Нещата вървят към инвитро май ...

Здравей , предполагам,че са ти дали списъка с изследвания още в самото начало и са направени всички 😀 ето на кратко моята история : изследвания, последва лапароскопска операция , забременях ...но беше извънматочна втора лапароскопска , инвитро и сега имам близнаци на 10 дни . Защо ти го казвам , вярвай на Док е много добър диагностика. Така,че вярвай и изчакайте нещата ще се случат в точния момент за вас . А това,че не иска да те стимулира явно е най-добрият вариант засега .

# 682
  • Мнения: 10
Е да за първоначалния списък е ясно. Аз имах предвид примерно за съвместимост. Да се разбере от къде идва проблема. За да не става при супер спермограма(така казва док) значи има проблем.
  Аз му вярвам, но днес като за пореден път ми дойде и загубих малко надежда. Ще продължаваме и по нататък докато не дойде толкова желаното бебче. Знам, че в точния за нас момент това ще се случи. Благодаря ви. Пожелавам успех на всички, а на тези на който вече се е случило нека бебчетата бъдат благословенни и много здрави.

# 683
  • Мнения: 2 013
Друго, което не може да излезе от изследвания, е например полипите - но предполагам, че биха могли да се видят на ехограф при обстоен преглед. Ако при жената има полипи в матката, те действат като естествена спирала и възпрепятстват забременяването.
Друг вариант е нещо в сферата на ендокринологията - отклонения в щитовидна жлеза, инсулинова резистентност, не е в сферата на д-ра.
И вече трети вариант - много редки случаи (около 1%)- нещо генетично, което просто да забави нещата.
На първо четене това се сещам.

# 684
  • Мнения: 4 005
Възможно е да се образува фоликул,но яйцеклетката да не е годна за оплождане или сперматозоидът да не може да я оплоди своевременно.При инвитро се вижда черно на бяло качеството на яйцеклетките.Аз например при първия си опит имах 7 фоликула,но само 3 годни яйцеклетки.Беменността не се разви.Втория опит беше успешен.И аз се бях отчаяла,но се получи и моя дребосък вече е голям мъж на 1г и 4м. Simple Smile Смея да твърдя,че по гинекологичните проблеми д-р Александров е много добър специалист.За ваше успокоение,както казва Маги,може да си направите консулт с ендокринолог и да ви пуснат пълни изследвания.Понякога проблемът се крие другаде,не в гинекологията.

# 685
  • Мнения: 37
И аз съм от пациентките,които ще са винаги благодарни на този лекар!Била съм в Тутракан и къде ли още не,но само тозо доктор ни помогна и сега съм бременна!За мен най-важното е че е супер директен,може да не ни хареса на момента препоръка,или отговор,но послушаш ли го има резултат!

Би ли споделила по какъв начин забременя при Александров и след кой опит. Simple Smile
Здравей!Имах спонтанни аборти и ембриона не се имплатираше всеки път!Само с два прегледа,цветна снимка и лечение за два месеца бях бременна успешно и се имплатира успешно.Целият проблем беше в тръбите и не доброто почистване след кюртаж от 1 вия аборт
Но това никой ме го видя освен него.Нужни юи бяха два прегледа,сника и два месеца чакане..Вечно ще съм му благодарна 🙂

# 686
  • Мнения: 414
Момичета здравейте!
С тубарен фактор съм и ще се наложи да правим инвитро.Ще кандидатстваме по фонда и сме се насочили към МЦАР Варна.Разбрах,че първо избираш клиниката и тя ти подготвя документите.Извинявам се за глупавия въпрос,но каква е всъщност процедурата?В смисъл запазваш час в клиниката,отиваш,казваш,че си се насочил към тях за инвитро и те ти дават насоки какви изследвания да пуснеш,какви документи са нужни....
Знам,че поста ми е доста объркан,но ще се радвам ако някоя от вас,които са пациентки на тази клиника да ми даде някакви насоки☺

Благодаря предварително 😊

# 687
  • Мнения: 311
Здравей!
Час не е нужно да запазваш, просто отиваш на място и казваш за какво си. За фонда ще ви трябва спермограма, която можете да направите там. За теб АМХ. Носи си документацията, която доказва тубарния стерилитет. Всъщност, всичко това ще ти го кажат в АГ. След като имате  нужните изследвания за кандидатстване по ФАР, от клиниката ще ви дадат и 1 комплект документи (декларации) за попълване. После МЦАР Варна изпращат всичко в София, получаваш входящ номер и после чакате няколко месеца (3-4). Общо взето е това

Преди самата процедура ще има и други изследвания. Но това ще го обсъдите на място

Дано съм ти била полезна Simple Smile
Успех:four_leaf_clover:

# 688
  • Мнения: 414
Вален,благодаря!
Спермограмата я направихме там преди дни-показателите са добри.
Преди 3 месеца Проф.Ковачев ми прави хистероскопия и тогава ме спечелиха със загриженост и внимание.Именно със Професора обсъждахме,че вече е време за Инвитро,но бях останала с впечатлението,че не работят с Фонда,та бяхме готови да самофинансираме,за да е при тях.Явно съм се заблудила.Доста се зарадвах като ги видях в списъка 😊.
Значи не е нужно предварително да запазваме час,а директно при тях за консултация?
Благодаря ти много Flowers Hibiscus

# 689
  • Мнения: 311
Не, те ти трябва час. Ако искаш на лични ще ти дам тел.номера на 2 от акушерките и да се разберете

Общи условия

Активация на акаунт