Коледа 2012- 2 част

  • 77 720
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Спринцовката на Джъмбо на мен не ми е удобна. Моята е прозрачна с вишнево червен накрайник.

# 721
  • БГ
  • Мнения: 735
И аз съм с нови кутииот Лидл,благодаря който сподели за хубавата оферта   bouquet

За глазурата от всичко изчетено разбрах,чв най-вкусен е марципана,затоплен в микровълновата и разточен с точилката,после се изрязват пак формичките и се слагат върху сладките,така ли  newsm78 Колко време държите в кикровълновата? Аз купих сега един с шоколадова глазура марципан от Лидл пък следобяд ще го пробвам как е на вкус,сега отивам до сладкарската борса да изхарча пак маса пари,дано има украси и мъжо да не протестира много,че ще идва с мен ( като види големите опаковки ще се шашне сигурно)  Joy
И аз така направих-голям шопинг в Лидъл, имам и кутии и вскяакви заливки и плодчета  за украса.  Отнесох критики даже ooooh!. Ама какво да се прави, като съм на коледна вълна! Този марципан от Лидъл в микровълновата ли да го пробвам да стопя малко и после точа и режа фигурки ли?

# 722
  • Мнения: 234


цоп с едни шоколадови бисквити Chocolate Crinkle Cookies

и ние бяхме вчера в лидл и като видях една как краде есенции ми стана смешно  Joy Joy Joy ама че хора  Tired



# 723
  • Мнения: 206
май всички сме били вчера в Лидл. Аз се снабдих с портокалови, лимонови корички и едни разноцветни. купих си глазура за сладкиши, въпреки че като прочетох съдържанието се замислих, че може би трябваше сама да си правя. Забравих да купя обаче марципан, днес май пак ще го навестя магазина Simple Smile

# 724
  • Мнения: 112
julliqna, тази силиконова писалка си я купих миналата Коледа от Джъмбо, но не е удобна, поне на мен Peace, но тогава и други момичета споделиха, че не е много практична

Джемма, възхищавам се на търпението , с което отговаряш по 6 пъти не един и същи въпрос за АКК, при положение , че има отделна тема за АКК Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=137696.msg2612172#msg2612172

Аз си взех от ЛИДЛ тези стикери и са много весели.За 1,99 и се лепят само върху стъкло и огледало. Не че не може с тиксо да се залепят и на друго място Grinning

# 725
  • София
  • Мнения: 1 832
Гери, колко е като количество фондана и колко струва? опс, не бях видяла, че си в Русе Embarassed

# 726
  • Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 155
m-i благодаря много за идеята с фолиото   bouquet

# 727
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джемма, направен е вече АКК и половината отрязан, продължаваме обаче да заливаме другата половина до Коледа. Ще има ли същото качество?

Ами никога не съм съхранявала разрязан кекс, предполагам,че ще поизсъхне повече, следователно поливай повече и запечатвай по-добре.

# 728
  • БГ
  • Мнения: 735
Този Лидъл май всички сме го посетили вчера , а тия стикери и аз купих,  и си купих някаква порцеланова купа з апечене, сега какво ще пека в нея, да видим  newsm78 то изкупих всички джунджурии коледни. Глазурата миналата година пробвах, беше друг вид, ама я топлих в микровълнова, е няма да правя такава грешка пак Naughty  като я отрязах и стана шоко-фонтан у нас ooooh!

# 729
  • Мнения: 206
Този Лидъл май всички сме го посетили вчера , а тия стикери и аз купих,  и си купих някаква порцеланова купа з апечене, сега какво ще пека в нея, да видим  newsm78 то изкупих всички джунджурии коледни. Глазурата миналата година пробвах, беше друг вид, ама я топлих в микровълнова, е няма да правя такава грешка пак Naughty  като я отрязах и стана шоко-фонтан у нас ooooh!


хубаво е че ми каза за глазурата, защото на опаковката пише, че трябва да се затопли в микровълнова за 2-3 минути и след това да се отвори  Peace

# 730
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
аз днес замесих щолена, по рецептата на Джемма, обаче не знам нещо не съм ли сгрешила, прибавих му съставките - порт. и лимонови корички, които си кандирах, и лим. сок, сега е във фурната и втасва, след час и половина ще се видя пак с него да го разделя на щолени и да ги оформя
дано ми се получи като цяло - не знам, ще го ядем на Коледа, така че чак тогава ще разбера струвало ли си е, ние постим така че това спасява щолена до Коледа непокътнат, иначе щеше да е начупен сигурно още като излезе от фурната

# 731
  • БГ
  • Мнения: 735
Глазурата-ще я топля тази година на водна баня!
 Peace

# 732
  • Мнения: 248
Въпрос към пловдивчани.... Някой знае ли къде има сладкарска борса?

# 733
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ех, че бързо свършихме темата. Заповядайте в

НОВАТА ТЕМА

Последна редакция: пт, 23 ное 2012, 15:51 от Джемма

# 734
  • Мнения: 115
Гери, колко е като количество фондана и колко струва? опс, не бях видяла, че си в Русе Embarassed
да от Русе съм, но поръчах от тук, вчера в 17.00 часа - http://sladkatakushta.com/ и днес сутринта в 10 беше при мен. Бях много приятно изненадана. Струваше 18.75 лв за 2.5 кг

Общи условия

Активация на акаунт