С две чертички се похвали - чакаш ЮЛСКО бебе ти! - 2

  • 22 748
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 109
Еййй Близначе дръж се няма да ти става по лошо. Отивай до аптеката да си купиш някви лекарства за бременни. Повече почивка знаеш плодове, сокчета от тях...

# 721
  • Перник
  • Мнения: 2 265
rady17 Аз така съм решила да направя. Една приятелка има фризиорски салон и ще ме пише на работа при нея, а аз ще изляза болничен, който да покрива месечните осигуровки и така.

# 722
  • Мнения: 14
Добро утро и от мен  Hug

Добре дошла на kriani   bouquet

За мен днес е Денят за сърчице. Моля ви, стискайте палци всички. Часът ми е час за 17:00ч., затова имам цял ден да се суетя  Flutter

Таничка, мен ме е повалил грип и съм си у нас. Но и преди това се наложи да намаля работния си ден наполовина, защото просто физически не издържам цял ден.  Имам невероятен шеф просто  Simple Smile

blizna4e, без да твърдя, че при всеки е едно и също, но чуй моята история. В събота почувствах, че нещо не е както трябва, обадих се на гинеколога и той ми каза "Пий 2-3 парацетамола/ фервекса на ден, стрепсилс и витамин Ц. И много чай с мед и лимон". И аз така 3 дни като побъркана с този чай и фреш от лимон с мед отделно... И вчера сутринта нещата загрубяха с една ужасна кашлица. Обадих му се пак - каза Проспан, но това е ала-бала за положението ми. Вечерта направих такава малка кризичка... Започнах да кашлям и се давя 10 мин. и викам така няма да стане, вече става опасно за бебко... И отидох до един спешен център до нас, прегледа ме дежурния лекар и каза, че без антибиотик няма да мина. И ми изписа Дурацеф. Обадих се пак на гинеколога и той каза, че няма проблем да го пия, след като ми е изписан от лекар. И така... 5 дни го карах на чайчета и сега хоп на антибиотик. Но пък за сметка на това от снощи ми е доста по-добре. Спах спокойно и магарешката кашлица не ме е тормозила особено. Стискам ти палци при теб да мине без тежката артилерия, но се опитай да намериш баланса. Аз съм на принципа "По-малкото зло".

# 723
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Доколкото знам, ако си съкратен можеш да идеш за 1год. на борсата. Четох скоро нещо, но отгоре-отгоре и не запомних много добре. Но трябва да си плащаш здравните.

Близначе, дано се оправиш по-бързо от мен. Аз все още съм сополива и вчера си позволих да си сложа Ксилометазолин, защото вече не можех да дишам. Довечера ще опитам да подишам малко греяно уиски - казват ми, че помагало, пък да видим.

# 724
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Ако си безработна 45 дни преди термина и влезеш да раждаш безработна получаваш по 100лв на месец 1 година. Това е минимума. Ако имаш работа си получаваш 2 години майчинство, както си му е реда. Аз мисля че е така. Ако бъркам нещо, поправяйте ме

# 725
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
ох, хич не ги разбирам аз тия....гледам как да си наредя отпуската за 2013 че да ми е удобно....не искам да стоя до последно на работа, можеби ще взема болнични преди това, но пък те се отразяват на сумата която после ще взема за майчински. Хора помагайте Simple Smile

# 726
  • Мнения: 11 747
И аз не ги разбирам тези работи, но до колкото имам роднина, която роди безработна, получава 240лв майчиски на месец. Детето навърши една година, сякаш още ли получава...  Thinking  не знам.

# 727
  • Мнения: 109
Таничка, аз ти предлагам да взимаш отпуска. Моя приятелка вече в 8ми месец така направи. На теб няма да ти направят проблем за отпуската предполагам. И колко отпуска имаш общо?

# 728
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
С първата ми бременност излязох 3 седмици отпуска преди болничния, който взех в 6-тия месец. Мисля, че болничния е 80% от заплатата.

# 729
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Момичета аз започнах да си размишлявам за пола на бебчо. Вие имате ли предпочитания какво да бъде? Говорихме си за имена, но аз си се замислям какво ще е ако е момиче, какво ще е ако е момче? Знам че  е много рано още ама....

# 730
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
болничния е 70% от заплатата...иначе имам отпуска 20 дни + още 2 бонус, общо 22 дни за годината Simple Smile

Ще си ги напиша преди да изляза в майчинство то е ясно, ама ще искам да взема и болничен можеби защото тук средата в която работя не е много за бременни. Затова се чудя как ще ги наместя и дали ще ми дадат цялата отпуска да си я изтупам последователно...?

# 731
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
болничния е 70% от заплатата...иначе имам отпуска 20 дни + още 2 бонус, общо 22 дни за годината Simple Smile

Ще си ги напиша преди да изляза в майчинство то е ясно, ама ще искам да взема и болничен можеби защото тук средата в която работя не е много за бременни. Затова се чудя как ще ги наместя и дали ще ми дадат цялата отпуска да си я изтупам последователно...?

Не мисля, че ще ти забранят да си я вземеш цялата. Така и така ще изчезваш за дълго, нищо не губят.

Днес съм голяма спамърка, та да отговоря и на Руми на въпроса - имам едно момче, сега ще се радвам да е момиче...но и момче да е отново няма да го върна  Simple Smile Поне знам как се гледа  Heart Eyes

# 732
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Катенце, няма спор че ще си я взема цялата, въпроса е дали ще ми дадат наведнъж да я взема...примерно цял май да съм в отпуска ?

# 733
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Катенце, няма спор че ще си я взема цялата, въпроса е дали ще ми дадат наведнъж да я взема...примерно цял май да съм в отпуска ?

Да де, туй казвам. Аз така направих. Целия юли бях в отпуска. Шефа ми каза, че имам право.  Peace

# 734
  • Мнения: 109
Момичета кокичета, аз ще ви оставя отивам да пийна едно кафенце, че ако стоя цял ден сама вкъщи ще откача...а още колко ме чака...... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт