Новите ви книги - 12

  • 49 432
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 0
Взех си две нови. Едната е Самира:



Другата е Космос:



 newsm74

# 706
  • Мнения: 15 960
Авлига, моля за отзив за книжката на Моъм Hug

Присъединявам се към питането и аз.
Авлига, а от къде се сдоби с книгата?

# 707
  • Мнения: 382
Авлига, моля за отзив за книжката на Моъм Hug

Присъединявам се към питането и аз.
Авлига, а от къде се сдоби с книгата?

На мен "Часът преди зората" изобщо не ми хареса. Много се надявам Авлига да сподели положително мнение.  Simple Smile
Ето какво съм си писала преди няколко години:
Скрит текст:
„Часът преди зората” - Самърсет Моъм – много се чудех роман за английски имения и отношения дали ще ми хареса, сигурно 20-на години не съм чела подобни. Но се отдадох на лекия стил, без скрит смисъл, без екстравагантности и оригиналности.

Видях края на типичния английски живот в богатите имения - въпреки че все още има предразсъдъци и консерватизъм, сякаш вече отслабват през 20-ти век (но отношенията все така превзети и "старинни" за мен). Една епоха си отива... Като цяло тази част с живота на богаташките фамилии не ми беше интересна. Историята с „шпионката“ също ми беше малко куха, а дори и самата любовна история…

Най-силно впечатление ми направи идиличното описание на парка Сейнт Джеймс в сърцето на Лондон (любимия ми парк!) в началото на Втората световна война. Може би такова описание на мирния живот в града, все още незасегнат от приближаващите беди, е по-силно от самото описване на ужасите на войната. Имаш един живот, с цялата красота, установеност, нормалност и изведнъж всичко се сгромолясва, независимо дали го искаш или не...

Това за мен не беше нито най-силната книга на Моъм, нито за войната, нито за любовта, нито за английската аристокрация. (2 от 5)

# 708
  • На високо
  • Мнения: 825
Разбира се, ще дам отзиви за "Часът преди зората"веднага щом я прочета Hug. Отдавна не съм си общувала с Моъм, дано остана с добри впечатления от книгата, макар че като прочетох Свет ....може да споделя нейното мнение. А иначе открих книжката в градската бибилиотеката в Бургас.

# 709
  • Мнения: 15 960
Мерси за отговорите от svet65 и Авлига. Hug

# 710
  • Мнения: 24
Взех за подарък "Злото, което не спи":



...от Джон Сол - един много любим, но за съжаление ужасно недооценен у нас автор.

 Praynig

# 711
  • Мнения: 7 172
От размяна   -

# 712
  • Мнения: 1
Какво ви е мнението за Алберто Моравия? Аз започвам "Презрението"

# 713
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Взех за подарък "Злото, което не спи":



...от Джон Сол - един много любим, но за съжаление ужасно недооценен у нас автор.

 Praynig

Много хубава книга!

# 714
  • Мнения: 24
Хубава книга, страхотен автор!

# 715
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480

# 716
  • Мнения: 15 960
Какво ви е мнението за Алберто Моравия? Аз започвам "Презрението"


От Алберто Моравия съм чела само "Римлянката" още като ученичка и много ми беше харесала.
Пиши после за тази книга!

# 717
  • Мнения: 39
Какво ви е мнението за Алберто Моравия? Аз започвам "Презрението"


От Алберто Моравия съм чела само "Римлянката" още като ученичка и много ми беше харесала.
Пиши после за тази книга!

Обичам го. От онези семпли автори, които владеят до съвършенство простотата.

# 718
  • Мнения: 114
От днес:

Скрит текст:
и

# 719
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Втората е една от най-добрите книги,които съм чела някога.

Общи условия

Активация на акаунт