Коледата- с роднини у дома или на хотел сами??

  • 6 608
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Deutschland
  • Мнения: 5 475
Ще ви следя, защото нямам никаква идея за НГ.. само едно ми е ясно, че със свекъри повече няма да прекарам нито един празник  Peace после ми държи влага цяла година

# 46
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Преди малко прочетох допълнителна информация за коледните празници в Риу - то. Много се радвам, че както предположих, ще спретнат някаква програма, но според написаното ми надминаха очакванията Heart Eyes - Канелен сладобед, сладки, греяно вино, леден бар, елха и Дядо Коледа за децата + детска дискотека Laughing...дано всичко бъде толкова приятно, както го чета Praynig

# 47
  • София
  • Мнения: 30 208
Преди малко прочетох допълнителна информация за коледните празници в Риу - то. Много се радвам, че както предположих, ще спретнат някаква програма, но според написаното ми надминаха очакванията Heart Eyes - Канелен сладобед, сладки, греяно вино, леден бар, елха и Дядо Коледа за децата + детска дискотека Laughing...дано всичко бъде толкова приятно, както го чета Praynig

Къде го прочете?

# 48
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Във Визит Бг Laughing

# 49
  • Мнения: 4 965
Ние сме традиционалисти с една и съща схема - Бъдни вечер сме у дома сами, на Коледа обикаляме по гостита (от закуска до вечеря), между празниците отиваме на вилата четиримата, на НГ сме вкъщи с приятели и след НГ изпращаме децата с моите родители на Велинград. Евентуално ние забягваме в чужбина, но тази година май до март няма да пътуваме.

# 50
  • София
  • Мнения: 734
Аз се включвам с питане, тъй като издирвам приятен хотел - не е задължително лукс, може и средно ниво, задълж.чист и приятен с хубав ресторант - в покрайнините на София или в радиус макс 40-50 км. (напр. Правец) за НГ. Peace

# 51
  • Мнения: X
Вече сме в очакване на празниците и ме терзае въпросът да прекараме Коледа традиционно с неговите/моите роднини по къщите или да ги отсвиря и да идем на почивка сами с детето. Бабите ще се обидят, ама всяка година е едно и също. Детето с превъзхожда от многото подаръци, наплюскваме се обилно и завършваме пред телевизора . Има доста коледни пакети, но повечето са непосилни за нас. Дайте идеи за приятни и не много скъпи места за посрещане на Коледата, че се събират и доста почивни дни тогава. Не  караме ски и не държа да са по ски-курортите.
Няколко Коледи сме били на почивки на топло и пак бихме повторили. Последните  години ,откакто сме родители, се събираме повече семейно с роднини ,но сме имали и почивка с детето в чужбина и е нямало обидени. Според вкуса и възможностите. Щом не ти харесва как прекарвате празниците-промени го Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 4 143
Коледа си я празнуваме сами - вкъщи само двамата...готвим си, слагаме масата, хапваме, гледаме ТВ и т.н.
След това ходим при нашите, тъй като неговите са извън София и няма как да стигнем до тях.

А на нова година - сме с приятели или вкъщи пак или някъде извън София. Тази година най вероятно ще сме в нас с компания.

# 53
  • Мнения: 547
Коледата с най близките хора/роднини,семеен празник си е, а и този ще ни е последния в БГ за дълго време след това.

# 54
  • София
  • Мнения: 30 208
Да споделя за Коледата в Правец.

Като цяло сме доволни. Храната беше добра, обслужването също, условията бяха много добри. Имаше някои пропуски, които не са фатални, но на моменти дразнеха:

"-" безумната неуредица около басейна с шезлонгите. Всеки си оставя кърпата и халата и след време едно момче минава и събира там, където е само кърпа, НО не се знае дали въпросният човек е още в басейна. В резултат на това, втори си поставя кърпата на същото място и влиза в басейна, първият излиза и си мисли, че това е неговата кърпа и става една обърквация. Типично по нашенски се случваше и с халатите. Всеки мята халат, където види, после излиза, облича и тръгва, но не е сигурно, че това е неговия халат. Спасителят сподели, че често се случват такива неуредици около басейна. Не е зле да помислят по въпроса.
"-" ресторантът не е разчетен за капацитета на хотела и се налагаше ядене на 2 смени, което затрудни и персонала. Те постоянно се притесняваха, зареждаха маси и подканваха тактично смяна 1-ва да се оттегля, защото започват да идват смяна 2-ра и да стоят прави  Confused
"-" изключително бавни асансьори, налага се да чакаш над 5мин за сравнително празен асансьор, в който евентуално можеш да се качиш.
"-" необмислено мероприятие за дядо Коледа. Настана блъсканица, децата едвам се промушваха през тълпата, когато си чуят името, но пък за тях беше голяма емоция.

"+" добро облужване
"+" добра храна
"+" добри условия

Бихме посетили отново хотела  Peace

# 55
  • Мнения: 843
Да се включа и аз по темата.Вече втора поредна година и на Бъдни вечер и на Коледа сме на гости на наши приятели.Единият ден на едно семейство,следващият-на друго.Родителите ни ги обиколихме предните дни,все пак тази година имаше много почивни дни и не беше трудно да се съчетаят.Не мисля,че има сърдити,а и няма нужда.Живот и здраве като имаме деца най-вероятно нещата ще се променят и ще сме по семейному,за да се радват бабите и дядовците на внучето/внуците.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 886
Ще си позволя да подновя тази поостаряла тема, но не намирам по-нова. ☺️ Някой дали е празнувал Коледа на хотел в последните години? Интересува ме като цяло, а и ако има мнение за някой от тези хотели още по-добре: Панагюрище - Каменград, Велинград - Инфинити, Акватоник или Риу Правец. Благодаря ви предварително! ☺️

# 57
  • Мнения: 6 330
Аз се включвам с питане, тъй като издирвам приятен хотел - не е задължително лукс, може и средно ниво, задълж.чист и приятен с хубав ресторант - в покрайнините на София или в радиус макс 40-50 км. (напр. Правец) за НГ. Peace
Може да погледнете офертите за хотел Констанция.
Цените за Коледа са в прикачената табличка, като кликнете върху: ЗА ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ НАТИСНЕТЕ ТУК
https://bgholiday.com/news/koledni-praznici-hoteli-pro

А това са цените за НГ: ЗА ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ НАТИСНЕТЕ ТУК
https://bgholiday.com/news/nova-godina-2019 Това е самият хотел
https://bgholiday.com/hotels/bh-konstantsia

На Коледа не съм почивала там, но за НГ няколко пъти. Има жива музика, DJ, участие на артисти, подаръци за децата от Дядо Коледа, прекрасно СПА и страхотна природа за разходки. Предполагам, че и за Коледа също има включена програма. Може да звъннете в хотела за повече подробности. Базата е прилична. По-реновираните стаи са в блок Б, но и тези в блок А също са хубави, без да е лукс. Има разлика в цените в блок А за стаи на 2 и 6 етаж. Тези на 2-рия етаж са без балкони, а тези на 6-ти бяха с по-стари бани и са на последен етаж.
В хотел Дружба 1 в Банкя, също не е лошо, но там базата поне преди 3 години не беше много реновирана. Басейнът  и джакузито са  с приятно топла вода.
За хотел Гергана в Хисаря, също съм чела добри отзиви, но не съм го посещавала.

Последна редакция: чт, 08 ное 2018, 11:40 от fatalina

Общи условия

Активация на акаунт