Боже, защо хората вярват на.....

  • 4 054
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 270
Какво толкова не може да разберете.

ПРИМЕР:
Дадена особа, примерно знае, че примерно тук в този форум пише конкурента особа на нея/него. Естествено той/тя придобива някаква информация - дали било събития, дали били случки, да ли било нещо друго-просто го прави. И с оглед на целите си, поства съчетания от различни обстоятелства и измислено допълнения.

# 16
  • Мнения: 2 161
Ами примерно да не съм те карала насила примерно да си споделяш проблемите примерно тук? И каква информация пък толкова ще придобие за теб тук някаква особа? Ти си виновна за световната криза или си преспала с мъжа на съседката? Приятелят ти като е леко глупав, да вярва на чуждите приказки. Все пак има много мъже по света. Примерно.

# 17
  • BG
  • Мнения: 2 458
На тебе пък какво ти струва да го напишеш по-ясно. Ти сега парен каша духа. От прекаленото парене, сега не смееш да си опишеш ясно ситуацията.

Значи! Аз имам гадже, няква мацка, която му е хвърлила око, случайно е разбрала, че пиша тук, знае зад кой никнейм се крия и следи публикациите ми. Измъква есенцията от тях, преплита ги с друга, придобита нефорумска информация, съчинява интрига по адрес на гаджето ми с цел да ни раздели и ме засипва с нея. Айде, как е разбрала кой е профилът ми, как аз разбирам кой се крие зад нейния, е друга тема, може, не е невъзможно. И все пак - защо трябва аз да вярвам на нейните гадости, след като ми е пределно ясно коя е тя и какво цели? Ей това ако ми обясниш...!!!!

П.П. Ха, сега прочетох Шанел, не ми мина през ума, че инфото може да отива към гаджето, с цел да злепостави мен. Пак не съм разбрала, начи!  ooooh!

# 18
  • Мнения: 270
Ами примерно да не съм те карала насила примерно да си споделяш проблемите примерно тук? И каква информация пък толкова ще придобие за теб тук някаква особа? Ти си виновна за световната криза или си преспала с мъжа на съседката? Приятелят ти като е леко глупав, да вярва на чуждите приказки. Все пак има много мъже по света. Примерно.

1. Не си ме карала, но съм знаела, че си тук и с това което съм написала съм имала за цел да ти навредя..
2.Може и да не съм преспала със приятеля ти, но съм писала, че съм преспала, защото се опитвам да ти навредя
3. Съгласна съм - глупавите вярват на написаното

А това е и основният въпрос и тема. Защо хората вярват на написаното из форумите???

# 19
  • Мнения: 2 161
Цитат
Защо хората вярват на написаното из форумите???
Да си вярват на каквото си искат. Аз винаги си казвам, че който не вярва на мен, значи няма вкус.

# 20
  • Мнения: 270
Цитат
Защо хората вярват на написаното из форумите???
Да си вярват на каквото си искат. Аз винаги си казвам, че който не вярва на мен, значи няма вкус.

 Laughing  bouquet

# 21
  • Мнения: 18 576
Simon9, спомням си твоя тема. Беше споделила доста неща, че даже и имена беше споменавала. Не се учудвай, че някой те е разпознал.

# 22
  • Мнения: 2 175

3. Съгласна съм - глупавите вярват на написаното

А това е и основният въпрос и тема. Защо хората вярват на написаното из форумите???

Е ти сама си си отговорила.. newsm78

# 23
  • Мнения: 755
Защо хората вярват на форумите, където не се знае кой -кой е, каква му е целта и какво иска да постигне. Нима сме достигнали дъното на нашият човешки разум, за да не можем да отделим лъжата от истината, или просто не познаваме половинките си, за да се доверяваме на хорските слухове, да вярваме в тях и по този начин да нараняваме любимите си хора.

Хората не вярват безусловно, а се забавляват искрено. Трябва да си съвсем млада,  за да позволиш на един форум разваля реалността ти.
Симон, след като тези примерни особи ти навлизат в личното пространство си има начини да бъдат отстранени. От теб зависи да си пазиш периметъра.

# 24
  • София
  • Мнения: 23 107
Аз не съм във форума, за да му вярвам, а за да се забавлявам.
Вярно, че има доста теми, от които научавам нови неща, но това ми е само от полза и не вреди.
Имам и няколко съфорумки, които са ми приятелки и на тях им вярвам, каквото и да значи това.  Grinning

# 25
  • Мнения: 7 947
Защо хората вярват на форумите, където не се знае кой -кой е, каква му е целта и какво иска да постигне. Нима сме достигнали дъното на нашият човешки разум, за да не можем да отделим лъжата от истината, или просто не познаваме половинките си, за да се доверяваме на хорските слухове, да вярваме в тях и по този начин да нараняваме любимите си хора.

Ти вярваш, аз не.
Там е разликата.
Тоест негативите зависят от нас самите. В случая.

Но има и още нещо...Като ти се повтаря едно нещо многократно, макар с думи, създадени от изкривени интерпретации, което е нормално из форума – все пак липсват каквито и да е обстоятелства и подробности – та независимо от това – човек някак не остава безучастен, може да се прокрадне нотка съмнение – абе всъщност дали не са прави...В тази насока винаги съм била против личнит етеми тук. Колкото и да е силен човек, със самочувствие и вяра в самия себе си – като скокнат 20 потребителки да обясняват нещо подобно – ми то човек се поддава...

# 26
  • София
  • Мнения: 12 370
Ами примерно да не съм те карала насила примерно да си споделяш проблемите примерно тук? И каква информация пък толкова ще придобие за теб тук някаква особа? Ти си виновна за световната криза или си преспала с мъжа на съседката? Приятелят ти като е леко глупав, да вярва на чуждите приказки. Все пак има много мъже по света. Примерно.

1. Не си ме карала, но съм знаела, че си тук и с това което съм написала съм имала за цел да ти навредя..
2.Може и да не съм преспала със приятеля ти, но съм писала, че съм преспала, защото се опитвам да ти навредя
3. Съгласна съм - глупавите вярват на написаното

А това е и основният въпрос и тема. Защо хората вярват на написаното из форумите???
И без форуми текат същите процеси между хората. Те вярват на онази информация, която потвърждава онова, което очакват или което вече знаят. Затова и сега няма да се довериш на следващото изречение- не форумите или клюките управляват отношенията между двама души, а само тези двама души.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Едно на ръка, че е глупаво да вярваш на всичко, което се пише тук. Но и да споделяш тук неща, които не искаш да се знаят за теб, пък при това и да не са направиш труда да си избереш анонимен ник и да не даваш лична информация, също не е много умно. Като не искаш нещо да се знае - не го споделяш. С никого. С никакви приятелки, форуми, познати и непознати. Чиста работа.
А че някой си измисля неверни неща.... за това не е отговорен форумът. Същото може да се случи и без форум - клюки разнасят комшии, колеги, приятели, познати.... със или без форум клюките си вървят. Твой ангажимент е да изградиш такива отношения с човека до себе си, че да вярва на теб, а не на клюките. Иначе всеки може да каже каквото си ще. Ако си зависима от всяка приказка....  ooooh!

# 28
  • Мнения: 7 006
И чак бог занимаваш с такива тъпи въпроси. Не мислиш ли, че има по-важни ангажименти за днес?
Явно наистина е зает днес.Егати..Толкова па ангажименти..Да не може две думи да драсне на чадото си и да внесе покой в обърканата душа..Е къв Бог начи?Па после що хората били безотговорни?Ми по примера на"създателя"си мноо ясно.. Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 6 214
Защо хората вярват на форумите, където не се знае кой -кой е, каква му е целта и какво иска да постигне. Нима сме достигнали дъното на нашият човешки разум, за да не можем да отделим лъжата от истината, или просто не познаваме половинките си, за да се доверяваме на хорските слухове, да вярваме в тях и по този начин да нараняваме любимите си хора.
Че който не отделя лъжата от истината, това си е негов проблем.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт