Мамини коремчета растат и до МАРТ няма да се спрат! тема №6

  • 31 253
  • 748
  •   1
Отговори
# 675
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Здравейте, момичета! Проблемът, който имах с крака се оправи-четох вчера цял ден разни медицински статии и реших, че може да са и  ставните връзки както боли, наведох се бавно и дълбоко до долу и силно ме заболя зад коляното, каза "пук" и...ме отпусна Laughing Та ми се размина ходенето до ортопед, защото вече така болеше, че не можех да стъпя.
За цеденето - в родилния дом като ми слезе кърмата, гърдите ми за една нощ бяха станали страшно надути и болезнени-като футболни топки, твърди, нямаше никакъв шанс дъщеря ми да засуче. Но една сестра (да е жива и здрава) ми показа как (наистина е като доенето, но първо се стисва леко около ареола с натиск и се изцеждат няколко капки, докато потече хубаво) и като потече тази кърма...течеше спонтанно, цялата ми предница на нощницата беше мокра и понеже беше август-засъхваше като колосана Laughing Има начин за цедене с  ръка, дано нямам нужда от помпа и този път, няма да вземам поне на първо време. Всъщност, тя помпа се ползва само ако се наложи да се цедите и да давате на бебето от шише, но това не е препоръчително в общия случай, защото така е по-лесно на бебето и после го мързи да суче.Нека кажат специалистите, аз поне така знам.

# 676
  • Мнения: 0
V.A.V.A  щом котето е ваксинирано не вярвам да има проблем, за всеки случай нека някой друг да се занимава с котешката тоалетна поне докато бебо стане на 6-7 месеца. Това е основната опасност коят окрие котето. При неваксинираните знам че е по-сложно има рискове  за разни зарази. И другото което е за всички животини които съжителстват с бебоци - безупречна ежедневна хигиена на дома и животинката.

# 677
  • Мнения: 242
Здравейте момичета!
И аз да се оплача, че съм настинала, гърло, хрема и т.н. На всичкото отгоре не спах цяла нощ от болки в горната част на гърба. Беше кошмар накъдето и да се обърнех и накрая съм заспала за малко седнала. Случва ми се за втори път, първия беше преди месец някъде и тогава док каза, че матката притиска нерв и затова боли. Дали е възможно, вие как мислите? И сега ме боли, но значително по-малко. Миналият път отмина за нощта и следващия ден до обяд някъде.
Относно домашните любимци, ние имаме котка, с която съм израснала, чиста е и даже си бях правила изследване за токсоплазмоза още в началото на бременността и всичко беше ок. Хигиената, която се поддържа около нея е голяма и затова не мисля да я давам на някой. Просто в началото няма да има достъп до бебето. Пък после мисля, че ще е ок. Аз също съм чела, че съжителството на домашен любимец и дете помага срещу развиването на алергии.
За магнезиевите препарати, аз приемам Магне Б6 2*1 и док каза до края така, въпреки че нямам контракции. Нищо не мие казвала за приема на млечни продукти, а по принцип винаги всичко обяснява надълго и нашироко.
Иначе вчера бях в Токуда, доста неща разказаха. Като цяло презентацията ми остави много добро впечатление за болницата. За сега не съм избрала още болница, но смятам да посетя Тина Киркова, Щерев и евентуално Майчин дом /засега нямат отворени врати/. Моля мамите, които са раждали в Токуда да споделят опита там, от какво са доволни и от какво не и също мнение за докторите. Нямам никаква идея за никой от тях и дори да реша да раждам там ни знам кой да избера.
Е това е засега от мен, пожелавам хубав ден на всички.

# 678
  • Мнения: 11
И аз да се включа в отбора на стопаните на котки:) Имаме си го от 2 години и определено няма да го махаме. Първите месеци ще гледаме да не са в една и съща стая, но реално не мисля, че ще има проблеми. Той е ваксиниран, кастриран, обезпаразитен... бе нищо животинско не му остана Laughing А те животинките и те душица носят, и те ще се радват на нов член на семейството:)

Вчера на курса в Лабиринт се говореше за кърменето и май най-накрая избрах помпа за кърма, на Авент. Ползвали ли сте ги, удобни ли са? Аз все още не мога да си се представя да ползвам такова нещо, но живот и здраве - ще си го представя:)

Иначе при мен - подскоци и ритници, май сме ориентирани към силовите спортове:) Прекрасен ден на всички! Hug

# 679
  • Мнения: X
Във връзка с купуването на доста неща, които може и да са излишни - преди 1 месец имах точно една интересна дискусия с едни роднини по този повод. Оплакваха се как всичко е скъпо, парите не стигат и как едно време видиш ли не било тъй. Обърнах им внимание, че сме се превърнали в толкова косуматорско общество, че купуваме какви ли не неща, които е съмнително до колко са ни необходими и после се оплакваме, че не ни стигат парите. Ако вземат, че купуват само нещата, които са купували тогава, гаранция че ще им стигнат, дори ще им останат пари. Баща ми тогава каза - "Еми да, преди се ядеше месо 2 пъти в седмицата, а сега?" Та всичко е въпрос на виждане и преценка.
мдам, да не говорим, че съм със завишен холестерол, въпреки, че ограничавам месото, просто защото не държа на него, далеч съм от вегетарианството, но месо 2 пъти в седмицата е нормата. Опитвам се да го вкарам в главата на бъдещия татко, че той е от месарите, мъж, какво да го правиш.
А за консумирането, на 100% съм съгласна. Купуваме, трупаме, нямаме пари, после място нямаме, после чистенето ни става много, е как няма да стане, като сме зарити с купища джвъчки дОма. Опитвам се да обясня на синчето, че въпросната играчка или каквото и да е просто не му трябва! Аз оправия не виждам, понеже голям процент от хората са така настроени, той гледа от околните, не мога да го изолирам и да стои сам вкъщи, а в момента, в който детето Х поиска сладолед, айде и той. Ами че е вредно, ами че му е петия за деня и т.н.... Децата много се литкат, за съжаление, а иначе аз съм консуматорът вкъщи, мъжът ми е направо аскет, достатъчно му е да има здрави дрехи за обличане и един компютър, другото просто не му трябва.

Беше ми пращал навремето едно филмче той, по темата, че съществува вечна електрическа крушка. Навремето/около 50те години/ производителите се събрали и се подписали върху документ за качеството, гласящ, че крушката трябва да издържа известно време и после да се поврежда. Подобно и за чорапогащниците, некъсащ се дамски чорапогащник отдавна е измислен. Лъжат ни, пък ние като шаранчета лапаме въдичките.

# 680
  • Мнения: 1 144
Във връзка с купуването на доста неща, които може и да са излишни - преди 1 месец имах точно една интересна дискусия с едни роднини по този повод. Оплакваха се как всичко е скъпо, парите не стигат и как едно време видиш ли не било тъй. Обърнах им внимание, че сме се превърнали в толкова косуматорско общество, че купуваме какви ли не неща, които е съмнително до колко са ни необходими и после се оплакваме, че не ни стигат парите. Ако вземат, че купуват само нещата, които са купували тогава, гаранция че ще им стигнат, дори ще им останат пари. Баща ми тогава каза - "Еми да, преди се ядеше месо 2 пъти в седмицата, а сега?" Та всичко е въпрос на виждане и преценка.
мдам, да не говорим, че съм със завишен холестерол, въпреки, че ограничавам месото, просто защото не държа на него, далеч съм от вегетарианството, но месо 2 пъти в седмицата е нормата. Опитвам се да го вкарам в главата на бъдещия татко, че той е от месарите, мъж, какво да го правиш.
А за консумирането, на 100% съм съгласна. Купуваме, трупаме, нямаме пари, после място нямаме, после чистенето ни става много, е как няма да стане, като сме зарити с купища джвъчки дОма. Опитвам се да обясня на синчето, че въпросната играчка или каквото и да е просто не му трябва! Аз оправия не виждам, понеже голям процент от хората са така настроени, той гледа от околните, не мога да го изолирам и да стои сам вкъщи, а в момента, в който детето Х поиска сладолед, айде и той. Ами че е вредно, ами че му е петия за деня и т.н.... Децата много се литкат, за съжаление, а иначе аз съм консуматорът вкъщи, мъжът ми е направо аскет, достатъчно му е да има здрави дрехи за обличане и един компютър, другото просто не му трябва.

Птичке, нали знаеш за холестерола - за да го вкараш в норма трябва не просто да ограничиш месото, а да замениш вредния с полезен. Иначе може и вегетарианка да станеш, и ако имаш предразположение, пак да си със завишен. Ако искаш да се вкараш в норма, подмени храните с вредни с храни с полезни, а не просто да ги ограничиш. Майка ми има този проблем, оттам съм информирана.

# 681
  • Мнения: 16
Добро утро,коремчета Simple Smile

# 682
  • Мнения: 0

Вчера на курса в Лабиринт се говореше за кърменето и май най-накрая избрах помпа за кърма, на Авент. Ползвали ли сте ги, удобни ли са? Аз все още не мога да си се представя да ползвам такова нещо, но живот и здраве - ще си го представя:)


Момичета, не знам какво ви става с тези помпи - надявам се за всички ни , че живот и здраве няма да ни се наложи използването им. Така като ви чета, сякаш нямате търпение да ги използвате, но ако бебето си суче, тогава за какво ви е? Даже и стерилизатор съм използвала чак като започнахме захранването. Нито помпи, нито шишета, а здраво смучещи бебета ви пожелавам  Peace

# 683
  • Мнения: 2 843
Мпп, и ти като мен си на добро утро още  Joy
Аз бях събудена от беба към 6 часа, ритахме си един час и после съм заспала, та преди един час станах  Whistling За пръв път така се будя от ритничета  Grinning
Болните, бързо се оправяйте  Hug
Вава, чакаме те  Hug
За купуването, аз се радвам, че ще получа много неща от племенника. Като стерилизатор, помпа и такива неща  Simple Smile
За котките, и аз си имам котана, която просто ще прехвърля на първия етаж при баба  Mr. Green
Хубав ден, макар че при нас вали  Hug

# 684
  • Мнения: 0


Аника, със сигурност си права, но аз четох и чух друго от приятелка, която също има едно дете и нейния съвет е да има помпа със сигурност, тъй като след всяко хранене е хубаво да се доизцеждат гърдите, а това освен че предотвратява мастни натрупвания, стимулира и лактацията, и се маха напрежението в гърдите. Както и ако мисля да си имам поне 2 бебета, да си взема електрическа, че другото си е повече време и мъка, а пък парите двойно си заслужава.
Та незнам и аз още не мога да разбера има ли, няма ли нужда?!

Тиара, трябва да обясниш на мъжа си поне, че ти е нужно малко време да сте си сами и да се опознаете. Аз най-много да приема гостите на изписването, всички след това си отиват и ако имам нужда толкова след като мъжът ми тръгне на работа, ще викна майка ми или приятелка, въпреки че не искам да занимавам никого. Това с чистене, готвене малко ми е странно сякаш колко пък време отнема, че да не можеш сам да се оправиш, нали бебето предимно спи? Мъжът ми се прибира в 5 и 30 и ще помага, това някой да идва да ми чисти и готви ми е супер странно  Shocked

За Нова година, не ви ли е страх да се отдалечавате извън София? Ние още отдавна преценихме, че няма да караме някъде извън, че миналата година в Стрелча ходихме и едни снегове и хлъзганици бяха и едва се намерихме групите... Та знам ли, да ми е по-спокойно ще сме си в София на домашно  Grinning

# 685
  • Мнения: 2
Здравейте  preggo
и аз съм ЗА комбинираната поръчка за многократните пелени

# 686
  • Мнения: X
Мимето, аз се ориентирах в сайта, въпроса е къде в Англия да ги доставят, ето това не мога да разбера. Би ли изяснила, като гледам, ще се справя и сама, а щом има и още желаещи мами, можем наистина да се комбинираме. Аз 100% ще взема оттам, реших го, след 2 дни ще имам пари по сметката си и ще поръчвам, а дотогава ми остава да разбера все пак как ще си ги взема. Тичкам в темите за ибей.

# 687
  • Мнения: 11
anika77, именно на въпросните лекции разбрах за нуждата им. На мен ми се вижда абсолютно задължително да имам още в родилния дом. Първо, ако се наложи бебчо да е ден-два отделен (не дай си Боже, но всичко се случва), чрез изцеждане лактацията може да се задвижи както трябва. Второ, в началните месеци е възможно да се налага доизцеждане, а пък ако се случи хиперлактация - изцеждане в началото на кърменето. Да не говорим за други проблеми, или пък най-елементарното - да ми се наложи ангажимент, на който трябва да присъствам без бебочето - ще знам, че таткото може да нахрани от шише. Ползите са много. Лесно е бебето да си суче, да, но нещата не са далеч толкова елементарни. И не, не че нямам търпение да я ползвам, просто смятам да съм подготвена поне за нещата, за които мога:)

# 688
  • Мнения: 1 144


Аника, със сигурност си права, но аз четох и чух друго от приятелка, която също има едно дете и нейния съвет е да има помпа със сигурност, тъй като след всяко хранене е хубаво да се доизцеждат гърдите, а това освен че предотвратява мастни натрупвания, стимулира и лактацията, и се маха напрежението в гърдите. Както и ако мисля да си имам поне 2 бебета, да си взема електрическа, че другото си е повече време и мъка, а пък парите двойно си заслужава.
Та незнам и аз още не мога да разбера има ли, няма ли нужда?!

Тиара, трябва да обясниш на мъжа си поне, че ти е нужно малко време да сте си сами и да се опознаете. Аз най-много да приема гостите на изписването, всички след това си отиват и ако имам нужда толкова след като мъжът ми тръгне на работа, ще викна майка ми или приятелка, въпреки че не искам да занимавам никого. Това с чистене, готвене малко ми е странно сякаш колко пък време отнема, че да не можеш сам да се оправиш, нали бебето предимно спи? Мъжът ми се прибира в 5 и 30 и ще помага, това някой да идва да ми чисти и готви ми е супер странно  Shocked

За Нова година, не ви ли е страх да се отдалечавате извън София? Ние още отдавна преценихме, че няма да караме някъде извън, че миналата година в Стрелча ходихме и едни снегове и хлъзганици бяха и едва се намерихме групите... Та знам ли, да ми е по-спокойно ще сме си в София на домашно  Grinning

За помпата - не е точно така. Аз съм имала три помпи, една на чико и две на Авент. Първо - най-добрата е не електрическата, а механичната на Авент, най-безболезнена е. Второ, препоръчително е бебето да се държи на гърдата поне 20-30 минути, то си изцоцква доста, а следващия път гърдата произвежда повече или по-малко в зависимост от това, което е изцоцкано предния път. Тоест целият процес се саморегулира. Ако вие се цедите допълнително, то следващия път пак ще се произведе повече кърма от необходимото и пак ще трябва да се цедите, защото пак ще има напрежение в гърдите. Съответно като порасне и цоцка повече,гърдата произвежда все повече и тогава пък съвсем няма нужда от цедене, защото то си го поема изцяло. От помпа има нужда в два случая: ако бебето не може да поема кърма от гърдите ви (да речем, ако остане в болница без вас, ако имате изключително рядък проблем със зърната, ако вие сте в болница, ако се наложи да пътувате или излизате дълго време без него и тн). Ако имате тесни канали и сте склонни към мастити. Но тогава не знам дали само с помпа ще се реши проблема,за това вече си има доктори. Така че аз не смятам да си купувам нова помпа този път изобщо (предните съм ги раздала и не ми е хигиенично да си ги взема обратно). Ако се наложи - помпи има във всяка аптека.

# 689
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
...Така че аз не смятам да си купувам нова помпа този път изобщо (предните съм ги раздала и не ми е хигиенично да си ги взема обратно). Ако се наложи - помпи има във всяка аптека.

1:1 с моето мнение  bouquet
 Точно това мислех и аз по въпроса с доизцеждане на останалата кърма, от опит с първото Wink

Общи условия

Активация на акаунт