Мамини коремчета растат и до МАРТ няма да се спрат! тема №6

  • 31 235
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 375
Миме-то, не ми се е случвало досега да доя животно. На село като малка много съм гледала как съседите си доят кравите и ми е изглеждало лесно, макар че те са пригодени за тази манипулация.  Simple Smile
Вава, чакаме те с добри новини от прегледа. Тази болка е сигурно от нещо притиснато  Peace
Боряна, лекувай настинката, може от нея да ти се е схванал гърба  Simple Smile
Черната вдовица, да се яви в изповедалнята, че не се е включвала скоро  Mr. Green
За помпата на мен ми се иска да не ползвам. Не съм купила и мисля да взема само, ако се наложи. За кърменето говорих с една приятелка, тя не е ползвала. Разпитах и баба ми, която е кърмила мама до годинката и тя си каза, че също не е ползвала. Според нея трябва постоянство и упоритост, дори да не иска пак да се мъча докато стане. Мама пък не ме е кърмила хич, така се е наложило. Около мен нямам почти никакви приятелки с бебета и няма с кого да се консултирам. Остава ми сама да си търся инфо и да преценявам  Thinking

# 691
  • Мнения: 1 144
Да, всички майки, които са отгледали вече по едно казват, че с помпата няма нужда да се бърза. Аз действително ползвах при втория ми син, но той имаше период  за няколко дни, когато беше на 2 месеца, когато го взеха в болница без мен и тогава се изцеждах.

Ако все пак твърдо сте решили да използвате помпа, поне не си взимайте електрически. Те са доста по-силни и болезнени. С механичната помпа на Авент сами регулирате потока на кърмата и с каква сила да се вакуумира. С електрическата си дърпа яко и не е приятно усещането. В аптеката ги препоръчват, защото застояват, не защото са по-добри.

Ако смятате да излизате често и да се цедите, трябва да обърнете особено внимание на хигиената и стерилизацията на помпата и да спазвате упътванията. Освен това се заредете с чашки или пликчета за кърма, която може да се съхранява във фризер до 3 месеца. Но пак ви казвам, че е доста досадна цялата процедура и най-вероятно ще го направите веднъж-два пъти и после ентусиазмът ви ще секне.

# 692
  • Мнения: 0


Аника, със сигурност си права, но аз четох и чух друго от приятелка, която също има едно дете и нейния съвет е да има помпа със сигурност, тъй като след всяко хранене е хубаво да се доизцеждат гърдите, а това освен че предотвратява мастни натрупвания, стимулира и лактацията, и се маха напрежението в гърдите. Както и ако мисля да си имам поне 2 бебета, да си взема електрическа, че другото си е повече време и мъка, а пък парите двойно си заслужава.
Та незнам и аз още не мога да разбера има ли, няма ли нужда?!


Да кажат най добре специалистите за това доизцеждане, но аз доколкото съм чела , лактацията винаги се саморегулира според нуждите на бебето. Но така или иначе ако се чувствате по спокойни с помпа под ръка и имате излишни пари, няма нищо лошо, все в някой момент ще послужи  Grinning . Аз съм напълно съгласна с мнението на Stella Maria

Последна редакция: чт, 29 ное 2012, 14:27 от anika77

# 693
  • Мнения: 0
Stella Maria,този модел на Авент ли имаш предвид:

http://www.google.bg/imgres?um=1&hl=bg&sa=N&tbo=d&am … 429,r:7,s:0,i:103

# 694
  • София
  • Мнения: 23 175
колко информация изписахте напоследък, аз направо се загубих  Rolling Eyes
добре че имам още време, та да смеля поне част от всичко.
чета тука, ходя гледам по магазини и сайтове и съвсем се обърквам  ooooh!

# 695
  • Варна
  • Мнения: 307
Здравейте,

минавам само да дам отчет от днешния преглед  Grinning

Бебка е пораснала с 200 гр. за 2 седмици и вече е 600 гр  Много шавлива беше както винаги. Върти се почесва се, прозява се   Всичко си й беше наред. 
Накарах док да ми провери шийката с ехографа, каза че е ок   Водите ми били добре, плацентата също. Казах й че от време на време усещам по някоя контракция без болка, просто стягане на корема, но минава бързо. Тя не остана особено очарована, каза че не трябва да имам изобщо, да се наблюдавам и ако нещо да увелича магнезия  newsm78

Та това е о общи линии  Hug на всички

# 696
  • Мнения: 15
Привет от мен Simple Smile Моят мъж до скоро беше в отпуска и така бързо ми мина времето с него вкъщи....

Набързо прочетох какво сте писали напоследък. И аз съм се навила за многократни пелени и то от тези на китайчетата. Засега съм се спряла и на бамбукови инсърти за пелените, защото четох някъде, че при производството на памучните се използват пестициди. Бях прочела доста преди време. Само не мога да преценя до колко има нужда от nappy liners. Не знам има ли точна дума на български за тях, че аз основно се ровя по чуждите сайтове - за еднократна употреба са, за запаване на пелените по-чисти, после се хвърлят в тоалетната. То малко се обезсмисля - хем многократни пелени, хем пак се слагат еднократни подложки....Миме-то, ти ползвала ли си и какво мислиш по въпроса?

А за помпа въобще не мисля - на моя мъж сестра му ще ми даде нейната заедно със стерилизатор и нови шишета на Авент. Само се надявам да не стигам до тях.

Аз другата седмица съм на ЖК. Един месец неходене по лекари ми се отрази на добре на спокойствието и оттам на килограмите Simple Smile

И да ви кажа - много ми е Коледно Simple Smile даже съм опаковала подаръците и нямам търпение да ги подаряваме Simple Smile

# 697
  • Мнения: 0


Аника, със сигурност си права, но аз четох и чух друго от приятелка, която също има едно дете и нейния съвет е да има помпа със сигурност, тъй като след всяко хранене е хубаво да се доизцеждат гърдите, а това освен че предотвратява мастни натрупвания, стимулира и лактацията, и се маха напрежението в гърдите. Както и ако мисля да си имам поне 2 бебета, да си взема електрическа, че другото си е повече време и мъка, а пък парите двойно си заслужава.
Та незнам и аз още не мога да разбера има ли, няма ли нужда?!


Да кажат най добре специалистите за това доизцеждане, но аз доколкото съм чела , лактацията винаги се саморегулира според нуждите на бебето. Но така или иначе ако се чувствате по спокойни с помпа под ръка и имате излишни пари, няма нищо лошо, все в някой момент ще послужи  Grinning . Аз съм напълно съгласна с мнението на Stella Maria

Не ме разбирай погрешно, и на мен не ми се харчат излишни пари, а пък искам и най-доброто за бебчо и мен, ама защо тогава така ги хвалят тея електрически колко лесно и бързо било? И аз не знам кого да слушам Simple Smile И моята приятелка е с опит.... и точно се чудя да инвестирам ли, пък вие казвате, че електрическите са по-зле...  newsm78
Може би специалистите от ЛЛЛ могат да кажат най-добре какво да правим  Flutter

# 698
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Явявам се.  Mr. Green  Heart Eyes

Помпата е едно от нещата, които тукашните лекари препоръчват при влизане в болница. Не се знае колко бързо ще тръгне кърмата, какво количество ще е и т.н. Това е един допълнителен стимулатор и не виждам вреда, а само полза от него. С дъщеря ми имах ужасно болезнени зърна, защото не захапваше правилно първия ден. Това беше достатъчно да се разраня. От абсолютен инат се помпих допълнително защото помпата ми причиняваше по- малко болка.
Всеки сам преценява за себе си дали да си вземе помпа, но за мен е нещо от изключителна важност. Случвало ми се е преди да захраня още да ми се допие чашка две винце и разбира се след това съм се изпомпвала и изхвърляла кърмата. Просто си е вид удобство според мен. Не мога да си представя да се изстисквам с пръсти.

Иначе аз съм добре, продължавам си с инжекциите, днес дори съм на двуседмичния си преглед. Сигурно ще ми насрочат глюлозния тест за следващата седмица. Идея си нямам колко е голям юнака, защото скоро не са ме гледали на сонограм ( ехограф).
Натрупахме една камара дрешки и се чудя сега ли да ги пера и подготвя или да си стоят така. Седмица преди раждането така или иначе пак ще ги пера.  Mr. Green
За уикенда сме запланували освежаване на бебешкото легло с боя. Направо луднахме докато намерим безопасна боя за бебешко легло. Мисля като почнат и зъбките все пак да си взема онези защитни ленти против гризкане, че каката доста гризеше летвите ( именно заради това има нужда от освежаване).

Още не сме сложили елхата, но и това е планувано за уикенда както и разпределяне на огромно количество играчки ( някои за даряване, някои за боклука). Нямаме място вече в този апартамент и жадувам се се местим ( каквито са плановете за другата есен).

Е аз май от не писане накрая цял роман ви написах.  Mr. Green

Пазете се, хапвайте си и стойте на топло.  Hug

# 699
  • Мнения: 636
момичета, имам въпрос....  Thinking Thinking не мога да се храня, отслабнала ми е имунната система и аз самата, а искам здраво бебе...някоя от вас знае ли какъв прием на глюкоза мога да имам на ден, колко %, колко разредена и по колко мл. ? много ще съм благодарна, ако някоя помогне  Hug

# 700
  • София
  • Мнения: 423
За помпата на мен ми се иска да не ползвам. Не съм купила и мисля да взема само, ако се наложи. За кърменето говорих с една приятелка, тя не е ползвала. Разпитах и баба ми, която е кърмила мама до годинката и тя си каза, че също не е ползвала.
Откровено припадам, ако баба ти беше ползвала помпа за кърма  Laughing

Крави и аз не съм доила, ама така си го представям  Mr. Green Не става само да стиснеш.

anika77, именно на въпросните лекции разбрах за нуждата им. На мен ми се вижда абсолютно задължително да имам още в родилния дом. Първо, ако се наложи бебчо да е ден-два отделен (не дай си Боже, но всичко се случва), чрез изцеждане лактацията може да се задвижи както трябва. Второ, в началните месеци е възможно да се налага доизцеждане, а пък ако се случи хиперлактация - изцеждане в началото на кърменето. Да не говорим за други проблеми, или пък най-елементарното - да ми се наложи ангажимент, на който трябва да присъствам без бебочето - ще знам, че таткото може да нахрани от шише. Ползите са много. Лесно е бебето да си суче, да, но нещата не са далеч толкова елементарни. И не, не че нямам търпение да я ползвам, просто смятам да съм подготвена поне за нещата, за които мога:)

Ходила си на лекции, които в крайна сметка рекламират Авент, нали, че аз не успях да отида? Но, ако мислиш, че като се изцедиш и излезеш, бащата се нахрани кърменото дете с шише, много се лъжеш. Почти не искат шишета, ще реве докато не се върнеш, и това ще ти е излизането. Кърменето е много лично, то не е едно мляко да влезе в гърлото и да напълни коремчето. То е гушкане, да усеща миризмата ти, хилотене, гласа ти, не е помпата и юруш. И кое е това странно място, което изключва да присъства кърмаче? Не знам за какво ти е изцеждане при хиперлактация, напротив, ако прекаляваш с помпата- правиш и хиперлакрация. В един момент се явява проблема с многото кърма, после с малко кърма, и това може да регулира само бебето, не помпата. В болниците има помпи, да, хубаво е да имаш лична, но и да нямаш има оправия. На тези лекции много преиначават нещата, нали от това съществуват. За кърмене ходи на лекции на Ла Лече, Естествено или другите, които не сиакт да ти продават нищо, а напротив, учат те как можеш без нищо. Peace Пиша ти това от позицията на антиконсуматор, иначе ти решаваш дали да си накупих аксесоари и за 1000 лв. ако така ще ти е спокойно  Peace

*starlets*, схванала си нещата  Hug , тези еднократни кърпички, да ги наречем, са супер удобни. Продават се на рула по 100-200 бройки, вземеш ли, нямат свършване. Те задържат акото и в пелената има само течност, разграждат се в тоалетна и само ги хвърляш. Понеже практикувахме ЕБХ и в пелените рядко се вършеше работата, моите ги подарих бързо-бързо, но принципно са удобни.  Peace

TheBlackWidow, леле елха, много рано  Simple Smile

# 701
  • Мнения: 1 144

Да, тази е, може да има и по-нов модел, но ако ще ползвате помпа, по-добре механична. Значи, като свикнете, не боли така, но винаги има един момент, когато "дръпва", все пак е вакуумен принципът на действие. Електрическата засмуква равномерно и по-силно, а с механичната, можете да намалите струята. И е хубаво някоя приятелка да ви покаже как точно става, защото има начин, като се получи добър вакуум, натискате дръжката и то си тече БЕЗ ДА ПОМПАТЕ НЕПРЕКЪСНАТО. И пак ви казвам, ако се цедите, за да облекчите напрежението, може и на ръка. Помпата върши много работа, не отричам, когато искате да съхранявате кърма за евентуални раздели с бебето.

# 702
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
При нас Коледните украси се слагат след Дена на Благодарността Simple Smile

# 703
  • Варна
  • Мнения: 915
Да се включа и аз по темата с цеденето.  Simple Smile
В началото гърдите ми бяха като бомби - толкова надути и опнати, че ни зърно, ни нищо, абсурд беше малката устица да засуче. Приятелка ми беше дала авентската си помпа - не успях да изцедя нито капка  Rolling Eyes Момичето до мен се цедеше с една съвсем обикновена помпа, на вид като тази на цена под 5 лв. от болничната аптека, даде ми я за проба и млякото тръгна  Grinning Веднага поръчах на мъжа ми да купи и стерилизира и започна великото цедене  Joy сигурно литри мляко минаха през тази помпа. Има един тънък момент при лактацията, вярно е, че се саморегулира, но това не се случва толкова бързо, колкото бързо се променят нуждите на бебето. Също така по една или друга причина се случва някога то да хапне съвсем малко и ако се повтори няколко пъти, лактацията намалява. За мен помпата беше от полза, макар че синът ми не искаше да пие от шише (пробвах го няколко пъти да поизляза за няколко часа, но той ме изчакваше и си пиеше от извора  Laughing ) Но аз упорито си трупах запаси във фризера и после ги ползвах при захранването за приготвяне на пюренца.
На лекцията казаха, че помпата е като четката за зъби, не бива да се предава от кърмачка на кърмачка въпреки стерилизацията, т.к. тя била недостатъчна  newsm78

# 704
  • Мнения: 11
Брех, разговорите твърде лесно се преобразуват в спорове с тия хормони:)
Mime-to, подкрепям антиконсуматорството като начин на мислене. Също подкрепям и милите и спокойни разговори, та се надявам една обикновена тема, водеща началото си от простото различие в хората, да не ни довежда до по-различен от възможно най-милия тон:)  Peace
Не искам да коментирам нито местата, на които не се допускат кърмачета, нито каквото и да било друго, което може просто да е следствие от различен начин на живот, мислене и разбиране на нещата като цяло. Споделих за марката, понеже това беше последната, която видях наживо. Преди това видях още няколко в различни ценови параметри и тази ми допадна най-много. А за курсовете - ясно ми е, че са за това, но и аз самата често присъствам, за да мога да се запозная с конкретни марки и продукти, да ги опитам и тествам (козметиката, например).

Момичета, как сте с киселините? Аз си мислех, че се получават при мен само от цитрусови плодове, но напоследък имам чувството, че стават от всичко! Помощ:)

Общи условия

Активация на акаунт