Добре дошли в РОДЕНИ, мили ОКТОМРИйчета засмени!

  • 25 990
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 100
На нас всички ни казваха да не сме я научавали на ръце. Ама пък не може да не и се порадваме и май свикна да я носим. А и доста ме е жал, като почне да се дере и просто не мога да не си я гушна.. Понякога мрънка само, заради това, че иска внимание. Вземам я, оставям я да задреми и много внимателно я оставям да поспи. След хапване особено това е добро приспивателно  Grinning

Че са на периоди така си е... допреди няколко дена си ядеше ръцете, когато е гладна, но сега започна да смуче палец много често и това много ме притеснява. Залъгалка и давах няколко пъти, но я плюе.. Като малък баща и е бил по абсолютно същият начин. Може би тук са намесени и гените.
Някой има ли решение на този проблем? Четох за някакво мазило от аптеката, което се слага на пръстчето. Образувало филм, който не се маха, а детето, като тръгне да смуче горчало ужасно. Но се чудя от каква възраст може да се приложи...  newsm78


roxy_ , аз честно казано се притеснявам да кърмя на обществени места и гледам винаги да я нахраня преди излизане. Но пък винаги си имам шише с изцедена кърма за всеки случай. Проблема е, че млякото изстива, но пък мисля да реша този проблем с термочанта, ако има смисъл изобщо. Някой да е ползвал?  

# 691
  • Мнения: 832
Аз не нося нищо с мен, кърмя навсякъде - и в морската, и в мола, и на гости, нямам притеснения. Въпросът е веднъж да го направиш, после не се притесняваш вече. С големия ми син бяхме целодневно навън в тази му възраст, изгледала съм го в морската градина, наред с наборчетата му. На пролет и малкия го чака същото.


Относно носенето на ръце - и ние сме от бебетата, които обожават да бъдат носени и гушкани. Не мисля, че мога да го разглезя или приуча само на ръце да иска. Носим се за приспиване (в повечето случаи), носим се да разглеждаме света и т.н. Още малко ще са такива бебенца, после вече ще седят, ще играят с играчките си, ще летят с проходилките си насам-натам.


Ordinary_World, това мазило, за което говориш, мисля, че е за над 2г.възраст. Твърде рано е да се отучват по този начин. То още не е станало навик, така да се каже. На този етап е  един вид инстинкт според мен, свързват го със сученето. Ако искаш пробвай като я видиш, че си лапа палеца да й дадеш да суче или да я разсееш по друг начин - говорене, играчки, песнички. Или да й сложиш ръкавички.
Той и моят син понякога го лапва, най-вече като е гладен, но искрено се надявам да не го открие този навик, че лошо ми става като си помисля. И той не иска биба, не може да я смуче, избутва я с езичето навън, вместо да я засмуче. Ако се засили, ще търся и други видове залъгалки, може да улучим пък. Ама дано не се стига дотам.

# 692
  • София
  • Мнения: 1 752
И аз кърмя без притеснение навън. То инак разходките ни ще са все по половин-един час макс и само в кварталната градинка, която вече ми е втръснала безумно. А и там, като е по-хубаво времето, е такава гмеж от пушещи родители, че дори и само да се движиш, пак няма отърване от цигарения дим  Sick Затова си взех един по-голям, но лек шал и с него сме си съвсем дискретни с Беба и доволни, че можем да се разхождаме с часове  Peace

# 693
  • Мнения: 6 714
Привет, момичета!  Hug
Рали, вече щях да питам другите момичета къде си. Дано проблемите минават по-бързо.  Hug А и Деси, сякаш не е писала отдавна.  Hug
За кърменето на обществени места не ми пука, но още не ни се е налагало. Макар че днес ходихме до Варна и за малко да се кърмим в МОЛ - а, ни си тръгнахме и се кърмихме в колата.  Laughing
Ordinari_World, аз съм си смукала пръста като малка до 6-7 годишна. И противно на всички очаквания нито имам криви зъби, нито палецът ми е променен по някакъв начин. Мазали са ме с какво ли не и нищо не е помогнало. Ако можеш залъгвай детето с нещо, когато видиш, че иска да си смуче пръста.
За носенето на ръце: и аз четох, че до 6-тия месец не бива да им се отказва. Особено пък като я хванат коликите - е, не мога да я оставя да се дере, имам чувството, че детето си мисли, че е изоставено. Прави ми впечатление, че Катрин предпочита да заспи сама в кошарката си. Какво имам предвид - сменила съм памперса, нахранила се е и ако не е заспала в ръцете ми, разглеждаме стаята, като и` говоря и и`обяснявам какво се вижда, гледаме през прозореца, после я слагам да си легне и и`чета, тя се заглежда по играчките и по някое време започва да се прозява и да притваря очи, тогава я оставям да си заспи сама. А понякога след като сме чели, пели и т.н. започва за мрънка, тогава и` давам още малко да суче и тя заспива. Засега общо взето е кротка.
Снощи и ни е направихме по-голяма пауза. Катрин спа от 12ч. до 7ч. Предната вечер също спа добре с едно събуждане в 3ч. , но в четвъртък срещу петък и петък срещу събота от около 23ч до 2ч се събужда през 10-15 минути и голям рев рева, явно колики имаше. Има такива периоди когато е ревлива и такива, когато е по-спокойна. Но като цяло е спокойна. Днес ходихме да ни видят пъпчето (имаше гранулом), вече е много по-добре, продължаваме да го мажем със сребърен нитрат. В сряда сме на консултация. Май ще ни слагат ваксина и аз отсега я мисля как ще е (преди да се роди Катрин бях твърдо "за" ваксините, каката понесе много леко всички, но предния път докторката като ми каза, че сега са по-различни от преди и мен ме хвана страх. Знам, че са от полза, но вече съм 50:50 за ваксините. Мислех за ротарикс, но май няма да слагаме, ще питам и докторката за мнение.)
Много дълго стана.  baby_neutral

# 694
  • Мнения: 3
Здравейте, мами!
Аз лично не се притеснявам да кърмя на обществени места.Имам си одеяло,което защипвам в единия край на сутиена и се завивам аз и бебето.Отделно имам и кърма в шише за всеки случай.Използвам термочантичка, най-обикновена от Кауфланд със стериопор е вътре и да ви кажа върши работа.Все пак загрявам шишето малко повече преди да го сложа в термобокса.До 2-3 часа не е проблем кърмата е с идеална температура.
За носенето на ръце и аз имам същите притеснения, но не мога да го оставям да се дере.Просто ми се къса сърцето.Така, че се дондуркаме и ние.
Ordinary_World и ние имаме същия проблем с пръстчето и залълката, но мисля, че е доста рано за такива методи с мазила.Аз се опитвам всеки път да махам ръката и отделно пробвах с повиване в одеалцето му.Да не говорим, че като размахва тези ръце много се стряска.Но за съжаление, както някой беше писал не винаги има ефект.
Да ви питам, как се справяте с белите следи от изваряването на шишетата?

# 695
  • Мнения: 6 714
Srebrina81, и на мен ми е болен въпрос това с белите следи от изваряването на шишета. При нас водата е страшно варовита. Слагам най-напред в кана Брита и после в тенджерата с шишето, но пак същата работа. Изглеждат ужасно.  ooooh! И водата, която преварявам за пиене е същата (сякаш има бели парцалчета вътре) и аз затова най-вече се отказах да давам вода да пие ( пък и тя се мръщи на водата), та лесно постигнахме съгласие.  Laughing

# 696
  • Мнения: 100
На мен шишенцето от помпата ми е с такива бели следи и съм се примирила, че така ще си бъде. По нататък, за да нямам този проблем ще си набавя стъклени шишета. Много по-трайни са Simple Smile

# 697
  • София
  • Мнения: 7 990
Тук водата е много твърда, но не остават бели следи по шишетата. Използвам стерилизатор за микровълнова, в който сипвам трапезна вода от бутилка, не чешмяна.
Преди няколко дни бях сложила Андрей да лежи отгоре ми, докато пишех нещо на компютъра. И по едно време чувам усилено сумтене, мляскане и се изумих, защото мислех, че е заспал, а и нямаше какво да мляска. Поглеждам надолу и какво да видя - нашият си налапал палеца и с такова усърдие и темпо го смуче, явно чакаше нещо да пусне. Simple Smile Разбира се, връчих залъгалка, но от тогава все се чуди как да си навре ръката в устата.
За спането гледам поне нощем да си е в леглото. Разбира се, като плаче, го гушкам и стои с мен на спалнята, но когато се успокои, гледам да го връщам в леглото. През деня изобщо не иска да стои там, та седим двамата на дивана в хола. Пробвах на няколко пъти да го оставям в спалнята, но пищи и не иска сам. Като чета, явно не сме само ние, а преобладаващо е това случаят.
Вчера извадих една дрънкалка. Май още е мъничък, защото я гледаше, цъклеше й се, протягаше ръце, но не може да я фокусира.

# 698
  • София
  • Мнения: 1 966
Поли, а и останалите мами, дори и да ги взимате при вас в леглото през нощта, не сменяте ли памперси? Просто се чудя как става номера да не се става от леглото, ние сменяме памперси, мия гърди, не винаги иска да заспи веднага и се разнасяме и т.н., абе на всяко нощно кърмене съм будна поне за около час и съм станала от леглото поне за половината от това време, добре че през нощта поне що годе спи и обикновено минава с по 1-2 хранения.

А за носенето на ръце, почти по цял ден сме така, не че помага като се дере, не мисля, че така ще свикне, то всъщност аз не мога да я оставя като е крива. Когато трябва да свърша нещо и само си мрънка, без да се дере, я оставям я в люлката, я в шезлонга или пък в креватчето. Като заспи обаче винаги я местя в креватчето, дори като видя, че се унася я местя там сама да си заспи, но това е вечер обикновено, през деня просто не спи. Ето днес например през нощта спахме и двете от 1:00 до 10:00 с 1 хранене, но от 10 до сега е спала точно 20 минути и през останалото време сме на ръце почти през цялото време, оставих я само за около половин час в люлката за да поизмия малко нейни неща и да хапна нещо.

А за ръцете в устата, не знам вече какво да правя, и то не само ръцете, всичко се слага в устата - одеала, дъвчат се ръкавите, при педиатърката на леглото успя да докопа едни кабели на уреда за ЕКГ и веднага и тях натика в устата, все едно я държа непрекъснато гладна  Crazy, а залъгалка не иска, плюе я в момента, в който спра да й я натискам да е в устата. Опивам се да й ги вадя, но няма как да я издебвам всеки път преди да си ги е натикала, мисля че точно заради това не можем да се отървем от пустите гъбички  Sad

# 699
  • Мнения: 100
Днес ви затрупах с въпроси ама сега ми е паднало  Whistling

Наскоро ни подариха одеало за активна гимнастика. Реших да сложа беба на него, след като вече може да фокусира, но проблемът е, че не може да се пере в пералня. Почиствам го обилно с мокри кърпички, а все си мисля, че не е достатъчно. В указанията е написано, че може да се почиства повърхностно с по-меки почистващи препарати. Имате ли идеи за такива?

# 700
  • Мнения: 800
Светле, моята беба вечер заспива сравнително късно - в най-добрия случай около 23 ч. Тогава е измита и със сменен памперс. После около 3 ч. се буди за хапване, но е много сънена. Кърмя и тя веднага заспива. Вече в 6 ч. сменяме дупето първо и тогава се кърмим. А снощи като заспа в 2 ч. и се събуди чак в 6 ч., когато сложихме чисто пампи. Мина нощно време не се нааква, та не се налага на всяко ядене да сменям памперс.  Освен това обилно мажем дупето с кремче, кожичката да не е мокра. Сега купих едно ръчно приготвено мазило с какви ли не масла вътре, изцяло натурален продукт, много хубаво омазнява дупето. Преди това мажех със Стелактив на Мустела.

Ordinary World, нашите активни гимнастики ги пера в пералня - на кратка програма и нисък градус. Ако много се страхуваш обаче, остава да я изпереш на ръка.

# 701
  • Мнения: 12
здравейте и от мен  Hug извинявам се предварително ако сте обсъждали тази тема : въпрос към тези които дават чай : кога го давате колко време преди хранене или след хранене ????? на мен ми казаха да не е 30 мин преди и след ядене  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 защото после нямало да си хапне стабилно бебчето ???? благодаря предварително за отговора Simple Smile Simple Smile


а и още едно въпросче Simple Smile докога трябва да пие прварена вода със захар ? приятелки ми казаха като стане на един месец да не слагам захар вътре Simple Smile newsm78

# 702
  • Мнения: 1 006
Аз обмислям да сложа една пелена върху гимнастиката, защото на нея пише, че не се пере newsm78

# 703
  • Мнения: 6 714
Ordinary_World, моите шишета са стъклени и пак са с бели следи. Замислям се дали да не пробвам студена стерилизация. С изваряването май винаги ще е така, а за едно шише не си струва да ползвам стерилизатор.
Светле, Катрин заспива вечер около 23ч. Къпем я към 22ч. Когато се събуди около 3-4 часа, набързо се насуква и пак заспива, не сменям памперс. Гърдите не ги мия (консултантите казаха, че не е необходимо преди всяко хранене да се мият, макар че с каката се миех преди всяко хранене). И така за около 15 минути сме готови. Сутринта като се събуди около 7 часа, тогава мия дупето и сменям памперс. И обикновено има по-малко акано, на следващата смяна вече е по-голямото количество.
Наде, на теб кой ти препоръча чая и преварената вода със захар. За последната ако не е препоръчана от педиатър заради жълтеницата, не е нужно да се дава. А детето на кърма ли е или на АМ? На каката давах чиста преварена вода след кърмене и между храненията, но не непосредствено преди следващо кърмене. На Катрин давах вода, в началото тя я приемаше, напоследък я отказва и аз спрях да и` предлагам.

# 704
  • Мнения: 1 359
nade_91 вода със захар изобщо не се дава на бебета! Дори и в книгата на д-р Спок (която е написана малко след Втората Световна Война, т.е. доста остаряла вече) се казва, че вода със захар се дава САМО на бебета с много висока температура или сериозно заболели.

Кърмя без притеснение навън. Сега предпочитам в заведения за да ми е по-топло и да мога да съблека якето си, иначе се чувствам като лелка-зелка. Simple Smile

Малката напоследък е в период на гушкане, иска  да е постоянно около мен. Заспива единствено в нашето легло като я прегръщам или държейки ръката ми. През деня изисква постоянното ми присъствие в стаята, ако някой друг я наглежда и е будна ситуацията става сложна и се налага да я носят на ръце. Най-хубаво й е когато спи върху корема ми... За сега не ми тежи, но се надявам наистина да е период, а не началото на тенденция.

Общи условия

Активация на акаунт