Добре дошли в РОДЕНИ, мили ОКТОМРИйчета засмени!

  • 25 992
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 966
Ох, около 8-9 часа без да сменяме памперс множко ми се струва  Confused Не че ака през нощта, дори напоследък ака по 1-2 пъти на ден, а и по-натам като започне да спи по повече сигурно ще седи по толкова.

А за кърменето навън, не ми се е случвало засега, но не се притеснявам ни най-малко. Засега седим по максимум 1.5-2 часа навън и то като е хубаво времето, но вече доста ще ми е студено, ако трябва навън да се кърмим. А това да я завра в някой мол е изключено да го направя, по-добре да си седим вкъщи отколкото да я завра някъде, където пак е затворено помещение с не особено чист въздух, задушно колкото си искаш, ползват се безумни ароматизатори, от които и на мен ми прилошава и скитосват няколкостотин души, поне половината от които болни.

# 706
  • Мнения: 800
Тук водата също е много варовита. Изварих едно шише веднъж и то цялото стана като покрито с прах. Минах на студена стерилизация с разтвор на Чико. Но много рядко се налага да стерилизирам, защото шишето рядко го ползваме. Залъгалките ги мия постоянно с вода и веро, на няколко дни ги стерилизирам. Амо то и това е нахалос, понеже бебка никак не ги долюбва.

# 707
  • Мнения: 100
Страшно съм се побъркала на тема стерилизация, но наистина, ако продължавам така ще си прецакам и помпата сигурно...  Макар, че стерилизирам 2 пъти в седмицата,  защото се налага да и дават от шише, като решим да излезем. А след стерилизация съхранявам нещата в хладилника. Надявам се, че това не е глупаво  от моя страна  Laughing А този р-р на Чико го гледах и се чудя, колко наистина е ефикасен  Thinking

Относно водата със захар наистина не се дава. Прочетох не малко книги и никъде не пише. Макар, че имам спомен, че свекървата е давала навремето на брата на половинката и резултата е бил развалени зъбки. Бил е наистина доста малък и явно по онова време някои хора са го практикували...
Аз не давам вода, защото сме само на кърма. Давам и единствено по 1 лъжичка, когато приема Имунокинд.

# 708
  • Мнения: 832
Аз също спрях да сменям памперса през нощта. Сменям сутрин чак. Не сме имали проблем с протичане, подсичане и т.н. Също така и не ака нощем вече. Като се събуди ставам да го взема от креватчето му, слагам го при мен на леглото и се кърмим. Като приключим, ако не съм заспала, го премествам на креватчето му, най-често заспива, докато яде или пък задрямва и после само залюлявам малко креватчето му и той се унася.

А чай, вода, захар и т.н. не давам.


Ordinary_World, нашата активна гимнастика също може да се пере. А какви са тези препарати не знам, все пак е хубаво да се отмият после според мен. Ако много се притесняваш, сложи една пеленка и отгоре бебчето. А относно стерилизацията - недей прекалено да стерилизираш, може да има обратния ефект. Нека си изгражда малко по малко някакъв имунитет.

# 709
  • София
  • Мнения: 3 789
Тук съм, но само ви четях, затова пак ще има дълъг пост  Wink
Милинка, честит имен ден на Андрей на патерички! Да му е живо и здраво името!   bouquet

Поли, благодаря, че сподели за повиването  Hug. При нас също номерът не минава всеки пък, за съжаление. Иначе и аз оставям крачетата отвити, за да може да ги дига и да пръцка спокойно.

За смяната на памперса: докато акаше по-често, през нощта го миех с памуче, напоено с вода. Сега като е веднъж на един-два дни и е по-обилно – направо над легенчето със сапун. През нощта сменям поне 2 пъти: ако е наакан – няма проблем, спи спокойно, но напикае ли се – не може да търпи и две минути  ooooh!. Слагам си го в леглото, само се надигам, свалям памперса, слагам хумата, нахлузвам памперса докато не се е разсънил и продължаваме да спим. Кърпички не ползвам, против тях съм. Не е същото като да се измие с водичка (съдя по ръцете си – едно е да ги измия със сапун под течаща вода, друго е като се забърша с кърпички, просто няма усещане за чистота).

За подсечено дупе: при нас помага само хумата. Пробвах с разни кремове, но ако дупето стои мокро – не помага абсолютно нищо, дори става по-зле.

Някой питаше за „Бепантен” – много съм доволна, но пак е за подсечено сухо дупе, върху мокрото не действа изобщо.

Не съм забелязала „Колийф” да запича. Ние го почнахме преди 1 месец, а проблемът със запека е от около 10-тина дни, явно просто стомахчето се приспособява за пореден път. От вчера се върнах на „Еспумизан”, а „Колийф” давам на вечерното и едното нощно хранене, защото тогава започват същинските колики. Едно на ръка, че нямам време да чакам „Колийф” 30 минути, номерът минава когато Зарчето е кисело, не спи и ни остава малко време преди яденето. farfalla – както е в упътването – да престои 15 минути в малко изцедена кърма. Мога да ти кажа една хитрост – сипваш капките в биберона, капваш няколко капки кърма (слагаш го надолу, дупчицата е достатъчно малка, за да не протече) и преди да почнеш да кърмиш, даваш да изсмуче количеството от биберона  Peace

За шишетата: веднъж на два-три дни мия с „Бочко” и четките, всяка вечер или сутрин стерилизирам (тези на "МАМ" са много лесни за употреба, препоръчвам горещо), а след всяко хранене просто изплаквам с вряла вода на чешмата. Моите са пластмасови, но нямат бели следи Peace

mirados, този преглед при ортопед е задължителен по ЗК (снимката, която ще ви дадат, се прилага към досието на детето), така че педиатърката трябва да ви прати, дори да няма съмнение за проблем. Прегледът продължава буквално три минути, гледат на ехограф ябълките на крачетата, опипват стъпалата, ръчичките, врата и гръбначния стълб. Лично аз предпочетох да отида в частен кабинет, защото лекарят, при който бяхме, предложи да ни гледа в Горна Баня (където приема по ЗК), но предупреди, че апаратурата не е от най-добрите. Проблемът с луксацията при момчетата е много по-рядък, но е хубаво да се види дали всичко е ОК  Peace

Рали, много ми допада идеята за снимка на наше бебе на първа страничка   bouquet. Много съжалявам за проблема ти, дано отшуми бързо  Praynig

Светле, много се смях на това за кабелите  Joy hahaha

Зарчето няма навика да смуче палец, пресякох всички опити още в началото, лапа ръкави и юмручета когато е гладен, ама тогава влачи към устата всичко, което докопа (включително моите ръце и моите дрехи). Гледам, че вече доста време може да изкара без биберона, радва се на въртележката и не се сеща за него  Simple Smile

За активната гимнастика: нашата е наследена, директно я пуснах в пералнята на програма „Ръчно пране” (защото има такъв символ на нея), излезе като нова  Peace

Наде, давам чай или вода 1 час преди или след хранене, зависи кога ще се разплаче без причина. За захарта са ти казали вече   Hug

При нас купонът е вечерно-нощен, най-големият зор е от 21.00 до към 2.00 през нощта, тази нощ беше до 3, но затова пък имаме една пауза от 5 часа без храна (плака, а после спа) и още една 6-часова сутринта (само сън), така че не се оплаквам  Simple Smile
Лошото е, че ръцете ми сдават багажа окончателно, в момента дори ми е трудно да пиша, като за капак стана студено, а от това се чувствам още по-зле. Часовете с най-страшните колики просто са ми кошмар – не смея да стоя права, а седя на леглото с него, щом се унесе го слагам до мен и се надвесвам, все едно го държа, а той добре, че се прилъгва и придремва по 20-тина минути  Simple Smile 

# 710
  • София
  • Мнения: 7 990
Андрей е предимно на АМ, но аз също не давам вода изобщо. Чай срещу коликите не ползвам, всичко е на капки, които разтварям в мляко. Единствено сега, покрай млечницата, обтривам с напоен бинт с разтворена сода във водата, но тя е в нищожно количество. А захар във водата не е добра идея.
Към тези, които са на АМ: как стерилизирате бутилките - на всяко хранене или 1-2 пъти на ден?
Благодаря, Деси, за честитката!   bouquet Бързо оправяне на ръцете ти пожелавам!

# 711
  • Мнения: 12
Ordinary_World, моите шишета са стъклени и пак са с бели следи. Замислям се дали да не пробвам студена стерилизация. С изваряването май винаги ще е така, а за едно шише не си струва да ползвам стерилизатор.
Светле, Катрин заспива вечер около 23ч. Къпем я към 22ч. Когато се събуди около 3-4 часа, набързо се насуква и пак заспива, не сменям памперс. Гърдите не ги мия (консултантите казаха, че не е необходимо преди всяко хранене да се мият, макар че с каката се миех преди всяко хранене). И така за около 15 минути сме готови. Сутринта като се събуди около 7 часа, тогава мия дупето и сменям памперс. И обикновено има по-малко акано, на следващата смяна вече е по-голямото количество.
Наде, на теб кой ти препоръча чая и преварената вода със захар. За последната ако не е препоръчана от педиатър заради жълтеницата, не е нужно да се дава. А детето на кърма ли е или на АМ? На каката давах чиста преварена вода след кърмене и между храненията, но не непосредствено преди следващо кърмене. На Катрин давах вода, в началото тя я приемаше, напоследък я отказва и аз спрях да и` предлагам.



педиатърката ми каза да и давам такава вода но май ще спра  newsm78 newsm78 newsm78,иначе сме и на кърма и на АМ Simple Smile А ИНАЧЕ МОЯТА БЕБКА ТАКА И НЕ РАЗВИ ЖЪЛТЕНИЦА РАКА ЧЕ ЕДВА ЛИ Е ОТ ТОВА ПРЕПОРЪЧАНА ,ЯВНО ПЕДИАТЪРКАТА НЕ СИ ЗНАЕ РАБОТАТА  #Cussing out

# 712
  • Мнения: 1 359
Наде явно просто е от старата школа и все още прилага остарели и доказано неефективни методи. Препоръчвам ти и в бъдеще да имаш едно на ум. thumbsup

  Аз и вечер сменям памперс, знам че подсичането се получава най-често от киселинността на урината. От месец нямаме грам зачервяване на дупето и затова не променям нищо в тоалета на бебка.  newsm32

# 713
  • Мнения: 800
При често ползване на шишетата, напълно достатъчно е да се стерилизират веднъж на ден. А иначе след всяко хранене се измиват с веро и топла вода. Същото се отнася и за помпата. Даже тя не е нужно да се мие на всяко цедене в рамките на един ден, но е добре да се съхранява между цеденетата в хладилника.
Друг е въпросът ако по лекарско предписание трябва да се стерилизира след всяко хранене заради млечница например. Но това само докато мине проблемът.

# 714
  • Мнения: 4
Нашият лекар беше казал че захарта предизвиква газове в стомахчето и да не даваме изписани глюкоза за жълтеницата в началото. За кърменето на вън не се претеснявам стига веремето да е приятно покриваме се с един шал и си храня детето.

# 715
  • София
  • Мнения: 3 789
Поли, много ти се възхищавам как знаеш всичко   bouquet Hug

За стерилизацията съм отговорила в дългия си пост  Mr. Green Точно както казва Поли, само дето не ги мия с веро, а само с гореща вода  Peace

Да попитам: колко често се усмихват вашите деца (имам предвид - съзнателно)? Зарчето нещо много рядко раздава усмивки, макар че насън се смее доста често, та дори и с глас newsm78 То вярно, че като е буден - все се гъне от колики, едва ли му е до усмивки, ама нещо почвам да се притеснявам  Tired

Последна редакция: вт, 04 дек 2012, 09:23 от -=Деси=-

# 716
  • Мнения: 6 714
Деси, от около две седмици Катрин "забеляза" музикалната си играчка, която е закачена над кошарата и` и и` се радва (рита с крака, маха с ръце, усмихва се широко), по същия начин реагира като види мене или татко си, хавлията за баня, на която има нарисувани Мики Маус и Мини Маус, дрънкалката. Мисля че това са осъзнати усмивки.  newsm78 Ти това ли имаш предвид?

Като си помисля, че коликите вече са ни подминали и те се връщат със страшна сила. Снощи Катрин много плака, чак се дереше, имах чувството, че няма да спре да реве. Добре, че продължи кратко (двайсетина минути), но на мен ми се сториха вечност. После се умори и заспа за кратко, след това я изкъпахме и спа непробудно 5 часа. Забелязвам, че от известно време се опитва да си надигне главата, докато лежи по гръб. Вие забелязали ли сте нещо подобно при вашите бебета? Оставям я и по корем и пак си надига главата, пъшка, но не може дълго да я задържи изправена и забива носле в леглото.

# 717
  • София
  • Мнения: 3 789
Деси, от около две седмици Катрин "забеляза" музикалната си играчка, която е закачена над кошарата и` и и` се радва (рита с крака, маха с ръце, усмихва се широко), по същия начин реагира като види мене или татко си, хавлията за баня, на която има нарисувани Мики Маус и Мини Маус, дрънкалката. Мисля че това са осъзнати усмивки.  newsm78 Ти това ли имаш предвид?

Да, точно това имам предвид. Зарчето също маха ръце и крака на въртележката, "говори си" с нея, но нещо не се усмихва особено. Баща му някой път получава нещо като усмивка, но мен изобщо ме игнорира Tired

# 718
  • Мнения: 4
Моя Петър се усмихва на всички ама трябва да е нахранен, преобут и наспат. Като му се усмихвам и той се хилва, като една репичка е. Даже в родилното като бяхме когато ми го донесоха гледа ме гледа и се усмихна. На въртележката над леглото нещо и приказва прави опити да гука. newsm07

# 719
  • Мнения: 6
Здравейте момичета,
Благодаря за подкрепата. С това повръщане аз лично не оставям бебка сама в стаята и постоянно е под наблюдението ми.
Виждам, че обсъждате носенето на ръце. Аз след като я накърмя я оставям да си полежи върху мен и ако е нервна преди да заспи я слагаме да лежи между мен и татко й, като я гушкаме. На мнение съм, че децата имат нужда да бъдат гушкани и да усещат допир и ласките на родителите си. Преди време все обвинявах мъжа ми, че не ме гушка толкова, освен в случаите на пълна интимност. Все ми се струваше, че е малко докато един ден той ми каза "Ами като е нямало кой да ме научи" (Останал е без майка още на двуседмична възраст.) Снощи ми го припомни и сега като ви четох си помислих, как още от самото начало детето усеща тези неща и му остават докато стане голям мъж или жена. Така, че момичета не се притеснявайте - гушкайте бебетата си, обгрижвайте ги, като ги носите, дарявайте им любов с допир.
Относно стерилизирането аз ползвам течност за стерилизация на Чико и съм доволна - бързо и лесно става. Макар, че шишето сме го ползвали само 2-3 пъти, т.к. само се кърмим. Вода не давам. Давах в началото заради жълтеницата, която беше силно изразена, но мина бързо и тя започна да се отвращава видимо от водата, дори я плюеше и спрях окончателно.
Много ми е лакома милата и също лапа ръчички настървено, та тогава ме спасява биберон залъгалката.
Относно спането вечер - буди се веднъж в 2 или в 3 часа и кърменето и сменянето на памперса ни отнема около час, защото я държа по-дълго време изправеничка след оригването, заради повръщането. Леглото й е на колелца и го придърпвам плътно до мен и съм спокойна.Ние още си чакаме 40 дни, е все ми  се струва крехка  да я размъквам някъде, пък и е доста студено и вече мокро. Та ще си караме в нас май., че си спи там, пък не ми се налага и на мен да ставам при всяко нейно църкане.

Относно кърменето на обществени места на мен не ми се е налагало, че още не сме излизали освен за консултации. Аз обаче с тази хиперлактация и както капе в началото едва и бих могла да я кърмя някъде, че ще станем целите мокри. А и честно казано това може би би ме притисни.
Сега ви оставям и се захващам и с изработка на коледни красоти, докато малкото съкровище спи. Хубав ден.

Общи условия

Активация на акаунт