Добре дошли в РОДЕНИ, мили ОКТОМРИйчета засмени!

  • 25 927
  • 747
  •   1
Отговори

Анкета

Изберете ново име за следващата ни тема?

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

# 735
  • Мнения: 87
mvsh при баткото е нямало таква реакция от ваксината но това е строго индивидуално. Защо не се обадиш на личната лекарка. Рева може да няма нищо общо или да е свързан само можем да се гадаем.

# 736
  • Мнения: 16
Елица вече много се усмихва. Сутрин, като се събудим, надвесвам се над кошарата и почвам да й говоря  и тя веднага се усмихва. Обича много да й говори някой. Харесва си и дрънкалките. И на тях се смее. Може сума ти време да изкара загледана в някоя играчка, особено ако дрънка или пее.

Вода със захар пихме в началото, заради жълтеницата. Чела съм, че вече не се практикува, ама й давах. Спрях да слагам захар, като мина жълтеницата. Сега не иска да пие изобщо вода. Не я насилвам.

Гледам да я свиквам да се забавлява сама и да не е само в ръцете. Понякога се заседява самичка, като не иска я слагам в кошницата и я люлея, или в активната гимнастика, или лягам до нея и й пея, говоря показвам играчки и така. Ако се разплаче и не иска нищо от това, си я гушкам. Чела съм, че са още малки да се разглезят.
През нощта си спи в кошарата, също и дългите дневни спанета. Ако задреме за кратко може и на дивана в хола или в кошницата. Баткото също си спеше само в кошарата и ми е много лесно така. Знае си леглото и не иска другаде да спи. Ако свикнат при мама на спалнята, после е доста трудно да се отучат.

Елица също понечва да си смуче ръцете, но аз веднага й тикам бибата. Биба се отказва лесно, както научих от опит.

# 737
  • Мнения: 215
И му изплатиха около 260 лв.
Тази т.н. помощ е за 15 -те календарни дни отпуска, които таткото ползва. Ной или социалните (не съм сигурна кой точно) му ги плаща вместо работодателя.
А работодателят какво трябва да изплати на бащата - цялата заплата или без тези 15 дена?
MVSH - на мен това ми звучи като урочасване, колкото и глупаво да звучи за някой. Измий очичките на детето и ако познаваш някой да му бае  Peace

# 738
  • Мнения: 87
Валя80, моят мъж беше в такава отпуска по бащинство и тези 15 дена му ги изплаща НОИ. Тоест той не си полчуи цялата заплата в началото на месеца и аз бях бясна, защото ни трябваха тези пари. Той ги получи чак след 15 дена. От това има полза само работодателя, защото не ти изплаща цялата заплата и предполагам, че по малко осигуровки изплаща.

Последна редакция: вт, 04 дек 2012, 15:29 от palica

# 739
  • София
  • Мнения: 3 789
Момичета, моля ви за спешен отговор, който е на линия, че съм много притеснена! Днес биха третата ваксина на Доника - на 2 месеца е и от около 30 мин. се съдира да реве. Никога не е правила така, крещи силно и се дере и нищо не я успокоява. При някой получавало ли се е такова нещо след ваксина? Много съм притеснена  Cry

Температурата измери ли? Доколкото съм чела, тази ваксина я понасят доста тежко, нищо чудно просто да не й е комфортно и затова да е нервна, може да я наболява крачето, където е бита ваксината. Нашата педиатърка каза, че най-честият симптом е температурата, така че измери за всеки случай. С електронен термометър под мишничката не трябва да е над 37,3 градуса. Ако е потна от плача - това е нормална стойност.

Последна редакция: вт, 04 дек 2012, 15:32 от -=Деси=-

# 740
  • Мнения: 100
По съвет на педиатър, а и от личен опит искам да кажа, че електронните термометри не са добри. По-добре живачен. Буташ го мод мишницата, докато я кърмиш и всичко е 6. Но може моят ел. термометър да не e бил наред не знам..
Дано детенцето няма температура, а ако има препоръчвам Панадол, Имунокинд.. 

Стискам палци, малката да е добре mvsh  Hug

# 741
  • Мнения: 800
mvsh, спря ли да плаче? Кога сложихте ваксината, колко часа са минали? Само Пентаксим ли й сложиха или и Синфлорикс?
Дори да няма температура е нормално детето да е по-нервно, раздразнено и неспокойно след прием на ваксина. За предотвратяване на тези симптоми, може профилактично да се даде 2 мл Панадол. Принципно и двете ваксини са доста пречистени и имат много по-малко странични ефекти от преди използваната българска ваксина ДТК. Противно на някои тук изказани мнения, моето е, че съвременните ваксини са доста по-щадящи от тези, които са слагани на нас например.

# 742
  • Мнения: 317
Днес ми се прибира момиченцето  Heart Eyes. Каката ни беше 1 седмица в София и вече има резултат, лечението засега върви добре, дано да няма странични ефекти  Praynig. Ние с малкия геройски се справихме сами в къщата, че и печка палих всеки ден, къпане на пресекулки  Laughing ...както бях свикнала майка всичко да прави и сега изведнъж ме хвърлиха в дълбокото, но съм доволна от нас като тандем  Sunglasses. Сега вече ще съм и с двете съкровища, ще ме побъркат най-вероятно  Laughing, но все ми е тая да са здрави друго не ща! Peace

# 743
  • Мнения: 2
Mimi_leo, щом си подала документите в края на октомври и ноември не са ти изплатили парите, ще ти ги преведат на 20 декември.
mvsh може това състояние да е чиста случайност, но може и да е "кисела" от ваксината. Виж и крачето, където е убодена да не се подуло. На нас ни казаха, че е доста болезнена тази ваксина и слагах лепенка, от тези охлаждащите, хем да облекчи болката и да не вдига температура. Каквото и да е - бързо да минава и да се успокои детето.
begbie радвам се, че лечението на каката е било успешно и всички тревоги да  останат в миналото.
Днес излязохме за малко, но си е доста студеничко. Сега не иска да заспи и само мрънка. Имам да решавам и задачи по математика за трети клас  Thinking.

# 744
  • Мнения: 43
Още плаче! Успокоява се за няколко минути и после пак писва. Температура няма! Обадих се на педито още преди да пиша тук и тя ми каза да й дам 2 мл. Панадол. Като и го дадох се успокои и спа около 15-20 мин. и сега пак плаче. Обадих се и на една друга педиатърка и тя каза, че при повечето се получава така, особено ако са по-чувствителни, а нашата определено е такава. Иначе и биха само едната ваксина, другата следващия месец, а и аз така исках, не исках двете на веднъж. То тогава не знам какво щеше да му е на горкото детенце. На крачето съм сложила компрес с реванол, така ни каза лекарката още като и я бии ни каза също, че било нормално да се зачерви където е сложена васкината. Сега не мога да видя дали е подуто, защото леко да я пипна там и крещи, явно си я боли точно от това. Ужасно е просто, толкова много се изтормози бебчето ми, на никой не пожелавам такова нещо. Дано при вас да минат по-леко тези гадни ваксини   Praynig Cry

# 745
  • Мнения: 0
заповядайте в новата тема  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=691622.new#new

# 746
# 747
  • Мнения: 30
Момичета, имам въпрос относно коликите.Как ги разпознавате? Сияна до сега не е имала,но от 2 дни след като се наяде започва да се напъва все едно и се ака, дефакто не е така, защото примерно се е изакала преди минути, ака супер редовно, консистенцията на акото не се е променила, просто за няколко минути реве и пищи, не свива много крачетата, дори се обтяга newsm78
Днес и дадох по препоръка на педито биогая, но забравих да я питам дали да го капвам н млякото или да го давам така в лъжичка, вие как процедирате?
За активната гимнастика, аз я изпрах в пералнята и нищо и няма.
За стерилизацията, аз мия с приепарат бочко и стерилизирам на всяко хранене, адаптираното ни мляко е доста мазно и не може да се измие само с топла вода, а и нищо не ми коства да пусна стерилизатора за 2 мин. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт