Добре дошли в РОДЕНИ, мили ОКТОМРИйчета засмени!

  • 25 991
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 100
Да попитам: колко често се усмихват вашите деца (имам предвид - съзнателно)? Зарчето нещо много рядко раздава усмивки, макар че насън се смее доста често, та дори и с глас newsm78 То вярно, че като е буден - все се гъне от колики, едва ли му е до усмивки, ама нещо почвам да се притеснявам  Tired

Елина се усмихва най-много, когато я щипкам по бузките, боцкам и нослето, но най-голямото щастие е, когато я отнеса на повивалника. Ей, голяма радост, като и сменям памперса  Mr. Green Толкова е сладко...  Flutter


И честит ви първи сняг!  baby_neutral То тук във Варна е силно казано, че е имало сняг де, но все пак Wink

# 721
  • Мнения: 168
Здравейте мами и от нас! Днес ставаме на 40 дни и ще ходим да ни четат чиста молитва!
Сега чакам малко гости и влизам да ви видя набързо...
И аз кърмя навсякъде където ми падне, прикривам се с одеалце или пеленка, не виждам какъв е проблема, жените си показват циците навсякъде и по всякакъв начин, а кърменето е толкова естествено нещо  Grinning
Залъгалка също не иска нашата госпожица, обаче с упоритост я натиквам в устата й, защото като успее да я засуче се успокоява при колики, иначе се носим непрекъснато #Crazy Каката беше с биберон до 3 годишна и няма проблем нито със захапка, нито нищо. По-добре е бобирон от колкото пръста да си смуче, Брат ми от смукане на пръст има до ден днешен (вече е на 30г.) нещо като мазол на пръста.
Чести първи сняг и от мен, така се изненадах вчера, а сега навън е такава поледица, че едвам ходих до магазина...
Сиана се усмихва отдавна и особено като и кажа "Дай на мама една усмивчица", понеже го правя с една и съща интонация и тя задължително ми се усмихва, много сладко, като малко коте...
Момичета чували ли сте за помощ при раждане за бащата? Счетоводителката на мъжа ми му казала за това... Някой ако знае моля да сподели....
За активната гимнастика - слага пелена или одеалце върху нея и тогава детето
За вода със захар - сега го отричат, но допреди няколко години така се гледаха всички деца, така че не се шашкайте толкова, никой не е умрял от вода със захар, просто новите тенденции я отричат, а преди пък я даваха за изчистване от жълтеницата

Последна редакция: вт, 04 дек 2012, 12:32 от късметче

# 722
  • Мнения: 100
Момичета чували ли сте за помощ при раждане за бащата? Счетоводителката на мъжа ми му казала за това... Някой ако знае моля да сподели....

Има такава помощ да. Мъжо я взе Simple Smile

# 723
  • Мнения: 6 714
Момичета чували ли сте за помощ при раждане за бащата? Счетоводителката на мъжа ми му казала за това... Някой ако знае моля да сподели....

Има такава помощ да. Мъжо я взе Simple Smile

Би ли споделила повече? Тя от фирмата ли се изплаща или от социални? И след като майката е получила еднократна помощ за родено дете, на бащата полага ли се?

# 724
  • Мнения: 168
Мъжа ми се обади ей сега и ми каза за около 300 лв. че е била помощта, като разбера подробности ще ви пиша1

# 725
  • Мнения: 100
Ами взехме документ от болницата за бащинството. Не знам точно как се казва. То още след раждането акушерките ме питаха дали искам такава бележка да ми се напише.
Мъжо я занесе на счетоводителката, че точно тя му каза за тази помощ. И му изплатиха около 260 лв.
Аз наскоро подадох документи за еднократната помощ и не са ми направили никакъв проблем. Но ние с таткото нямаме брак. Не знам дали този фактор е от значение.

# 726
  • Мнения: 67
Тази т.н. помощ е за 15 -те календарни дни отпуска, които таткото ползва. Ной или социалните (не съм сигурна кой точно) му ги плаща вместо работодателя. Не са обвързани по никакъв начин с еднократната помощ на майката.
Между другото има ли вече някой който да я е получил. Аз подадох документи на 30.10 и все още нищо.  newsm78

# 727
  • Мнения: 67
Сумата е според осигуровките на таткото.

# 728
  • Мнения: 800
Ха-ха, на моя мъж Мина му е четвърто дете, досега помощ от държавата за нито едно не е взел.  Само за прираста се грижи. Сега се шегувам, че вече могат да го изберат за почетен председател на сдружението на многодетните родители "Пълна къща"Mr. Green Единствената "преференция", която сме ползвали е, че синът ми го записаха в детска градина по социални критерии. Ама пък се преместихме в Сараево и той ходи само една учебна година.
Деси, благодаря за комплимента, понякога се страхувам, че съм на всяка манджа мерудия. Нали имам пресни спомени от гледането на първото дете (пък и по-големите последните десет години са все край мен), а и сума ти нещо съм изчела от любопитство, от нужда или от липса на по-продуктивни занимания.  Joy
Аз бих кърмила на открито и споделям мнението, че в това няма нищо срамно или необичайно. Те някои жени се чудят къде да си изтипосат циците, пък ние сега да се притесняваме като правим нещо толкова свещено.
Моята маймунка още не е схватлива за играчките. Заглежда ги, но не са й някак интересни, та да се залиса. Аз обаче я пробвам. Инак се усмихва като е нахранена, изакана, разсъблечена. И ние на повивалника сме най-щастливи. Синът ми най-напред започна да се заглежда в една жълта звездичка, която ми висеше отстрани в леглото. Смееше й се, гукаше й, направо я мислеше за живо същество. Това е първата му любов.

# 729
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз получих еднократната от НОИ на 21 ноември, а подадох документите на 24 октомври, значи минава около месец  Peace

Поли, то си е самата истина!   bouquet Да не говорим, че излагаш цялата информация изключително систематизирано, аз още ти пазя поста за феталните морфологии, по който се ръководех през цялата бременност Peace

Последна редакция: вт, 04 дек 2012, 13:13 от -=Деси=-

# 730
  • Мнения: 64
Деси, какви 30мин за Колиф? нищо такова не знам ,аз ги давам непосредствено преди хранене.
Орлин не слиза от ръце почти и спи в моето легло , дано нямам проблем с отвикването. Смятам да го преместя скоро в неговото ,да видим ще стане ли. Иначе в момента си спи сам в леглото от час и половина, което е ГОЛЯМ напредък . Дали е от капките, които почнах да  давам всеки път на ядене или кърмата ми се е увеличила благодарение на сминдуха и на Svelta, която ме светна за него Simple Smile- не знам . Само знам че така мириша на сминдух цялата.

# 731
  • Мнения: 12
Здравейте  Simple Smile имам въпрос към ЛЛЛ ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ВЪЗМОЖНО ЛИ Е БЕБКА ДА СЕ НАЯЖДА ЗА 10 МИНУТИ И ТО САМО ОТ ЕДНАТА ГЪРДА (КОЯТО НЕ Е ОСОБЕНО ПЪЛНА ,И МИСЛЯ ТАКА ЗАЩОТО НЕ УСЕЩАМ ТЕЖИНАТА КОЯТО ПРЕДИ ИМАХ Simple Smile )СЛЕД КОЕТО ЗАСПИВА И СЕ БУДИ СЛЕД 2 ЧАСА Simple Smile newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТГОВОРА   bouquet

# 732
  • София
  • Мнения: 3 789
Деси, какви 30мин за Колиф? нищо такова не знам ,аз ги давам непосредствено преди хранене.

Това за 30-те минути е за АМ  Peace

# 733
  • Мнения: 639
ЛЛЛ ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ВЪЗМОЖНО ЛИ Е БЕБКА ДА СЕ НАЯЖДА ЗА 10 МИНУТИ И ТО САМО ОТ ЕДНАТА ГЪРДА (КОЯТО НЕ Е ОСОБЕНО ПЪЛНА ,И МИСЛЯ ТАКА ЗАЩОТО НЕ УСЕЩАМ ТЕЖИНАТА КОЯТО ПРЕДИ ИМАХ Simple Smile )СЛЕД КОЕТО ЗАСПИВА И СЕ БУДИ СЛЕД 2 ЧАСА Simple Smile newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТГОВОРА   bouquet
nade_91, да – възможно е. Peace Бебето расте, укрепва физически, задобрява в уменията си Grinning и може все по-бързо да успява да се насуче. Може и едната гърда да е достатъчна – ако добре е изсукала първата и като и предложиш втората, ти я откаже – най-вероятно се е заситила. Нормално е и да усещаш гърдите си по-меки и не така тежки – обичайно, в първите седмици има повече препълвания, докато майчиният организъм се нагоди спрямо нуждите на бебето. Даваш ли нещо друго на Емили, освен кърма (вода, чай, АМ, добавки и т.н.), по колко пъти секърмите на денонощие? Ако е само на кърма, ориентир дали поема достатъчно, могат да са ти пълните памперси (поне 2-3 наакани и 5-6 напишкани), общото и състояние (тургор на кожата, влажност на лигавиците, жизненост), както и растежа и наддаването и. Предполагам, че скоро сте и на консултация – там ще може да се разбере колко е пораснала. Wink

# 734
  • Мнения: 43
Момичета, моля ви за спешен отговор, който е на линия, че съм много притеснена! Днес биха третата ваксина на Доника - на 2 месеца е и от около 30 мин. се съдира да реве. Никога не е правила така, крещи силно и се дере и нищо не я успокоява. При някой получавало ли се е такова нещо след ваксина? Много съм притеснена  Cry

Общи условия

Активация на акаунт