Домакини

  • 35 209
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
ma14, нищо против свекървите по принцип. Обаче моята специално се мъчи на краставичар краставици да продава. Понеже още като забременях водихме един кратък разговор как ще раждам и заявих, че секцио по желание само ако изчаткам нещо ще пожелая... Пък тя явно много държи на тая работа, та надумва на благоверния, а той, съответно - на мен. И се дразня от тия глупости. Как може на 45 години жена, медицинско лице при това, да ми обяснява колко по-щастлива ще бъда, ако родя секцио?!? Защото съм щяла да се "запазя като жена"  doh Не ми стигат притесненията около бебето, ами и с нейните глупости да се занимавам...
Bitter(^_^)Moon , благодаря за подкрепата  Hug

# 706
  • Мнения: 92
Ммммммммм...Марѝ ,той наистина готино момче!Браво!  bouquet

ma14 ,аз пък все си мислех,че готините свекърви са като белите лястовици EmbarassedБлазе ти!
Креми Анев,от теб би станал чуден агент Grinning

# 707
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Ммммммммм...Марѝ ,той наистина готино момче!Браво!  bouquet

ma14 ,аз пък все си мислех,че готините свекърви са като белите лястовици EmbarassedБлазе ти!
Креми Анев,от теб би станал чуден агент Grinning
Винаги съм знаела, че има нещо в мен. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 708
  • Мнения: 92
♥snow_angel♥,твойто свеки верно е изчаткало тотално ooooh!
За протокола:първото ми раждане бе естествено,ама от ония,нааай-естествените,дето те оставят като крава да се мъчиш 100 часа без никакви медикаменти за облекчаване на болката TiredНа всичко отгоре никой не си беше направил усилията да ми обясни как да се напъвам,в резултат на което цялата бях в кръвоизливи-по лицето,по врата,дори до кръста...А очите ми бяха изцяло червени,като на урод.както и да е,оправих се...Второто дете го родих с планирано секцио,въпреки че водите ми изтекоха в деня на планираната операция.Погледнато през призмата на личния ми опит мога само да кажа,че няма безболезнено и "запазващо" те като жена раждане.При всички случаи настъпват промени,макар и малки.Тъй че,стой настрана от идеите на свекито ти! PeaceИмам приятелка,която се занимава с йога...Тя роди 3 деца без никаква болка,но това е друга бира.

# 709
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Този път и да трия, сЕ тая...

Креми цитира... Joy


Ми аз не напразно се гордея. Хубав, а пък и умен. И добре възпитан. Пропуснах ли нещо? Laughing

# 710
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Този път и да трия, сЕ тая...

Креми цитира... Joy


Ми аз не напразно се гордея. Хубав, а пък и умен. И добре възпитан. Пропуснах ли нещо? Laughing
Готово.Всичко си изредила.С такава майка какъв да е сина. Hug

# 711
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Марѝ, с твойто момче, скоро ще има пътека до вас, започвай от сега да избираш Laughing
Шегичка.
Аз нямам свекърва, ама от сега тренирам за мойта снаха, че не е лесна тази работа Mr. Green
Мойто бебе беше с постоянни колики от изписването до 5 месечна възраст и после с всяка нова храна.
Овладявахме положението и не плачеше от болки, но си ги имаше.
Докато беше бебе, беше по-лесно.Проговори с изречения на годна и половина и не е спирал да дърдори.На 2 вече изтъкваше "важните" причини да направи или получи нещо.Вече трудно споря с него.
Най-голямия зор с него, е че не спи.
♥snow_angel♥, няма нещо или някой да те научи, бебето ще свърши тази работа.И не, не е страшно.
На мен ми се виждат страшни моменти като сега, като е болен и два пъти на ден вдига по 39 градуса, ама ще се справим
Като се науча да качвам снимки, ще ви го покажа

# 712
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
 Blush Blush Hug Flutter

# 713
  • Мнения: 991
Сигурно ще ми се смеете, но аз съм раждала секцио и нормалното раждане ми се струва адски зловещо ...  Embarassed

# 714
  • Мнения: 92
QueenBee ,така го правят в България-зловещо,наистина BlushВ нормалните страни те питат дали искаш да ти сложат нещо за болките...А тук те овикат,наплашат,че дори се дразнят,ако крещиш...

# 715
  • София
  • Мнения: 11 754
Този път и да трия, сЕ тая.


Ми аз не напразно се гордея. Хубав, а пък и умен. И добре възпитан. Пропуснах ли нещо? Laughing
Ами да....къде е моето съкровище...та то е същото  Hug /шегувам се/. Чудесно момче имаш, радвам се, че те радва.
Сигурно ще ми се смеете, но аз съм раждала секцио и нормалното раждане ми се струва адски зловещо ...  Embarassed
Не, не е така зловещо както си го мислиш...просто е раждане. После става сташно, лудница, поне за мен беше така. Трудно гледано дете беше, до една година съм изварявала шишета, биберони, дрехи...по дръжките на вратите имаше ежедневно поставяни мокри кърпи със спирт 90%  напоени, при него се влизаше само с бели престилки и калцуни. Трудно, но го изгледахме...сега вече е голям мъж. От болницата го бяха заразили с една инфекция...трудно го преодоляхме, но оцеляхме. Времена.

# 716
  • Мнения: 11 607
Сигурно ще ми се смеете, но аз съм раждала секцио и нормалното раждане ми се струва адски зловещо ...  Embarassed

Снаха ми още си носи последиците от нейното ужасно секцио.....А са минали над 25г. от операцията.....Зловещо е, когато попаднеш на лоши доктори, без добро отношение към теб...Независимо как раждаш и по каква причина си в болницата...Да ни пази Господ от подобни доктори!

Всичките ми раждания са вагинални, трите с минимум шев, последното - без, а бе най-едрото ми бебе.....Просто  благодаря на Господ, че попаднах на свестни доктори......Не че нямам забележки към тях......Ох....мога да ви разказвам с часове за моето второ раждане - приказка, песен...за 30 мин.....щях да родя в предродилна зала.....почти естествено раждане.......Желая го на всяка жена!

Как може на 45 години жена, медицинско лице при това, да ми обяснява колко по-щастлива ще бъда, ако родя секцио?!?

Има, има...не е само твоята свекърва.....Имам позната(мед. лице), която уреди и двете секцио на снаха си, в началото на 9-я месец.....За мен не бе чудно секциото, а това, че я засили едва влязла в 9-я месец ....Понякога става грешка в термините, знам ли......можеше да изчака още 1-2 седмици и тогава....но това са мои размишления.......


Марче....иначе къде се изгубих......Бях на празник на многодетните родители в София.....Имах удоволствието да се запозная с Маринова от темата....Тя също бе там.....Нещо съм доста разпиляна тези дни, не мога да се събера, да се организирам......Като се сложат грижи, битовизми и....предпочитам да замълча........Но!!!! Още ходя по тази земя.....Сега с най-голямо нетърпение очаквам ваканцията и като квачка да събера около мен пиленцата си......Да спим до късно, да ходим по пижами, да закусваме в 12ч. на обяд, да си правим разни вкусотийки, да вършим наши си неща......

Лека и спокойна нощ на всички!  bouquet


Последна редакция: ср, 12 дек 2012, 00:57 от Мама Цоцоланка

# 717
  • София
  • Мнения: 11 754





Марче....иначе къде се изгубих......Бях на празник на многодетните родители в София.....Имах удоволствието да се запозная с Маринова от темата....



[/quote
Е, как може да дойдеш до София и да не кажеш...ще изпием по едно кафе и с теб и с Маринова...аз не хапя  Crossing Arms ей, така на добра воля, ще ми бъдете гости.  Пиши на лични, веднага тръгвам, колкото и да съм грозна и страшна  ще се прежаля заради вас.  Сърдита съм! Няма да си говорим. Mr. Green  Поздрав!

# 718
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Добро утро   food010
Днес ми е вкиснато от снощи, изпокарахме се за глупости с половинЪТ. Сега само го чакам да ми съобщи "благата вест", че ще ходи на ски за 2-3 дена с шефа си и да ми закапачи кофти настроението. Ми пък да си ходи, аз пък ловя влака и тутуф-тутуф - на Плевен за 1-2 седмици при мама  Heart Eyes И без това ще е в отпуска и ще ѝ е скучно, а на мен ми е мъчно за Котьо.. Пък мъжЪТ да си ходи къдет си ще  Crossing Arms (той май още живее с мисълта, че бременността и бебето ще направят от лудата ми дебела тиква, кротка и добричка домакиня... Ма хич не е познал!)

И така... Иначе за раждането - предвид факта, че майка ми е с два броя секцио (извинявам се за невежеството, но не знам каква е разликата между цезарово сечение и секцио), та на мен операцията ми изглежда далеч по-зловеща от нормалното раждане. Нормалното - да боли, да боли - колко да боли? Няколко часа? Един ден? Два??? При всички положения няма да е като след операция хем да ти е гадно от упойката, хем да те тъпчат с антибиотици против възпаление на раната, хем да те е страх да кихнеш, че ще ти се отворят шевовете... Абе гадна работа... Явно моят мъж си представя, че след като родя ще остана като бездънна бездна  hahaha

Хайде момичета, весел ден (и не се вкисвайте като мен!)   bouquet

# 719
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Добро утро на всички...

Ние и рекохме да не излиза от къщата, тя при мама тръгна с влака... ooooh!

Младо и не слуша брей.


Сега сериозно. Хич не му се връзвай ,Ангелче на мъжът ти. Те понякога са такива. Избухват за нищо. А за пътуването и то сама... ти си знаеш де.
Събудих се мрачна и кисела, ама ще ми мине...

Хубав слънчев ден ви пожелавам! Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт