Защо ВЕЧЕ не се отговаря на случайни питания в отчетните теми???

  • 3 702
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 834
Ами прегледай немската тема, ние едни и същи неща ги повтаряме по хиляда пъти, тоя който пита може да си ги намери и сам, ако разрови малко. Въпроса е, че това са неща дъвкани, дъвкани, хиляди пъти и нормално да не отговорим. Понякога искат от нас на минутата отговори, как мислиш, дали сме на хонорар в темите? Нормално е да не го правим. А когато е и нагъл въпроса - съвсем Peace

# 16
  • Монреал
  • Мнения: 1 469

...хм....може би е еволюцията на форума........на всички ни е ясно за какво точно говоря.....моят последен опит е в Канадската тема/бях писала за българска танцьорка в канадското предаване за танцуващи със звезди....не,че исках някакво внимание,но пък сякаш поста ми не съществува...ясно,че момичето ми е приятелка и би ми се искало да и се *помогне*,но все едно нищооооо ми се струва гррррррр

В канадската тема пишем може би 10-тина човека редовно, не слагаме картинки на кафета за закуска и не си честитим месечинки. Не знам какво си очаквала, но ако постингът ти не е предизвикал интерес, не виждам никой да седне да пише ей така само защото трябва. За въпроси свързани с имиграция винаги е отговаряно.

# 17
  • София
  • Мнения: 8 013
Нашата тема е със слаба активност, малко съфорумки сме в тази държава. Появиха се питащи, направих си труда да отговоря изчерпателно според информацията, която имам. Беше дразнещо, че накрая и едно "благодаря" няма кой да каже.
Същевременно винаги, когато съм питала за нещо, съм получавала отговор. Обикновено задавам конкретни въпроси, за конкретни казуси.

# 18
  • Мнения: 2 786
Чета в доста от темите по държави, пиша в някои от тях - нямам впечатление да е спряло отговарянето на случайни питания, напротив - отговаря се. Трябва да не се забравя, че ние също сме хора, със семейства, работа, и не влизаме във форума, само за да дежурим в очакване някой да зададе въпрос, на който да отговорим моментално. Също е важно да се помни, че никой тук не е длъжен да отговаря на въпроси, това е въпрос на добра воля. Ако даден въпрос е бил обсъждан безброй много пъти в темата и дори няколко страници назад в същата тема, ако не в по-стари номера, не трябва да буди възмущение нежеланието на потребителите да си пишат едно и също. Напротив, новодошлите е добре да прочетат из темите и да видят дали вече няма подробни отговори по тия въпроси. На мен са ми странни включвания от типа "прочетох всичко и имам въпрос", след което следва въпрос, който е бил разискван по-рано в темата и е било отговорено. Подобни постове будят недоумение - ако е прочел всичко, то би трябвало да е прочел и отговора на своя въпрос.
Много е важно и как се подхожда и формулира питането. Ако звучи нагло и "готовански", по-малко вероятно е да събуди горещо желание у някой да отговори. Въпроси, касаещи как по най-бързия начин да се класираш за социални помощи, общинско жилище и кой може да ми намери работа, обикновено ги прескачам. И да, разговорите в темата си вървят, независимо, че някой се е включил. Нима се очаква раздумката в темата да спре, само защото някой нов е задал въпрос, който стотици преди него са задали и са получили отговор?
Аз отговарям, когато знам, когато имам желание и когато имам настроение за това. Но по никакъв начин не се чувствам виновна, ако някой не е получил отговор на въпроса си. Така че опитите за вменяване на вина у редовните потребители в темите по държави, ми се струва крайно неуместен.

# 19
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 770
Тъкмо мислех да се включа и установих, че Teresa of the Faint Smile е написала голяма част от вижданията ми по въпроса  Grinning.
Нямам нищо против да отговорям, но при условие, че питащата страна си е "написала домашното", тоест, въпросите са конкретни и си личи, че човекът отсреща се е потрудил поне да намери нещо по въпроса. И едно "благодаря" впоследствие няма да навреди (за радост, се случва рядко). Но като дойде някой и зададе въпрос, чийто отговор се намира 2 страници по-назад, че и на първата страница в темата, с извинението "нямам време да чета" и да очаква че ще получи отговор съобразен с неговите очаквания, предпочитания, пълен, безпогрешен и адаптиран за неговия случай, сдъвкан и направо в човката (както има има един тукашен израз  Wink) при това в рамките на 10 минути... ами, няма как да стане  Peace. В нашата тема мисля, сме сред отговарящите, стига да знаем отговора  Peace.
Иначе не минава седмица без да получа поне 1 запитване на ЛС за Франция, Париж или готвене. Опитвам се да отговоря максимално бързо и коректно, но и Асан и хора и ходи на работа, има семейство, хоби, задължения и личен живот и даването на информация е въпрос на добра воля и желание, защото понякога отделям по доста време за да намеря линка, напиша маршрута или рецептата. Да не говорим, че понякога въпросите, които получавам, направо ме опулват  Shocked

# 20
  • Мнения: X
Хубаво, повечето неща са казани от писалите преди мен. Аз ще илюстрирам нагледно 2 типични питания в немската тема, през няколко страници ги има и мисля е съвсем ясно защо на едното се отговаря конкретно и бързо, а другото се подминава или се взима на подбив.

Питане 1:
Здравейте,
ще се представя накратко. Майка съм на 2 деца, на 2 и 6 години. Мъжът ми работи с трудов договор като комп.инженер в Щутгарт. Планираме да заминем с децата при него след около месец. Прочетох няколко теми назад, но не си изясних няколко неща. Ако ми помогнете с насоки или информация, ще съм благодарна. С немския не съм много добре, но се опитвам да си помагам с гугъл преводача.
-Детските ни се полагат от момента на регистриране на съпруга ми или от момента на адресната регистрация на децата в Германия?
-Бихте ли ми казали как стои въпроса с детските градини в Щутгарт и околностите - има ли места и какви са таксите?
-Кой мобилен оператор бихте препоръчкали? О2 или Водафон, колебаем се.
Благодаря за отделеното внимание.

Питане 2 (ще запазя и автентичния правопис):
здр имаме питане немски мами, 6тото мн ни се иска да заминем за герм с мъжо но незнаем как точно да го измислим той лесно ли ще си намери работа един приятел го светна че имало в стройтелството работа на черно. но ми се иска да не сме много наватре в германия некаде под мюнхен 4е да не е студ. имаме бебе но нямаме брак на мен какви помо6ти ми се полагат като самотна майка а помощи като начало нещо като социални или квартири каде да се регистрираме. всяка помо6т е добре дошла помогнете моля, в бг положението е зле и сме наникаде. моля помогнете аз незнам немски и нямам време да търся в темите 6тото сме с бебе и знаете как е. зълвата вика вие сте луди но не се издаржа ве4е повярвяйте.

М? Съвсем нагледна илюстрация. Конкретика и реалност.

# 21
  • Мнения: X
Чудя се какво ли се случва,че момичетата,които искат да получат информация *от първа ръка* за дадено място и пишат в отчетните теми в По Държави все по/често не им се отговаря....и то не,че не се отговаря,а сякаш поста не съществува(а за грубите некострутивни отговори да не говорим  Rolling Eyes )....ясно е,че питанията са все едни и същи и накрая се завършва с *питай на място*,но все пак .....или пък пускат тема за нещо и активността е слаба,а след 3/4месеца редовен (познат) потребител пуска същия аргумент и всички се втурват да пишат, или случаен потребител пише в тема и дори не му обръщат внимание???

Не разбирам защо се чудиш newsm78

Едва ли някой иска да е груб и неотзивчив. Аз лично отдавна съм спряла да отговарям на случайни въпроси, като например:
- помогнете за работа (не съм работодател)
- помогнете за квартира (не съм наемодател)
- курсове по език, кога, къде и как (писано е в темата 100000000 пъти)
- как е в Норвегия (есетата не ме привличат вече)

и т.н. и т.н.

Ако има КОНКРЕТЕН въпрос, на който МОГА да отговоря, да, тогава отговарям.
Иначе, чужди домашни не пиша.

# 22
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 116
Момичетата преди мен са го казали, аз само да допълня. Има ли въпрос за Англия в този форум отговарям, знам че малко от мамите четат тук, съсредоточили са се в английскатата тема. Там аз чета, но отдавна не пиша, средата там за мен не е никак здравословна. Та там непрекъснато има питания , къде резонни, къде от глупави по глупави (сори). А често настават такива караници, че не си заслужава дори да се чете. Ако видя някое смислено питане отговарям на лични, често след това и едно благодаря не получавам. Напълно игнорирам постове в които пише "искам да се махна от тази скапана държава" или " решихме да се преместим в Англия, сега какво да правим"

# 23
  • Мнения: 3 425
да, почти успяхте да ме убедите,че аз съм с грешно впечатление  Peace аз ще се въздържа да предложа цитати  Peace

# 24
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 834
°×Кала×° , извинявай, ама тук никой не е на хонорар. Нормално е в една тема ако повечето хора се познават, знаят отдавна, новаци с глупави въпроси да останат незабележими. А в повечето случаи пък не отговаряме ако не знаем отговора. И какво, това ни прави лоши и зли ли? Крайно време е да се научите да си цените времето и да цените и нашето, влиза се и се питат точни и ясни въпроси, ако се иска точен и ясен отговор. Останалото е загуба на време.
Аз лично отказвам да изпитвам вина заради неграмотни и невъзпитани хора. Като започнат да ми плащат на ред или на дума, може и да се постарая да отговарям на глупости Peace

# 25
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Кала, бих те поканила в израелската тема, не да питаш, а да видиш на що въпроси се отговаря. Има и още една тема, там пък веднъж на няколко седмици се превеждат татуировки, като молбата за превод е от спешна по-спешна. А пишещите от "моя" край се броим на пръстите на едната ръка, нали е допустимо някой в даден момент да не е на вълна да отговаря на случайните въпроси (нещо друго го тресе в живота примерно), някой пък може и да не знае отговора, трети да не е забелязъл питането... случва се.

Твоят въпрос е малко като този на Карлсон "Ти нали вече спря да пиеш ром всяка сутрин?"  Laughing

# 26
  • Мнения: 3 425
Да, прави сте, че има всякакви....аз не казвам,че е трябвало на всички,но ново момиче се представя в тема и никой не и обръща внимание е някак  Rolling Eyes ............ и аз не бих отговорила на запитвания,но и отдавна не слагам всички запитвания *под общ знаменател*  Peace ....значи вече не е форум бг.мамма,а форум на клуб бг/мамма ..........

# 27
  • Мнения: 2 786
И сега какво стана - един човек е написал пост, никой не е отговорил (може да са му отговорили на лична бележка, а не в темата - няма как да знаем), и хайде, започнахме с обобщенията как било в темите по държави.

Разбира се, че много други потребители от същите тия теми имат различно впечатление от твоето. Все пак ние пишем и четем там редовно. И някак трудно ще ни убедиш, че видиш ли, вече никой не отговаря на нови стари въпроси. На мен често ми се е случвало да получа бележка, която започва с "виждам, че отговаряш изчерпателно в темата, може ли да те питам ..." и да отговоря там и после да видя, че същия въпрос е пуснат и в темата. Е, какво - да отговоря и в темата след като съм написала бележка ли?

Наистина няма нужда да се правят грандиозни обобщения от единични случаи. А и наистина никой от потребителите не е на хонорар и не му се плаща да стои и да отговаря на въпроси, да се рови за информация и да откликва на всеки зов за помощ. Да не говорим как вероятно 99% от възможните нови въпроси, които се постват в нашата тема поне, са толкова подробно и многократно обсъждани в старите номера теми, че вече наистина е смешно да се преповтаряме. Моля, отвори норвежката тема и виж въпроса на Силвето за ученето в университет. Виж и колко отговори е получила, макар че темата с образованието и конкретно университетското е обсъждана не знам вече колко стотин пъти в последните няколко години в тая тема.

# 28
  • Мнения: X
Авторката, задаваш въпрос, съдържащ отговора в себе си. Почти всички писали в темата ти казват, че не си права, че ако са подминавани питания в отчетните теми по държави, то те са били или не по темата, или неграмотни или с нахални искания. Но масово се отговаря и на такива питания. Но ти не си доволна, убедена си в тезата си.
Ако искаше само отговори, които се съгласяват с теб, що не го написа още в първия си пост?

Последна редакция: сб, 17 ное 2012, 13:19 от Анонимен

# 29
  • Мнения: 934
Аз да дам отговор на зададения въпрос, като една от питалите.
Следя 2-3 теми за чужди държави, изчетох и поне по 5 теми назад за всяка държава. Еми няма повече какво да питам, за всичко което бих питала вече е писано за него. Ако си тръгнал на някъде няма да казваш, че нямаш време - би се подготвил доста.
Имах определени въпроси /макар и леко житейски/, зададох ги. Отговориха ми достатъчно изчерпателно.
Благодарна съм на жените, които отделиха време да споделят с мен техните виждания и опит.

Общи условия

Активация на акаунт