Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим? Тема 1

  • 38 044
  • 727
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 340
Цитат

Аз давах Клацид + Био Гайа. Не знам какво точно те интересува, но моята буболечка оздравя и не е имала проблем със стомахчето. Лошото е /ако може да се счита за лошо/, че бил много слаб и щадящ антибиотик и трябва да се пие по-продължително...

Клацидът слаб и щадящ АБ?! Нещо не си разбрала от думите на педиатъра, ми се струва. Един курс с АБ си е най- малко 7 дни, това не е продължителен прием. Разбира се, ако говорим за АБ с удължено/ отложено действие( изразявам се лаишки вероятно) като Сумамед,  например, приемът там е 3-4 дни, но това не значи, че е съкратен прием. Клацид е мощен АБ според лекарите на моите деца.

Казах, че това са думите на нашия педиатър, а не че аз мисля така и съм сигурна на 100%. Разбрала съм точно думите, но не твърдя че е истина, нито се впуснах да убеждавам някой в това  Peace

# 61
  • Мнения: 943
Ами ... "Клацид" й изписа, (това избра понеже аз уж имам алергия към пеницилин).
Обясни ми там по изследванията, защо смята че е необходимо, не било само заради утайката и протеина.  По принцип му имам вяра и определено не е човек, който изписва ей така АБ.
Ще го пие 7 дни и пак ще пуснем кръвни.
Вече се чудя, дали ще свърши тая одисея и ще тръгне ли на ясла, като хората. Чувствам как до лятото няма да започна работа, за да се гледаме.

# 62
  • София
  • Мнения: 2 799
И според нашата педиатърка, а и за мен Клацид е мощен, широкоспектърен  АБ  Peace
Последната бактериална инфекция при дъщеря ми преди около месец с гнойна налепи по сливиците (класическа гнойна ангина) чистихме с него (10 дни прием), нямахме време за микробиология и антибиограма ... от вирусна такава премина в бактериална буквално за часове  ooooh!
Комбинирах тогава с пробиотик Линекс форте, давах Клацид в 08,00 и 20,00 ч., а Линекс-а в 13.00  Peace

Дъгичка, при положение, че имаш доверие на педиатъра си, имате все пак и кръвна картина ... давай  Peace
А за одисеята ... безмълвна съм ... първата зима на детето ми в ясла беше най-трудна, не искам да те обезкуражавам, а искам да съм честна  Hug
Дано пък твоето хлапе да те изненада приятно  Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 943
Едва ли някой ще се включи толкова бързо, но все пак...
Седим с таткото пред шишенцето "Клацид" и се чудим коя е мерителната линия(лилавата стрелкичка ли) до която трявба да се налее вода и защо после пак се налива дотам?

# 64
  • София
  • Мнения: 1 504
Защото след като го разклатиш, се оказва, че количеството не е до стрелката и доливаш отново до там. Вчера правих АБ Wink

# 65
  • Мнения: 1 175
Едва ли някой ще се включи толкова бързо, но все пак...
Седим с таткото пред шишенцето "Клацид" и се чудим коя е мерителната линия(лилавата стрелкичка ли) до която трявба да се налее вода и защо после пак се налива дотам?
Не помня точно шишето, но линията беше явно очертана. Налива се на два пъти, първият път по-малко според мен (примерно 1/2 до мерителната), защото по-лесно се разбива като е по-малко водата.  Освен това като се разпени и не се вижда много добре до къде е, трябва да се изчака малко.  Четете пак инструкцията.
Дано се включи някой с по-пресни спомени.

# 66
  • Мнения: 1 278
От вторник детето е с температура 38 градуса, но гърди, уши и гърло бяха ок, и ЛЛ реши да даваме само Флавамед и Ксилометазолин. Днес пак бяхме на преглед и вече има налепи на гърлото  Confused Изписа му Биопарокс за пръскане в носа и гърлото и ако в събота температурата му е над 37,5 градуса, изписа Сумамед за пиене.
Изкарах от запасите Гранофорина, но гледам, че бил годен до 1.11.2012 г., та се чудя дали мога да го ползваме...Сега отивам да търся и рецепти за изварения компрес, че досега не съм правила. Съжалявам, че не започнах Тонзилотрен още във вторник, но уж тогава гърлото не му бе червено. Сега с този Биопарокс май са излишни Ксилометазолин, Гранофорин и Тонзилотрен...Дано поне се разминем със Сумамед...

# 67
  • Мнения: 73
Запис да ви следя и дано да няма много за писане  Peace

# 68
  • Мнения: 2 562
campanula,.Биопарокс е супер.Слагай го и дано помогне че малко късно почвате.Сумамед лично моята девойка не понесе.Обрина се на втория ден.Според педи от него...Аз обаче подозирах розеола,но така и не се разбра всъщност от какво беше обрива...Но имам едно наум за лекарството.Тонзилотрен ако сте пробвали и е ок,давай.Не ти пречи да помогнеш на детето да се оправи по-бързо!

# 69
  • Мнения: 3 993
От вторник детето е с температура 38 градуса, но гърди, уши и гърло бяха ок, и ЛЛ реши да даваме само Флавамед и Ксилометазолин. Днес пак бяхме на преглед и вече има налепи на гърлото  Confused Изписа му Биопарокс за пръскане в носа и гърлото и ако в събота температурата му е над 37,5 градуса, изписа Сумамед за пиене.
Изкарах от запасите Гранофорина, но гледам, че бил годен до 1.11.2012 г., та се чудя дали мога да го ползваме...Сега отивам да търся и рецепти за изварения компрес, че досега не съм правила. Съжалявам, че не започнах Тонзилотрен още във вторник, но уж тогава гърлото не му бе червено. Сега с този Биопарокс май са излишни Ксилометазолин, Гранофорин и Тонзилотрен...Дано поне се разминем със Сумамед...

И аз мисля, че Ксилометазолин и Тонзилотрен са съвсем излишни, защото Биопарокс съдържа антибиотик с локално действие, който убива разните -коки в гърлото и носа. За Гранофорина не съм сигурна, че е излишен, предполагам, че ще помогне за налепите. Според мен не пречи да пробваш.

# 70
  • Мнения: 2 562

И аз мисля, че Ксилометазолин и Тонзилотрен са съвсем излишни, защото Биопарокс съдържа антибиотик с локално действие, който убива разните -коки в гърлото и носа. За Гранофорина не съм сигурна, че е излишен, предполагам, че ще помогне за налепите. Според мен не пречи да пробваш.
Аз лично на себе си винаги съм комбинирала Биопарокс с някаква хомеопатия...Преди години с хомеожен9 за гърло,после с разни други...Защото понякога само Биопарокс идва слаб....Зависи от случая Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте,
съжалявам, че има болни дечица, които им се налага да пият и АБ. Бързо да оздравяват  Praynig
Аз имам въпросче относно ехинацеята на капки. Понеже сега я давам сутрин разтворена с мед и лимон, но четох някъде, че се приема не повече от 10 дни. Може ли някой по-запознат да каже дали е така и кога мога пак да я давам? Благодаря предварително за отговорите

# 72
  • Мнения: 3 993
Аз давах Ехинацея капки на д-р Тайс, препоръчва се не повече от 2 седмици, което аз разбирам като препоръка при непрекъснат всекидневен прием. Смятам, че след известна почивка може отново да се приема.
В миналата тема обсъждахме ехинацеята и някой писа, че детето му я пие по схема, определена специално за него от хомеопат.   
Капките, които ти даваш, би трябвало да са придружени с листовка, виж там.

# 73
  • Мнения: 15 379
За ехинацеята - говорила съм с нашият педиатър многократно по темата.
Нейното мнение е, че ехинацея може да се дава до 3 пълни месеца непрекъснато. После се прави почивка.
Същият отговор получих от фармацевт, на когото имам доверие.

# 74
  • София
  • Мнения: 969
Благодаря за отговорите за ехинацеята  Hug
Точно на д-р Тайс давам, но съм изхвърлила вече цялата опаковка, че изсипах цялото съдържанието в сместа дето давам. Явно в листовката съм чела 10 дни. Ами ще взема още едно шишенце тогава и после може би ще сменя с клеева тинктура. Не съм давала всеки ден.
Иначе сокчетата всеки ден им правя без пропуск.

Общи условия

Активация на акаунт