Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим? Тема 1

  • 38 072
  • 727
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 943
Аз не давам само Нурофен , а Инфлуцид и за гърлото Орофар , отделно още пием Бронховаксома имаме за още три дни Praynig давам и Коризалия , Тонзилотрен и Ен ти тус за всеки случай

# 676
  • Мнения: 1 874
Мами,пили ли са децата ви Сумамед форте 200 мл. Педи не каза колко дни да го пием. В листовката пише за инфекции на горните и долните дихателни пътища се пие 3 дни? Rolling Eyes Дозата ни е 4 мл. и ще ни стигне за 4 дни, като   4 тия ден  трябва да дам 3 мл. понеже суспензията е 15 мл. И като гледах дозировката, за дете 10-14 кг май беше написано се дават 2.5 мл от този Сумамед 200 или 5 мл. от Сумамед 100. Ние пием Сумамед 200 и дозата ни предписана от лекаря  е 4 мл.  Thinking  

# 677
  • Мнения: 2 809
Не са ви кекави децата, просто са много малки още.
Отделно - водят се болни деца в градини и ясли, с хреми, температури, кашлици. Друго - не ги извеждат, вътре е адска жега и вируси и бактерии намират прекрасна среда.
Потърпете още.
И аз бях отчаяна, особено първа група. Но минава и се забравя постепенно.


Ох, благодаря за успокоението Сърчи, но честно има деца, които не са ходили на ясла и се справят много по-успешно от моето дете. Т.е явно си е до вроден имунитет. Не знам обърках се.
Сега се чудя да я спирам ли за повече време вкъщи? До края на годината така или иначе мисля да не я пускам повече.

Тя не беше боледувала една година преди да тръгне на градина. За 3 г. и 5 м. беше имала само една хрема и нито един респираторен вирус. Един чревен вирус, една бактериална инфекция на гърлото и едни афти. От това е боледувала за 3 г. и половина.

Сега средно по 2 пъти на месец е болна  Sad

Относно имуностимулантите - въпроса е много индивидуален. На всяко дете действа различно нещо според мен.

Евита, защо даваш Нурофен при такива ниски температури?

Последна редакция: чт, 06 дек 2012, 10:52 от Самсара

# 678
  • Мнения: 15 379
Lightning, обаждаш се на лекаря и питаш колко дни да даваш и в каква точно дозировка.
Ако шишето не стигне, не намаляваш последната доза, а купуваш ново шише.

Самсара, повечето деца са като твоето. Напълно нормално е, не се притеснявай.
Към 5-тата година укрепват, просто стискай зъби.
Зная, че е трудно, но минава.

# 679
  • София
  • Мнения: 4 596
Нали можеше да се вдигне Т от червено гърло...
Разбира се, червено гърло винаги вдига температура, поне при нас.
Абсолютно и при моите е така.
Аз само да се усъмня в гърлото и почвам с тонзолотрен и чай с мед.
Още ме е яд, че изпуснах щерката началото на есента и направи гърло с налепи и пи АБ. Но лятото беше добре и просто бях спряла да гледам гърлото. Но след това боледуване - почти всеки ден правя проверки.

Мами,препоръчайте ми някой имуностимулант ,от който сте доволни,благодаря ви.
Според мен трявба да пробваш.
Просто може за едни ехинацеята да е ок, а други - да се изриват от нея (имама позната, чиито деца правят реакция към ехинацея, но нямат проблем с пчелните продукти).
Аз бих препоръчала по-изчистени неща, да не са бъкани с химии - може с клеева тинктура, ако няма проблеми с меда и другите пчелни продукти, Самбукус (черен бъз), рибено масло, витамини Саностол.

И по възможност-  повече плодове и зеленчуци.
Моите сега ги лъжа с морков - не знам какво им стана, но беля и режа на тънки ленти и ядат. Просто ей така, реших да ги пробвам.



# 680
  • Мнения: 15 379
Настъргано морковче със зехтин и малко лимон или чист ябълков оцет е по-добър вариант, ако искат.
Морковите трябва да се предлагат с мазнина, за да се усвоява бетакаротина.

# 681
  • Мнения: 7
здравеите. някои ако е запознат с хранителната добавка коастра нека да пише. Simple Smile

# 682
  • Мнения: 21 332
здравеите. някои ако е запознат с хранителната добавка коастра нека да пише. Simple Smile
Виж тук, от интернет :
Скрит текст:
Напоследък все повече мои познати се обръщат за помощ към хранителната добавка, наречена коластра. Аз реших да се поразровя, за да видя наистина ли е толкова полезна за здравето.

Коластра е млякото, секретирано от кравите през първите няколко дни на раждането. Тя представлява първата млечна секреция от млечната жлеза, която предхожда продукцията на самото мляко. Коластрата е млякото, което се отделя преди и след бременността и е богата на протеини, въглехидрати, антитела, антибактериални съставки, витамини и минерали. Проучванията доказват, че консумацията на коластра може да ни дари с изобилие от здравословни предимства, включително повишаване на имунитета и подобряване на състава на тялото (съотношението мазнини-мускули). Тя е заредена с хранителни вещества и антитела, които доказано спомагат за по-доброто здравословно състояние на нашия организъм. Коластрата от първото доене, до 6 часа след раждането се характеризира с особено високи хранителни стойности и запазва природния натурален баланс и високите нива на имунологичните и биологично регулиращи протеини. Коластрата се справя с колита, диарията и инфекциите. Тя подобрява имунитета и атлетичните качества.

Коластрата е била първичният източник на имуноглобин, използвана за лечения на инфекции, преди развитието на антибиотиците. Тя съдържа имуноглобини, които са специфични за някои човешки патогени, като Е.коли, салмонела и опасни щамове стафилококи. Коластрата е ценен потенциален натурален заместител на антибиотиците с развитието на някои устойчиви на антибиотици щамове на патогени.


Клетъчната функция в човека и другите бозайници е идентична, като се имат предвид стимулите и отговорите на имунната система. Новородените се нуждаят от първото мляко (коластрата), за да разбудят органите, жлезите и другите функции на тялото. Тези регулиращи био протеини продължават с благотворните си влияния за нормализиране и регулиране на функциите и върху възрастния организъм.

Съвременният човек е подложен на изключителен стрес и се налага да приема хранителни добавки, за да бъде устойчив. Какво откриват изследванията по отношение на действието на коластрата върху човешкото здраве?

Грип
Консумацията на коластра доказано намалява времето на боледуване от грип три пъти.

Мускулна сила
Консумацията на коластра повишава силата на мускулите, тяхното възстановяване и намалява болезнеността и чувствителността, особено когато са комбинирани с креатин и протеин. Тази добавка е особено полезна при колоездачи и спринтьори. Добрата новина за жените е, че не се повишават нивата на тестостерон при консумацията на коластра. Тази добавка подобрява параметрите на невроендокринната система.

Намалява болката от възпаленията
Коластрата се характеризира с изключителни антивъзпалителни качества. Възпалението е основният източник на болка. В коластрата е открит Tumor necrosis factor-alpha (TNF-a), който ефективно помага в този случай. Друга полезна съставка е interleukin-1ra (IL-1ra), протеин, които намалява възпаленията от някои източници.
Този протеин помага и в случаите на някои хронични възпалителни болести, като артрит и болестта на Крон. Друго, което се открива в коластрата, са богатите на полин пептиди, спомагащи за регулацията на оксидативния стрес.

Облекчаване на алергичните симптоми
Алергиите при човешките същества се дължат на вещество, наречено Immunoglobulin E (IgE), което се произвежда като реакция към чужди протеини, които навлизат в тялото. Коластрата може да направи тялото ви по-малко чувствително към тези алергени. Поради високата концентрация на антитела, коластрата подпомага борбата с алергиите и потиска реакцията към алергените.

Болестта на Алцхаймер
Тази добавка помага и при други умствени разстройства. Консумацията на коластра облекчава заболяването. В коластрата се намира вещество, наречено Phosphatidylserine и точно то помага при Алцхаймер и старческа деменция.

Анти-ейджинг
Коластрата съдържа големи количества антиоксиданти. Както може да откриете антиоксидантите в голям брой храни, така ги откривате и тук и то в големи количества. Както добре знаем, оксидативният стрес заедно с високите нива на реактивни кислородни видове (страничен продукт на нормалния метаболизъм и натрупвани в тялото с времето), се смята, че причиняват широко разпространена вреда на тялото и като цяло забързват процесите на стареене при повечето хора. Коластрата съдържа глутатион – най-силният познат антиоксидант. Освен това, глутатионът от коластрата спомага за детоксификацията на черния дроб и помага при махмурлук.

Астма
Астматичните пристъпи са алергична реакция на чужди субстанции в тялото, а както разбрахме по-горе, коластрата успешно се бори с тях.

Диария, колит
Тук може да изтъкнем способността на коластрата да неутрализира бактериалните токсини в червата и да подобрява общото здраве на чревните стени. Счита се, че намалява и риска от Хеликобактер Пилори (бактерията, която причинява гастрит и стомашни язви), но това следва да бъде потвърдено от по-задълбочени изследвания.

Отслабването
Коластрата е богата на висококачествени протеини, антибактериални съставки, растежни фактори и биоактивни компоненти. Тъй като коластрата стимулира метаболизма, тя може да се добави към вашата диета. Коластрата е богата на протеина лактоферин, които може да потисне активността на хюман папилома вирус (HPV) в човешките клетки. Повишава се енергията, от която се нуждае тялото за своите функции, като дишане, циркулация на кръвта, регулиране на хормоналните нива, растеж и подновяване на клетките. Повишената енергия води до повишена загуба на излишни килограми.


Противопоказания
Дневната препоръчителна дозировка е 20-50 грама на ден, в комбинация с други висококачествени протеини – суроватка и казеин. Все пак се консултирайте с вашия лекар за конусмацията на този вид добавки. Въпреки че се смята за добавка с нисък рисков фактор, трябва да се обърне внимание при пациенти с лактозна непоносимост или алергии. Бременните и кърмачките също трябва да се ограничат в консумацията на коластра.

Нашият съвет е да търсите възможно най-натуралните и естествени начини да повишите жизнеността и да подобрите своето здравословно състояние. Природата е нашият най-добър съветник и колкото по-близо се придържаме към нейните естествени лекове, толкова по-сигурно е, че ще се радваме на добро здраве. Ако все пак имате съмнения за вида на добавката коластра, която да изберете или количеството, от което се нуждае вашият уникален организъм, може да са обърнете към специалистите в нашия медицински център „Здравословен живот”. Попитайте ги и за вашите деца. В нашия Био супермаркет на свой ред може да намерите следните разновидности коластра.

Прочети повече: http://www.-spam112-/portal/statii/polezna-kolastra-521.html

# 683
  • Мнения: 7
блаодаря Simple Smile

# 684
  • Мнения: 21 332
В интернет има много информация относно Коластрата  Peace

# 685
  • Мнения: 943
Нурофен дадох , защото беше ужасно унила и само хленчеше.иначе на 37.7 не бих дала нищо , но на самото дете не се чувстваше добре.

# 686
  • Мнения: 2 809
Нурофен дадох , защото беше ужасно унила и само хленчеше.иначе на 37.7 не бих дала нищо , но на самото дете не се чувстваше добре.

Tака, да  Peace

# 687
  • Мнения: 1 897
Вчера в "На кафе" говориха за често боледуващите деца в яслата/градината.Имаше един педиатър,който препоръчва имуностимулатора бета глюкан,аз лично съм много против имуностимулаторите,но точно това ми хареса - бета глюкана действа така на имунната система,че я кара да се активира сама по естествен начин,като не я изнежва.

Имаше майка,която сподели,че дава от 2-3г. на дъщеря си и не боледува,а ако се разболее,всичко минава за 1-2 дни.Педиатърът каза,че може да се дава целогодишно,а не както другите имуностимулатори,както и може да се започне веднага при заболяване.
  
Аз ще пробвам,че ми писна от болести вече.
Ако искате го изгледайте:
http://play.novatv.bg/program/nakafe

# 688
  • Мнения: 1 350
pufity, съгласна с Чери да идете с детето на док за преглед, за уши съм се съмнявала веднъж и срам не срам проверих като й натиснах ухото леко по средата и я питах дали я боли, ако я болеше бях сигурна, че ще се разплаче, но тя не реагира дори. Иначе само док може да провери  Peace

V-spasova, и аз на дребка й режа морковче, особено тя като каже "искам морков като зайче", пак на малки лентови парчета, ама ги топвам в зехтин (причината е горепосочената от Чери), тя понякога го сгризва и го изплюва после, ама нищо.

# 689
  • София
  • Мнения: 4 596
Настъргано морковче със зехтин и малко лимон или чист ябълков оцет е по-добър вариант, ако искат.
Морковите трябва да се предлагат с мазнина, за да се усвоява бетакаротина.

Имах някакви спомени, че е добре да се слага нещо на моркова. Благодаря, че писа какво точно да е Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт