Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим? Тема 1

  • 38 075
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 15 379
Нещо друго - пробутвам зехтин така: той много обича маслини. Купувам зелени, обезкостени.
Като ги обезсоля, ги накисвам в техният си буркан със зехтин - екстра върджин. Щом поиска маслини, гребвам в буркана и с 2-3 маслинки има и поне половин лъжица зехтин. Така му давам, отделно и в салати.
Зехтинът е благотворен за стомаха и червата, отделно, че помага и на имунитета.

За да се провери дали ухото е натиска хрущяла между мидата и горната част на ухото. Но най-сигурно е преглед с отоскоп.

# 691
  • Мнения: 21 332
Малко офф ,но
Скрит текст:
може ли да се дава родителска бележка за отсъствие на детето от градина по семейни причини?
[/b]

# 692
  • Мнения: 15 379
Да, може. До 30 работни дни е за една календарна година.

# 693
  • Мнения: 21 332
Да, може. До 30 работни дни е за една календарна година.
Благодаря !  Hug

# 694
  • Мнения: 1 350
Да, може. До 30 работни дни е за една календарна година.
Благодаря !  Hug
като това се заявява предварително, обаче.

# 695
  • Мнения: 21 332
Благодаря Ви момичета!
Във връзка със зехтина всеки ден ли се дава ? newsm78

# 696
  • Мнения: 15 379
Да, предварително се депозира молба до директора на детското заведение.

Зехтин можеш да даваш и всеки ден, може и изобщо да не даваш.

# 697
  • Мнения: 21 332
Споменахте,че е полезен затова питам  Peace
А по колко се дава ?

# 698
  • Мнения: 3 993
Ако детето ми боледува толкова много, че да няма пълна седмица на ясла/градина, бих се замислила за вариант без съответно ясла/градина  Rolling Eyes
E, нали уж да изградят имунитет?
Ние също нямаме пълна седмица, така беше и на яслата, да не говорим, че тогава зимата не ходеше с месеци...
Не смятам че може да не се пуска на градина/ училище, защото боледува... да ги държим вкъщи под похлупак?

Ако се налага - да, вкъщи под похлупак. Зависи от детето. Може и в първи клас да му се случи. Мъжът ми е бил частен ученик до трети клас, защото е боледувал много. И аз бих си спряла детето от ясла/градина, ако няма пълна седмица посещения за 1 година.  Rolling Eyes
Децата градят имунитет, но не еднакво.  Simple Smile Някои си имат силен имунитет по рождение, други го изграждат до 5-та година, а трети имат слаб имунитет цял живот.

...Ние сме  на 7 антибиотика вече за 7 месеца. Ами ако мога да му ги спестя  като не го пращам на ясли, защо не !? Нямаше да ми е толкова притеснено, ако ни минаваше без  антибиотик или поне по- рядко да се налага употребата му. А при нас е почти на  всяко боледуване. Просто или е  ангина с налепи или е бронхит при нас.

Ами пробвай, ако си сигурна, че няма да прави ангини и бронхити като не ходи на ясла. За антибиотиците е ясно, че трябва да ги пие при тези болести.

малката лисичка, зехтинът не е лекарство. За първи път ли чуваш, че е полезен, като зеленчуците, плодовете и т.н.?  Laughing Яжте си го, когато желаете, всеки ден е идеално.

# 699
  • Мнения: 15 379
Аз грамажи не съм мерила. Като му сготвя, салатата, маслинките и се събира. Но точно колко - не знам.
Имай предвид, че разхлабва.

# 700
  • Мнения: 21 332


малката лисичка, зехтинът не е лекарство. За първи път ли чуваш, че е полезен, като зеленчуците, плодовете и т.н.?  Laughing Яжте си го, когато желаете, всеки ден е идеално.
Не,разбира се,питам си Simple Smile

# 701
  • Мнения: 1 350
Споменахте,че е полезен затова питам  Peace
А по колко се дава ?

Joy  няма да го даваш като рициновото масло де, с лъжица  Joy в рамките на шегата в нашата сериозна тема Wink
тъкмо мислех да се включа в темата за маслинките, нищо, че е по-офф, но все пак храната прави борбата  Laughing
ние купуваме или тенекия или вакуум маслини и ги заливаме в стъклени буркани със зехтин екстра върджин, друг не купуваме, де, и две лъжици вода и ги съхраняваме в хладилник, на малката й давам от буркана като махам костилките  Peace

зехтин слагам в салатите, на филийка, в супи накрая като са се сварили. понякога смесвам с ленено масло (то горчи) или друго.
то си е полезно, маслините също. още като навърши годинка педи ми каза, че мога по две маслини да давам на малката всеки ден и е полезно! това като пример.

малка лисичка, екстра върджин е по-скъпо от другите, но бавно свършва Wink и е с по-добри качества особено за децата!
в салатка слагай и с маслинки да видиш как ще й хареса, после може да бъркаш с авокадо на филийка Wink

# 702
  • Мнения: 21 332
jos , благодаря,тя много обича маслини  Mr. Green

# 703
  • Мнения: 1 350
jos , благодаря,тя много обича маслини  Mr. Green
затова заливай със зехтин като купиш в пластмасова кутийка например, ако ти премерят някъде, и после така давай, мацка се детето, ама нищо Wink слагаш я на масичка някъде и така, комбинирай и, в салатка със сирене и домат също, може и с малко риган, половин скилидка чесън, става чуден аромат.
сори за отклонението от темата.


# 704
  • Мнения: 21 332
Благодаря за информацията отново.

Имам още 1 въпрос - свещичките Ефералган могат ли да се дават заедно с Нурофен/Панадол например,но като между тях има 4 часа разлика мисля,че беше или 6 ?

Общи условия

Активация на акаунт