Грижи за косата - 90

  • 66 737
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Здравейте, знам че това е писано 100 пъти но немога да прочета всички теми защото са много.
Правя си маската с тривитаминола от няколко седмици, но не слагам нито бадемово масло нито мас, слагам само жълтък, кисело мляко, ракия, лимонов сок и тривитаминола, Защото от това което успех да прочета всички слагат или мас или масло,  може ли да ми стане нещо на косата като не слагам нищо мазно Sad и има ли същия ефект маската ?
И от това вида на косата ти се подобрява ???  Shocked

# 721
  • Мнения: 166
Здравейте, знам че това е писано 100 пъти но немога да прочета всички теми защото са много.
Правя си маската с тривитаминола от няколко седмици, но не слагам нито бадемово масло нито мас, слагам само жълтък, кисело мляко, ракия, лимонов сок и тривитаминола, Защото от това което успех да прочета всички слагат или мас или масло,  може ли да ми стане нещо на косата като не слагам нищо мазно Sad и има ли същия ефект маската ?
И от това вида на косата ти се подобрява ???  Shocked

косата ми става много хубава, мека, има блясък, по принцип съм с къдрава коса, от маската къдриците са още по хубави и 4 5 дни стой така все едно вчера съм я измила

# 722
  • Мнения: X
Здравейте, знам че това е писано 100 пъти но немога да прочета всички теми защото са много.
Правя си маската с тривитаминола от няколко седмици, но не слагам нито бадемово масло нито мас, слагам само жълтък, кисело мляко, ракия, лимонов сок и тривитаминола, Защото от това което успех да прочета всички слагат или мас или масло,  може ли да ми стане нещо на косата като не слагам нищо мазно Sad и има ли същия ефект маската ?
И от това вида на косата ти се подобрява ???  Shocked

косата ми става много хубава, мека, има блясък, по принцип съм с къдрава коса, от маската къдриците са още по хубави и 4 5 дни стой така все едно вчера съм я измила
Маслата се слагат за подхранване на косата, мас-за разреждане (някои казват и полезна била...  ). Единствено тривитаминола може да ти навреди. Подобна смес втвърдява и изсушава косата, имай го предвид в дългосрочен план.

# 723
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
Аз знам, че тривитаминола е мастноразтворим, т.е, за да има някакъв ефект от него трябва да се смеси с някаква мазнина в която той ще се разтвори. Не случайно оригиналната маска е с мас.
Киселото мляко и жълтъка се слагат на коси склонни съм омазняване, твоята като е къдрава най-вероятно е суха.
Не разбирам защо не четете информацията написана из темите преди да си плескате такива бъркочи по косата ...

# 724
  • Мнения: 166
Аз знам, че тривитаминола е мастноразтворим, т.е, за да има някакъв ефект от него трябва да се смеси с някаква мазнина в която той ще се разтвори. Не случайно оригиналната маска е с мас.
Киселото мляко и жълтъка се слагат на коси склонни съм омазняване, твоята като е къдрава най-вероятно е суха.
Не разбирам защо не четете информацията написана из темите преди да си плескате такива бъркочи по косата ...


изчела съм много форуми преди да започна маската,защото много се притеснявах да я започна.
просто не слагам нищо мазно и исках да попитам дали е вредно, а не да ми се карате тука и да ми казвате да чета темите, прочетете ги вие тия 85 теми по 50 страници Вие, да знам че си е за мен дали ще ги чета или не но нямам възможност всичките, и за това реших да попитам, но явно вече неможе и да се пита по форумите Simple Smile

# 725
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
Никой не ти се кара  Wink
И не е нужно да четеш всички теми, на първа стр. има линк към темата за маската с тривитаминол, както и линк към пост на съфорумка, събрала цялата ти необходима информация - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=542997.msg17007883#msg17007883

# 726
  • Мнения: 29
Момичета имам следнато питане-въпреки че косата ми е от естествен косъм трябва ли да ползвам маска за коса понеже отскоро използвам маша и мисля редовно да си къдря косата с нея?


Дали някой ще ме насочи??  newsm78  Thinking Blush

# 727
  • Мнения: 1 493
Момичета имам следнато питане-въпреки че косата ми е от естествен косъм трябва ли да ползвам маска за коса понеже отскоро използвам маша и мисля редовно да си къдря косата с нея?


Дали някой ще ме насочи??  newsm78  Thinking Blush
Ползвай кристали, защото както пресата изсушава, така и машата. Косата ти ще се изсуши и нацъфти.

# 728
  • Мнения: 29
Момичета имам следнато питане-въпреки че косата ми е от естествен косъм трябва ли да ползвам маска за коса понеже отскоро използвам маша и мисля редовно да си къдря косата с нея?


Дали някой ще ме насочи??  newsm78  Thinking Blush
Ползвай кристали, защото както пресата изсушава, така и машата. Косата ти ще се изсуши и нацъфти.

Там е проблема. Ползвам балсам за коса и кристали на Rolland, но не си чувствам жива косата особено в краищата.....  Дали нямам нужда от допълнителна грижа с маска ?  newsm78

# 729
  • Мнения: X
Кристалите са основно силикони и не подхранват косъма...

# 730
  • Мнения: 29
Кристалите са основно силикони и не подхранват косъма...

Фризиорките постоянно ми повтарят да слагам кристали, но след като не подхранват тогава каква е основната им роля?  Каква е "рецептата" за подхранен косъм?  Особено  за естествена коса? Peace

# 731
  • Мнения: X
Кристалите са основно силикони и не подхранват косъма...

Фризиорките постоянно ми повтарят да слагам кристали, но след като не подхранват тогава каква е основната им роля?  Каква е "рецептата" за подхранен косъм?  Особено  за естествена коса? Peace
Да и аз съм се наслушала от фризьорки за тези кристали  Tired Ролята им е да загладят косъма, да му придадат блясък (това не ми се е случвало никога от тях,но както и да е). За подхранване - маски, балсами, спрей балсами без отмиване и т.н. И да добавя,че изрусения косъм например също е естествен Grinning не изкуствен, просто е по-увреден химически.

# 732
  • Мнения: 2 157
Термозащита преди използване на маша/преса ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Simple Smile
А е хубаво да си вземеш някаква маска за подхранване - няма значение дали косата ти е третирана или не. Важно е състоянието й. Peace
Аз за кристалите основно съм видяла, че придават блясък и мекота, но не бих казала, че подхранват. Wink

# 733
  • Бургас
  • Мнения: 57
Не помня дали съм писала някъде, но мога да препоръчам това, което ползвам аз. Моята коса е изключително суха и след, като я измия, още влажна я намазвам с натурално кокосово масло. Продават го по магазините за био-храни. Това е единственото, което прави косата ми жива. Исках да го сменя малко, затова търсих мнение за друг продукт преди няколко дни.

# 734
  • Мнения: 29
Благодаря ви за отговорите, момичета!   bouquet Hug

Общи условия

Активация на акаунт