Барселона 3

  • 97 104
  • 753
  •   1
Отговори
# 60
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
И аз да попитам за самолетните билети - няма ли други директни освен Wizzair? Тези румънските са много изгодни, но имаш придвижване и до там, което обезмисля цялата работа  newsm78

И едно въпросче, към тези които са летяли с Wizz. Къде се намира летището на което каца самолета, много ли е далече от града?

# 61
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз хванах май един от последните полети на Българя ер до Барселона. Беше някаква жестока цена, без пари направо 100 лв за двупосечен билет Heart EyesДжакпот направо...Simple Smile Не мога да си обясня защо спряха тази отсечка, самолетът беше фул...жалко:)

# 62
  • Мнения: 8 970
Ние ще пътуваме от Букурещ с Блу еър.

С тях пътувахме и до Рим. Останахме доволни.

# 63
  • Мнения: 1 489
Eдинствените директни полети са на Уиз. Ние ще пътуваме с тях края на април  Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 1 484
Да се включа и аз с една молба за помощ, март месец ще бъдем само за 1 ден в Барселона, дори без нощувка и за съжаление явно почти нищо няма да видим, но все пак съм се амбицирала да се възползвам максимално. Струва ми се, че най-добре ще е да вземем туристически автобус, моля някой ако е ползвал да ми каже коя от двете фирми е по-добра:  http://www.barcelonacitytour.cat/en/our-routes/east-route/ или http://www.city-sightseeing.com/tours/spain/barcelona.htm#tourlandingposition. Основно проблемът ми е, че имат по няколко опции за маршрут, а аз няма да имам време за повече от един и не мога съвсем добре да се ориентирам кой си струва. Много ще съм благодарна за помощ, иска ми се да видя Саграда Фамилия, Паркът Гюел, Casa Battlo, Casa Milla.

# 65
  • Мнения: 2 124
Според мен набелязаните цели напълно се вместват в рамките на един ден, на нас единият ден включва същите обекти и още доста неща.
Casa Batllo е отворена от 9ч., т.е. ако се организирате по навреме ще може дори още неща да включите.
Обратният ви полет в колко часа е - някои обекти са отворени до 21 ч.

# 66
  • Мнения: 1
Струва ми се, че най-добре ще е да вземем туристически автобус, моля някой ако е ползвал да ми каже коя от двете фирми е по-добра:  http://www.barcelonacitytour.cat/en/our-routes/east-route/ или http://www.city-sightseeing.com/tours/spain/barcelona.htm#tourlandingposition. Основно проблемът ми е, че имат по няколко опции за маршрут, а аз няма да имам време за повече от един и не мога съвсем добре да се ориентирам кой си струва. Много ще съм благодарна за помощ, иска ми се да видя Саграда Фамилия, Паркът Гюел, Casa Battlo, Casa Milla.
Ползвали сме първата фирма - B City Tour и наблюденията ми са, че те са по-добри! Пример: имаше струпване на много хора на спирката парк Гюел(навръщане от парка), автобусите на нашата фирма бяха препълнени, т.е. максималната бройка, защото правостоящи не се допускат и колкото хора слизах, толкова може да се качат и ние успяхме да се качим на 3-тия дошъл автобус. На другата фирма опашката беше огромна, а през времето ни на чакане на спирката, около 40 мин., НЕ ПРИСТИГНА нито един техен автобус! Иначе втората фирма е по-рекламирана и аз се притеснявах, че сме избрали по-забутаната фирма, но само този пример е достатъчен. Освен това даваха голяма отстъпка за пенсионери, а в групата ни имаше и това бе достатъчно за избора...

# 67
  • София
  • Мнения: 1 484
Emonm, благодаря, това наистина е много важно, още повече че няма да имам време. Аз по-скоро мислех за втората фирма, защото са по-разпространени, ползвала съм ги и в Лондон , но ще те послушам:)  А в "източния" им маршрут влизат ли  Саграда Фамилия, Паркът Гюел, Casa Battlo, Casa Milla?

Speranzza, времето ни е от 10 до 17 ч, дали още нещо можем да вмъкнем? Приемам предложения:)

# 68
  • Мнения: 1
  А в "източния" им маршрут влизат ли  Саграда Фамилия, Паркът Гюел, Casa Battlo, Casa Milla?
Влизат, естестсвено! Само, че за паркът Гюел се върви 10-15 мин. по едно баирче.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 484
Чудесно, много ти благодаря! Ще повървим, само дано не вали;)

# 70
  • Мнения: 2 124
Illit, като се върнем, ще пиша как са се вместили плановете за обектите в реално време - последният ни ден там е 1ви март. Но пак е относително, защото всеки отделя различно време за разглеждане - ние сме бързи

# 71
  • София
  • Мнения: 1 856
Emonm, благодаря, това наистина е много важно, още повече че няма да имам време. Аз по-скоро мислех за втората фирма, защото са по-разпространени, ползвала съм ги и в Лондон , но ще те послушам:)  А в "източния" им маршрут влизат ли  Саграда Фамилия, Паркът Гюел, Casa Battlo, Casa Milla?

Speranzza, времето ни е от 10 до 17 ч, дали още нещо можем да вмъкнем? Приемам предложения:)
Illit, туристическите автобуси минават покрай парка Гюел, но имай предвид, че той е доста отдалечен от останалите обекти, които искаш да видиш Crossing Arms. Сложи във времето, с което разполагаш и трафика в Барселона, който е доста натоварен. И факта, че пред Саграда фамили винаги има огромнааа опашка, която колкото и бързо да върви си минава поне половин час в чакане. По-малка е опашката пред Casa Mila, но и там се чака. Ако искаш можеш да прочетеш пътеписа ми за Барселона и тези обекти, които искаш да видиш в блога ми. Линк към него има в подписа ми Peace

# 72
  • Мнения: 2 124
roje22, да задам няколко въпроса за Двореца на музиката -
И там ли има голям наплив от туристи?
Вие като бяхте на какъв език ви беше турът и отделните групи дишат ли си във врата, че пише, че туровете са на половин час, а времетраенето им 55 мин.

# 73
  • Мнения: 1
 [/quote]
...И факта, че пред Саграда фамили винаги има огромнааа опашка, която колкото и бързо да върви си минава поне половин час в чакане. По-малка е опашката пред Casa Mila, но и там се чака.
[/quote]
Тези опашки явно са в по-активен туристически сезон, на 24 -27 Ноември 2012 нямаше никакви опашки, в каза Мила чакахме 1 мин. за асансьора, ако това е чакане, пред Саграда имаше "опашки" пред касите от около 5-6 човека. Единствено чакхме на спирката навръщане от парка Гюел, но времето беше много топло и имаше наплив за парка в следобедните часове.
Относно времето - една пълна обиколка с автобуса е около 2 часа, и то по едната линия (без слизане).

# 74
  • Варна
  • Мнения: 1 012
И аз да се присъединя към тази приятна тема.

Общи условия

Активация на акаунт