ПЪРВОКЛАСНИЦИ - Тема 15

  • 43 394
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 572
Гласувах с : Да, винаги когато има време.  Моят син ходи на занималня и там обикновено си е написал всичко. Рядко има нещо за довършване.
 А това с дискотеката  #Crazy - нямам думи.

# 31
  • burgas
  • Мнения: 485
Упражняваме се през уикенда-целодневна форма на обучение е младежа.
Книжките и в двата списъка ще бъдат интересни за децата.
Дискотека в студентски град за първокласници Shocked #Crazy

# 32
  • София
  • Мнения: 4 576
И аз при вас! Сиси  Hug
Ние се занимаваме винаги, когато има време. Т.е. почти всеки ден! За разлика от брат й, който сега е втори клас. С него не съм се занимавала ни 1 ден. Но...децата са различни. Аз ги сравнявам, а знам, че не е правилно.

Обсъждате книгите за лятото - списъкът е препоръчителен! Моето дете не хареса Пипи и не я прочете. Но му харесват Дж. Родари и Д. Бисет!

# 33
  • Мнения: 8 242
Иначе днес сина ми се прибра с оферта за отпразнуване на Коледа в дискотека в студентски град  Shocked Куверт 22лв  ooooh!

В цената предполагам е включено малка ракия, салата и лимонада  Wink

Простете за двойния пост
В детската градина, 1ва група - Коледно тържество на ресторант. Куверт 20 лв. Уникална простотия беше.. Половината деца бяха с насълзени очички на снимката.. 

Та за 1ви клас 22 са малко даже. Сигурно без Снежанка ще ги прецакат  Crossing Arms

# 34
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 795
Ние май се в детски клуб с 12 лв. куверт. Госпожата едвам ми каза сумата.

# 35
  • Мнения: 583
само записче... Embarassed

# 36
  • София
  • Мнения: 44 106
  bouquet благодарности за темата Simple Smile

# 37
  • Варна
  • Мнения: 418
Моят не ходи на занималня, така че всичко е в къщи и редовното и допълнителното.  Laughing

И при нас така  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 2 672
Ние сме с 2 РС до сега. Последната беше за дисциплина, по учебната част - забележки, на какво да наблегнем като родители и оферта за коледно тържество / заведение ,15 лв /......

Относно книгите за лятото - от къде се взимат ? Предполагам от училищната библиотека? Мислех си за вариант - читалище / имаме 2 наблизо/ newsm78

За анкетата - ходи на занималня, но се замислям почивните дни да започна по-сериозно да го занимавам, защото до сега само задължителните домашни пишехме. Но го отчитам като пропуск от моя страна Tired До тук с адаптационният период Twisted Evil
Във връзка с това да ви питам как протичат заниманията ви с детето през почивните дни? Колко време отделяте, правите ли почивки /по колко минути/, редувате ли предметите или четене, след това писане, накрая математика / или първо бел, после математика , пак бел....?

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
благодаря за новата тема   bouquet

# 40
  • Мнения: 1 711
         Занимаваме се вкъщи, но не редовно. Правя го само ,когато видя, че някъде среща трудност. Склонява да пише , с четенето и математиката няма проблем. Обикновено Събота и Неделя му давам да се упражни с писането .
     

# 41
  • Мнения: 6 031
Да ви пусна и списъка с книжки на големия ми син след първи клас.
1.   „БЪЛГАРСКИ НАРОДНИ ПРИКАЗКИ”
2.   „ХИТЪР ПЕТЪР” – НАРОДНИ ПРИКАЗКИ
3.   „ПРИКАЗКИ” – ЕЛИН ПЕЛИН
4.   „ДЕВЕТИЯТ БРАТ” – АСЕН РАЗЦВЕТНИКОВ
5.   „ПРИКАЗКИ” – РАН БОСИЛЕК
6.   „ПАТИЛАНСКО ЦАРСТВО” – РАН БОСИЛЕК
7.   „СТАРИЯТ ЩЪРК” – ПРИКАЗКИ – КОНСТАНТИН КОНСТАНТИНОВ
8.   „ПРИКАЗКИ ЗА ТЕБ” – КОНСТАНТИН КОНСТАНТИНОВ
9.   „ПРИКАЗКИ” – АНГЕЛ КАРАЛИЙЧЕВ
10.   „ПЕТ ПРИКАЗКИ” – ВАЛЕРИ ПЕТРОВ
11.   „ПУК” – ПРИКАЗКИ - ВАЛЕРИ ПЕТРОВ
12.   „ЛАКОМОТО МЕЧЕ”, „ПАЛАВНИЦА” – ЕМИЛИЯН СТАНЕВ
13.   „ДЪРВЕНОТО КОНЧЕ” – ЛЕДА МИЛЕВА
14.   „ВЪЛКАТ СРЕЩУ КОЗАТА И ТРИТЕ  И’ КОЗЛЕТА” – НЕДЯЛКО ЙОРДАНОВ
15.   „ПИПИ ДЪЛГОТО ЧОРАПЧЕ” – АСТРИД ЛИНДГРЕН
16.   „КАРЛСОН” – АСТРИД ЛИНДГРЕН
17.   „ПИНОКИО” – КАРЛО КОЛОДИ
18.   „НЕБИВАЛИЦИ” – ДОНАЛД БИСЕТ
19.   „МЕЧО ПУХ” – ПОВЕСТ – ПРИКАЗКА –  АЛЪН МИЛН
20.   „ПРОДАВАЧ НА НАДЕЖДА” – СТИХОТВОРЕНИЯ ЗА ДЕЦА – ДЖАНИ РОДАРИ
21.   „ПРИКАЗКИ ПО ТЕЛЕФОНА” – ДЖАНИ РОДАРИ
22.   „ПРИКАЗКИ” – ХАНС КРИСТИЯН АНДЕРСЕН
23.   „СПЯЩАТА ХУБАВИЦА” – БРАТЯ ГРИМ

# 42
  • Мнения: 11 818
Не съм изненадана от подобни оферти за коледни празненства, искрено се надявам на родителската среща да вземем алтернативно решение..

Severina_, ние ще пращаме дъщеря ни да кара ски на Витоша само през уикендите, по същата схема - пращаме я сутрин с общия автобус с група (непознати деца от различна възраст, горе ги разпределят според възможностите на коя писта и с кой треньор да бъдат) и след 16 ч. ги връщат. Възможно е и ние да я караме в някои дни и да се разнообразяваме в това време с малкия.. През ваканциите ходим семейно и на други места ще покара ски.

mamakaty, можеш да ползваш редакция на първия пост. Wink

КММК, ние книгите от задължителните списъци ги имаме повечето, а които ги нямаме предпочитам да ги купя (с перспектива и за второто дете, а и за да си ги имаме и препрочитаме), но със сигурност могат да се вземат от всяка библиотека, читалище..

Мимии, странно, за Карлсон, Приказки по телефона и Приказките на Андерсен съм сигурна, че са втори за трети клас.. Ясно е, че всеки учител дава различен препоръчителен списък, но все пак основните са едни и същи!

# 43
  • Мнения: 324
Списъците са добри, макар и прекалено обхватни - за Ангел Каралийчев знам около 10 тома с приказки и отделно толкова много още приказки и разкази и т.н. Но повечето вече сме ги чели.
Сиси, писах от телефона си и редакцията не ми се получи  Laughing

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Книгите и аз предпочитам да купя,а доста от тях ги имаме.
А иначе заниманията у дома протичат с почивки когато тя реши.

Общи условия

Активация на акаунт