нагли съседи помощ

  • 15 932
  • 109
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 458
Като е толкова красиво,безпрашно и не пречещо това котле,защо въпросния съсед не си го е монтирал в хола та да му се радва ,а и загуби на топлина да намали.
Как да няма сажди?!!!
А защо производителя го рекламира с: Удобна врата за почистване и достатъчно голяма тава за пепел и сажди . Тези пепел и сажди къде отиват?!!!А щом има процес на горене да се твърди ,че не летят микроскопични частици сажди и прах си е откровена лъжа.Изобщо няма да коментирам до колко ''чисто ''е зареждането с гориво  Stop.
 Хайде поспрете малко със заблудите.Хората не са толкова глупави.
Намека ,че битката в съда е загубена също е леко подвеждащ според мен.За това казвам,че трябва да се  обърнат към професионален юрист да огледа иска .Има варианти много .Също не бива да се пренебрегва възможността споменатите по-напред инстанции да постановят глоби и предписания за отстраняване на основание незаконност на съоражението.И това съвсем отделно от делото.

# 46
  • Мнения: X
Няма да изреждам какви изисквания и какви съоражения(колко и какви пожарогасители,какви отстояния,аварийни изходи ...) са нужни за  ЗАКОННО СЪГЛАСУВАНЕ на такава инсталация .
Котлето не е самоделка. Сертифицирано си е по Евро стандарти. Монтирано е от оторизирани лица, носещи отговорност за правилен монтаж съответно и гаранция.

Също не бива да се пренебрегва възможността споменатите по-напред инстанции да постановят глоби и предписания за отстраняване на основание незаконност на съоражението.И това съвсем отделно от делото.

Съоръжението не подлежи на узаконяване, т.е. няма как да е незаконно.
Съдебно РЕШЕНИЕ / на административен съд/:  http://asvr.comxa.com/2011/0061d810_89131011.htm
".....съдът приема заключението на вещото лице като компетентно и обективно  и възприема изцяло направените от него изводи, че ”Отоплителната инсталация с водогреен котел” не е строеж по смисъла на §5,т.38 от ДР на ЗУТ и следователно не е необходимо разрешение за строеж за неговото монтиране и одобрение на инвестиционни проекти."
   Р   Е  Ш   И :
 
            ОТМЕНЯ  Заповед № ДК-02-СЗР-50/11.11.2010. на Началника на РДНСК, СЗР  гр.В. като незаконосъобразна.
            ОСЪЖДА РДНСК, СЗР  гр. В. да заплати на Р.И.М. *** разноски по делото в размер на 230 лева.

Последна редакция: сб, 24 ное 2012, 19:30 от Анонимен

# 47
  • Мнения: 4 458
Позоваването на съдебна практика е при положение ,че се касае за идентични случаи.В случая изградената инсталация не е В СОБСТВЕНО а В ОБЩО МАЗЕ,което е нещо съвсем различно.
 Съгласно описанието в КА № ХV-10/19.10.2010г. строежът представлява ”Отоплителна инсталация на твърдо гориво с изградени в собствено зимнично помещение монтиран водогреен котел за водно отопление
Опитите ви да въведете в заблуждение хората ОТНОВО не могат да не направят  впечатление.

# 48
  • Мнения: X
Точно, което е необходимо от това решение съм постнала:
".....съдът приема заключението на вещото лице като компетентно и обективно  и възприема изцяло направените от него изводи, че ”Отоплителната инсталация с водогреен котел” не е строеж по смисъла на §5,т.38 от ДР на ЗУТ и следователно не е необходимо разрешение за строеж за неговото монтиране и одобрение на инвестиционни проекти."
   Р   Е  Ш   И :
 
            ОТМЕНЯ  Заповед № ДК-02-СЗР-50/11.11.2010. на Началника на РДНСК, СЗР  гр.В. като незаконосъобразна.
            ОСЪЖДА РДНСК, СЗР  гр. В. да заплати на Р.И.М. *** разноски по делото в размер на 230 лева.

http://www.ac-smolian.org/info/acts/2011-2a/ADMD-103-11-R-ZMVR.pdf
Това решение е интересно, но пожарната е наложила принудителна административна мярка- прекратяване на експлоатацията на котел.
В описаният случай в темата относно пожарната всичко си е ок.
Вие ми постнете кой закон или разпоредба касае узаконяване на сертифицирано котле, монтирано от оторизирана фирма.

Последна редакция: сб, 24 ное 2012, 19:45 от Анонимен

# 49
  • Мнения: 4 458
Отново въвеждате в заблуда.На всичко отгоре триете и мажете  не че не си личи.
Та и с всичкото триене и мазане пак не са идентични случаите защото В ТОЗИ случай са настъпили промени в конструкцията на кооперацията за да бъде изградена инсталацията.Промени ,които не са съгласувани нито със собственици нито с технически експерт-незаконни

# 50
  • Мнения: X
Няма да трия.
Не мога да изтрия взетите съдебни решения.  Grinning
Първото касае, че не подлежи на узаконяване.
Второто е за:
В ТОЗИ случай са настъпили промени в конструкцията на кооперацията за да бъде изградена инсталацията.Промени ,които не са съгласувани нито със собственици нито с технически експерт-незаконни
, което не може да се приложи, понеже няма промени в конструкцията на комина.

Никой не подвеждам. Давам линкове към съдебни решения. Всеки си преценява дали нещо му е нужно от тях!  Hug

# 51
  • Мнения: 4 458
Има разминаване межу фактите изложени от авторката ,че е дупчен комина и казаното от вас ,че не е.
Същото се отнася до прокарването на тръби и каквото там се е случило или не е.
Има доста съдебни решения касаещи такива преустройвания касаеши общи части в съсобствен имот.
Позоваването на съдебна практика е възможно  само при идентични случаи .Изваждането да това ''което ни отърва'' от съществено различни случаи си е въвеждане в заблуда.
Възпрепятстването на останалите съсобственици да упражняват пълноценно правата си над общите площи не бива да се омаловажава.Преустройването на общо помещение от мазе в котелно също се нуждае от процедура по узаконяване.
Подобна процедура не се налага само за помещение собственост на този на който е инсталацията.Т.е ако реши да си я направи в своето мазе(случая който цитирате) или жилището си.

# 52
  • Мнения: X
Има разминаване межу фактите изложени от авторката ,че е дупчен комина и казаното от вас ,че не е.
Написала съм, че коминът се ползва по предназначение.
Относно дупката - дали е имало дупка или не авторът не е запознат със строителните книжа.
/ може някой във времето да я е замазал/
В нашата кооперация коминските тела и въздуховоди в мазата имат отвори.
Съдът на първа инстанция нали се е произнесъл: "имат право и не пречи..."
Авторът така и не се появи да напише номера на делото.  Embarassed

ПС Кой знае каква "какафония" е в този вход.
Доволна съм, че съм попаднала и на съседи, и на домоуправител. /около 18 човека сме/
Не ходя на събрания, освен на първото, където съм заявила, че винаги моят глас е ДА.

Пожелавам на всички хубава и спокойна вечер!  Hug

# 53
  • Мнения: 4 458
 В най-ниската точка на всеки комин е предвиден отвор за почистване.Грубо казано като се качи коминочистача отгоре и развърти четките и тежестите всичко пада долу и през този отвор се чисти.Та за това са предвидени тези ''отвори в мазето ''.И на въздуховодите също.
Не знам за какво се е происнесъл съдът,но действащо котелно и склад на вещи в едно и също помещение е доста пожароопасно .Хубава вечер и от мен!

# 54
  • Мнения: X
Добро утро!

Преустройването на общо помещение от мазе в котелно също се нуждае от процедура по узаконяване.
Подобна процедура не се налага само за помещение собственост на този на който е инсталацията.

Съгласна съм.
Предполагам за това пишете:
"Процедура за съгласуване на съоръжения към инженерната инфраструктура – трафопост, абонатна станция, котелно, пречиствателни съоръжения и др., съгласно предоставените правомoщия"
http://sofia-agk.com/index.php?option=com_content&task=view& … ;essrvFormsID=289
НО / аз така мисля/
1. Инсталацията /силно казано/  не минава през чужда собственост /на др. съседи мази/, а като такава /част от инсталацията/ в обща собственост не пречи.
2. Предполагам, за да се третира като котелно, то трябва да е над определени KWt
3. Предполагам също, че даже не функционира в момента котлето, а е складирано.  Embarassed
4. Предполагам, че тази обща маза е била сбирщина от боклуци, влага и плъхове. /панелка/
    Някой е разчистил и решил частично да го оползотвори. Изказаха се предположения за детски колички. Майката като слиза в мазето не е ли по разумно в собственото си мазе да я остави тази количка? Въобще разумно ли е в мазе, където са плъховете, мишките и хлебарките?  newsm78

, ние пък си имаме мишки и плъхове в мазето на блока, викахме фирма, но след пръскането в мазето, плъзнаха по етажите, като излизаме ходя и бърша с мокри кърпи парапета, че Гоши слиза като се придържа все още, много е гадно ooooh!
Може и анкета да се направи в кои мази на панелни блокове няма такава гад.  Simple Smile
5.
В най-ниската точка на всеки комин е предвиден отвор за почистване.
   
В нашата кооперация коминските тела и въздуховоди в мазата имат отвори.
На 2.00м от пода на мазето са (кръгли). /ще ги снимам/

Последна редакция: нд, 25 ное 2012, 07:45 от Анонимен

# 55
  • Мнения: 46 580
mamamari, аз няколко пъти попитах каква е причината да искат да го махнат, но авторката така и не отговори. Да, има мърсотия, която трябва да се чисти, но те вероятно го правят, щом не го е повторила няколко пъти.
Вероятно при пробата нещо не е тръгнало добре и след това и този проблем е отстранен, иначе досега да е написала.
Според пожарната е безопасно, значи и това опасение отпада.
Питах за какво искат да ползват това помещение - никакъв отговор.
За мен случаят е стандартно заяждане със съседи.


...Може и анкета да се направи в кои мази на панелни блокове няма такава гад...

Не знам как си ги представяте тези сгради, вероятно като някакви гета. При нас има железен ред, всичко в общите коридори и части да е изчистено, нищо не може да се оставя в тях, освен цветя, чисти се 2 пъти седмично, метална нова врата е поставена пред всички мазета. Профилактично се прави дезинфекция и и обезпаразитяване от специализирана фирма. На всички общи части дограмата е сменена с нова и т.н., и т.н.
 

# 56
  • Мнения: 3 609
На мен ми е много интересен случая.
Преди време живеех в панелен блок и там 2 години имаше подобно котле от съседи - бяха най-прекрасните зими. Почти не ми се налагаше да си включвам отопление.
Де този късмет и в сегашната кооперация, пък нека ползват общо мазе, и наем не искам, само да си ползват котлето.

# 57
  • Мнения: 19 525
mamamari, аз няколко пъти попитах каква е причината да искат да го махнат, но авторката така и не отговори. Да, има мърсотия, която трябва да се чисти, но те вероятно го правят, щом не го е повторила няколко пъти.
Вероятно при пробата нещо не е тръгнало добре и след това и този проблем е отстранен, иначе досега да е написала.
Според пожарната е безопасно, значи и това опасение отпада.
Питах за какво искат да ползват това помещение - никакъв отговор.
За мен случаят е стандартно заяждане със съседи.


...Може и анкета да се направи в кои мази на панелни блокове няма такава гад...

Не знам как си ги представяте тези сгради, вероятно като някакви гета. При нас има железен ред, всичко в общите коридори и части да е изчистено, нищо не може да се оставя в тях, освен цветя, чисти се 2 пъти седмично, метална нова врата е поставена пред всички мазета. Профилактично се прави дезинфекция и и обезпаразитяване от специализирана фирма. На всички общи части дограмата е сменена с нова и т.н., и т.н.
 

Като се хвалиш с реда и чистотата във вашите общи части, нещо не ми се вярва да позволите на някой съсед да си сложи котела и дървата там и да се отоплява? И най-малкото ако и другите поискат, вероятно и на тях трябва да им се разреши това, нали? Защо тогава ако някой друг се възмущава от котел в обща част за теб това да е междусъседско заяждане. Трябва да има ред и правила за всички.

# 58
  • Мнения: 46 580
Не мисля, че някой (нито аз) ще е против да се ползва общото мазе, ако така или иначе стои празно, ако пожарната потвърди безопасността му и ако хората си поддържат чисто  Peace

# 59
  • Мнения: 9 990
Ако беше така-т.е. да е чистичко, топличко и т.н. красоти-колкото и да са заядливи съседите-да са клекнали милион пъти.Не пише да са изчистени проблемите и сега котлето да работи безпроблемно.
Да, авторката не се появи за доизяснения, а ние гадаем какви са причините.Все тая...
Ако при нас съсед сложи котле и на мен не ми пречи по никакъв начин-т.е. не опушва, не мирише, не е мръсно и т.н.-никакъв проблем, дори да е в общи части.аз изхождах от презумпцията, че има проблем-опушени са.Ако нямаше проблем-тогава да е на заяждане.

Общи условия

Активация на акаунт