Любимият ми туризъм - ЕКОПЪТЕКИТЕ! - 2

  • 84 381
  • 347
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 037
Разходихме се по Лозенската екопътека - не цялата!
Линк има на първа страница. Тръгва се от базата на БЧК.
Гледката от манастира е изумителна.
Има няколко вариации на маршрута, ние отидохме по един, а слезнахме по друг.
Наскоро бяхме на Витоша. Навалица, по-голяма от тази в града. Никой не поздравяваше.
Докато в Лозенската планина всички се разминават с поздрав и усмивка.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 022
Ние много харесахме Лозенската екопътека.
Качихме се чак до връх Половраг. Най-отгоре
се вее българското знаме и гледката е страхотна!

# 32
  • Мнения: 1 934
Днес съм много щастлива, защото се сдодих с нова раница и туристически обувки от ЛИДЛ зца смешни пари, а качеството ми изглежда отлично  Peace
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg/hs.xsl/index_23646.htm

http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg/hs.xsl/index_23643.htm

А, дано с тях имам мнооого походи и приятни емоции в планината, ехоооооо  Mr. Green


Толкова ми е готино, че се сетих за една стара планинарска песен, която знам от майка ми и баща ми  Party

http://tonino-toninom.blogspot.com/search?q=%D1%85%D0%B0%D0%B9%D … D0%B8%D1%82%D0%B5

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
Кливия, добре изглеждат. Със здраве да си ги ползваш! Peace

Трябва да им хвърля едно око, че моите обувки са на 5г. поне и определено имам нужда от нови.
Иначе съм си харесала едни в Продавалника, та да видим...Само дето няма как да ги меря, това ме притеснява и затова още не съм си взела оттам.
http://prodavalnik.com/hi--tec-estestvena-kozha-i20494167

# 34
  • Мнения: 224
Едно записче, за да ви следя. А и времето се затопля вече ...

# 35
  • Мнения: 1 934
Бенджи, аз имам на Ниди обувки с истинска кожа, зимни за 100 лв. Обаче са много тежки, не стават за лятото и като видях преди месеци тези обувки на позната и са леки като перце, въобще не се поколебах да ги взема днес.

Аз не бих рисковала да купя обувка, която не съм мерила  Confused

Раницата обаче е уникална. Има едни железни ламели, които пречат да се допира до гърба и така няма да е вечно мокра, като се потя  Peace

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
Аааа, раница подобна, пак от Лидл, но от френско купувана, имам. 35л. е, с дъждобран в джоба отдолу и с мрежест гръб и ламели- не се опира в гърба...много добра за туризъм, когато не се налага да носиш много багаж. За едно/двудневни разходки...Иначе ми е малка... Blush

# 37
  • Мнения: 1 934
Раницата явно е същата, както я описваш твоята. Марката е Kober.Толкова литри е, на мен ми е достатъчна, защото вече не мога да нося тежко, самата аз съм тежка  Embarassed

От студентските си години не съм ходила на повече от 2 дневен поход и се чудя дали въобще ще съм в състояние да си нося багажа  Sad

# 38
  • Мнения: 2 037
Кливия, честити придобивки!
Ходих да я видя тази раница, но не я купих Rolling Eyes
За мен е важно да се събира в пералнята Crazy, а именно поради ламелите това ми се стори невъзможно. И се отказах.
Обувки обаче взех.
Биноклите са много атрактивни, но не можах да фокусирам мострата Crazy Тежичък беше.

# 39
  • Мнения: 1 934
Люлин, това с пералнята не съм го обмислила и аз  Confused

Обувките твоят бг номер ли купи?

Имам аз съмнения, че 39 леко ми опира палеца, 40 пък са ми големи. Взех 39 в крайна сметка, защото това си ми е номерът, но маалко ме притеснява да нямам проблеми при ходенето.

Как процедирате с туристическите обувките?

Аз със зимните се застраховах и взех 40 и сега дори с дебели термочорапи ми хлопат. С носталгия си спомням времето, когато имаше половинки между номерата  Peace

# 40
  • Мнения: 2 037
Кливия, ще го скрия този текст, да не уплаша съфорумките.
Скрит текст:
Вече и аз не знам какъв номер нося. Crazy
Поръчвах разни обувки от Англия, но така са им развалили номерацията, че всичко остава за сина ми, който в момента носи 41. От Jаvari за мен нацелих едни Керимор, добре са ми. Туристически, но половинки.

Последна редакция: вт, 16 апр 2013, 15:09 от Люлин

# 41
  • Мнения: 1 934
Люлин, верно ме уплаши  Laughing  Hug

Ами дано ми вършат работа, иначе още сега мога да ги заменя за 40, но онези ми хлопат.

# 42
  • Мнения: 1 404
Ех, страхотна тема, радвам се, че я открих!!!!
Ще я следя с интерес тъй като вече синът ми стана тамън готов да ходи по пътечките!   bouquet

# 43
  • Мнения: 1 995
Охх аз пак с въпрос за Райското пръскало-всяка година го планувам и все не отиваме Embarassed , ама така е като сме едни туристи ooooh!
Почивните дни в края на май дали е удачно да се отиде до там? С повече почивки по пътя...

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Моите туристически за 39, при обувки 37 и 38. Най-добре е да се пробва с чорапите, с които ще се носят.
На някои раници ламелите се махат и така може да се пере в пералнята. Аз си взех една супер раничка от втора употреба - почти като нова, с ламел, който се маха, кръстен колан и дъждобран за 18 лв. Идеална е за малки еднодневни преходи и в градски условия.

Що се отнася до Райското пръскало - ако няма да се качвате по-нагоре, в края на май си е съвсем нормално за разходки там, зелено, водопадът е пълноводен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт