Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти

  • 201 246
  • 301
  •   1
Отговори
# 105
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Ето и моите творения.Повечето идеи съм ги вземала от тук, така ако някой си ги познае да знае че му благодаря  bouquet Grinning
http://community.webshots.com/album/549436289HHhjgo

# 106
  • Мнения: 1 712
Браво Мили,много хубави тортички! Peace



Момичета да ви питам нещо. Като правите покритие от маршмелоуз, не ви ли става брашняно? Аз го правя с български дъвчащи бонбони, но все си мисля, че няма да има голямо значение. При мен проблемът идва от пудрата захар. Нали след като се разтопят бонбоните се добавя пудра захар, за да се сгъсти сместа. После като я разточвам, пак слагам пудра захар върху плота, защото иначе ми лепне независимо колко се е втвърдило. В резултат винаги разточения пласт е като набрашнен (реално е напудрозахарен). Ако леко го забърша с нещо влажно се оправя, но веднага поема от водата и омеква много.  Sad
Сега съм се запенила и правя едни рози за събота. Нищо лошо, ама седят едни такива заскрежени... Чудя се как да ги оправя. newsm78


Как се казват тези български бонбони? newsm78

# 107
  • Мнения: 202
Мили страхотни неща имаш, дай рецептата за тортите и усмихнатите сладки, ще съм ти много благодарна  bouquet

# 108
Момичета да ви питам нещо. Като правите покритие от маршмелоуз, не ви ли става брашняно? Аз го правя с български дъвчащи бонбони, но все си мисля, че няма да има голямо значение. При мен проблемът идва от пудрата захар. Нали след като се разтопят бонбоните се добавя пудра захар, за да се сгъсти сместа. После като я разточвам, пак слагам пудра захар върху плота, защото иначе ми лепне независимо колко се е втвърдило. В резултат винаги разточения пласт е като набрашнен (реално е напудрозахарен). Ако леко го забърша с нещо влажно се оправя, но веднага поема от водата и омеква много.  Sad
Сега съм се запенила и правя едни рози за събота. Нищо лошо, ама седят едни такива заскрежени... Чудя се как да ги оправя. newsm78

Как се казват тези български бонбони? newsm78

Бонбоните са Alpi. На някаква асеновградска фирма. Има ги навсякъде. Дори по аптеките връщат от ментовите им бонбоонки, когато нямат стотинки.

Иначе някъде из клуба бях чела, че едно момиче ползвало лимонови резенки. Предполагам, че и с тях ще стане, но аз много харесах ягодовия вариант на Алпи-те. Хем ухае страхотно, хем резултатът е много приятно розово.

# 109
  • Мнения: 972
Да се похваля и аз с моите творения. Всичките идеи ги взех от тук  Mr. Green
Това е първата ми репетиция http://images05.snimka.bg/000495461-big.jpg Украсата е от тесто с желатин и пудра захар (не бях пресяла пудрата захар и стоеше на кристалчета) Тестото лесно се оформяше и още е меко, завито във фолио вече повече от месец.
Тази я направихме с Ваня http://images05.snimka.bg/000544472-big.jpg това е тесто направено от сухо мляко и пудра захар с кондензирано мляко. Стана жълто, но се точи много лесно и фигурки също се правят лесно. Втвърдява се, дори и завито във фолио - още на другия ден.
http://images05.snimka.bg/000544491-big.jpg това е същата торта, но я намазах с глюкоза.
А това е за рождения ден на малката http://images05.snimka.bg/000559910-big.jpg
Тестото е от масло, брашно и пудра захар. Страшно лесно се моделираше - направих всичките фигурки за 40 мин.
Страхотни сте всички  Flowers Rose
Благодаря ви за идеите!  lovekiss

# 110
Wel,страхотни са !А това тесто от масло ,брашно и пудра захар как се прави-вари ли се или е сурово?

# 111
  • Мнения: 972
Сурово е - ама то така или иначе никой не ги яде. Фигурките ги отнесе едно момченце, да си прави куклен театър с тях  Mr. Green Аз се чудех какво да ги правя - ни да ги изхвърля, ни да ги запазя.  Hug

# 112
  • Мнения: 1 712
Wel,а маслото разтопено или размекнато?И как  и кога го оцветяваш?

# 113
  • Мнения: 972
Размекнато и разбито с миксер. Оцветявах след като стана готово тестото - накъсах на топки и ги оцветих в различни цветове. От остатъка направих буквичките.

# 114
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Wel, страхотни торти.Браво  chef

# 115
  • Сливен
  • Мнения: 382
Wel, страхптни са ти тортите! Особено оранжевата... Но тя е баш официалната, нали? Събра ми очите!

А аз се възползвах от идеята ти за глазура отгоре, но тъй като нямах глюкоза позлвах едно по-течно сладко от круши и със сиропа му намазах тортата.
 
Ето какво се получи: Торта - подарък

Благодаря на всички за страхотните идеи тук! Единственото лошо е, че множеството тренировки за направата на някоя торта ми се отразяват ужасно на фигурата...

# 116
  • Мнения: 2 818
Ето какво сътворих аз по случай Цветница... Общо взето не стана това, което исках, ама за другия път ще коригирам грешките си Rolling Eyes Та това е голям мъфин, с глазура(ледената, ама май трябваше повече да направя и много по-гъста).... карамела трябваше да стане във формата на купол и пеперудката да е най-отгоре, ама се счупи...  Rolling Eyes






# 117
  • Мнения: 1 793
ето каква торта направих за рождения ден на сина ми:

а ето и отвътре:

дано ви хареса. Аз лично съм много доволна от резултата.

# 118
  • Мнения: 5 873
не се вижда нищо ,Ани.

# 119
  • Мнения: 972
И аз не ги виждам нито на Anna, нито на  Maktub

Общи условия

Активация на акаунт