БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-24

  • 23 322
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 46
Благодаря за бързите отговори. За сега ще пробвам да добавям по малко зехтин и копър и магданоз. А относно изцяло заместените хранения според мен си зависи от бебето. След като не се лишава през другото време от АМ или кърма.

# 736
  • Мнения: 3 114
Ел, аз взимам бишкоти на Плазмон, бисквити Слънчо и Роден край.

# 737
  • Мнения: 15 379
От кои бисквитки правите за закуска?

Дълго време използвах Плазмон 6 зърна.

# 738
  • Мнения: 7 988
След като съм давала "Първата каша на бебето" на Хип, която е с орииз, трябваше ли наново да въвежвам каша от пълнозърнест ориз? Защото малката ревна... нямах много време да мисля какво да я правя и и направих цяла доза...

# 739
  • Мнения: 20
Здравейте

След захранване с оризова каша / вече 20 дни /, мисля да започвам зеленчуковите пюрета. Бебчо е на почти 5м. Може ли някой да ми каже така примерно правилно ли е да се дават :
Започвам с картофи - примерно от 16.01 - до 23.01 и така за 1 седмица съм ги въвела. Ако се приемат добре, мога ли следващата седмица да дам от 25,01 - морков и пак така една седмица, и така всяка следваща седмица да добавям друг зеленчук, примерно още след седмица тиква ? Или трябва да изчаквам по 1-2 седмици да възприеме зеленчука и ако е така това значи ли, че от 30,01 - да дам моркова ?

# 740
  • Мнения: 7 988
Не е нужно да правиш почивка между зеленчуците. Даваш 7 дена един, на 8-мия започваш друг.

# 741
  • Мнения: 2 052
Въвеждаш точно така както си го описала - 1 седмица картоф, 1 седмица морков, 1 седмица тиква... Няма нужда да чакаш. За 7 дни стомахчето ще е свикнало с новата храна. По-нататък дори можеш да започнеш да ги въвеждаш по 5 дни, но щом си избрала по 7 дни, още по-добре, няма за къде да се бърза  Peace

# 742
  • Мнения: 2 562
Може да се въвеждат по 3-5 дена.На 3я ден след картофа даваш картоф+морков...На 3я ден след моркова даваш морков+тиквичка или тиква, да речем.Преценяваш дали да даваш картофа в комбинация с другите продукти...

# 743
  • Berlin
  • Мнения: 11 284
На 5м. по-добре да са през 7 дни. Simple Smile

# 744
  • Мнения: 2 562
Аз въвеждах по 3-5 дена.Педиатърката ми каза че ако детето няма алергични родители(или единия от тях),тогава може малко по-смело.Виж ако има алергии в семейството,тогава да,може 7 дена.Аз захраних на навършен 5ти месец по този начин и нямаше проблем.Но всеки сам решава за детето си.

# 745
  • Мнения: 27 524
На 5м. по-добре да са през 7 дни. Simple Smile

Точно така е! 3 дни са абсолютно нищо за един организъм, който се захранва с нови продукти.
Аз така ще процедирам - седмица за зеленчуците и плодовете и поне по 10 дни за зърнените  Peace

# 746
  • Berlin
  • Мнения: 11 284
Аз въвеждах по около 8-10 дни първите неща не заради алергии, а заради това, че организмът трябва да свикне, а и колкото по -малко бебе, толкова по-незрял е организмът му. От тази гледна точка аз предпочетох за захранвам по-бавно. Алергии не са ме притеснявали.

# 747
  • Мнения: 1 897
Аз първата храна я давах 12 дни - пюре от тиква.Не съм се притеснявала от алергии,а от това,че някак не ми се струва редно един организъм,който с месеци е приемал само мляко за 3-4 дни да му дадеш нова храна.Втората я давах 7 дни и постепенно другите по 4 дни.

# 748
  • Мнения: 15 379
След като съм давала "Първата каша на бебето" на Хип, която е с орииз, трябваше ли наново да въвежвам каша от пълнозърнест ориз? Защото малката ревна... нямах много време да мисля какво да я правя и и направих цяла доза...

Правилно, въвела си ориз и давай цяла доза направо.

# 749
  • Мнения: 1 172
Здравейте!
Какви марки хляб и кашкавал бихте ми препоръчали за малката?

Общи условия

Активация на акаунт