БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-24

  • 23 344
  • 761
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 7 995
Зехтин и олио май може да се добавя от самото начало (гледам, че в бурканчетата има рапицово олио), обаче подправки не е желателно поне до една година май...  За храве масло не знам... предполагам, че също по-късно

# 721
  • Мнения: 513
Здравейте! Аз имам един бърз въпрос: кога може да се започне с добавянето на краве масло в пюретата както и сол, захар и подправки? Също така ако не може да се дава кр. масло може ли да се замести със зехтин или олио?
масло от 8 месец, по малко захар, сол, без пикантини, може да се слагат преди годинката. Магданоз и целина слагах към ястията от 8 месец на там. След годинката почнах да слагам и по малко черен пипер, червен пипер, чесън и т.н.  Peace

# 722
  • Мнения: 27 524
1. кога може да се започне с добавянето на краве масло в пюретата
2. както и сол, захар и подправки?
3. Също така ако не може да се дава кр. масло може ли да се замести със зехтин или олио?

1. След 8 навършени месеца.
2. Сол и захар - след годинката. Други подправки може - копър, джоджен, целина, магданоз, червне пипер. Но и те са евентуално след 8-ми месец. На този етап бебето изобщо няма нужда от подправки, та ти тепърва ще захранваш (или поне така би трябвало), сега са нови и натурални вкусове на преден план, а не подправки.
3. Зехтин може, добавя се след 6 навършени месеца.

# 723
  • Мнения: 20
Здравейте,
Моето бебе е на 5 м без няколко дни.
Искам да попитам след като съм въвела оризова каша и вече с нея съм заместила следобедното хранене и мисля след около седмица да почна да въвеждам зеленчукови пюрета, мога ли сега да добавям към кашата плодове и ако да как да ги добавя ? Примерно да пасирам сварен плод / да кажем ябълка / и да го сложа към кашата ? И това ще попречи ли на въвеждането на зеленчуковите пюрета - може ли да се дават едновременно / примерно тази седмица към кашата добавям плод, а другата седмица започвам да въвеждам картоф на обедното хранене ? И към края на месеца да си въведа плодови пюрета като добавка към кашата следобед ?

 ThinkingМоже ли и един въпрос извън темата - моя мъник много го мъчат зъбките, целия е олигавен, мажа му за венците с дологел / предписа го педито /, купих му и всякакви гризалки, включително и тези охлаждащите, но мисля че за много кратно му облекчават болката. Може ли да споделите някакви други лекове, които използвате ? Предварително се извинявам, че откланям темата за захранването.

Благодаря на тези, които ще ми отговорят  Simple Smile

# 724
  • Мнения: 27 524
Здравей,

не е хубаво да заместваш изцяло хранене на бебе под годинка, млякото е най-важно на този етап, останалото е за опитване, захранване, запознаване.
Можеш да въведеш даден плод, като го добавяш към кашата, да. Пак лъжичка по лъжичка. Но тогава не въвеждаш зеленчуци. Само по един вид  Peace

# 725
  • Мнения: 20
Здравей Блонди,

Благодаря за коментара за плодовете и зеленчуците!
А относно оризовата каша следобед, заместих, тъй като той сам не иска мляко след нея, а иначе кашата я приготвям с АМ. В този случай смятам, че не го лишавам от мляко, или греша ?  newsm78

# 726
  • Мнения: 27 524
Да, така е, щом е млечно хранене - няма проблем  Hug

# 727
  • Мнения: 15 379
Копър, магданоз, чубрица - може преди  година.
С целината по-внимателно и след навършени 12 месеца.

# 728
  • София
  • Мнения: 632
Целината я използвам, когато няма апетит и когато е настинал, помага ми много.

# 729
  • Мнения: 15 379
Целината и за други работи помага, но не се препоръчва преди навършването на 12 месеца, защото е алерген.

# 730
  • Мнения: 3 922
Здравейте.
Искам да попитам може ли сама да приготвям сухарите за попарката на бебето? Не мога да намеря от готовите такива, които да са без сол, захар и соев лецитин. Даже и на Хипп, които "уж" са БИО.... Идеята ми е да правя хляб в хлебопекарната само с брашно, вода и мая и да го изсушавам за сухари...

# 731
  • Мнения: 15 379
Здравейте.
Искам да попитам може ли сама да приготвям сухарите за попарката на бебето? Не мога да намеря от готовите такива, които да са без сол, захар и соев лецитин. Даже и на Хипп, които "уж" са БИО.... Идеята ми е да правя хляб в хлебопекарната само с брашно, вода и мая и да го изсушавам за сухари...

Можеш, разбира се. Дори това е най-добрия вариант.
Съхранявай на сухо и хладно, най-добре в хартиени или текстилни чисти торби.

А всъщност може попарка и изобщо да не даваш.

# 732
  • Мнения: 3 922
Благодаря Hug.  А какво друго да давам за закуска тогава?

# 733
  • Мнения: 15 379
Млечна каша, овесени ядки/ръжени, ечемичени с масло и сирене, грис с масло и сирене, елда с масло и сирене, АМ с бисквита.

На тази възраст закусваше само мляко, в 10.00 давах пресен плод.

# 734
  • Мнения: 452
От кои бисквитки правите за закуска?

Общи условия

Активация на акаунт