Фотография за начинаещи - 3

  • 42 973
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 161
Още нещо - на изходния ми файл, бялото си изглежда бяло, но във фликър ми сивее. Имате ли идея как да го оправя това. Ползвам само Лайтрум в момента, нямам време да уча Фотошоп. ooooh!

Ако ти изглежда различно си провери цветовия профил. Снимки за уеб - само в sRGB

# 31
  • Мнения: 24
˙·٠•♥ Isabel ♥•٠·˙, опитах се да ти пратя съобщение, но мамата казва, че не съществуваш Laughing
 

Слабе, направо това ме озадачи, уж съм тук и съществувам.  Mr. Green
Не знам как се получава този номер. Ще опитам все пак да ти изпратя аз ЛС за проба.

Благодаря ти за линковете и че се отзова!   bouquet

# 32
  • софия
  • Мнения: 3 425
Много се извинявам, че така разводнихме темата, това е последно   bouquet
 Получих ти съобщенията, но пак не мога да върна.
При опит се вижда това : Не е намерен потребител '˙·٠•♥ isabel ♥•٠·˙' Пиши едно съобщение до админите и дано оправят проблема и някой друг ако може да опита да ти изпрати нещо на ЛС, може проблема да е в моя телевизор.
 Забелязвам, че те изписва с начална малка буква в личните, може от там да идва цялата работа.
 А иначе, китака ми е с Фи 58 и за него е филтъра.

# 33
# 34
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 393
Аз имам сенник към обектива, върви си в комплекта. Искам обаче да си взема един UV и един ND поляризационен филтър, така че гледам какво се предлага. Също така искам допълнителна светкавица, обаче засега няма изгледи да се сдобия с такава.

# 35
  • Мнения: 41
Запис със снимката от седмичния проект Simple Smile


Book&Leaf by m0n14ca, on Flickr

# 36
  • Мнения: 5 173
вместо запис - поръчаните от мен неща, отзиви като пристигнат:)
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002U1L25E/ref=oh_details_o01_s00_i00
Стативът има товароносимост кило и половина...

# 37
  • Мнения: 616
Записче  със 7 начина за чб конверсия - цък Hug

Много хубав линк!

***

За какво ползвате/ще тези УВ филтри?

# 38
  • Мнения: 9
Здравейте,
И аз се мъча с фотографията. Имам DSLR от почти 5 месеца. Снимам с Canon 600D Canon EF 85 mm f/1.8. Имам и 50 1,8, но след като си взех 85 мм не съм го ползвала. Идва ми дълъг вкъщи, обаче се мъча с него. По този повод в момента се чудя дали да не продам 50 1,8 и да си взема 50 1,4. Съвети?
Мога ли да помоля някой да ми разясни идеята и разликата между макро лещи и макро tubes? Привлича ме макро фотографията, но с пари за такъв обектив не мисля, че ще се снабдя Simple Smile

Профила ми във Фликър е: http://www.flickr.com/photos/83129285@N08/

Нося много на бой, така че смело давайте Simple Smile
Страшно ме привлича седмичния проект, но на този етап време за него нямам.

Все още не съм взимала сенник за обектива, както и статив. та съм готова на всякакви (бюджетно ориентирани) съвети в тази насока. Разбира се най-добро съотношение цена/качество, ако може Simple Smile

# 39
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 393
MissNellie аз лично ще си ползвам UV за защитно капаче на обектива  Mr. Green Иначе ND поляризационния го искам за пейзажи и страхотно небе.

# 40
  • софия
  • Мнения: 3 425
MissNellie , по същата причина за сега, да предпазва обектива.
 Веселка, първото за което ме би през ръцете една приятелка беше, че не оставях въздух в кадрите. Виждам, че и ти правиш същата грешка. На тази сладуранка, половината снимки са с отрязани крайчета, я краче, я главичка.  От мен това е боя за сега.  Mr. Green С моето Хапаратче се опознавам от същото време, което и ти, ще се учим в движение.   bouquet
 По въпроса за покупките. Определено ми излиза на сметка да пазарувам от чужди сайтове. Филтъра + обектива+макро лещите и сенника ми излезнаха на цената на която тук ще мога да си взема само обектива. Питам, разпитвам, проверявам, досаждам и купувам от там. Да се освестя от тази покупка и мисля и един статив да сложа в активите.

# 41
  • Мнения: 616
. По този повод в момента се чудя дали да не продам 50 1,8 и да си взема 50 1,4. Съвети?


Кажи какво не ти харесва в 1.8? Да видим дали 1.4 ще го подобри или не.

СлаБе, gadamer мерси за отговора. А не се ли губи светлина?
Моите обективи така си стоят непредпазени....Тази неделя 50ката пак хвърча, капака на чантата не бил затворен, вдигам със замах да излизам от колата и се метна 50ката до другия край на пракинга. Поочука се, ама иначе си е ок  Crazy

# 42
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 393
Ами аз имам UV на Канона, не съм забелязвала да затъмнява  Thinking, но ми се иска да си предпазвам обектива. Четох, че отпред стъклото е с някакво специално покритие, което не трябва да се търка и чисти, а пък при ползване все се случва да се замаже отпред нещо, я някой отпечатък от пръст  Laughing С обективите много трябва да се внимава - чисто новият ми макро обектив отказа да работи, беше на сервиз 1 седмица, оказа се, че нещо се бил зацапал при смяната му с китовия и не тръгваше. Добре, че гаранцията го покри това и не ми взеха пари.

Ако ще говорим за обективи - мечтая за 135 мм  Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 72
Аз може би спамя с въпроса си, но ще попитам: Защо пазарувате от английския ибей, имам предвид, че 50 1,8 например най-евтин до преди два дни поне беше в Хамериканския. Иначе аз съм в Испания, има си тукашен, но бях се засилила да си купя обектива от щатския, че за парите за обектива ще купя и лещи, и филтри, и сенник. Е, пише, че ще чакам повече де, към 15 дни, пък от тук ще дойде до 3.

# 44
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 393
Аз може би спамя с въпроса си, но ще попитам: Защо пазарувате от английския ибей, имам предвид, че 50 1,8 например най-евтин до преди два дни поне беше в Хамериканския. Иначе аз съм в Испания, има си тукашен, но бях се засилила да си купя обектива от щатския, че за парите за обектива ще купя и лещи, и филтри, и сенник. Е, пише, че ще чакам повече де, към 15 дни, пък от тук ще дойде до 3.

Доколкото знам от Щатите тук на митница ги спират стоките и им начисляват допълнително мито, ДДС или нещо такова, докато стоките от английския са с включено ДДС в цената. Освен това не съм сигурна, че американския доставя до БГ, за разлика от английския, немския и други европейски амазони.

Общи условия

Активация на акаунт