Фотография за начинаещи - 3

  • 42 972
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ще ви мятам по едно око, че си имам  сред вас зрънца, които следя  Laughing

# 46
  • Мнения: 3 211
Здравейте,
Присъединявам се и аз при начинаещите, че на профитата само им дишам праха.
Искам да си купя и аз 50мм.
Чудя се много ли е голяма разликата между 50/1,8 и 50/1,4?
Може би е много тъп въпроса, но като за начинаещ кой е по-добър и по какво се различават?

# 47
  • Мнения: 9

Кажи какво не ти харесва в 1.8? Да видим дали 1.4 ще го подобри или не.



В сравнение с 85-цата: шумен, бавен фокус, доста кадри без фокус (което според мен се дължи на по-бавното фокусиране и вечно търчащата на някъде моя дъщеря... днес ми идеше да я залепя с тиксо за някое дърво, за да мога да направя поне една нормална снимка). Струва ми се и, че цветовете на 85 мм са по-добри.

Аз може би спамя с въпроса си, но ще попитам: Защо пазарувате от английския ибей, имам предвид, че 50 1,8 например най-евтин до преди два дни поне беше в Хамериканския. Иначе аз съм в Испания, има си тукашен, но бях се засилила да си купя обектива от щатския, че за парите за обектива ще купя и лещи, и филтри, и сенник. Е, пише, че ще чакам повече де, към 15 дни, пък от тук ще дойде до 3.

Мита, 20% ДДС. Ако имаш някой да ти го донесе - супер. А, и не на последно място - липса на гаранция.
Прави ми впечатление, че на някои неща цените в немския са по-ниски. Например въпросният Canon EF 50 f/1.4 е 324 евро. При 779 лв в БГ.

Последна редакция: пт, 23 ное 2012, 22:15 от веселка

# 48
  • Мнения: 3 453
Ей, че сте бързи!  Laughing Отивам да гледам снимки. Wink

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 377

my little ..... by anton.slavi -hera, on Flickr

С проекта съм до никъде. Немога да открия книгата на мечтите си за да направя мечтания кадър Mr. Green
Кой искаше да си купува 55-200мм на Никон - няма смисъл. Тъмен обектив...равносилен на о-добре друг обектив.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 210
Книга и аз не успях да аранжирам така, че да ми хареса.
Но поснимах ябълки, преди да съм ги изяла. Laughing


165 by rumburak, on Flickr

# 51
  • Мнения: 1
Ние сме болнички с моята моделка тази седмица и сред търчането по доктори, лъжиците със сиропи и килограмите хапчета успях да отснимам тези две неща по седмичната тема.
Замислила съм се и аз за една 50-тка, че 85-цата дългичка идва за у дома. Ама че хукна напред темата за начинаещи, не мога да й се нарадвам.


Week Challenge / Book 2 by Pipiya1, on Flickr


Week Challenge / Book 1 by Pipiya1, on Flickr

# 52
  • Мнения: 62
Аз си нямам никакво понятие от фотошоп, затова по повод на статията за черно - белите техники да попитам какво значи да е destructive или non-destructive? Кое е по-добре?  Thinking

# 53
  • София
  • Мнения: 572
То се видя, че този проект ще го пропусна, но надявам се в някой следващ да се включа. Причините да не качвам и правя снимки по проекта са две: 1. все си мисля, че идеите и изпълнението ми са супер тъпи и ме е срам да ги кача 2. Имам проблеми с организацията си напоследък.
Следя ви и някои неща много ми харесват. За да не е гол запис, качих две снимки за критика.

DSC_2424-copy by Katya Mukanova, on Flickr


DSC_2622_2 by Katya Mukanova, on Flickr

# 54
  • Мнения: 723
Записвам се и аз при вас...въобще не знаех, че се е развила толкова тази тема. Последният път като я гледах имаше само няколко страници с ресурси и уроци, а сега вече си има групичка.
Бих пробвала да се включа и аз в проекта ако някой ми прати темите. То тази седмица свърши де, но за следващата.

Иначе аз снимам с Никон Д40х в момента и с 50мм/1.4 през повечето време. Сега за празниците дядо Коледа ще ми донесе една светкавица SB-910 и после съм хвърлила око на новия Д600  Heart Eyes
Сега се връщам да чета назад.

И за да не е гол запис, ето две снимки от последните няколко дни:


DSC_0181 by Simona Ray, on Flickr        


DSC_0038 by Simona Ray, on Flickr

# 55
  • Мнения: 161
Аз си нямам никакво понятие от фотошоп, затова по повод на статията за черно - белите техники да попитам какво значи да е destructive или non-destructive? Кое е по-добре?  Thinking
destructive - това е метод, който работи направо върху оригиналния файл и го променя
non-destructive - този метод създава допълнителни нива (layers, masks..) над оригиналния файл и НЕ го променя, като съответните промени по горните нива мога да бъдат скрити
non-destructive е по-добър


# 56
  • Мнения: 1
Записвам се и аз при вас...въобще не знаех, че се е развила толкова тази тема. Последният път като я гледах имаше само няколко страници с ресурси и уроци, а сега вече си има групичка.
Бих пробвала да се включа и аз в проекта ако някой ми прати темите. То тази седмица свърши де, но за следващата.

Иначе аз снимам с Никон Д40х в момента и с 50мм/1.4 през повечето време. Сега за празниците дядо Коледа ще ми донесе една светкавица SB-910

Ето я групата http://www.flickr.com/groups/week-challenge/ Отворена е и не се нуждаеш от покана, а новата тема се обявява всяка седмица. Присъединявай се, че "Колкото повече, толкова повече", както казва един вселюбим рисуван герой. Simple Smile  Иде ми да добавя втора бройка светка в списъка ти за дядо Коледа. Обаче се чудя още трябва ли ми наистина. Като сметна наличните грамове на тялото и обективите + светкавицата отгоре, килограмите стават в повече за крехките ми плещи. У дома светлината ми е благодатна, извън дома сегиз-тогиз ми се приисква да имам. Абе, разсъждавам си на глас, че то до Коледа не остана Simple Smile

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Аз си нямам никакво понятие от фотошоп, затова по повод на статията за черно - белите техники да попитам какво значи да е destructive или non-destructive? Кое е по-добре?  Thinking
destructive - това е метод, който работи направо върху оригиналния файл и го променя
non-destructive - този метод създава допълнителни нива (layers, masks..) над оригиналния файл и НЕ го променя, като съответните промени по горните нива мога да бъдат скрити
non-destructive е по-добър




Ако се направи background copy в отделен слой и се работи деструктивно върху копието, се запазва оригинала. Ако нещо се обърка много, трия копието и оставам на изходна позиция  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 27
вместо запис - поръчаните от мен неща, отзиви като пристигнат:)
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002U1L25E/ref=oh_details_o01_s00_i00
Стативът има товароносимост кило и половина...
ще ми свърши работа, апарата ми е 475 грама, а по-тежкия обектив е 390

# 59
  • Мнения: 154
Аз разказвах ли ви как камерата ни падна от статива преди няколко месеца, едното винтче явно се беше разхлабило и алеее хоп, сърцето ми спря, тогава се спука само УВ филтъра и кабелчето за дистанционното, сега сме с нов статив http://www.manfrotto.us/294-aluminum-3-section-tripod, тежък е доста, но е много стабилен. Издържа до 5кг, а камерата с обектива ни е към 1.7kg.
Иначе си миsлех за Коледа да се снабдя с 50мм/1,8 но имаме 1,2, за съжаление обаче е само с ръчен фокус и все още не мога да го ползвам Sad но ще се уча. По проектите не се вклювам, защото нямам време, моето като ме види с камера в ръката и подивява.

Общи условия

Активация на акаунт