Бременни майки в чужбина - Тема 45

  • 28 221
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 191
Биби-Джиби, добре дошла от Мавриций, сигурно е било страхотно! Ох, аз мечтая за почивка, но да видим кога, трябва да пораснем малко...Ти така и не каза в кой град си...

Мила, хубава нова тема! Успех на всички коремчета! На мен ми липсва коремчето, беше много хубаво, макар и да имах разни притеснения за бъдещето, но смело напред и всичко ще е наред  Mr. Green  Hug

# 46
  • Мнения: 36
Честито на родилите майчета,да са ви живи и здрави дечицата и вие също,за да си ги отгледате!  bouquet
Eva_82 преди две седмици мисля беше ме попитала за детските,аз ги пуснах тогава(хубаво,че ме подсети).Ти имаш ли отговор вече и ако да,колко време след пускане на документите пристигна?

# 47
  • Мнения: 0
Искам да попитам какво мислите за присъствието на бащата по време на раждането, ако може и някоя от родилите вече мами да изрази мнение.  newsm78
аз като цяло май ми се иска да има някой до мен докато започне самото раждане, но не ми се иска много моят приятел да е вътре после, а моята акушерка чак го навива да присъства. А и съм чувала, че мъжете приемали раждането странно и после някак си се отчуждавали от жената един вид не я приемат по същия начин вече. Не знам, не знам хубаво би било някой с опит да изкаже мнение  Simple Smile

# 48
  • Switzerland
  • Мнения: 86
Хихихи nevbi точно за това си бърборим във Фейса  Simple Smile Ако искаш да те добавя кажи  Hug

# 49
  • Мнения: 37
Ако има желаещи нека обсъдим тази тема и тук и аз бих искала да разбера мнението на другите .Въпреки че имам доста време отсега мисля за това Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 1 093
Добро утро!

Първите ми две деца са раждани в България и нямаше как мъжът ми да присъства, дори за раждането на дъщеря ми той беше в Германия. Сега сме решили да наваксаме този пропуск и ще присъства с мен на раждането. Заедно сме повече от 15 години и сме преживели какво ли не заедно. Не мисля, че присъствието на раждането на нашето дете, ще му попречи да гледа на мен като на любима жена.

Мила, благодаря, че ме добави на първа страница. Hug

# 51
  • Мнения: 2
Същото нещо обсъждахме и ние вчера,обаче моя мъж има приятел,който е присъствал и му е казал че това никога няма да го забрави.С една дума че повече не иска да присъства.Аз не настоявам,макар че казва че заради мен ще е там.Обаче аз си го познавам и знам че може хич да не му се отрази добре.И на мен ми се искаше някой да е до мене,ей така за подкрепа,ама като знам какви вреди мога да му нанеса на милия... и се отказвам.В крайна сметка май много си зависи от човека,моя си е чувствителна душа,май го е страх че няма да издържи.Честно казано го разбирам,и аз да бях мъж,и аз нямаше да искам да съм там.Джей-джей.ние сме от 10ина години заедно,и ние много сме преживели,но си е до човек.

Момичета,ние се размърдахме от 2 дена,и предимно вечер много ме побутва.А на мен ми е едно хубаво,весело,направо не мога да го опиша.Само да не почне да рита в мехура,че аз забелязвам кихна ли и се изпускам Rolling Eyes.Е,ама това е цената,като гледам как описвате чувството след като родиш,няма нищо по хубаво  от това.Аз още нищо не съм купувала,не бързам въобще,след празниците ще му мисля.Аз ако почна от сега да купувам,после ще ми е по трудно и няма да имам търпение.Хубав ден ви желая,а новини за Цветели няма ли още?

# 52
  • Мнения: 385
Здравейте момичета!

Аз преди да забременея съм си мислела,че не искам ММ да присъства.Но сега съм сигурна,че искам да е до мен-първо-заради подкрепата,второ-в чужда страна,ще се чувствам по-сигурна и спокойна,ако е до мен и смятам,че и за двама ни ще бъде много щастлив момент(Дай Боже,всичко да е наред!).Не мисля,че ще му е леко като ме гледа,но мисля,че заради крайния резултат си заслужава-Ще чуе първото вдишване на детето си ! Heart Eyes

Ние сме добре,бебка мърда,рита и подскача! Simple Smile и болката в таза ми изчезна,явно наистина бебето е притискало някой нерв.
Хубав ден!

# 53
  • Мнения: 0
MilaB добавете ме само че май аз трябва да добавя някой първо защото ми е ограничена фейсбук страницата някой да ми пише на лични.

Акушерката, когато ходихме в петък много го навиваше таткото и тя каза, че той реално нищо няма да види ако не иска да види, в смисъл стой само до главата ти и това е разсейва те, говори, стиска ръката, ако сам си прецени да иска да погледне може, но повечето само така стояли за подкрепа. А другата причина на мен донякъде да ми се иска той да е там е, защото незнам ако боли много на кой свят ще съм и ако започнат да ми говорят и да ме питат за разни манипулации не знам дали ще отреагирам бързо (в смисъл езика не ми е проблем но в такива ситуации всичко става, а не че и той говори български, но поне ще съм го инструктирала предварително за каквото се сетя, а и все ще се сети как да ми обясни каквото и да е та да знам какво става). Не знам, много ми станаха дълги списъците с плюсовете и минусите и не мога да реша вече. А той нищо не казва в смисъл не е твърдо да не е вътре, но пък от друга страна сам се опитва да ме навива понякога. 

# 54
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Аз писах и вьв Фейсбука.
Направо ще го копирам от там.

Моят видя вси4ко.Видя как се ражда собственото му дете, как заплака за пьрви пьт, каква коси4ка има ,още преди да са го извадили(тоест докато беб4о си показваше главата). Неща които всеки баща би искал да преживее. Вьпреки болката, този момент си остава невероятен. Нашият татко, преживя болката с мен - той сьщо роди на този ден hahaha. За пореден пьт се убедих, 4е детето ми ще има най-прекрасният баща. За мен беше най-голямата упора в този момент.
Не мога да си представя как щях да родя без него. Голямо успокоение и сигурност ми вдьхна.
Той казва, 4е за нищо на света не сьжалява, единствено гледката, да ме вижда как се мь4а, не му харесала.Защото не можел да направи нищо вместо мен. От работата си е виждал много подобни моменти, и по страшни, но когато се слу4ва на 4овек,който оби4аш, се преживява по много по разли4ен на4ин.

# 55
  • Мнения: 1 093
Вал, много хубаво си го описала.  Hug Единственото притеснение на моя мъж е, че когато ме боли, той няма да може да ми помогне.

Diemdi, съгласна съм, че донякъде е и до човек. Имам познат, който припада, ако се пореже и види капка кръв. Неговото място със сигурност не е в родилна зала.  Wink

# 56
  • Мнения: 806
Здравейте момичета,

Diemdi водила съм синът ми в БГ един път.  Трябваше да му оправя гражданството.  За съжаление сме много далеч и нямам възможност да си вземам по 3 седмици отпуска всяка година точно зимата(тук), просто не става.  За сега българския си го учи от мен.

Sarnia Благодаря! ... ако имаш възможност някога, трябва да отидеш да видиш този краси остров.  Прекрасна почивка си изкарахме.  По въпроса - в Йоханесбург съм.

Относно раждането, моя мъж присъства на първото и ще присъства на второто.  По негово желание, даже дума не дава да се каже против.  Но аз съм щастлива, че не съм сама и е до мен.

# 57
  • Мнения: 2
И моя мъж иска да присъства на раждането.И аз много се радвам,защото ще ми е голяма подкрепа,а и аз много не знам езика и като е до мен ще съм по-спокойна Simple Smile

# 58
  • Мнения: 37
Аз попитах ММ искаш ли да присъстваш той каза ако ти искаш ще бъда там,искам да е до мен за подкрепа ,не искам обаче да гледа там долу а само да седи до главата ми и да ми държи ръката евентуално. Simple Smile

# 59
  • Мнения: 36
Един съвет от мен към момичетата в УК- нека татковците бъдат с вас.Тук сякаш (ако сте забелязали) всячески се мъчат да те убедят,че трябва да има някой с теб,докато ти трае разкритието и за самото раждане.Аз се убедих защо е така.Предпочитат някой да е с теб ,а не те през 5 мин да откликват на паник бутона Simple Smile Съвсем нормално е и вие да сте по-спокойни,ако мъжете ви са до вас.В нашият случай хубаво,че таткото беше там,че извика акушерката,когато започнаха напъните-аз не бях много на себе си да натискам бутони  Mr. Green вероятно и на вас няма да ви е до това да го търсите в такъв момент Simple Smile  Другото положително нещо е,че бащата ще си даде сметка колко трудно и колко важно нещо правите,а не просто да му го връчат чистичко,овито с думите "Честито,вие сте баща" нищо не разбрал ни от бременност,ни от раждане.А за това дали да гледа самият процес или да ви е до главата.. Аз лично не му дадох да гледа,освен за 2 секунди да й види косичката преди да излезе главичката Simple Smile Така се почувствах,така и реагирах на момента Simple Smile А и ряза пъпната връв татко й и е много горд Simple Smile)Но е факт ,че той не съжалява и за момент,напротив,страшно е шастлив и ме пита "Е как раждат в БГ без бащите да присъстват" Simple Smile Като си направим 2ро и на него ще присъства Simple Smile) Успех милички,каквото и да решите ви желая всичко да мине естествено ,без усложнения и възможно наййййййййййй-бързо Simple Smile Аз много,много не разбрах какво става и тя вече беше излязла Simple Smile)) много ви целувам всички!!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт