Бременни майки в чужбина - Тема 45

  • 28 246
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 0
Здравейте момичета Simple Smile
И с мен до сега са се държали доста добре,а относно езика тук доста хора не го говорят,така че те са свикнали Simple Smile И за тук съм чувала,че ако не ти харесва някой имаш пълното право да го смениш.
Кофеин значи ти твърдо се реши за водното-браво.Аз май няма да имам смелост,макар че вчера се чухме с една позната и тя ми каза,че първо е била в басейна,но след доста часове мъчения я преместили в родилното и е родила с епидурална.Според мен зависи от болницата,а за мойта отзивите са ужасни,но май вече е късно и няма да ми позволят да я сменя.А когато акушерката ти каза,че не може да се използва sleeping bag ти пита ли защо?Интересно ми е,защото в книжката,която ми дадоха от болницата горещо го препоръчват,а и когато купувах моя от Mamas and papas жената ми каза че може да се използва from birth. Rolling Eyes Другото с което не съм съгласна е да не се използват измиващи препарати,но това си е мое мнение.
The_Sunrise радвам се,че бебо се е размотал и дано да остане така до края. Аз също гледам едно риалити по английската-one born every minute и акушерките също ти казват да напъваш и те окуражават,но до там.А до колкото занм в Бг лекарите участват по-активно в процеса.
 Лиле много хубави новини за ежемесечни сканове,дано всичко е наред и не се налага операция.
Моят багаж и на бебето са готови,имах списък в зеления тефтер,но не съм го спазила на 100%.

# 706
  • Мнения: 114
Здравейте!При мен също до сега са се отнасяли страхотно ,както в болницата така и акушерката.Много са внимателни,обясняват всичко ,а и аз доста чета и задавам въпроси.С първата ми бременност акушерката ми се беше шашнала ,за това как си следях изследванията и коментирахме резултатите.Все ми казваше ,че досега не е срещала бременна толкова да знае и да се интересува.Относно раждането и участието на акушерките -с първото само си седеше и пишеше нещо и си лафеха с мъжа ми ,до момента в ,който не се объркаха нещата и не се наложи да влязат една камара доктори и акушерки.Тогава всеки помагаше.С второто ми раждане имаше и акушерка ,която я тренираха,и моята акушерка и казваше,че има три вида поведение по време на раждане на акушерката:да помага активно,което не е за препоръчване ,да не помага (а само в краен случай) или  леко да придържа бебето, за да не се роди изведнъж( тя беше привърженик на последното).За съжаление наистина  в Бг участват активно,т.е според мен изтезават активно-не го приемам да ти крещят по време на раждане,да те натискат по корема и т.н.т.За спалните чувалчета аз ползвах от начало и бях много доволна,сега смятам пак.За миещите препарати съм против ползването им поне в началото.С каката се видях в чудо,сега си знам урока.

# 707
  • Мнения: 0
linab за измиващите препарати говорим за шампоанче само,нали?Защото до колкото знам тук не ги къпят бебетата,а само ги бършат.Като казваш" в началото" колко време имаш предвид?

# 708
  • Мнения: 114
Не само за шампоанче ,но и сапунче или каквото ще ползвате за измиване на телцето.Да в болницата не ги къпят,но в къщи на всеки 2-3 дена ги къпехме с водичка само .А отделно всяка сутрин и вечер с преварена водичка и тампонче личицето ,гушката и  ръчичките.На   веднъж  в седмицата ползвах миещи препарати.До към 6м и после по-често по два пъти в седмицата,а след годинката ,като започнат да пипат всичко всеки ден.

# 709
  • Мнения: 385
Здравейте!
The light и аз много се изненадах за sleeping bag-а,мисля да ползвам Simple Smile Те препоръчват да завиваме бебето само с памучни одеалце на дупки,което ако е студено ми се струва малко!Когато дойдат да ни видят ще гледам да спазя изискванията им и после ще си гледам детето,както аз преценя!Препоръчват да го миеш само с вода  #Crazy Аз мисля поне веднъж в седмицата да къпя бебка с шампоанче за коса и тяло.Купила съм си Weleda,може да се разтвори във водата.Другото,което ме озадачи-да не мажеш бебето с нищо  #Crazy Ако му е много суха кожата препоръчват слънчогледово олио  Shocked Аз и викам:зехтин не е ли по-добре,а тя:преди се смяташе така,а сега смятат,че олио е по-добре.Аз не мисля да мажа бебето си с олио за готвене  Simple Smile Разбирания всякакви,но аз мисля,че всяка майка знае,кое е най-доброто за бебето и!

Навила съм се за водно раждане-"ДАЙ БОЖЕ!" всичко да е наред,ще се пробвам Simple Smile

# 710
  • Мнения: 1 107
Препоръчва се новородените да се къпят всеки ден, защото белите им дробчета не са напълно развити и дишат чрез кожата.
В болницата защо не ги къпят newsm78 При нас всеки ден ги взимаха за баня.

# 711
  • Мнения: 50
Здравейте момичета,като говорите за банята на бебето,как се пази пъпчето?Помня че когато сестра ми роди в БГ ,си беше купила специални лепенки за пъпчето,които го предпазват от инфекции,някой знае ли дали има тук по аптеките?Или може би дават безплатни в болницата newsm78.

# 712
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
здравейте момичета.Скоро не съм се разписвала но покрай малкичт не ми остава много време
Гледам говорите за спалните чувалчета,ние го ползваме още от началото и сигурно до към 3 години ще си ги ползваме.Хубавото на тях е че знаеш че детето е завито цяла нощ.В началото много ползвахме swaddle blanket(такова одеалце което се увива около бебето,незнам как се казва на бълг.език)Това за около месец и след това вече го слагахме в чувалчето
Кофеин Simple Smileтези оделца за който говориш с дупките казват че регулират температурата затова ги препоръчват.успех с водното раждане  Hug
Препоръчва се да няма обиколници около леглото,поради увеличаване на бебешката смъртност.Аз не съм слагала обиколници и сега не мисля да слагам.И задължително бебето да спи по гръб не както ги слагат в бг на страни новородени бебета.
За мазилата,колкото по малко мазила толкова по-добре за кожата.Ние се къпахме всеки ден след като ни падна пъпчето преди това не сме се къпали и то сас еко шампоан но не всеки ден,този път мисля да не ползвам никакъв шампоан,Олио го мазах с на early friendly baby сега мисля да взема на california baby тъй като не съм чувала по органични продукти от тяхните.
В болницата не ги къпят бебетата само със чиста вода и памуче

# 713
  • Мнения: 636
Как обиколниците предизвикват смъртност ?  newsm78

# 714
  • Switzerland
  • Мнения: 86
Оххххххххх просто не мога да се въздържа да не обясня за къпането  Mr. Green . Новородено НЕ СЕ КЪПЕ всеки ден , защото водата нарушава естествената секреция на кожата . Препоръчва се къпането да е през 2-3 дни като само 1 път седмично с някакъв препарат . Задължително се маже през лятото с мляко а през зимата с бебешко олио отново за да се поддържа влажността на нежната бебешка кожа . Препоръчвам за къпане това  http://www.kozmetika.bg/show/MUSTELA/46934_%D0%94%D0%B5%D1%80%D0 … 0%BD%D0%B8/  . Никъде и никога не съм чула или прочела къпането да има връзка с дробовете  Shocked , може ли по-подробно да обясниш  Kosty  newsm78

# 715
  • Мнения: 385
Благодаря на по-опитните мами за инфото.Явно във всяка държава препоръчват различно  newsm78 Аз също мисля да мажа бебето всеки ден,мисля за преварен зехтин,имам мляко на Веледа и олио на Бочко...може би ще ги редувам и ще видя кое ще е най-добре за бебето.При нас няма Мустела,но мисля по-натам и тях да пробвам Simple Smile
Светле и аз имам такова одеалце за повиване https://www.google.co.uk/search?q=swaddle+blankets&hl=en& … &bih=416#i=30 от този тип и едно чувалче,ще ползвам тях.
Също така,тъй като взехме легло 140х70 ми препоръчват да слагам бебчето отначало напречно на леглото,защото не им харесвало да спят на широко и другото крачетата плътно до рамката,а над главичката да има място  newsm78
Iveli тук май ги няма лепенките,за които говориш.В мартенската тема момичетата писаха,че в Бг вече не се пази толкова пъпчето.Просто,ако се намокри падало по-бавно и знам,че след баня слагат антисептична пудричка от типа на Тупоцин.

Последна редакция: чт, 14 фев 2013, 20:51 от Кофеин :-)

# 716
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
канарска-маймункаНавсякъде пише да не се ползват.ето прочети това:
http://babyproducts.about.com/od/recallsandsafety/a/bumpersafety.htm

# 717
# 718
  • Мнения: 0
И аз смятам като Кости,че трябва да се къпе всеки ден бебето.На сестра ми го къпехме от момента в който се роди и сега вече е голямо,здраво момченце с прекрасна кожа.А отностно пъпчето слагахме една кърпа свита на няколко части,но тук не знам какво ги правят ама падат на третия ден.Иначе нищо не дават за пъпчето в болницата.
Кофеин има Мустела в Амазон.Аз взех шампоан и олио също на Веледа,дано е добро.
swaddle blanket не смятам да използвам.

# 719
  • Мнения: 2
За къпането и аз знам че не трябва да е всеки ден,незнам от какво толкова ще се цапа,за да го къпя всеки ден,а и наистина има и хора,който не ги къпят,докато не падне пъпчето.За козметиката всеки сам си преценява,аз не смятам че е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да го мажа с нещо,доста майки не използват нищо друго освен вода и въпреки това бебетата си имат много хубава кожа.Аз също не смятам да използвам нищо особено в началото,може би след това само шампоан,ама ще гледам да е  био,че аман вече от тия химии,дето ми ги предлагат по магазините!Самата аз съм потърпевша от тяхната професионална козметика,наистина е по добре да намерим някакъв по натурален вариант!

За обиколниците много има изписано,както и за всичко друго де,обаче бил по голям риска от задушаване при бебетата,та затова не е за препоръчване.Аз чувалче също съм купила до 3 месеца които са,ще си го ползвам,а акушерката като дойде на посещение,ще го завия с одеялото,че да не ми прави забележки поне за това.

Ивели,за пъпчето не се притеснявай толкова,аз докато падне може би само с влажна кърпа ще го "къпя",ама и да се намокри пак ще падне.

Общи условия

Активация на акаунт