черен списък на лекари

  • 205 443
  • 444
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 137
Пулмолог: Високомерен е арогантен лекар е Станка Левтерова, дори бих казала агресивен. Дори някога да е била добър специалист, то към днешна дата продължава да нагрубява пациенти, като поведението и отношението дори към бременни пациенти, в каквото положение съм аз и то в напреднала бременност, не я спират да проявява неетичност и грубост. Компютърът продължава да й пречи докато провежда т.н. от мен "разпит" за състоянието, което те е довело при нея. Задава ти едни и същи въпроси многокротно и явно объркана как да ги опише в системата. Не те поглежда в очите и не вниква в проблема поради, който си отишъл при нея. Въпросите ти ги задава с тон и карайки ти се, ще кажеш, че едва ли не си виновен за болестта, която искаш да си изясниш на къде се развива. Няма да ви описвам целия преглед, но като започнем от там, че на мая поздрав при влизането ми в кабинета й нямаше отговор, а бях посрещната с гръб и думите "Седнете на табуретката и изчакайти", при което тя отпиваше известно време нещо от чаша, и след 25 минутно писане в компютъра и преглед само на слушалки с агресивни думи към мен "Ама хайде сега махнете я тая коса.... оф, ама какви са тия звуци дето ги издавате.. ", в скоби кашлицата ми бе свързана с невероятни болки в ляво, поради стона, който се откъсна от мен се наложи дори да й се извиня, като прегледа завърши със скандал, че видите ли АЗ съм се била възползвала от положението си и съм била скандалджийка. Хора, 30 мин се държах възпитано, скромно, болно, търпеливо, безкрайно търпеливо, а излязох от кабинета й трепереща, разплакана, унизена и нагрубена. Преди години претърпях оперативна интервенция в дясно с диагноза пневмоторакс. Сега поради бременността различни лекари не искаха да рискуват да ми правят рентген и опрях до пулмолог. Доверих се и отидох при нея, защото е в същата болница където са ми АГ консултациите. Мислех да не я коментирам в мрежата, но не се въздържах. Единствено се надявам, че това, че на слушалки не чу нищо, да е правилно и в мой плюс. Отрече лекарствата, които ми бяха изписани ог други лекари, като открито ги оплю - няма да коментирам, че не беше чувала дори един много известен сироп за кашлица. В нета няма почти нищо за нея като мнения, но това което излиза често, е че е една от 93мата най-известни лекари в БГ , които са били сътрудници и агенти на държавна сигурност. Това не е лекар за мен... по-добре проучете предварително кои са добрите пулмолози и не рискувайте просто с най-близкия.

# 166
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
проф. Симеон Стойнов - гастроентеролог, завежда клиниката в Токуда. Абсолютно незаинтересован, не ме остави да кажа какво ми е, през цялото време говореше теории, които всеки ги знае и обясняваше как е написал всички книги по темата в България. 30 минути пред мен си говореше по телефона с кой ли не в кабинета по време на моя преглед, мен ме прегледа за 5 мин, не ме изслуша изобщо, прекъсваше ме постоянно и не ме оставяше да си кажа всичките оплаквания, не ме прегледа дори с ехограф. Много неприятен начин на работа, с който те кара да се чувстваш неудобно от това че ти има нещо.  Взе ми 60 лв на първия преглед, и още 25 лв на втория за нищо, даде ми лекарства, които взимах стриктно един месец, от които ми се повреди стомаха. Искаше да ми даде отново антибиотици, след като му казах че съм провела три курса на лечение със силни антибиотици на скоро и от тях съвсем съм се влошила.
Сега освен болките в корема с които съм постоянно, ми се добавиха и болки в стомаха. Тоест освен една торба пари съм отново в изходно положение, в което бях. Не ходете при него, вижда се как стои на стари лаври, очевидно пенсионер, на който са му намерили работа.  Незаинтересован, кон с капаци, теоритик, адски неприятен дърт нещастник. #2gunfire

Здравейте! Пиша от акаунта на майка ми!

Същият този професор Симеон Стойнов направи така, че за жалост да изпитам всичкото това и аз. Ама наистина - от до! И незаинтересоваността, и това, че не ми даде да се доизкажа какво ми е, и това, че всички гастроентеролози ги е обучил той, и говоренето със свои колеги за някакви явно важни теми за някакви поправки от министерството на здравеопазването, и постоянното прекъсване, всичко! И това, че имах чувството, че ми беше едва ли не неудобно пак го имаше, все едно аз съм виновен, че имам гастрит и защо ли едва ли не го занимавам със себе си и с моя си проблем... И мен ме прегледа за 5 минути, и при мен не искаше да ми направи ехограф, което е... За да се разбере какво точно ми има трябва да се изключат всички възможни други варианти. И как ще стане това като не отида на всички изследвания като например най-малкото на ехограф? И все пак от второто ми идване при него и с много настояване от моя страна се нави едвам едвам с - цитирам го: "Добре, ай!", макар, че основното при мене било това, че е трябвало да бъда много спокоен и той до последно се съмняваше, че не съм и всичко едва ли не съм си го набивал в главата и съм се филмирал, пък то видиш ли нямало такова нещо... И да, отчасти го има това нещо, защото така най-вероятно се е получил самият гастрита ми. Разбирам от интернета, защото очевидно от такива лекари е трудно, че тази болест освен с нередовно хранене се появява и с много нерви, стрес и психическо неблагоразположение. И наистина - зимата минах през меко казано големи депресии, но това вече отмина. Трудно, но отмина, даже смея да твърдя, че сега съм малко или много щастлив. Но вече вредата я има и надали ще може да се поправи "само с позитивно мислене", както сам той твърди постоянно. Едва ли не работата е малко "мисли позитивно и не ме занимавай", поне така излиза! Първият път ми предписа едно лекарство, което вече го бях взимал повече от месец от друга докторка, лекуваща ме близо до моето родно място, която се оказа, че едва ли не била негова ученичка, което малко ме съмнява, защото и двамата са видимо на една и съща възраст, но както и да е, да приемем, че е вярно. Предписа ми и един „Гавискон“, който повечето хора навярно знаят, че е като тапа от нишесте срещу киселини и който съм го взимал още като беше навремето пробно лекарство, точно когато съм страдал само от киселини. Но сега няколко пъти му казах, че такива нямам, никакви, а само ужасни сгърчащи ме болки в гърдите, но той пак ми предписа лекарство срещу киселини. Освен това ми предписа пробиотик и лекарство, което е срещу повръщане, но той ми обясни, че щяло да ми помогне в моя случай и така аз радостен, че всичко е било в позитивното мислене и осъзнаващ, че ще се лекувам с много лекарства мислих, прибирайки се вкъщи (родом съм от Поморие), че всичко ще е наред и ще се оправя. Обаче неее, даже станах като че ли по-злеее. Имах позитивно мислене, но както си мислих само с него доникъде няма да стигна. Обаждайки му се както той ми каза между един и два следобед, ме пита само как съм - еднакво както предния път, по-добре или по-зле. Аз тръгнах да му се обяснявам какво точно имам сега и какво изпитвам в детайли и той пак - да си избера един от трите отговора и аз казах по-зле. При този отговор - той - добре ще трябва пак да се видим - и ми затвори без въобще да ме доизслуша, което обезсмисля даването на неговия му номер изначало. Пък това, че съм на 400+ километра далеч, не го касае. И аз пак си записах час, пак платих сума ти пари за пътни и прегледи (първият беше 80лв, а вторичният уж по-евтин - 60лв) и пак от негова страна - нищо, само разочарования. Тогава беше и моментът с ехографа, но той обясняваше как въобще не трябва да се прави изначално и че надали нещо ми има и че нямало логика тези толкова добри "хапчета на световно ниво" да не ми помогнат. И като видя резултатите ми каза едва ли не нещо от сорта на "видя ли, нищо ти няма, само се притесняваш излишно, не го мисли просто, защо трябва да те правим лабораторна мишка". А пък разбирате ли, аз искам да ме правят на всякаква мишка, стига само и само всичко да ми направят, но да се оправя, защото имам съмнения за нещо друго освен гастрита. И затова държах да ми направят въпросното изследване с ехограф. И тогава разбрах от доктора, който ми го направи, че сега едва ли не почти нищо не правим, защото е трябвало да не ям нищо и че това изследване се прави с предварителна уговорка именно заради въпросния проблем с храненето, защото най-малкото не се знаят тези газове в жлъчката дали са от скорошното хранене или от нещо друго... Той обаче най-нагло ми каза, че това било преувеличение от моя страна, няма значение да ли съм ял преди или не и само съм издребнявал, даже го каза с пренебрежителна усмивка стил "този обаче много се притеснява, защо" И естествено! Защо ли? Защо не! Това е моят стомах, не неговият, как няма да се притеснявам, дори и максимално да гледам да не го показвам и да не го мисля. Той обаче явно това очевидно не го бърка, продължавайки да ме успокоява, казвайки ми пак да не го мисля и да имам позитивно мислене. Идеше ми се да го поставя на място, но първо на първо не съм такъв човек и второ на второ и да го бях направил, най-много пак да ми беше казал - видяхте ли, че много сте изнервен, трябва да сте спокоен. А аз съм, но докога... като виждам, че нещата не са ок и като виждам ТАКИВА доктори, че и професори даже! Питах го и как да направим така, че да не идвам следващия път, защото това разстояние от Поморие до София най-малкото чисто финансово ми е заключително проблемно. Той тогава ми обясни, че може да се чуем и след като го помолих да е в някакъв по-друг час, в който може за разлика от предния път да ми отдели повече време, той след като помисли ми отговори... дааа, отново в същия час - от един до два следобед. Накрая даже го питах за хапчетата, които ми предписа, а той ми отговори, че не е трябвало да го питам и не е било нито моя работа да знам какви са и за какво са, нито негова работа да ми обяснява. Просто е трябвало да дам рецептата в аптеката и фармацевката щяла да ми обясни!? При чутите тези думи, цитирайки ѝ дословно какво той е казал, въпросната фармацевка ми каза, че едва едва не се сдържа да го обсипи с квалификации и епитети и че естествено, че това е било негово задължение. Близките ми също същисани ме обвиняваха затова, че не съм го наредил едно хубаво, но аз вече така и така няма да го виждам за да си поправя грешката, защото само като разбрах какво ми е предписал, се отказах да продължавам да се лекувам при него. Въпросните лекарства очевидно щяха да ме увредят още повече - силно обезболяващо със силни странични ефекти, един от които е именно моето заболяване, което се опитвам засега безуспешно да лекувам - гастрит - и друго лекарство, което пък било за изцеление на артрит, от което пак като страничен ефект може да си докарам гастрит. Имаше и трето, което преди ми каза, че не е трябвало да го взимам, като се лекувах при уж неговата ученичка, защото било за червата, а сега ми го предписа. Въобще без коментар. Но въпреки това написах този с цел Вие да не правите тази моя грешка и Ви съветвам да не се лекувате при този човек - проф. д-р Симеон Стойнов!

П.П.: Извинявам се за романа, но се струва да се прочете, най-малкото да не преживете това, което аз преживях, особено ако имате - като мен - гастрит...
Този е тотално изкукал, личи му дори на снимка. Колко е годишен? Изглежда, че отдавна трябва да е в пенсия.

# 167
  • София
  • Мнения: 79
Добавям д-р Христо Василев от Шейново в София.Следих бременността си и родих при него.Абсолютно незаинтересуван,всеки път взимаше пари под масата и всеки път сумите бяха различни а,ползваше техниката на болницата. Но по-важното е ,че през цялото време повтаряше как всичко е наред с детето.Дори 1 ден след като се роди,отново казваше как всичко е ок.Всъщност бебето се оказа,че има киста на яйчника още от 8-ми месец и след ката се роди повръщаше черна слуз,не се хранеше и никой не забеляза освен мен.Оказа,че кистата е притиснала червата е те може да се храни. Благодарение на хирурзите от Пирогов успешна оперираха детето ми и най-лошото се размина.
Стойте далеч от д-р Христо Василев.Мързелив и некъдърен! До не говорим,че ме сваляше 🤢

# 168
  • Мнения: 47
+ Росица Иванова - гинеколог. Преди време ми взе близо 100 лв за преглед и ехограф, без колоскопия и други подобни екстри ... Изгори ми влагалището, лигавицата се излющи и буквално намирах частици от нея по белъото си + кървене.... все едно някой ме бе нарязал с нож отвътре.... Да не говорим за огромната болка, която изтърпях, не я ми е трудно да я опиша с думи ........

# 169
  • Мнения: 311
Pi`pipi, как така ти е изгорила влагалището с ехограф? Той не пари. Да не би да имаш някакъв друг проблем,  който изисква спешна намеса на читав лекар?

# 170
  • Мнения: 43
Д-р Чорбова - Вита. Напълно незаинтересована, страшно арогантна и груба жена!

# 171
  • Мнения: 28
Д-р Майя Владимирова -УНГ София - Два пъти се уговаряме по телефона да заведа детето си, и двата пъти си тръгнала преждевременно без да се обади и я няма на работното и място. Изключително безотговорно към пациент-дете.

Последна редакция: чт, 05 юли 2018, 14:26 от Ekaterina Sotirova

# 172
  • София
  • Мнения: 6 726
Чл.-кор. проф. д-р Григор Горчев, д.м.н.  - УМБАЛ „Света Марина“ – Плевен, "светилото" което е възможно да ви осакати за цял живот, разбира се ако му се вържете на приказките.
Човекът поставя несъществуващи диагнози и назначава скъпо струващи операции, за да може да вдигне мизерната си болница на крака.

# 173
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Чл.-кор. проф. д-р Григор Горчев, д.м.н.  - УМБАЛ „Света Марина“ – Плевен, "светилото" което е възможно да ви осакати за цял живот, разбира се ако му се вържете на приказките.
Човекът поставя несъществуващи диагнози и назначава скъпо струващи операции, за да може да вдигне мизерната си болница на крака.
Може ли да споделите?

# 174
  • София
  • Мнения: 6 726
След гинекологичен преглед от въпросния лекар, той сяда и започна да ми обеснява следното. Имала съм възпаление, което най-вероятно е породено от предраково заболяване. Имала съм и киста ( за което поне се оказа прав). Взе ми цитонамазка и каза, че като излезнат резултатите ще се чуем. След като повече от 10 дни се борех да го открия по телефони ( понеже не съм от Плевен), най-накрая разбрах, че цитонамазката ми е 3-та група. В телефонен разговор с него ми съобщи, че говорим за предраково заболяване и това незабавно налага операция и отстраняване на матката ми! Между другото аз съм на 25! Angry След което каза следното което вероятно никога през живота си няма да забравя : "Много съжелявам, а вие сте още много млада и няма да имате деца".
Живота ми меко казано стана черен. Благодарение обаче на консулатация с друг лекар се установи, че говорим за гъбички +киста. Обясни ми, че когато има възпаление не е редно да се взима цитонамазка, защото естестверно, че резулатата няма да е добър... Колкото до кистата беше премахната и в момента очаквам първото си детенце Heartbeat

# 175
  • Мнения: 13 490
I.Kravaeva , радвам си за теб. Поста ти е точно за тази тема.

# 176
  • София
  • Мнения: 6 726
Надявам се да не попадате на този човек и повече жени да го видят! Чувала съм и за много оперирани жени при него, след което им се казва, че режели целият яйчник или махали някакви несъществуващи сраствания!
Понякога "прехвалените професори" не са такива и могат за секунди да ви вгорчат живота Simple Smile

# 177
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Цялата им болница не струва като цяло.

# 178
  • София
  • Мнения: 6 726
Така си е! Hands Plus1

# 179
  • Мнения: 146
Интересува ме мнение за д-р Галин Радински от Плевен.

Общи условия

Активация на акаунт