черен списък на лекари

  • 207 079
  • 444
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 4 884
Черен списък, ама много черен за д-р Гоцева-ендокринолог в София Мед. Абсолютно некомпетентна. При цяла палитра от симптоми, единственото което и хрумна да каже, че трябва да огранича въглехидратите и захарта и да не ям хляб и вафли!!!! Попитах я дали нощното изпотяване, косопадът, ежедневното главоболие са от ядене на вафли.... Или виенето на свят, напълняването, аномалии в цикъла, липсата на енергия и силно изтощение също са от много вафли.... Тотална щета като лекар. Каза да посетя дерматолог за косопада и да питам някой невролог защо ме боли главата. Разписах и амбулаторния лист, за да си вземе парите от прегледа-пародия и и треснах вратата. Сложете я начело на всички черни лекарски списъци.

# 151
  • Мнения: 2
Попълвам списъка.  Става въпрос за Илина Илиева логопед. Отидохме при нея, за да даде съвет как по правилина да постъпваме за да може внукът ми /на 2 години и 4 месеца/ да проговори правилно. След 1час и 30 мин престой и срещу 50 лв такса, тя така и не се занима с говора на детето , а му постави диагноза аутист. Базираше се на това, че детето /момче/, се занимаваш с колички, а не седнало веднага да рисува. Не винаги я гледало в очите и вниманието му било насочено към играчките.Накрая, когато сеансът приключи и дъщеря ми се зае да прибира играчките които малкият беше разхвърлил, тя се обърна към нея с думите "Това е типично поведение на майка на аутист" Постарах се да разкажа съвсем накратко. НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ родителите да водят децата си при тази жена, грози ги депресия и отчаяние. Ние разбира се проведохме консултация и с други специалисти, които НЕ потвърдиха нейната диагноза.

# 152
  • гр. София
  • Мнения: 6
доктор Костадин Зарков от първо хирургично отделение в Пета градска София, нарочно пиша доктор с малка буква. Този човек е срам за лекарската общност, арогантен, злобен, алчен и изключително некомпетентен. Дано скоро спре да практикува тази толкова истинска и животоспасяваща професия. Той не спасява животи, а вижда пациентите като портфейл от който да изкара някой лев. Единствено се интересува от парите които ще получи и постоянно навиква пациентите и техните роднини. Не заслужава да практикува и дано скоро спре или поне да му се наложи да отиде на доктор и  той да се отнесе по същия арогантен и незаинтересован начин с него.

# 153
  • Мнения: 110
Пламен Миков - гинеколог, София, беше проследяващ бременността ми.
За пръв път виждам лекар, който да измерва кръвно налягане прав, докато аз седя (аз съм висока около 1,60, а той - над 1,80 - тоест, ръката ми, при измерването, се намираше доста над главата), доста странен подход има при взимането на влагалищен секрет и най-лошото е, че игнорираните от него оплаквания (от края на седмия/началото на осмия месец - засилен сърбеж по тялото, бързо наддаване на килограми), се оказаха HELLP синдром. Бебето се роди след спешно секцио и с позеленели води. Изпратих мейл на "доктора", относно грешката му, която можеше да бъде фатална - дори не благоволи да отговори.
П.С. Около година преди да забременея пропусна да види киста на яйчника с размери 9см!

# 154
  • Мнения: 1
Здравейте ,
видях темата и реших да споделя и моя случай,като споделя негативното си мнение за един не без-известен лекар,който виждам и в този форум е препоръчан няколко пъти ( няма лошо , явно въпрос на настроение и късмет).
Става въпрос за Д-р Росен Тушев.
Накратко моята история.

На 28 год. съм в момента , а случката се развива някъде преди 2 години ( не помня вече с точност).
Активно спортуващ съм,обикалям фитнес залите , скачам на въже и тн. главно (bodybuilding).Един ден усетих силна болка в слабините,болка която не минаваше с почивка и тн.Стреснах се и си помислих ,че става въпрос за херния въпреки , че не се бях изсипал.Започнах да се интересувам доста за видовете хернии.Стигнах до извода ,че моята е някаква спортна херния.Тъй като само предполагах , а болките бяха много кофти , реших да си потърся даден специалист , който наистина си разбира от работата.След доста търсене и гледане в нета , намерих въпросния Д-р Росен Тушев.Видях ,че работи в частна болница, която на мен не ми е по джоба , но след като видях ,че предлагат безплатен преглед , исках да получа най-професионалното мнение и отидох в болницата.
Влязох в кабинета на доктора и му обясних за проблема който имам.Той ми каза да се съблека и да легна да ме прегледа.Каза ми следните думи цитирам : "Ммм да имаш херния , и то от двете страни не само от едната.Трябва да се оперираш.Между-временно когато ходиш да тренираш прави само лежанка."
Попитах го колко струва при тях операцията.Каза ми че безкръвно е 2000 лв.Веднага попитах от стресовата сума , колко е кръвната операция ? Каза ми 1500 лева , след което благодарих на доктора и си тръгнах.Бях доста притеснен и преди да предприема каквито и да е по-нататъчни действия реших да отида във Военна Болница , за мнение и от там.Първо личният ми лекар ме изпрати в спешното , където явно хирурга беше свободен в момента.Той ме прегледа и ми каза , че нямам херния.Вече бях доста объркан, имам ли ? нямам ли ? Затова помолих личният ми лекар да ме изпрати при 3-ти хирург за мнение.Изпрати ме при друг хирург във Военна Болница , който споделяше един кабинет с ортопед-травматолога.Доктора ме извика в една от стайте в кабинета, и ме прегледа.Обясни ми ясно и коректно следното цитирам: " Момче нямаш никаква херния, каналите са ти по-широки (от нормалното) , но нямаш херния определено.Става въпрос за някакво възпаление.." Страшно много ми олекна , след като чух мнението му и след предписаните хапчета болките изчезнаха.Тук искам да спомена Д-р Росен Тушев , що за лекар е този човек?Какви клетви е дал и за какво са му всичките там тапии и сертификати , образования и тн. след като е готов да разпори човек и да го зашие за едната премия.Щях да бъда разрязан и зашит без да ми има нищо , а и какво пък един белег , голяма работа нали ? То жените се кефят на мъже с белези и татуси, колко му е.......Аз ако съм бих си хвърлил всичките документи в кофата на негово място.Бог да ни пази от такива лекари.За жалост това е положението...

Съжалявам за случилото се на Персифона, но моля да имаме на предвид че всяка болежка може да е строго индивидуална. Не съм адвокат на д-р Тушев, а в интерес на истината след първата ни среща и аз имах доста съмнения дали да се оперирам при него. Той не бе от разговорливите доктори, които обясняват внимателно  и гледат да успокоят пациента. Напротив, бе адски лаконичен и хладнокръвен при предварителните прегледи, дори ми изглеждаше незаинтересуван от проблема ми. Когато настоятелно питах за опита му, той отегчено ми каза, че е правил стотици точно такива операции и няма да има никакъв проблем. В крайна сметка трябваше да действам, не можех да вдигна дори детето си без после да ме присвива. Направих проучване какви и колко операции е правил от тази за моята двустранна ингвинална херния, а именно безкръвна TAPP процедура, гледах му видеата в youtube, разпитах познати доктори и се реших. По същото време мой познат влезе за едностранна херния в друга голяма болница при добър познат. Първоначално, се възстановявах по-бавно от моя познат, но 1 година по-късно трябва да кажа, че нямам абсолютно никакъв помен от двустранната хернията. Спортувам активно, вдигам тежко, сеча дърва... уви моят познат продължава да има "придърпвания". Чудесно свършена работа от д-р Тушев! Благодаря.

# 155
  • Мнения: 13 548
Евелина Йорданова, от Луната чак си личи, че не си адвокат на д-р р Тушев. Всеки може да добавя в темата според лични впечатления, а ти щом си доволна го сподели в другата тема.

# 156
  • Мнения: 8
Момичета да ме предложите хирург във Варна след едно неуспешна операция за ингвинална херния

# 157
  • Варна
  • Мнения: 10 572
Момичета да ме предложите хирург във Варна след едно неуспешна операция за ингвинална херния

Кракът ти да не е стъпил в терапията,там умориха здрав и прав мъж на 40 години .

# 158
  • Мнения: 27
Росица Колева, АГ от Токуда. Преди 2г ме бяха пратили при нея,  за ранна фетална морфология, понеже си "работела това от години и го правела добре"
По време на прегледа не каза нищо, освен да преброи пръстчетата на ръцете. Повечето време си бъбри на "муцка" по телефона.
След прегледа буквално и сопнато ме изгони от кабинета. Стоях в коридора 35-40мин, докато нейно величайше светейшество си говореше вътре с ухажващата я "муцка"- търговки представител на една от фирмите за NIPT тестове, както видях от папките и рекламите, които пренасяше като си тръгна.
Едва тогава чудото в бяла престилка ми изнесе амбулаторния лист с каша от мерки за 13г.с., 14 г.с., 12 г.с., която после и изпратилият ме АГ не можа да разгадае, без други коментари и заключения се застопори като бариера на прага на кабинета и студено заяви, че ако имам въпроси, можело да вляза, иначе няма защо.

# 159
  • Мнения: 1
Допълвам,случай от м . януари 2018.Хил клиник, дерматолог Румяна Кожухарова. Изръсих се със солидната сума от 1700 лв. за филъри и ботокс терапия за да изглеждам добре за важен семеен повод. Инжектира ме и за скали, въпреки че нямам нужда и не съм го пожелала. Орезили ме с ботокса, получи се загрозяване, спаднали клепачи и значително удебеляване на горната част на носа. Четири пъти ходих за корекции, но стана още по зле. Накрая ме заряза в това състояние. Исках да направя оплакване, да говоря с управител, казаха ми, че жалби се подавали само онлайн. Писах, така и не можах да се видя и говоря с управителя-Мария Вълканова. Обадиха ми се по телефона и ми се предложи коригиране с хиалурон. Получи се оток, който две седмици не спадна. Отново ежедневно  звънене в клиниката, дадоха ми и личния номер на докторката , но тя не вдигаше. Така и не успях да се свържа. Та ходене по мъките няколко месеца, сериозно набутване с значителна сума за нулев резултат!

# 160
  • Мнения: 381
Ако слагате ботокс за първи път до 4 месеца ще ви отпусне , съжалявам че това ви се е случило.

# 161
  • Мнения: 1
Здравейте, всички.
И мой фаворит е този т.н. "д-р Цеко Петков" (ВМА).
 АРОГАНТНА, НАГЛА И БЕЗЦЕРЕМОННА ПЕРСОНА.
ОСВЕН ТОВА: след оперативната му намеса последва "мозъчен инфаркт", вследствие некомпетентната му преценка да изпише баща ми без катетър.
И естествено последва задържане на урина довело до натравяне на кръвта.
Този.. е Срам и умерзение за всички кадърни лекари във ВМА.
А за Хипократ по всичко личи не е и чувал.
МОЛЯ ВИ, ИЗБЯГВАЙТЕ ГО, НА ВСЯКА ЦЕНА.


Eто и моя списък, лично изпитан !!!

Виолета Иванова - гинеколог гр.Ст.Загора - бозотговорна - дори не ми даде амбулаторен лист нито снимка на яйчници и матка - за капак кабинета е супер тесен и сестрата е натъпкана до теб докато лежиш на магарето.Вятърничава жена и омаловажава проблемите.Искаше да ми назначи лапароскопия без всякакви изследвания, само от един рутинен преглед от който нищо не видя и каза че всичко е наред.Прати ме на лапаро само защото и казах че от 3-4 год. не мога да забременея.Добре че не я послушах.Имах полип но не го е видяла.
Ния Кирчева - гинеколог гр.Ст.Загора - безотговорна и вятарничава, с Иванова все едно са сестри!
Йордан Трифонов - уролог гр.Ст.Загора - алчен и некомпетентен , при това вчерашен келеш.Едва ли е на повече от 25 г.- отидох с бъбречни кризи и ми взе 40 лв без да ми даде нормална диагноза нито понататъчно лечение.
Мария Кондева - ендокринолог гр.Ст.Загора и гр.Раднево - няма ехограф и причинява безсмислена болка при стискане на зърната на гърдите при жените за да видела тече ли някакъв секрет - ужасно болезнено и не бях чувала за такъв преглед!!!Боля ме 3 дена, много пъти съм ходила на ендокр. но такъв преглед не бях имала...ужас беше!Едва не колабирах, че даже накрая ми кажа че трябвало по силно да стиска но ме жалела......а стисаше с всичка сила...луда бабка.
Цеко Петков - уролог гр.София - този тук е победителя в моя списък - завеждащ отделението в урологията във ВМА в София - той е нагъл и всичко му е криво.Скара се дори със секретарката си и й хвърли документите в очите.С мъжа ми ходихме два пъти при него от Ст.Загора до София за да го чакаме 3 часа за да ни назначи куп скъпи и ненужни изследвания, които после и не отвори за да разгледа и за да ни нахока и да се отнесе с нас все едно ни е някакъв нагъл шеф и сме сбъркали нещо на работното място...немога да си представя защо беше това отношение.Да отидеш 2 пъти до София и то за едно голямо разочарование от което грам смисъл нямаше и се наложи да отидем в Пловдив заради този екземпляр - срамота е!Изписа само възможно най-скъпите лекарства който изобщо даже не е трябвало да купуваме и диагнозата излезе апсолютно грешна (това го установи по-късно доцент уролог Шишков от Пловдив при който после се наложи да отидем)Въпросния Петков от София се скара и на предния пациент преди нас и го изгони дори с думите "Кво си ми дошъл тук , биопсия трябва да правиш на бъбрека, айде тръгвай.Жал ми стана за горкия човек хем беше уплашен защото незнаеше това какво е хем неуспя да пита хем беше изгонен!Този нагъл човек там няма работа!!!!Той мрази хората и професията си и си го изкарва на хората!!!

# 162
  • Мнения: 381
Ужас поне не са ви нанесли физически вреди !До като при мен има повреда на орган!

# 163
  • Мнения: 38
Мили бъдещи мами не се доверявайте на "доктор" Веселина Цанкова аг Стара Загора , тя уби здравото ми бебе, мъчи ме прекалено дълго за нормално раждане, след това го набута навътре за секцио, в резултат на гаврите й и чакането сина ми беше с тежка асфикция, увреждания в мозъка, кома и така след 87 дена борба за живот почина...Моят малък красив Никола! Това не е човек, не е лекар, това е животно незачитащо човешкия живот. И накрая да ми се изсмее и да каже "то беше ясно, че нямаше да го родиш нормално", а ЗАЩО ПИТАМ чака 2 часа,с думите " давай още един напън пък да видим." А думите "една епизиотомия и излиза бебето, ама за нищо на света няма да те срежа"... Голяма цена платихме заради нейното арогантно и нехайно държание... Просто не искам да има други малки ангелчета, заради нейната немърливост.
http://m.bg-mamma.com/?topic=1014560

# 164
  • Мнения: 2
проф. Симеон Стойнов - гастроентеролог, завежда клиниката в Токуда. Абсолютно незаинтересован, не ме остави да кажа какво ми е, през цялото време говореше теории, които всеки ги знае и обясняваше как е написал всички книги по темата в България. 30 минути пред мен си говореше по телефона с кой ли не в кабинета по време на моя преглед, мен ме прегледа за 5 мин, не ме изслуша изобщо, прекъсваше ме постоянно и не ме оставяше да си кажа всичките оплаквания, не ме прегледа дори с ехограф. Много неприятен начин на работа, с който те кара да се чувстваш неудобно от това че ти има нещо.  Взе ми 60 лв на първия преглед, и още 25 лв на втория за нищо, даде ми лекарства, които взимах стриктно един месец, от които ми се повреди стомаха. Искаше да ми даде отново антибиотици, след като му казах че съм провела три курса на лечение със силни антибиотици на скоро и от тях съвсем съм се влошила.
Сега освен болките в корема с които съм постоянно, ми се добавиха и болки в стомаха. Тоест освен една торба пари съм отново в изходно положение, в което бях. Не ходете при него, вижда се как стои на стари лаври, очевидно пенсионер, на който са му намерили работа.  Незаинтересован, кон с капаци, теоритик, адски неприятен дърт нещастник. #2gunfire

Здравейте! Пиша от акаунта на майка ми!

Същият този професор Симеон Стойнов направи така, че за жалост да изпитам всичкото това и аз. Ама наистина - от до! И незаинтересоваността, и това, че не ми даде да се доизкажа какво ми е, и това, че всички гастроентеролози ги е обучил той, и говоренето със свои колеги за някакви явно важни теми за някакви поправки от министерството на здравеопазването, и постоянното прекъсване, всичко! И това, че имах чувството, че ми беше едва ли не неудобно пак го имаше, все едно аз съм виновен, че имам гастрит и защо ли едва ли не го занимавам със себе си и с моя си проблем... И мен ме прегледа за 5 минути, и при мен не искаше да ми направи ехограф, което е... За да се разбере какво точно ми има трябва да се изключат всички възможни други варианти. И как ще стане това като не отида на всички изследвания като например най-малкото на ехограф? И все пак от второто ми идване при него и с много настояване от моя страна се нави едвам едвам с - цитирам го: "Добре, ай!", макар, че основното при мене било това, че е трябвало да бъда много спокоен и той до последно се съмняваше, че не съм и всичко едва ли не съм си го набивал в главата и съм се филмирал, пък то видиш ли нямало такова нещо... И да, отчасти го има това нещо, защото така най-вероятно се е получил самият гастрита ми. Разбирам от интернета, защото очевидно от такива лекари е трудно, че тази болест освен с нередовно хранене се появява и с много нерви, стрес и психическо неблагоразположение. И наистина - зимата минах през меко казано големи депресии, но това вече отмина. Трудно, но отмина, даже смея да твърдя, че сега съм малко или много щастлив. Но вече вредата я има и надали ще може да се поправи "само с позитивно мислене", както сам той твърди постоянно. Едва ли не работата е малко "мисли позитивно и не ме занимавай", поне така излиза! Първият път ми предписа едно лекарство, което вече го бях взимал повече от месец от друга докторка, лекуваща ме близо до моето родно място, която се оказа, че едва ли не била негова ученичка, което малко ме съмнява, защото и двамата са видимо на една и съща възраст, но както и да е, да приемем, че е вярно. Предписа ми и един „Гавискон“, който повечето хора навярно знаят, че е като тапа от нишесте срещу киселини и който съм го взимал още като беше навремето пробно лекарство, точно когато съм страдал само от киселини. Но сега няколко пъти му казах, че такива нямам, никакви, а само ужасни сгърчащи ме болки в гърдите, но той пак ми предписа лекарство срещу киселини. Освен това ми предписа пробиотик и лекарство, което е срещу повръщане, но той ми обясни, че щяло да ми помогне в моя случай и така аз радостен, че всичко е било в позитивното мислене и осъзнаващ, че ще се лекувам с много лекарства мислих, прибирайки се вкъщи (родом съм от Поморие), че всичко ще е наред и ще се оправя. Обаче неее, даже станах като че ли по-злеее. Имах позитивно мислене, но както си мислих само с него доникъде няма да стигна. Обаждайки му се както той ми каза между един и два следобед, ме пита само как съм - еднакво както предния път, по-добре или по-зле. Аз тръгнах да му се обяснявам какво точно имам сега и какво изпитвам в детайли и той пак - да си избера един от трите отговора и аз казах по-зле. При този отговор - той - добре ще трябва пак да се видим - и ми затвори без въобще да ме доизслуша, което обезсмисля даването на неговия му номер изначало. Пък това, че съм на 400+ километра далеч, не го касае. И аз пак си записах час, пак платих сума ти пари за пътни и прегледи (първият беше 80лв, а вторичният уж по-евтин - 60лв) и пак от негова страна - нищо, само разочарования. Тогава беше и моментът с ехографа, но той обясняваше как въобще не трябва да се прави изначално и че надали нещо ми има и че нямало логика тези толкова добри "хапчета на световно ниво" да не ми помогнат. И като видя резултатите ми каза едва ли не нещо от сорта на "видя ли, нищо ти няма, само се притесняваш излишно, не го мисли просто, защо трябва да те правим лабораторна мишка". А пък разбирате ли, аз искам да ме правят на всякаква мишка, стига само и само всичко да ми направят, но да се оправя, защото имам съмнения за нещо друго освен гастрита. И затова държах да ми направят въпросното изследване с ехограф. И тогава разбрах от доктора, който ми го направи, че сега едва ли не почти нищо не правим, защото е трябвало да не ям нищо и че това изследване се прави с предварителна уговорка именно заради въпросния проблем с храненето, защото най-малкото не се знаят тези газове в жлъчката дали са от скорошното хранене или от нещо друго... Той обаче най-нагло ми каза, че това било преувеличение от моя страна, няма значение да ли съм ял преди или не и само съм издребнявал, даже го каза с пренебрежителна усмивка стил "този обаче много се притеснява, защо" И естествено! Защо ли? Защо не! Това е моят стомах, не неговият, как няма да се притеснявам, дори и максимално да гледам да не го показвам и да не го мисля. Той обаче явно това очевидно не го бърка, продължавайки да ме успокоява, казвайки ми пак да не го мисля и да имам позитивно мислене. Идеше ми се да го поставя на място, но първо на първо не съм такъв човек и второ на второ и да го бях направил, най-много пак да ми беше казал - видяхте ли, че много сте изнервен, трябва да сте спокоен. А аз съм, но докога... като виждам, че нещата не са ок и като виждам ТАКИВА доктори, че и професори даже! Питах го и как да направим така, че да не идвам следващия път, защото това разстояние от Поморие до София най-малкото чисто финансово ми е заключително проблемно. Той тогава ми обясни, че може да се чуем и след като го помолих да е в някакъв по-друг час, в който може за разлика от предния път да ми отдели повече време, той след като помисли ми отговори... дааа, отново в същия час - от един до два следобед. Накрая даже го питах за хапчетата, които ми предписа, а той ми отговори, че не е трябвало да го питам и не е било нито моя работа да знам какви са и за какво са, нито негова работа да ми обяснява. Просто е трябвало да дам рецептата в аптеката и фармацевката щяла да ми обясни!? При чутите тези думи, цитирайки ѝ дословно какво той е казал, въпросната фармацевка ми каза, че едва едва не се сдържа да го обсипи с квалификации и епитети и че естествено, че това е било негово задължение. Близките ми също същисани ме обвиняваха затова, че не съм го наредил едно хубаво, но аз вече така и така няма да го виждам за да си поправя грешката, защото само като разбрах какво ми е предписал, се отказах да продължавам да се лекувам при него. Въпросните лекарства очевидно щяха да ме увредят още повече - силно обезболяващо със силни странични ефекти, един от които е именно моето заболяване, което се опитвам засега безуспешно да лекувам - гастрит - и друго лекарство, което пък било за изцеление на артрит, от което пак като страничен ефект може да си докарам гастрит. Имаше и трето, което преди ми каза, че не е трябвало да го взимам, като се лекувах при уж неговата ученичка, защото било за червата, а сега ми го предписа. Въобще без коментар. Но въпреки това написах този с цел Вие да не правите тази моя грешка и Ви съветвам да не се лекувате при този човек - проф. д-р Симеон Стойнов!

П.П.: Извинявам се за романа, но се струва да се прочете, най-малкото да не преживете това, което аз преживях, особено ако имате - като мен - гастрит...

Последна редакция: чт, 17 май 2018, 23:30 от Kalinka Lazarova

Общи условия

Активация на акаунт