МАЙско бебче, дай ми знак-ритни в коремчето ми с крак!

  • 22 746
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 14
Добро утро мами, след час и малко отварят Мол България. Хайде на шопиииииинг  Hug  Hug  Hug

# 676
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Понеже някои от вас пиеха вече Феро фолгамма можете да ме ориентирате), да ви питам пиете ли   фолиева киселина

Между магнезият и желязото трябва да има 2-3 часа разлика, аз пия 2 от едното и 2 от другото и общо взето през 3 часа през деня се пада да пия нещо.
Фолиевата я спрях като започнах желязото.
Като спра желязото, ще си я започна пак, тя не пречи, може да бъде само от полза, спомага образуването на необходимите червени кръвни телца в кръвоносната система на майката, дори и за кърменето е полезна - подпомага образуването и отделянето на мляко при кърмачките, така че не смятам да я спирам скоро. В този ред на мисли, не е вярно, че няма никакво значение след 4 месец Peace

# 677
  • Мнения: 98
Аз имам едно въпросче, изписаха ми магнерот от 2 дни вече го пия, но преди това пиех и витамини, та въпроса ми е дали няма да предозирам магнезия ако ги пия и двете?  Thinking newsm78

# 678
  • Мнения: 44
Добро утро и от мен!
И аз тази нощ сънувах бебето,беше свързано с памперсите и млякото,нещо съвсем се бях шашнала.А от няколко дни,откакто се преместихме в новото жилище си представям как ще щупурка напред-назад.но не си го представям като мн малко бебе,по-скоро като 5,6месечно вече.
 

# 679
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Аз имам едно въпросче, изписаха ми магнерот от 2 дни вече го пия, но преди това пиех и витамини, та въпроса ми е дали няма да предозирам магнезия ако ги пия и двете?  Thinking newsm78


Бях писала вече, и аз това се чудех, питах и лекарката ми, според нея нямало проблем, но на своя глава пия 2 капсули Нутри-маг, а не 3 както ми изписа тя, защото във витамините, които пия има 100мг магнезий, което се равнява на почти още 1 капсула /в Нутри-маг има 140мг/.

# 680
  • Мнения: 44
Една приятелка ми каза да си подготвям гърдите за кърмене,смисъл като се къпя да си търкам зърната с гъбата,която се съпонисвам.По този начин да загрудеят.Тя е кърмила 9м. и каза че е имала периоди,когато направо кръв и е тегло и мн я е боляло.Какво,ще кажат,вече кърмилите мами???

# 681
  • Мнения: 21
Добро утро!И аз много исках да отида до мола ,но съм на работа!Друг път!Момичета,пишете за хемоглобина,извинявам се,но съм не грамотна!Как се изследва-Кога?Лек ден!

# 682
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Една приятелка ми каза да си подготвям гърдите за кърмене,смисъл като се къпя да си търкам зърната с гъбата,която се съпонисвам.По този начин да загрудеят.Тя е кърмила 9м. и каза че е имала периоди,когато направо кръв и е тегло и мн я е боляло.Какво,ще кажат,вече кърмилите мами???

На такива простотии не вярвам аз и нямам време и нерви да ги правя, макар и някои да казват, че имат ефект при тях. И аз имах рани и течеше кръв на моменти, но отмина, временно е, стискаш зъби и го изтърпяваш. Отделно, има едно вълшебно кремче, на мен много ми помогна да заздравеят рагадите, Гармастан се казва. Ето го: http://apteka.framar.bg/30000965/%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0% … B-20-%D0%B3%D1%80

# 683
  • Мнения: 98
Аз имам едно въпросче, изписаха ми магнерот от 2 дни вече го пия, но преди това пиех и витамини, та въпроса ми е дали няма да предозирам магнезия ако ги пия и двете?  Thinking newsm78


Бях писала вече, и аз това се чудех, питах и лекарката ми, според нея нямало проблем, но на своя глава пия 2 капсули Нутри-маг, а не 3 както ми изписа тя, защото във витамините, които пия има 100мг магнезий, което се равнява на почти още 1 капсула /в Нутри-маг има 140мг/.


Ами и аз така мисля че няма проблем, защото в листовката на Магнерот-а пише че може да предизвика диария и само това -
Ако сте приели повече от необходимата доза магнерот
Ако се приема магнезий и бъбречната функция е нормална, не се очакват симптоми на токсичност. Възможно е да се появи диария, която може да се прекрати чрез намаляване на дозата или спиране приема на препарата.

Ще пия и витамините да видя ако има нещо ще ги спра Simple Smile
Мерси за инфото Мон    bouquet  Hug

# 684
  • Мнения: 0
Една приятелка ми каза да си подготвям гърдите за кърмене,смисъл като се къпя да си търкам зърната с гъбата,която се съпонисвам.По този начин да загрудеят.Тя е кърмила 9м. и каза че е имала периоди,когато направо кръв и е тегло и мн я е боляло.Какво,ще кажат,вече кърмилите мами???
Като майка, кърмила 20 месеца, мога да кажа само едно - не пипай гърдите си, за да не си докараш някоя беля, свързана с контракции и по-неприятни от тях последици.  Peace
Разраняването на зърната се получава от неправилно поставяне на бебето на гърда, а не от това колко са загрубели или не зърната. Аз също стигнах до него, но ме спаси едно кремче, казва се Лансинох. Гармастан върши също добра работа.

# 685
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Момичета,пишете за хемоглобина,извинявам се,но съм не грамотна!Как се изследва-Кога?Лек ден!

Профилактични изследвания и без да си бременна не си ли правиш?

А сега, по време на бременността, на лекар нали ходиш, той не ти ли пуска изследвания?
Пускаш си ПКК /пълна кръвна картина, по възможност от вената/ и така разбираш колко е и има ли нужда от корекции.

# 686
  • София
  • Мнения: 451
Като майка, кърмила 20 месеца, мога да кажа само едно - не пипай гърдите си, за да не си докараш някоя беля, свързана с контракции и по-неприятни от тях последици.  Peace
Разраняването на зърната се получава от неправилно поставяне на бебето на гърда, а не от това колко са загрубели или не зърната. Аз също стигнах до него, но ме спаси едно кремче, казва се Лансинох. Гармастан върши също добра работа.
100% подкрепям Peace Кърмих 1,6м. В началото даже толкова се бяха разранили зърната, че се наложи известно време да кърмя със силиконови зърна (помогнаха ми много докато се възстановя), но е хубаво бързо да се махнат, защото бебето свиква с тях. А Лансиноха направо чудеса вършеше.

# 687
  • Мнения: 0
Аз имам едно въпросче, изписаха ми магнерот от 2 дни вече го пия, но преди това пиех и витамини, та въпроса ми е дали няма да предозирам магнезия ако ги пия и двете?  Thinking newsm78

Аз също съм на Магнерот, пия и витамини.
Според лекарят ми при една бременна винаги има недостиг на магнезий, затова ще си го пия почти до края. Витамини ще пия и след раждането, живот и здраве. Една кърмачка има нужда от не по-малко витамини, отколкото една бременна жена.  Peace

# 688
  • Мнения: 21
Ходя,как да не ходя на лекар!До сега веднъж ми взимаха кръв(освен от бхс),и всичко си беше наред!Колко често трябва да се правят изследвания?В четвъртък съм на лекар и ще го питам!

# 689
  • Мнения: 98
Аз имам едно въпросче, изписаха ми магнерот от 2 дни вече го пия, но преди това пиех и витамини, та въпроса ми е дали няма да предозирам магнезия ако ги пия и двете?  Thinking newsm78

Аз също съм на Магнерот, пия и витамини.
Според лекарят ми при една бременна винаги има недостиг на магнезий, затова ще си го пия почти до края. Витамини ще пия и след раждането, живот и здраве. Една кърмачка има нужда от не по-малко витамини, отколкото една бременна жена.  Peace


И аз така смятам да направя Simple Smile  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт