Коледа 2012- 3 част

  • 58 183
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 9
Лита, и моето тесто беше ама ептен камък, оставих го в топла стая докато поомекне малко и може да се работи с него.

# 706
  • София
  • Мнения: 6 296
Колко време след като се извади от хладилника се оформя тестото за ванилените кравайчета на Наталина? Моето е твърдо като камък - абсурд да го правя на цилиндър.

Аз режа на филии около пръст дебели и си го оформям лесно на цилиндър. Другото тесто държа в хладилника през това време.

# 707
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
ИнаT, много са хубави. Ще се възползвам от идея от снимката ти, нямам формички, но сега ми хрумна какво да направя, благодаря!

# 708
  • Австрия
  • Мнения: 28
И аз сега направих тестото. Някой по напред в темата беше споменал някаква цифра от 150бр.Дали е същата рецепта?
След утрешното сладкоправене ще имам 7 белтъка. Какво да ги правя, не ми се хвърлят. newsm78

vela аз бях споменала, че от моята рецепта излизат 152 бр кравайчета. Може и по-малко да станат. 130 бр също е нормално. Тестото като го искарам от хладилника е много твърдо, но аз не го правя на цилиндър или нещо друго. Просто си отчупвам малко парченце, колкото за едно кравайче и оформям.

А за белтъците мога да ти предложа тази рецепта.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=626759.msg20488485#msg20488485

# 709
  • Мнения: 1 883
nudel33 мерси за рецептата.Харесала съм си и твойте линцерови сладки. Ще ги направя .
Ще се опитам и аз да ги направя толкова кравайчетата. Харесвам дребните сладки.

ИнаT, много са хубави. Ще се възползвам от идея от снимката ти, нямам формички, но сега ми хрумна какво да направя, благодаря!

Сподели идеята.  Laughing Аз ще ги правя с капачка на фулмастер.
А как слагате пудрата захар без да попадне върху сладкото? Предполагам първо ръсите ,после лепите.

# 710
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Колко време след като се извади от хладилника се оформя тестото за ванилените кравайчета на Наталина? Моето е твърдо като камък - абсурд да го правя на цилиндър.

Аз режа на филии около пръст дебели и си го оформям лесно на цилиндър. Другото тесто държа в хладилника през това време.

Точно така се процедира, браво Кати, аз съм го писала много пъти - изваждам от хладилника, отрязвам парче което леко омесвам, за да направя цилиндър, режа и оформям. Останалото тето чака в хладилника. А правя цилиндър, защото на мен ми е така по-лесно да правя кравайчетата еднаква големина. Peace

# 711
  • София
  • Мнения: 372
Ако нямам време замразявам белтъците във фризера.

# 712
  • Мнения: 1 080
Вчера специално броих  Laughing по рецептата на Наталина - 82 кравайчета. Тестото беше на камък при изваждането от хладилника, аз си късах топчета и правих, едната тава чака в хладилника и опекох 2 заедно на вентилатор.
Джема пепел ти на устата  Confused аз се стягам да не ни друса повече.

# 713
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 951
Avocett,  bouquet
Тези топчета с череши много ми харесаха, май ще ги добавя към списъка. И без туй имам 2 буркана в хладилника - един със зелени и един с червени черешки.  Simple Smile
Аз по принцип пъхам всяко тесто в хладилника за по една нощ, дори и да не е необходимо. После ми е по-лесно да разточвам. А на линцерите и кравайчетта дори държа топката изцяло в хладилник и само вадя, за да отчупя малко. Омеква бързо от топлината на ръцете. Peace
Джемма, какво земетресение?  Shocked Айде, пак ще ме удари параноята.  ooooh!

# 714
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Шабленското, за мое съжаление Sad, съвсем до нас. Но го усетихме леко,въпреки,че беше 4.8, а малкия в детската съвсем нищо не усети, само чу силен звук и си помислил, че гърми навън.

# 715
  • Мнения: 363
avocett ,много ти благодаря за бързия отговор  Hug Аз също като теб ,за да съм сигурна ,че няма да си развалят формата кравайчетата ,държах тавата в хладилника ,докато оформя другата и съм нямала проблеми ..досега
Тя ,с белтъците ти предлагам рецептата на Nudel 33- Кокосово-лешникови макарони .Аз правя нейният линцер и с останалите 3 белтъка ,редуцирам рецептата ,мноого са вкусни ,получават се около 50 топчета . Grinning
Лита , по повод масленото тесто ,след като го омеся го разделям ,на топки ,а тях на рула с диаметър около 3-4 см Увивам ги със свежо фолио ,престояват през ноща в хладилника ,на др.ден режа шайби по 1-2 см и оформям между дланите си  Peace
m-i ,с вентилатор на колко градуса печеш и как ги подреждаш тавите във фурната- на кои нива  newsm78

Последна редакция: пн, 03 дек 2012, 23:31 от normas

# 716
# 717
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 846
Благодаря ви, момичета!
В момента се пекат моите кравайчета. Да видим как ще се получат.
А кога се прибират в картонени кутии? И от къде всъщност бих могла да се сдобия с такива?

# 718
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Аз се отказах да слагам масленото тесто в хладилника.Няколко години по инструкциите в рецептите на Наталина го оставях в хладилника, но след това ми е ужасно трудно да работя с него.С ръцете си го разтопявам да омекне....отново до стайна температура. Simple SmileЗа това вече директно меся и правя сладките, разликата е никаква.

 Днес направих ванилените краваи на nudel33 .Не съм ги пробвала, но мъжете ги харесаха.След няколко години правене на тези сладки, най-сетне потвърдих мнението си защо ми се чупят.В рецептата на Наталина пише, че се овалват горещи в пудра захар.И аз си правех пръстите на мехури за да ги вадя горещи.Тайната е, че трябва да ги оставя леко да изстинат, така се втвърдяват и почти не се чупят.И леко топли пудрата захар залепва идеално за тях.

# 719
  • Мнения: 363
Лита след като са наръсени със захар и изстинат напълно се прибират в кутии ,аз лично си пазя кутиите картонените от миналата година  Peace

Общи условия

Активация на акаунт