Коледа 2012- 3 част

  • 58 115
  • 749
  •   1
Отговори
# 165
# 166
  • Мнения: 6 769
Моят АКК се опече. Пекох една доза в две кутии. В тази с d=19см и h=7 см се опече за 2 часа, а в другата форма с d=19см и h=12см се опече за 2часа и половина. В готов вид този в по-ниската кутия е 3 см (той е за бърза консумация), а във високата форма е 7 см. Опитах го - харесва ми, макар че може като го правя друг път да намаля количеството на стафидите ( сякаш множко идват). Направих и снимки, но по-късно ще ги кача.

# 167
  • Варна
  • Мнения: 239

Джемма, Hug
 А дали може да се ползва като айсинг, или е прекалено течен, като се разтопи?


Напротив малко по-гъст е или може и толкова гъст да е, но много бързо застива и се втвърдява, затова трудно се шприцова. Но ако си супер бърза, може и да стане.
Ясно! Не е за мен, значи. Laughing Благодаря за разясненията!

# 168
# 169
  • Мнения: 240
Момичета и аз ви апелирам да четете хубаво преди да задавате въпроси, които са се обсъждали вече безброй пъти. Ей побъркахте я тази жена /Джемма/. Като гледам вече и гадателка е станала. Отговаря на въпроси преди да са зададени!  
hahaha   Joy

ani_d, може да намалиш захарта, разбира се.

Направих една пробна доза от Меденките на Джема, станаха страхотни, много съм доволна от рецептата. Имам обаче един въпрос - дали вместо 1ч.ч захар, мога да сложа 1/2. Много сладки ми идват за моя вкус  Rolling Eyes  

# 170
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Момичета и аз ви апелирам да четете хубаво преди да задавате въпроси, които са се обсъждали вече безброй пъти. Ей побъркахте я тази жена /Джемма/. Като гледам вече и гадателка е станал. Отговаря на въпроси преди да са зададени!  hahaha
quote]

ani_d, може да намалиш захарта, разбира се.

 hahaha Хвърлям боб. Joy

Нищо лично, но специално за меденките и глазурата е дъвкано, предъвквано и за бонус е на първа страница. Simple Smile Не съм аз, някой преди мен си  е направил труда да събере всичко там, слинкове и имена, да уважаваме труда му.    bouquet

# 171
  • Мнения: 520
Здравейте,
чудя се аз тея моите щолени (тестото де ) втасва вече почти 2 часа. Доста се е надигнало,та да го чакам ли още се чудя ?  newsm78

# 172
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ако се е увеличило двойно- оформяй ги вече. Peace

# 173
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 758
Хоп и аз тук,вчера прецаках едни еклерчета и ми е кофти,ако някой има изпитана рецепта за мини-еклерчета моля да сподели  Hug

# 174
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен  Simple Smile
Коледната работилница заработила вече с пълна сила, а аз дремя още  Laughing
Записвам се да ви следя.
Тази година от диетични съображения съм намалила сладкотиите. Планирам:
- ванилени кравайчета
- някакви домашни бонбони, които мисля да украсявам с фондан и разбира се-
- ванилови сладки, които също ще украсявам с фондан.
За празничната вечер ще има пълнена тиква и торта.
Но раничко ми се струва още за начало и за сега само ви следя и се настройвам  Wink

# 175
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте,
чудя се аз тея моите щолени (тестото де ) втасва вече почти 2 часа. Доста се е надигнало,та да го чакам ли още се чудя ?  newsm78
на мен първоначалното втасване ми е три часа, за да удвои обема си!  Peace

Джемма,  Hug

# 176
  • Мнения: 520
Двойно е вече , почвам го.   bouquet

# 177
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Благодаря ти много, Джема, за наставленията. На 01.12 ги почвам! Чудех се, чудех се и реших тази година вместо традиционния АКК да направя щолени.

# 178
  • Мнения: 1 243

Днес обиколих няколко магазина, вкл. "Карфур", в които мислех, че мога да намеря онзи най-обикновения марципан в жълтите кутийки, но така и не успях. Страхотно ме е яд. Моля ви, момичета, подсетете ме къде в София се продава от него? (Освен в "Метро", защото скоро няма да имам възможност да отида до там.)

# 179
  • София
  • Мнения: 203

Днес обиколих няколко магазина, вкл. "Карфур", в които мислех, че мога да намеря онзи най-обикновения марципан в жълтите кутийки, но така и не успях. Страхотно ме е яд. Моля ви, момичета, подсетете ме къде в София се продава от него? (Освен в "Метро", защото скоро няма да имам възможност да отида до там.)

Днес си купих от Пикадили.

Общи условия

Активация на акаунт