Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 127

  • 77 771
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 352
Сега ще ви покажа една кукла, ужасно грозна. Искам да ви питам с какво рисувате такива фини елементи като очи, устни - с някакви специални моливи или много тънки четки?
Фонданът на Fun cakes напоследък взе много да ми се пука по ръбовете, а в специализираните магазини продават само такъв и се чудя дали да не взема да си правя ШТ от бял шоколад и после да го оцветявам. То голяма врътня ще бъде, но пък с ШТ се работи много добре, плътно е и никога няма целулит и напукване. Това за черното ШТ, бяло не съм правила никога и не знам, той нали белия шоколад е по-капризен..
Ta, както ви казах, фонданът и тук ми се нацепи по ръбовете и затова сложих тази лилава лента да прикрия:


Ето и една кола, за която нямах достатъчно време да мисля и доизкусурявам, има доста забележки, но като цяло си я харесвам:

# 691
  • Мнения: 660
Благодаря ви за отговорите! Hug

Вероятно ми е бил малко фондана, но го разточих цялото количество, което имах - купен е и това беше последното пакетче в магазина....а го разточих доста тънко..под милиметър стана. Явно ще трябва да предвидя по-големи количества за следващата торта.

ditsan, изобщо не се сетих да облепя телчето с хартия и тогава да го офонданя. Thinking Вероятно би се получило - благодаря за идеята - ще я пробвам скоро. Peace А очилата ги залепих, защото черното не е фондан, а марципан и той не изсъхва. Преди 4 дни направих едни очила от него и ги оставих да се сушат на въздух, но ефект нулев. Нямаше разнообразие от цветове на фондан  по магазините, а и черна боя не можах да открия, че да си направя сама и така се случиха нещата...със залепени очила. Confused Пък и на този фондан му трябва доста време да изсъхне добре....и може би дори и от фондан да бях направила очила вероятно биха се деформирали докато изсъхнат...може би за следващ път да си правя фондана сама - така би съхнал за по-кратко време предполагам. Поне като правих за първата ми торта преди година си спомням, че доста бързо съхнеше и по-трудно работих с него... Thinking

Анда, благодаря и за твоята идея, но с марципан няма да стане, че е мек...пробвах. А за изрязването на плисенцата пък също не се сетих. Embarassed Личи си, че ми е за втори път правенето на що-годе прилични торти. Blush А как, по-скоро с какво се заглаждат?! Има ли специална шпатула, или друго?! Не си представям как мога да го направя гладък с нож, например? newsm78

Последна редакция: пн, 07 яну 2013, 11:51 от Tony_st

# 692
  • София
  • Мнения: 2 113
Райче,Шемет я разшифровайте тия съкращения че гледам като паднала от Марс.

IMBC - Italian Meringue Buttercream

SMBC - Swiss Meringue Buttercream

И двата вида маслен крем съдържат разбити белтъци. В италианския вариант белтъците се разбиват с горещ захарен сироп, а в швейцарския - белтъците и захарта се загряват на водна баня до определена Т и след това се разбиват.

Проблава съм, струва ми се по памет, и двата. Масленият крем определено става по-пухкав, стабилен и някак си по-малко се влияе от стайната Т. Мисля даже, че съм замразявала парчета торта с такъв крем, но за да съм сигурна трябва да разровя тетрадките и да си сверя спомените:)

# 693
  • Мнения: 634
Хей ,Ванче къде си приятелко мила .Да си жива и здрава,свети Йоан да те закриля теб и твоето семейство. smile3525
Честит празник на всички които днес имат имен ден.  bouquet

# 694
  • Мнения: 148
Честит Имен Ден,Ванюша!
Честито и на всички празнуващи днес.


Mаrieta,защо не пробваш да омесиш тоя фондан със малко глицерин.
Имах един оцветен които буквално се трошеше,леко го загрях във микровълновата и омесих със глицерин,стана елстичен и въпреки че се притеснявах дали няма да се напука,не се напука беше си супер.
За шоколадовото тесто си нямам на идея,правила съм само два пъти и нещо хич не ми се отдаваше.Но съм чела труда на Ванчето на тая тема няколко пъти и там много точно е обяснено и за белия шоколад,а във албума и във Мултиплито има и стъпка по стъпка мисля./само дано не го е изтрила/
А за очи и устни аз ползвам хранителен фулмастер.Има едни от едната страна са много тънки а от другата по дебели.
Колата не е лоша поне доколкото виждам само отпред,придала си формата.Има вярно за доизкусуряване но следващият път.
Тони,защо не добавиш на тоя фондан специално за фигурките малко тайлоза за да съхне по добре.

Дими,благодаря мила за обяснението.  bouquet

# 695
  • Мнения: 660
Тони,защо не добавиш на тоя фондан специално за фигурките малко тайлоза за да съхне по добре.

Хвърли ме в размисли как, аджеба, се нарича тайлоза на тукашния език, че изобщо да мога да го търся. Thinking

# 696
  • Мнения: 1 352
ditsan, благодаря за съвета. Мина ми през главата това с глицерина, ама не знам защо не пробвах. Следващия път. Всъщност, мисля си, че при мен проблема е, че фонданът, който ползвам е стоял отворен известно време. Ако сега го отворя и покрия торта, няма да се напука, но така като седи явно съхне, колкото и добре увит да е.

# 697
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Райче,Шемет я разшифровайте тия съкращения че гледам като паднала от Марс.

IMBC - Italian Meringue Buttercream

SMBC - Swiss Meringue Buttercream


Ние докато се наспим и отговорим ... тя Дими ни отменила  Hug

# 698
  • Мнения: 256
Здравейте искам да попитам нещо тъй като ми предстои да правя торта в събота за синът ми,който става на 6 месеца, мислех да направя торта и да я покрия отгоре с фондан,но тъй като ще ми е за първи път се чудех кое е по-добре фондан или марципан варна, всмисъл с кое ще ми е по-лесно като за начало и с кое ще стане по-хубава тортата ми

# 699
  • Мнения: 486
Според мен фондан!

# 700
  • Мнения: 277
Ani_d, ditsan, stasi, stefina, благодаря ви

Аз в действителност гледам произведенията на по-добрите и заимствам, защото мисля, че и така се учи човек, но гледам да добавя и нещо, което ми хрумва
Аз правих през уикенда торта египет в търсене на нови вкусове, без да я покривам с фондан. Що годе се хареса на мъжа ми, малко мазна му идвала... Но си мислех, че с този жълтия крем ми беше по-лесно да покрия отколкото с класически маслен крем. Сега гледах един тюториал, за покриване с бял ганаш и мисля да пробвам и така. http://www.inspired-by-chocolate-and-cakes.com/decorating-a-cake-perfectly.html
Въобще, в търсене на хубаво покритие съм

Този уикенд сме канени на гости и мисля да занеса едно торте. С крем брюле-то на ани Simple Smile

Искам да попитам, крема сирене в рецептите мога ли да заменя със сирене филаделфия, с по - високата масленост?

В търсене съм на тюториал и за фрезии, ако някой има, може и снимки да са, ама за по - неопитни, нека да пусне

благодаря ви

# 701
  • Мнения: 148
Megalo,можеш със филаделфия.Става и със маскарпоне или цедено кисело мляко.Правила съм и трите варианта,за лятото най се харесва със цедено,а зимата със маскарпоне.
А за крем за измазване защо не пробваш моя дето пуснах наскоро със кондензирано мляко.
Ето тези торти са със него,вкусен е,стяга много добре,и не е тежък


оцветява се перфектно,само за бяло не става.Леко жълтеникав оттенък има.
Ако решиш ще ти пусна рецептата,макар че я има някъде напред около 30 страница
frezii
http://www.kuharka.ru/talk/deco/mk/6806.html?p=1#message_651131
http://www.kuharka.ru/talk/deco/mk/6806.html?p=4#message_654891
http://www.kuharka.ru/talk/deco/mk/7428.html?p=2
дано ти свършат работа

Последна редакция: пн, 07 яну 2013, 18:05 от ditsan

# 702
  • Мнения: 148
Имам нужда от помощ от мамите със малки дечица.Моята племенница гледа някакво филмче Хей Кейси.Търсих но нищо не откривам за да видя за какво иде реч,а тя иска такава торта за 21.01 Ако имате идея за какво иде еч моля споделете.

# 703
  • Мнения: X
Имам нужда от помощ от мамите със малки дечица.Моята племенница гледа някакво филмче Хей Кейси.Търсих но нищо не откривам за да видя за какво иде реч,а тя иска такава торта за 21.01 Ако имате идея за какво иде еч моля споделете.
"Хелоу, Кити" е най-вероятно:)

# 704
  • Мнения: 97
ditsan, да не е "Ай, Карли"(iCarly)? Само че е игрално, колко голяма е племенницата?

Общи условия

Активация на акаунт