КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 24

  • 37 167
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 499
Няма как да се изучи методът на усещанията, без да се има основната база. Според мен поне е абсурдно. Всъщност добрият хомеопат няма нужда от него, той може само да му потвърди предписанието, лично мнение. Без да го омаловажавам разбира се. Чела съм само откъси от него, на мен също ми изглежда безкрайно интересен, но не ми е на дневен ред. Първо трябва да се свърши по-важната работа в знанията.

# 61
  • София
  • Мнения: 29
Здравейте, може ли да ме насочите в коя тема е най-удачно да задам въпрос за профилактичен прием на Стерптококцинум при поява на скарлатина в детската градина? Интересува ме, аков ече има заразено дете в групата, може ли да се започне прием или трябва да се чака?

# 62
  • Мнения: 110
Несъмнено не е добро начало за обучение Шанкаран, но аз и нямам амбиции да се самообучавам, наясно съм с рисковете. В момента съм в началото на "Духът на Хомеопатията" (попрегледах разбира се картините на л. в края от келешлък) и съм много впечатлена от лекотата и яснотата, с която се представя основното, с което хомеопатията като лечебно изкуство се отличава от алопатичната медицина - именно холистичното разбиране на понятията болест и здраве, в което човек не е просто сбор от органи, а хармонична система на живота. Предполагам курсовете по този метод биха били особено полезни за хомеопати медици, тъй като явно след 6-годишно обучение класическа медицина е трудно да видиш цялата картина на болестта без да се фиксираш на конкретен проблем.
Скрит текст:
А и в книжарницата освен Шанкаран имаше и още 8 книги на Мариян Иванов (много продуктивен тип), Как да отслабнем с хомеопатия (мама ми я купи, голяма глупост) и Х. за тревожност и ревност на Витулкас (не ме вълнува)  Crazy

само за малко, извинявам се, ако коментарите ми звучат дразнещо неуважително. Просто така си говоря/пиша, не си падам по патетиката.

# 63
  • Мнения: 1 709
mese4inka, хомеопатични лекарства за профилактика не се пият.  Peace

# 64
  • Мнения: 1 351
Здравейте, може ли да ме насочите в коя тема е най-удачно да задам въпрос за профилактичен прием на Стерптококцинум при поява на скарлатина в детската градина? Интересува ме, аков ече има заразено дете в групата, може ли да се започне прием или трябва да се чака?
Това е по Боаронски  - преди година давах същото лекарство за същата болест на синът ми , по съвет на Боаронец и в резултат на това синът ми се разболя - не от скарлатина , но червено гърло . Може и съвпадение да е - не мога да кажа .

# 65
  • Мнения: 3 499
Амаласунта, лекциите на Кент за философията на хомеопатията ги има на българския пазар вече. Там яснота за всичко  - здраве, болест - що е то.
Алопатия, хомеопатия, принципи на хомеопатията.

# 66
  • София
  • Мнения: 29
mese4inka, хомеопатични лекарства за профилактика не се пият.  Peace


А защо тогава Осцилококцинум-а нали го дават да се пие профгилактично цяла зима - по 1 дозичка на седмица, за предотвратяване на грипни и вирусни заболявания? И това ли не трябва да се прави?

# 67
  • Мнения: 943
Не знам точно как да си задам въпроса.
Последните дни имах болки в ушите, тече и приемът ми на ХЛ.
Днес проблемното ми ухо е само заглъхнало и адски ме сърби. Чудя се, това сърбене говори ли за нещо?  Embarassed

# 68
  • Мнения: 2 382
Тези дни трябва да се обаждам на хомеопата на детето, но едно нещо не ми дава мира.
Правилно ли е даване на хл и от следващия ден прием на друго хл в потенция LM1  за 14 дена?
Стана една каша от симптоми, спряхме капките и сега чакаме дали детето ще се разболее. Но на кое от двете лекарства е реагирало?
И при такава потенция колко време е необходимо ,за да се изчисти организма?
Предполагаше се, че това е конституционалното лекарство, но кое от двете?
Ясно ми е, че не може да ми отговорите, но ми помогнете дали това е правилно като практика в класическата хомеопатия, защото се изморих да си правя експерименти на гърба на детето.

# 69
  • Мнения: 3 499
Лична молба отправям мнение да дадете по казуса на Шайн. Моето вече съм го дала.

За осцилококцинум - в последните няколко страници на предишната тема съм дала линк към друг форум, точно с обяснения за лекарството. Съветвам ви и да прочетете първия пост от тази тема, където има препратка към Информативно за хомеопатията. Така ще си изясните, че профилактика в хомеопатията няма (поне от гледна точка на даване на лекарство против нещо)

(първото ми изречение в стил Йода Crazy)

# 70
  • Мнения: 8 533
mese4inka, хомеопатични лекарства за профилактика не се пият.  Peace


А защо тогава Осцилококцинум-а нали го дават да се пие профгилактично цяла зима - по 1 дозичка на седмица, за предотвратяване на грипни и вирусни заболявания? И това ли не трябва да се прави?

Те и други работи продават в аптеката, но не иде реч за хомеопатия. Между осцилококцинум "профилактично" и билкови чайчета се мед и лимон, закаляване и гореща вода с морска сол - бих препоръчала втория вариант. Във втората половина на предишната тема има няколко линка с препратка към доста информация за осцилококцинума - разрови и виж какво пише.


# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Шайн, АБСОЛЮТНО НЕ! (ако съм разбрала правилно, че всеки ден в продължение на 14 дни ще приемате едно и също лекарство в една и съща потенция.  newsm78). Това е предписание на хомеопатични лекарства на алопатичен принцип, тип боаронско предписание.
Цитат
Стана една каша от симптоми, спряхме капките и сега чакаме дали детето ще се разболее. Но на кое от двете лекарства е реагирало?
Ето, сама знаеш отговора! Wink

# 72
  • Мнения: 110
Лична молба отправям мнение да дадете по казуса на Шайн. Моето вече съм го дала.


тук трябва хомеопат да се намеси струва ми се май.. или някой, който повечко е чел.
От това, което знам, често при лечение се преминава от едно лекарство в друго - по принцип, ама по какъв начин се определя интервала между двете и т.н... не знам

Шайн, а ако се абстрахираш (ако можеш) от даваните лекарства, как изглежда детето, ти най-добре си я познаваш, оправя ли се?

yulinga, то сигурно е течно, в такъв случай не е в една и съща потенция, т.е в една е, ама не съвсем... ох, обърках се

Последна редакция: вт, 27 ное 2012, 17:26 от Амаласунта

# 73
  • Мнения: 3 499
Цитат
Правилно ли е даване на хл и от следващия ден прием на друго хл
Това е важното във въпроса. (а и от поста става ясно, че детето не е било болно или обострено при приема на първото лекарство)

# 74
  • Мнения: 19 365
Моето дете е пило и три л-ва в един и същи ден. Просто острото състояние се е променяло и хомеопатът променяше и л-вата. Доколкото разбирам обаче при Шейн не става въпрос за остро състояние или...?

Общи условия

Активация на акаунт