Кога се пият противозачатъчни

  • 9 479
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 352
Здравейте, имам следния въпрос, ако някой е наясно, моля да ми отговори - кога може да се започне прием на противозачатъчни след раждане, не кърмя, спрях, знам, че ако кърмиш не се пият, но трябва ли да се чака да дойде първи цикъл, за да се започнат?

# 1
  • Мнения: 556
Не питай нас, а лекар. Не бива да почваш без предписание.

# 2
  • София
  • Мнения: 374
След консултация с гинеколога ми - изчаках един цикъл след раждането и от първия ден на втория цикъл започнах да пия противозачатъчни таблетки. 
Моя съвет също е да се консултираш със специалист  Peace

# 3
  • Мнения: 3 241
Мда, лекарят ще ти каже.

# 4
  • Мнения: 2 658
Като цяло.. има различни варианти. Но да, веднъж поне е задължително да идеш на лекар, за да се консултираш, да ти изпише и да прецени как и кога да започнеш. Няма по принцип.
Иначе, да - по правило първата опаковака се почва от първия ден на месечния цикъл. Но.. има и вариант да я почнеш от никъде, като ще ти дойде когато я свършиш. Обаче лекар преценява това.

А и съвместими с кърмене противозачатъчни има...

# 5
  • Мнения: 2 352
Благодаря за отговорите, разбира се че се консултирах, просто ми се искаше да почна да ги пия без да съм изчакала месечния цикъл но ме посъветавха да не го правя

# 6
  • Мнения: 2 216
Правилно са те посъветвали. Защо искаш да ги започваш преди цикъл? Те се пият по схема, а и нека организмът ти да почине малко от хормоните...

# 7
  • Мнения: 2 352
Защото си мислех че са по надежни от метода на предпазване който ползвах, казаха ми че не е така

# 8
  • Мнения: 4 569
Защото си мислех че са по надежни от метода на предпазване който ползвах, казаха ми че не е така
Няма 100% надежден метод, дори и хапчетата.
Пазете се с презерватив.
След като вече си родила може и спирала да си сложиш, но след консултация с лекар.

# 9
  • Мнения: 534
Защото си мислех че са по надежни от метода на предпазване който ползвах, казаха ми че не е така
По време на първата опаковка също трябват други предпазни средства,защото хапчетата действат на 2-та! Naughty

# 10
  • Мнения: 4 615
По време на първата опаковка също трябват други предпазни средства,защото хапчетата действат на 2-та! Naughty

Ъ? Това може ли да ми го разясните? По каква причина е така?

# 11
  • Мнения: 534
 Явно е нужно натрупване.Това са хормони и е нужно известно време за да се регулира организма.Аз години съм ползвала такива средства.Трябва да са предписани от лекар.
 Ще се допълня, че ми трябваха 6м. за да ми се изчисти организма и да забременея.

# 12
  • Мнения: 2 216
Явно е нужно натрупване.Това са хормони и е нужно известно време за да се регулира организма.Аз години съм ползвала такива средства.Трябва да са предписани от лекар.
 Ще се допълня, че ми трябваха 6м. за да ми се изчисти организма и да забременея.
Не съм сигурна, че е нужно натрупване за да започнат да действат.
А след спирането им е много индивидуално кога ще забременееш. Както и ако не си пила противозачатъчни
А това, че трябва да са предписани от лекар е задължително, продават се само срещу рецепта

# 13
  • Мнения: 4 615
Ами аз затова попитах.  Rolling Eyes Имайки предвид принципа, на който действат и начина, по който предпазват струва ми се натрупване не е необходимо. След спирането им е желателно изчакване преди опитите за забременяване да започнат, за да се урегулира (или изчисти, както се изрази) организама, но по принцип бременност е възможно да настъпи още по време на първата овулация след спирането им. Консултация е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА! Не за всички жени това е удачния начин за предпазване от забременяване. Да не говорим, че са несъвместими с някои заболявания. Друга причина за консултацията с гинеколог е да се сведат до минимум страничните ефекти, както и така страшното за голяма част от жените напълняване.
Gi, трябва да са с рецепта, но за съжаление от наша аптека можеш да си купиш каквото си поискаш без представянето на такава.  Tired

# 14
  • Мнения: 2 658
Да, в БГ за жалост се продават свободно... Уж са срещу рецепта, но.. можеш да си купиш всичко (или поне доста) ей така... шантава работа  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт