Отговори
  • Мнения: 11
Започнах да пия Ясмин-противозачатъчни,защото знам,че се предизвиква силна овулация,когато пропуснеш хапче.С мъжа ми искаме бебе,но не се получава!Когато пропусна ден след това трябва ли да ги пия отново,защото след 4тия ден на спирането трябва да започне кървене!?Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 12
Здравей,по приницип до колкото съм изчела за жените които взимата хапчета с цел след това по бързо забременяване,пият хапчетата поне 3 месеца,и след това забременяват по лесно,по добре изпии поне 3 опаковки и след това по лесно забременяване,иначе да след като ги спреш до 3,4,7дни ще ти дойде,

# 2
  • Мнения: 390
След като пропуснеш хапче не ги пий повече. Ако забременееш и продължиш да ги пиеш е вредно за плода. Моя приятелка пиеше протовозачатъчни, но с цел да не забременява. Пропусна хапче без да иска и забременя. След като беше пропуснала хапчето, на следващия ден тя пак си ги пиеше и когато разбра, че е бременна, ѝ казаха да изчака малко да се развие плода и да видят дали ще се наложи аборт. Наложи се, защото ѝ казаха, че от противозачатъчните бебето е увредено.

# 3
  • Мнения: 11
Добър ден,благодаря за отговорите,но започвам с въпросите!До колко часа след обичайния час на прием вече пада защитата?Това е изключително важна и полезна информация за мен!!!

# 4
  • Мнения: 6 214
Добър ден,благодаря за отговорите,но започвам с въпросите!До колко часа след обичайния час на прием вече пада защитата?Това е изключително важна и полезна информация за мен!!!
Пише на самата листовка. Аз пиех Жанин и пишеше 12 часа. До 12 часа не се смята за пропуснато хапчето. А иначе с цел забременяване, най-добре питай гинеколог как точно да процедираш, че да си помогнеш по тоя начин.

# 5
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 872
Добър ден,благодаря за отговорите,но започвам с въпросите!До колко часа след обичайния час на прием вече пада защитата?Това е изключително важна и полезна информация за мен!!!

Ясмин също са до 12 часа, всичко е подробно описано в листовката  Peace

# 6
  • Мнения: 2 479
Deni, от колко време пробвате? Имаш ли представа защо не се получава - в смисъл, консултирала ли си се с лекар? Противозачатъчните могат да помогнат, ако причината е нередовен цикъл, примерно, но в редица други случаи е безмислено да се пият с цел забраменяване. Иначе целта е да ти се регулират хормоните. Най-разпространеният съвет, който съм чела, че гинеколозите дават е да се пият три месеца и да се спрат. Увеличавал се и шансът за близнаци Wink.

Да се допълня - пий си опаковките до край, не е вариант да спреш по средата и да се надяваш, че след 12 часа вече има голям шанс да забременееш - не става така и не е това идеята.

# 7
  • Мнения: 11
Идеята е да бъде по-силна овулацията,да с рецепта ги пия,консултирала съм се с гинеколог.Пробваме от около 6месеца вече,което смятам,че е период в който без медикаменти можеше да се получат нещата!!!За нас не е важно колко ще бъдат,а да си ги имаме!!

# 8
  • Мнения: 12
Да браво на теб,ако лекарката ти е казала че можеш да пропуснеш хапче и да забременееш я послушай,но ние тук навсякъде сме чели и лекари са казвали с цел забременяване е хубаво да се пият поне 3 месеца!Успех!

# 9
  • Мнения: 1 141
Здравейте , пия Diane 35 от 1 година заради нередовен цикъл . Искаме вече бебе и въпросът ми е : последното ми хапче изпих на 1 декември , в неделя 8-ми ще ми дойде и овулацията ми ще е на 22-ри . Възможно ли е да забременея тогава и дали е възможно бебето да е увредено от противозачатъчните (които вече няма да пия) Simple Smile

# 10
  • Мнения: 12
Верочтността да забременееш е много голяма,и лсед като си ги спряла няма как да навредиш ако забременееш стисакм ти палци!!!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 289
Мисля, че зависи от деня, в който пропускаш хапче. Аз пиех Джаз, 24 таблетки с 4 плацебо, т.е. не правя пауза, а пия опаковка след опаковка. По спомен, първата седмица от новата опаковка, при пропускане на хапче, трябва да се ползва бариерна контрацепция 7 дни след пропускането. Втората седмица няма проблем за изпуснатото хапче, а след нея, при изпуснато хапче или се спират, за да ти дойде, или не пиеш плацебото, а веднага минаваш на нова опаковка.

# 12
  • Мнения: 1 141
Верочтността да забременееш е много голяма,и лсед като си ги спряла няма как да навредиш ако забременееш стисакм ти палци!!!
     благодаря за отговора !! притесненията ми са , защото съм чела , че трябва да се изчака 2-3 месеца след спирането на хапчетата , за да няма проблеми бебето .

# 13
  • Мнения: 11
Добър ден и от мен!!!Жената с нередовния цикъл мога да я посъветвам,да не чака да и дойде,а след като ги спре,и от 12тия час да започнат с опитите,защото,когато спреш хапчетата без значение какви са получаваш овулация,която е по-силна от нормалната и ти дава много повече вероятност от забременяване от колкото нормалната!!!

# 14
  • Мнения: 11
Според мен е абсурдно твърдението за увреждане на бебето,освен ако не ги пиеш по време на бременноста ,както аз получих такъв съвет!

Общи условия

Активация на акаунт