Лондон - 4

  • 74 178
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Мили момичета, имам два билета за мюзикъла We Will Rock You шоуто е в Dominion Theatre Tottenham Court Rd. London на  15/Дек. от 14.30, ако някой се интересува нека пише ще дам подробности. Купих билетите за мен, но за съжаление няма да успея да отида поради ред лични причини.

mandy2 - ако изпуснеш буса ще се качиш на следващия няма да те карат да купуваш нов билет.
За замъци извън Лондон препоръчвам този: http://www.arundelcastle.org/_pages/03_visitor_info.htm

# 46
  • Мнения: 299
Благодаря Ell ,

вече трансфера от летището до централен Лондон ми е ясен,а от там нататък...автобус ли ,метро ли ...на място ще се види.А примерно ако ми трябва автобус за някъде билет от къде мога да взема,това не ми е ясно.
А за ойстера не ми стана ясно от къде се купува.По спирките ли?

# 47
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
За градския транспорт може да купиш билети от самия автобус, от метро-станцията можеш и ойстера. Има и на други места където се продават,като магазинчета за цигари, алкохол и др. казват се off licence.

# 48
  • Мнения: 0
Здравейте, с риск някоя гневна потребителка да ми натрие сол на главата ще си задам тъпият въпрос. Мога ли да си взема ойстер карта (имам предвид пластиката) от всяка метро станция или може само от Travel Information Centres тези тук http://www.tfl.gov.uk/tickets/14432.aspx ?
Знам, че сте говорили за това, но аз не го разбрах.  Предварително ви благодаря за помощта.
П.С. Виждам какво пише в предният пост, но не ми е много ясно. Последният път като бях в Лондон ми дадоха такава пластика от хотела и за това не знам дали може да се вземе от всякъде.

# 49
  • Мнения: 6 031
Здравейте, с риск някоя гневна потребителка да ми натрие сол на главата ще си задам тъпият въпрос. Мога ли да си взема ойстер карта (имам предвид пластиката) от всяка метро станция или може само от Travel Information Centres тези тук http://www.tfl.gov.uk/tickets/14432.aspx ?
Знам, че сте говорили за това, но аз не го разбрах.  Предварително ви благодаря за помощта.
П.С. Виждам какво пише в предният пост, но не ми е много ясно. Последният път като бях в Лондон ми дадоха такава пластика от хотела и за това не знам дали може да се вземе от всякъде.

Ето тук на картата са отбелязани места от които можеш да си купиш Ойстер.
Трябва да увеличиш, за да се видят обозначенията. Кликваш върху тях и виждаш адреса.
http://ticketstoplocator.tfl.gov.uk/LocationLocator/

# 50
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета. Вече и аз мога да се похваля- преди една седмица се завърнах от Лондон  Grinning Не изпълних амбициозната си програма макс, но всеки ден посещавахме много интересни места и имахме различни емоции,  което направи престоя ни незабравим и забавен за всички.
Пътувахме заедно със 15 годишната ни дъщеря и именно заради нея се наложи да съкратим някои мероприятия, за да са доволни всички.
За природонаучния музей например, за който мислех да отделя 2 часа, ходихме 2 дена подред и прекарахме там повече от 5 часа. Британският музей си оставихме за петък, тъй като тогава работи до 20,30 ч. Музеят на науката също ме изненада много приятно. Прекрасен е за малки и големи.Смяната на караула пред Бъкингамския дворец през този период е на нечетна дата.
Останах наистина очарована от парковете им, въпреки че си давам сметка, че през този период на годината са най-неприветливи. Катеричките, лебедите и всички други птици ни донесоха толкова емоции, че аз лично се смях с глас като дете.
Ходихме с корабче до Гринуич, много е приятен района там.После се върнахме с тяхната железница. Бяхме си взели седмични карти и се возихме и с метрото, и автобусите , и пеш. От транспорта използвахме най-вече автобусите и задължително на втория етаж, на първата седалка. Grinning
С две ръце гласувам за посещението на мюзикъл. Ние бяхме на Шрек и с ръка на сърцето мога да кажа- беше невероятно. Заслужава си всяко пени. Освен това ние бяхме на втория ред и видимостта беше перфекта.
В момента има страхотен коледен базар на Хайд парк. Отново много смях и веселба имаше там.
Не пропускайте Чайна таун, Бароу маркет, Ковънт гарден маркет и Камден лок маркет /намира се в северната част/ - заслужава се да се видят.
Ходихме и до Мола в Стратфорт, но той по-скоро ме шокира  с многото индийци, които пазаруваха там и нахвърляните дрехи по пода.
Пропуснахме Мадам Тюсо и обиколката с Окото, но не съжалявам за тях. Останах доволна от шопинга, въпреки че надвиших доста лимита, който бях заделила. На връщане така се бяхме навлякли и така натъпкахме куфарите, за да си пренесем всички парцалки.
Хотелът ни беше в района на Виктория стейшън, нищо особено, но със страхотна локация. Ние вечер се прибирахме късно и бързо заспивахме. През целия ни престой беше пълен с хора от различни нации.
Със сигурност искам да се върна  отново в Лондон, но сигурно ще избера някой пролетен месец. Ами студеничко си беше, въпреки, че почти всеки ден беше слънчево и ясно и снимките ни станаха страхотни.

# 51
  • Мнения: 125
Валя005, радвам се, че сте доволни от престоя ви в Лондон  Simple Smile
Справихте ли се успешно с придвижването за обратния полет?

# 52
  • Мнения: 0
Да, Aia. Справихме се и с връщането. В 3 ч. посреднощ тръгнахме с Теравижън към летището. На летището докато разгледаме магазинчетата, после към самолета. Ами поспахме малко чак в самолета. Това беше тежка нощ, добре че ме държаха все още положителните емоции. Simple Smile

# 53
  • Мнения: 1 897
Предстои ни пътуване до Лондон в периода 19-26-ти март.  Mr. Green
Връщам се да чета темите!

# 54
  • Мнения: 784
Момичета, дайте някоя много сигурна и проверена фирма за трансфер от Станстед  до Лондон, че мъжът ми преди малко направо ме уби – било опасно да ангажиране трансфери от някакви случайни сайтове, защото можело ...... да ни отвлекат  Crazy. А полетът пристига посред нощ и никакъв друг транспорт до Лондон не е удачен. И каква е приблизителната цена на този трансфер?
Thank you in advance!

# 55
  • Мнения: 125
Разгледай този линк с автобусите за трансфер до Лондон. Сигурни и проверени са  Grinning Като отвориш сайта на самите фирми, ще видиш разписанието им и цените за вашите дати.

# 56
  • Мнения: 784
...........................
За природонаучния музей например, за който мислех да отделя 2 часа, ходихме 2 дена подред и прекарахме там повече от 5 часа. Британският музей си оставихме за петък, тъй като тогава работи до 20,30 ч. ....................

Валя005, разкажи нещо повече за природонаучния музей, кое му е толкова впечатляващото, че ние ще ходим в Лондон с един малък природолюбител /а и основно заради него/ и искам да си планирам по-реалистично времето.
А къде се хранихте?

# 57
  • Мнения: 3
Здравейте! Моля помогнете,че заминавам след 2 дни ,а всичките теми изчетох през лятото и доста неща позабравих досега.Кацам на Хийтроу,оттам има ли откъде да се купи ойстер и да се зареди,както и дали може да се ползва до центъра.

# 58
  • Мнения: 119
През целия ни престой беше пълен с хора от различни нации.

Има си хас - около 60% от жителите на Лондон не са родени в Англия Simple Smile

# 59
  • Мнения: 119
...........................
За природонаучния музей например, за който мислех да отделя 2 часа, ходихме 2 дена подред и прекарахме там повече от 5 часа. Британският музей си оставихме за петък, тъй като тогава работи до 20,30 ч. ....................

Валя005, разкажи нещо повече за природонаучния музей, кое му е толкова впечатляващото, че ние ще ходим в Лондон с един малък природолюбител /а и основно заради него/ и искам да си планирам по-реалистично времето.
А къде се хранихте?

Ами ако си пада по динозаври , разни фосили , препарирани морски твари , макети на китове и прочие ще му хареса.

Общи условия

Активация на акаунт