Лондон - 4

  • 74 199
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 125
Tова се отнася само за единичен билет - Single fare.

А това е за Off peak price cap:
Off-peak daily price capping is the most you will be charged for all the journeys you make in a day when you use Oyster to pay as you go on bus, Tube, tram, DLR, London Overground and National Rail on:

    Monday-Friday from 09:30 until 04:30 the following day
    All day Saturdays, Sundays and public holidays until 04:30 the following day
    Peak, Off-peak fares and daily price caps are based on when you touch in to start a journey, not when your service leaves.

# 691
  • Мнения: 1 807
ОК - Благодаря!  bouquet

# 692
  • Мнения: 119
И не забравяйте да маркирате с Oystera излизането си oт метрото , защото иначе лошо Simple Smile

# 693
  • Мнения: 119

И един въпрос, въпреки, че няма да ми трябва скоро- с един приятел се засякохме случайно там и той каза, че имал карта за метрото за цял ден 4,50лири  #Crazy но понеже не я е купувал той не можа да ми даде подробности. Някой да има идея каква е?

Няма такава карта дори за студенти и пенсионери. Това е единично билетче Simple Smile

# 694
  • Мнения: 119
Има и още един вариант за спестяване на пари от атракции:

Timeout имат годишни карти с цена 50 лири и тази карат ви дава отстъпки в много ресторанти , забележителности и прочие.
В момента предоставят шест седмици free trial , като само трябва да се регистрираш. Не се изисква никаква информация за кредитни карти и прочие.

На пошенския код пишете някакъв произволен код ( вижте в нета кода от адреса на произволен хотел)

http://www.timeout.com/london/card#head

# 695
  • Мнения: 299
И не забравяйте да маркирате с Oystera излизането си oт метрото , защото иначе лошо Simple Smile

И по напред в темите това съм го чела,но защо така казвате? То така или иначе на излизане от метрото пак трябва да се докосне ойстера,иначе не може да се мине,не се отварят вратичките.Затова не мога да разбера защо това не трябва да се забравя.

# 696
  • Мнения: 119
Не навсякъде се излиза през вратички.

# 697
  • Мнения: 299
Не навсякъде се излиза през вратички.

Ааааа ок , това не го знаех,по които метростанции бяхме, все така е било.

# 698
  • Мнения: 186
Данира, благодарности! Ние също сме големи пешеходци и хич не ми изглеждат непостижими разстоянията. То как иначе да разгледа човек. Ще наблягаме на транспорта само ако времето е много лошо и за връщането до хотела. На мен ми дадоха карта на автобусните линии и ме посъветваха да ги ползвам като евтин и много приятен вариант за придвижване.

Друго, което ми дадоха като идея за спестяване на разходи е в St. Paul's да влезем, когато има служба. Тогава било безплатно, пък и можем да послушаме. Изпробвано е, но ако не стане, ще пропуснем. Не плащам вход за църква, пък и Св. Петър от тази пролет ми е още пресен.

Отказах се и от музеите Sherlok Holmes и Believe it or not по отзивите в трипадвайзер.
Съкратих и Science museum i Natural History Museum. Просто няма време, а и сме ходили в подобни музеи.
Но вие ме карате сега да се загледам по Хамптън Корт, и без това сме близо до Waterloo. Aко е на 30мин, защо не?

# 699
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Данира, благодарности! Ние също сме големи пешеходци и хич не ми изглеждат непостижими разстоянията. То как иначе да разгледа човек. Ще наблягаме на транспорта само ако времето е много лошо и за връщането до хотела. На мен ми дадоха карта на автобусните линии и ме посъветваха да ги ползвам като евтин и много приятен вариант за придвижване.

Друго, което ми дадоха като идея за спестяване на разходи е в St. Paul's да влезем, когато има служба. Тогава било безплатно, пък и можем да послушаме. Изпробвано е, но ако не стане, ще пропуснем. Не плащам вход за църква, пък и Св. Петър от тази пролет ми е още пресен.

Отказах се и от музеите Sherlok Holmes и Believe it or not по отзивите в трипадвайзер.
Съкратих и Science museum i Natural History Museum. Просто няма време, а и сме ходили в подобни музеи.
Но вие ме карате сега да се загледам по Хамптън Корт, и без това сме близо до Waterloo. Aко е на 30мин, защо не?


не е за изпускане Хемптънс Корт  Peace

# 700
  • Мнения: 119
Разбира се според интересите и времето.
Natural History Museum и V&A Museum не са места които да претупаш за час-два.


V&A Museum примерно работи до късно всеки петък и може да се посети тогава.

Sherlok Holmes , Believe it or not  , Мадам Тюсо за мен също са безинтересни на фона на останалото което предлага Лондон.

# 701
  • Мнения: 1 807
Кажете: Не летището, на информация - предлагат ли безплатни туристически карти на града!? Sunglasses

# 702
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Кажете: Не летището, на информация - предлагат ли безплатни туристически карти на града!? Sunglasses

аз лично не видях  Peace

# 703
  • Мнения: 14 443
Все пак туристически карти от къде могат да се вземат,много са удобни.

# 704
  • София
  • Мнения: 660
Mandy на нас ни се случи точно това. На DLR няма вратички и нито се отписвахме,нито се записвахме,защото не бяхме обърнали внимание,че и там има автомат. Но после голям срам брахме. Да ви кажа,вчера направих резервация за края на ноември,мисля да заведем и детето да разгледа,търся хотели на прилична цена,но като гледам пак ще си отседнем в стария. Аз си запазих двете пластики,въпросът ми е ако някой знае за дъщеря ми/12 години/ трябва да купя нова карта,нали? А я кажете началото на декември как е времето в Лондон? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт