Лондон - 4

  • 74 200
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 660
Все пак туристически карти от къде могат да се вземат,много са удобни.

Аз от рецепцията на хотела взех.

# 706
  • Мнения: 14 443
Благодаря Hug

# 707
  • Мнения: 299
tyntyrymyntyry , ние с DLR
 ходихме до Гринуич,но защо ли не си спомням за тези вратички.Мисля че от Bank се прикачихме на DLR за Гринуич.Слязохме на  Cutty Sark но откъде излязохме ...наистина нямам спомен.
Да питам-зимата ,в сняг не ви ли е страх да пътувате със самолет?

# 708
  • Мнения: 125
Има станции, на които няма вратички, но си имат машинки за валидиране на картите.
Има и станции, които са с вратички, но често в пиковите часове вратичките са отворени, за да не се затруднява допълнително движението на хората.
И в двата случая, влизането и излизането през тези станции става като се валидира Ойстера, за да няма неприятни изненади, че са ви свършили парите в него. Това правило не се отнася за хартиените карти и за седмичните карти, заредени в Ойстера - ако сте с такива, минавате транзит.

# 709
  • Мнения: 119
Началото на декември - студено , вероятно с дъжд и вятър.

Когато паднат 5-6 см. сняг настава ад , а при десетина на практика затварят държавата - летища , училища, офиси ... сериозна съм !

# 710
  • Мнения: 299
Извинявам се че пак се намесвам за ойстера,но накрая разбрах- ние бяхме със седмични,затова не сме имали проблем.

А за снега и аз така съм чувала от познати в Ирландия,като падне малко сняг и е бедствено положение при тях.Е затова ми се струва че по това време не  е много подходящо.

# 711
  • Мнения: 3 031
Времето в Англия винаги е непредсказуемо. Аз съм била в края на ноември - беше приятно, студеничко, но сухо, един ден прехвърчаше сняг, в началото на декември - дъжд и слънце, по Коледа - сухо и малко сняг, през март - слънце, а в началото на април, но на север - сняг. Преди 2-3 години мъжът ми беше около 14-ти декември за 3-4 дни, падна сняг, виелици, затвориха Хитроу, прекара 1-2 дни на летището, анулирани полети, едва се беше уредил за извънреден полет на 20-ти, мъгли над София и Пловдив, та кацнаха в Бургас, от там с автобуси.... Така че, всичко е до късмет. За мен е по-важно да няма мъгли в София, затова, ако трябва да пътувам през декември за където и да е  и мога да избирам - гледам да е по обяд или следобяд.

# 712
  • Мнения: 184
Все пак туристически карти от къде могат да се вземат,много са удобни.
Едната опция е да си вземеш брошурка от хоп он-хоп офф абтобусите, там има маршрути със забележителностите.  Но няма транспорта на нея. В някои хотели също има рекламни брошури с карти. Карта на метрото от всяка станция. Другата опция е с плащане. Ние си купихме от сувенирните магазинчета голяяяма карта за 2 лири, имаше всичко на нея

На спирките на DLR наистина няма вратички и беше голямо чудене как да се чекираме, защото четох тука, че трябва. Дори пропуснахме 2 влакчета, за да гледаме да не би хората като се качват и вътре да се чекират.

# 713
  • Мнения: 186
Докато сме на вълна "транспорт" да попитам - може ли да се разчита на точността на метрото като си прави човек маршрут за по-далчените пътувания с влак или има препълнени влакчета, закъснения и т.н.
И също за децата, които са без билет, когато има вратички, как се минава? Има вход за инвалиди и колички и оттам ли?

Също има ли на спирката на Baker Str откъде да се купят Ойстери?
Мисля да сложим по 30П в карта за 4 дена с повечко ходене пеша основно из центъра?

# 714
  • Мнения: 66
Ние хубави безплатни карти си взехме от туристическите информационни центрове. В такива влизахме на гара Сейнт Панкрас, където при пристигането си купихме Лондон пас. Такъв център има и до катедралата Сейнт Пол. От там получихме и много хубава карта с маршрутите на автобусите. Преди да се сдобием с нея пътувахме само с метро, защото нямаше как да разберем къде какъв автобус да ползваме.

# 715
  • София
  • Мнения: 660
Fata аз доколкото разбрах от сайта има карти за ученици, но са със снимка и се плаща еднократна такса за издаване 10 п, тоест за краткото време, което ще сме там по-добре да вземем за детето отделна карта, че нашето си е голямо. Пътувалите с по-малки деца могат да споделят личен опит Wink))

# 716
  • Мнения: 4 188
Може да му извадите безплатна карта за намаление от някоя гара.
Ние направихме такава на 11 год. ни син. Използвах разпечатана снимка и за мое учудване я приеха.
След това с тази карта, му извадихме седмична travelcard за £15.20.
http://www.tfl.gov.uk/tickets/14416.aspx

С малкия съм минавала като един човек през апарата на метрото. Така правихме когато нямаше кой да му отвори страничните врати. После разбрахме, че неговата карта може да се пусне в машината за проверка и тя да отвори вратата. Както на тази снимка:


Карта на London съм взимала от хотела и от Heathrow. На стените на коридорите имаше едни кутии с брошури.

# 717
  • Мнения: 1 807
Ние хубави безплатни карти си взехме от туристическите информационни центрове. В такива влизахме на гара Сейнт Панкрас, където при пристигането си купихме Лондон пас. Такъв център има и до катедралата Сейнт Пол. От там получихме и много хубава карта с маршрутите на автобусите. Преди да се сдобием с нея пътувахме само с метро, защото нямаше как да разберем къде какъв автобус да ползваме.


Поразрових се - ето тук са другите места на центровете:
http://www.visitlondon.com/tag/tourist-information-centre


Благодаря на всички!  bouquet

# 718
  • Мнения: 186
Докато си правя програмката, се замислих, че не знам колко да се разпростирам следобедите -  към колко часа се стъмва октомври месец ?
И също - как се разбира по кои от мостовете можем да минем като пешеходци? Само за Мillennium Bridge знам, а други?

# 719
  • Мнения: 184
Докато си правя програмката, се замислих, че не знам колко да се разпростирам следобедите -  към колко часа се стъмва октомври месец ?
И също - как се разбира по кои от мостовете можем да минем като пешеходци? Само за Мillennium Bridge знам, а други?


Към 7 се стъмва (аз бях миналата седмица), края на октомври може и 6,30. Но и вечер е красиво, особено около реката. Няма празни улици, на всякъде е пълно с хора. По всичко мостове може да минавате. Имаше само един, който е направен специално за влакче, но до него има мини мост за пешеходци.. така че нямате проблем с това.
Метрото се движи на 1-3 минути, направо се изумих. Събота и неделя са на по-редки интервали, но пише до 10 минути. Закъснения има особено на Central line сутрин, но не са кой знае какво.. вместо през 2 минути са през 4 примерно... За влаковете - не знам
На Baker има гише за ойстери, 2 дори, имай предвид, че за пластика също ще платиш (5 лири). На нас за 4 дена ни беше около 30 лири разхода за транспорт. Ето една табличка да си изчислиш, ако искаш за цената: http://www.tfl.gov.uk/tickets/14416.aspx
Ако ти останат пари в карата ще ти ги върнат, но ще ти искат да попълниш едно мини-формулярче с адрес и име, и ще ти искат лична карта. Да не се шашнеш като мен  Wink
Децата без билет минават точно през вратичката за инвалиди, ако са малки и на гръб може да ги носиш през нормалните вратички  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт