Литературен клуб - ХІІ

  • 68 962
  • 756
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 382
Момичета, в навечерието на Нова година мислили ли сте какво откъм литература ще бележи новата 2013та година? Има ли някой автор, когото ще "изучавате" или пък списък от заглавия? Hug

Има чудна тема по въпроса през последните две години.
Според мен може да се пише не само сега и в края на 2013 г., а и целогодишно (отчетно  Laughing ).

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=695016.0

# 91
  • Мнения: 5 701
Благодаря ти, мила. Явно в тази тема ми се затвърди титлата "заплес"  Embarassed

# 92
  • Мнения: 382
Еее, blackisback, даже е много добре да не се познава целия форум "от горе до долу"...  Laughing

Аз през 2013 г. реших да прочета "Отива една жена при лекаря". Досега мислех, че ще ми бъде безкрайно тежко и я отбягвах. Но онзи ден изпратихме приятелка след убийствено кратко боледуване и без да съм се замисляла, и вместо да се уплаша повече, аз и другите й приятелки решихме да прочетем книгата...

# 93
  • Мнения: 5 701
Много я мислих и аз тази книга, но от прочетеното тук, във форума, се отказах. Ако мога да си спестя нещо натоварващо, винаги го правя.

# 94
  • Мнения: 3 205
бихте ли ми дали съвет на какво осветление да чета вечер (зюащото главно тогава мога)? Praynig

И аз чета главно вечер и изпозвам тази лампа - http://www.ikea.com/ca/en/catalog/products/20169658/
Много е удобна, можеш да  насочиш светлината точно към книгата и не пречи на другите Peace

Благодаря! Ще изпробвам (ако не е много скъпа)  bouquet

# 95
  • Мнения: 1 232
Честита Нова година!
Бъдете щастливи и засмени. Радвайте се на успехи в работата и щастие у дома.
Имайте много хубави литературни преживявания, които се надявам да споделите тук!

# 96
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 283
В момента съм на детска литература - Туве Янсон - В края на ноември.
Интересно ми беше, защото не бях чела нищо от нея.
А даже и във Финландия ходих лятото на 2011. В Хелзинки намерихме цял магазин с всевъзможни неща, посветени на нейните муминтроли.

След това съм си приготвила Последна любов на Уортън.

# 97
  • Мнения: 4 069
В момента съм на детска литература - Туве Янсон - В края на ноември.

И аз купих скоро на едно детенце книга на Туве Янсон и ми допадна началото, нямам търпение синът ми да дорастне за такива книги.

# 98
  • София
  • Мнения: 9 652
На мен пък Туве Янсон изобщо не ми допадна. Взехме "Омагьосана зима". Или книгата не и е от най-добрите или просто това не е моят автор. Аз съм фен на Свен Нордквист и Котаракът Финдус.
Иначе прочетох "Да убиеш присмехулник" на Харпър Ли. Много приятно съм впечатлена от книгата, нищо, че беше от поредицата "Четиво за юноши", а аз отдавна съм отминала тази възраст  Wink. Страшно ми напомня на "На изток от рая".

# 99
  • Мнения: 2 839
Иначе прочетох "Да убиеш присмехулник" на Харпър Ли. Много приятно съм впечатлена от книгата, нищо, че беше от поредицата "Четиво за юноши", а аз отдавна съм отминала тази възраст  Wink. Страшно ми напомня на "На изток от рая".

И аз я прочетох съвсем наскоро, за мен обаче не е съвсем четиво за юноши. Някои подрастващи биха я разбрали, повечето обаче не.
Книгата е великолепна иначе  Peace

# 100
  • Мнения: 734
"Повелителят на мухите", "Да убиеш присмехулник" и "Спасителят в ръжта" с считаха за 3-те най-добри американски романа за юноши по данни към 90-те.  Споделям напълно.
За разбирането, моят тийн хареса първите два, не знам за останалите деца. На мен на времето също ми допаднаха, но се намираха по-трудно и "Повелителят" успях да прочета малко по-късно.

# 101
  • София
  • Мнения: 10 856
Сам, като съпоставиш "Повелителят на мухите" с Присмехулника, как ти се вижда?
Понеже и аз не съм особен фен нито на Мухите, нито на "Спасителят в ръжта" ...
а "Да убиеш присмехулник" не съм чела ...

# 102
  • Мнения: 2 839
Сам, като съпоставиш "Повелителят на мухите" с Присмехулника, как ти се вижда?
Понеже и аз не съм особен фен нито на Мухите, нито на "Спасителят в ръжта" ...
а "Да убиеш присмехулник" не съм чела ...

Вив, Повелителят, знаеш не я дочетох. Спасителят също не ми е сред любимите, въпреки, че съм я чела доста отдавна.

Присмехулника е най-добрата от трите според мен, че и най-смислената. Четох я бавно, не беше от книгите, които ми върват леко и бързо, но определено не е книга, която може да зарежеш. Препоръчвам ти я  Hug

# 103
  • София
  • Мнения: 9 652
На мен пък Присмехулника ми вървеше страшно бързо и леко, за разлика от "Мистерии" на Кнут Хамсун, която мъча от известно време, без особен напредък Simple Smile

# 104
  • София
  • Мнения: 10 856
Благодаря Сами, мила  Hug
Друго си е да ти го каже човек със сходен вкус  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт