Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - 24

  • 77 718
  • 709
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 682
Предполагам, че шиш е калибрирането... От Такова също имам добри впечатления, от Момчилов също - той направи калибрирането на детето ми. Не съм сигурна дали може да се определи стеноза без това - доц. Кюркчиева /към която тая не особено добри чувства Confused/ погледна детето ми и каза, че тази тежка стеноза се вижда и с просто око, но Момчилов направи калибриране. Действа бързо и детето след минута беше забравило, ако това ще те успокои.
Но ме учудва защо Буева и Гайдарова са правили лечение без калибриране, ако въобще са имали съмнения за стеноза...
Всъщност уродинамиката също показва наличие на стеноза - Момчилов не каза ли какво е мнението му, щом я видя?

# 16
  • Мнения: 5 531
Мами здравейте, искам ви попитам дали можете да дадете мнение за д-р Наташа Такова - уролог от Токуда. Утре имаме час при нея.
Дъщеря ми е с Е-коли в урината от повече от година, пролета успяхме да я изчистим и беше чиста за около 4-5 месеца, сега отново е с Е-коли. Напишква се винаги когато е с бактерията. Ходила съм при д-т Буева и д-р Гайдарова и с двете сме правили лечение. Ходих и при д-р Мимчилов, направих уродинамика-беше добра, но после той искаше да бърка на малката с един шиш и аз избягах Sad Сега предполагам, че шиша няма да ни се размине. Вече съм изтощена от доктори и диагнози.
ако наистина имаш в предвид калибриране, без него трудно ще определят има или не стеноза. Уродинамиката насочва, но не винаги дава категоричен резултата и моята дъщеря е чист пример за това. Имали сме моменти с добра уродинамика, и такива с лоша. Стенозата при нас се установи с калибриране. При нас е правено в Токуда именно от Такова и д-р Мирчов, аз лично съм доволна, но реално незнам дали го правят амбулаторно, т.е в кабинета или не.Ние имахме уговорка с д-р Мирчов да го направят в отделението с упойка, и установявайки стенозата Такова и той директно са оперирали. Т.е уговори си се с докторката. Мария няма никакъв спомен за болка. Преди месец дъщеря ми имаше отново уро проблем,  ако не беше се повлияла от лечението с д-р Мирчов имахме същата уговорка, да я приемат за един ден в отделението, да направят нова уродинамика и калибриране с упойка, ако пак има стеноза - веднага да се оперира.

# 17
# 18
  • Мнения: 5 531
как си sun sea ?
мИхаил ходи на ясла, но боледува тежко. Той е с астма, на този етап не може да влезне под контрол, и е голяма мъка.

# 19
  • Мнения: 4 202
Момиета, колко време след прием на АБ може да се вземе стерилна урина?
Калоян беше на Аугмнтин заради ангина, но нещо се притеснявам, че започна да се напишква нощно време. От много време насам това се слуваше инцидентно, а от седмица е всяка вечер, а дори и по време на следобедния сън  Tired

# 20
  • Мнения: 4 344
Здравей,marychery! Hug Hug Hug
На аб съм вече месец и с катетър.Надявам се след това да е по-добре,но сега ми е трудно.
А  останалите сладури как са?Миничкия към какво е алергичен?
red shoe,2 дена след като спрете аб-то.аугментина не е с депо ефект,така,че е достатъчно.

# 21
  • Мнения: 5 531
red shoe и при нас положението е същото - Михаил от прекараната лятото инфекция - остър цистит, също се напикава. Мокър е вечер,, и на обяд в повечето случаи. Бях махнала и нощтният памперс, сега пак е с памперси. Аз го водих при Русинов, човек каза, че няма за какво да се тревожим, да намали приема на прясно мляко. А Михаил позамести кърмата именно с прясно мляко, но успях все пак драстично да го намаля, макар че не сме го изключили от менюто.
sun sea не зная точно. Посъветваха ни да направим кръвните тестове за алергия, да се види дали няма рефлукс отново. Но аз мисля, че при него и стреса играе роля в комбинация с вирусите в яслата. Той все още доста реве в градината. Големите деца са добре, след Феминелата Мария няма проблем. Започна паралено с учебната и плувната година и се сещаш напрежението предколедно какво е - наближават и състезанията. Буквално се прибира в 7 от училище и пак заляга над учебниците, че в повечето време сутрин е или на плуване или на английски и не и стига времето. С Минко се борим с проблемите с дислексията, постоянните му главоболия и буйният му пубертет Crazy
Ти защо си пак с катетър, ходи ли при Халачев, въобще как се развиват нещата при теб?

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 84
Нас пък ни казаха да пием пиелосептила 6 месеца ! Казаха ни че само така ще превъзмогнем евнтуални бъдещи възпаления + диета и минерална вода. Явно не могат да установят проблема от къде идва периодично. Липсата на остатъчна урина определящ фактор ли е, поне не последните ехографи не се вижда.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 645
Здравейте, свързах се с Буева и имаме час за 6-ти
А да отговоря за антибиотика в болницата - изписаха й АБ за 3 дни, като превантивна мярка за пикучна инфекция, взеха й урина и кръв, но е имала леко завишени левкоцити, както и моите бяха завишени... за това са й пуснали АБ, както и на мен Simple Smile
Изписаха ни напълно в норми на всички показатели на бебето, имам всички изследвания и т.н.т.
Надявам се тези АБ да не са били ненужни... Но реално погледнато като ги назначи педиатър, няма как да не се съглася да й ги дадат....
Другата седмица адски много се надявам Буева да е много положителна относно бъбречетата на бебка! Тя всеки път ми дава напишкан памперс, дори преди да проплаче се напика над корема ми като я изкарваха.... Това нали е хубав признак?

# 24
  • Мнения: 5 531
Brayda поздравления. Радвам се че сте добре, стискам палци за преглед при Буева.
sardaesox остатъчната урина е предпоставка за бактериални инфекции. Така, че да определящ фактор е. При нас именно наличието на остатъчна урина в пик. мехур беше довело до връщане на урина към бъбреците и хронично възпаление на самият мехур.

# 25
  • Мнения: 67
Здравейте, аз се включвам пак с новини от прегледите. В четвъртък бяхме при д-р Такова, тя иска да ти направи МЦГ и калибриране, като ме изпрати при доц. Лилова да каже мнение. Днес бяхме при нея, тя искаше да ни приеме за изчизтване на Е-колито, но ние не приехме и сега остваме на Суметролим докато се изчисти бактерията и след това тя ще направи МЦГ, а д-р Такова калибрирането.
Знаете ли нещо за тези изследвания, доц. Лилова каза без упойка. Мен ме е страх да не се травмира детето. А знаете ли някакв цени на тези изследвания.

# 26
  • Мнения: 4 202
selza, при МЦГ единственот травмиращо е слагането на катетър  Peace
Колко е голямо детенцето?
На сина му правиха цистография на 6 м. и мина много добре. За цената - най-добре се обади в "Образна диагностика" в Токуда и питай, май беше нещо към 60-70 лв., но не съм съвсем сигурна, защото нашето мина по ЗК.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 082
На малкия ми си му правиха МЦГ на 5 месеца, трудно беше само слагането на катетъра. Цената беше 60 лв.

# 28
  • Мнения: 67
Ами на 4 г.(момиче), притеснявам се да не се травмира Sad

# 29
  • София
  • Мнения: 6 682
selza, на моята дъщеря миналата година й правиха, в Токуда, беше на 4,5 г. Малко неприятно е слагането, но после е ок, не се притеснявай. Човекът на рентгена после беше много внимателен с наливането на разтвора. Важното е обаче да сте изчистили бактериите със сигурност преди МЦГ, иначе е опасно да не тръгне инфекцията нагоре.

Общи условия

Активация на акаунт