Eлектронни четци - VIII

  • 55 718
  • 747
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 287
Значи отново съм пред дилема , Kindle или Nook Simple Touch   Rolling Eyes

Като новобранец в електронните четци и собственик на Kindle, за мен единствената разлика е, че според описанието Nook  поддържа Adobe Drm, което явно е необходимо, ако пазаруваш книги от български електронни книжарници. Очевидно има начини да се сваля тази защита и да се чете на Kindle, но сигурно е по-голяма врътня.
Nook-a е по-приятен визуално, но няма web- browser, т.е ако искаш да товариш книги от сайтиве трябва задължително да минаваш през компютъра. Аз ти препоръчвам да погледнеш и Сони, за мен той е перфектния четец(има и физически бутони за прелистване макар и да е с тъч скрийн). Kobo също не е лош , но са му доста по-беднички речниците.

# 241
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 693
Честита нова година на всички. Благодаря за полезната тема. И понеже бях много послушна тази година, дядо Коледа ми донесе дълго мечтания четец Sony PRS 505. Базов и стар модел, но на мен си ми харесва. Понамъчих се с кирилизирането му, но се справих. Имам няколко въпроса, ще съм благодарна да помагате.
1. Има ли възможност за ползване на вграден речник (съмнявам се, но чакам вашата присъда)
2. Кой фонт бихте препоръчали, за да стои леко "болд"- нато, настоящият ми е една идея по-тънък и нечетлив.
2.а ако разбира се, фонтът зависи от четеца, а не от формата
2.б кой е най-книгоподобен формат- mobi, epub и т.н.
3. Кое калъфче е съвместимо със сони-то. Аз избързах да си купя това, но не пасва точно със см и половина. Иначе калъфчето е страхотно, ако му трябва на някого, да "свирка".
Благодаря предварително за отговорите и за темата, много време ми отне да изчета всички теми, но си струваше, защото ми помогна да се ориентирам в необятната информация   bouquet

Здрасти Беболина  Simple Smile
Аз имам това Сони. Отдавна ползвам основно Киндъла си заради някои удобства, които ми предлага пред Сонито, но въпреки всичко ще се опитам да ти отговоря на въпросите.

- доколкото знам, няма възможност да се ползва речник по този начин, по който може на по-новите модели - в смисъл да маркираш дума и да ти излезе превода й, може да се качат речници, но просто си търсиш думата в тях.
- за шрифта имам спомен, че можеше с Calibre да си укажеш с какъв да ти е книгата, но трябва да погледна, отдавна не съм го правила.
- по принцип Sony поддържа epub, mobi не. Те в основата си едно и също, и двата са еднакво книгоподобни. За предпочитане са пред txt, определено, много по-сполучливо форматирани са.
С Calibre можеш да си конвертираш от mobi в epub, но не и ако мобито е амазонско, т.е. - с DRM защита.
- и двете ми Сонита при закупуване си бяха с това калъфче
, което само по себе си не е лошо, но много лесно му се чупят щифтчетата, с които се прикрепя към четеца, защото са пластмасови - на тази снимка можеш да видиш какво имам предвид
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d4/Sony_reader_p … eatherbinding.jpg

Виж тук няколко, които са съвместими:
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675. … ony+prs+505+cover


Със здраве да си го ползваш, и го пази  Simple Smile
Тежичък и солиден е, но лесно се изплъзва от ръцете, внимавай.

# 242
  • sofia
  • Мнения: 176
Деси, много благодаря за изчерпателните отговори. Всъщност твоите коментари в началото на темата ми помогнаха да се престраша да си взема Сони  Hug
Бях се предала и да се боря с калибре-то, каквото и да правех, изходния формат не се четеше, но най-накрая успях. При Input Character Encoding сложих 1251 и най-накрая четецът припозна буквите. (Досега конвертирах он-лайн, но с калибре е по-удобно, че дори има и мулти-конверт).
Ще си позволя да споделя още нещичко за Сони, защото знам, че не е популярен тук в темата, ако не ви е интересно, ще се редактирам. Минусът за мен е липсата на вграден речник. Още липсва wi fi, но понеже кабелчето за компютъра е универсално, това не е минус за мен. Като плюсове отчитам показването на страниците, на коя от колко страници съм, също часовник и индикатор на степента на заряд на батерията докато чета. Много е удобно четенето на бележки под линия, препращането и връщането, а така също отиването на избрана страница от тескта. Последната четена книга стои винаги отгоре в списъка, а дори и при отварянето на 20 книги запомня, докъде съм стигнала. Харесва ми, че страниците могат да се сменят от три места-в средата и долу вдясно,а също и долу вляво, удобно е за прелистване отвсякъде. Все още го "разчъчквам", току виж ми изненадало с още опции  Flutter
Ах, последно да питам, след кирилизацията, излезе този надпис (както е и обяснено). Но сега при всеки рестарт си излиза отново и отново, а никъде не е упоменато, това нормално ли е или не съм довършила процеса.
И похвал, новото калъфче вече пътува към мен. Докато дойде, ще го държа с две ръце и благоговение, като дойде - пак. Аз питах за съвместимо, защото когато търсих, не излизаше нищо за модела, затова съвсем логично (аха  bowuu), реших, че калъф за всяко 6 инчово устройство ще го бъде  Party.
Насреща съм за още питанки и споделяния  Hug

Последна редакция: пн, 07 яну 2013, 10:59 от Беболина

# 243
  • Мнения: 1 401
Здравейте,
знаете ли как да кача английско-български речник на Kindle?

# 244
  • София
  • Мнения: 7 808
знаете ли как да кача английско-български речник на Kindle?

http://forum.myebook.bg/index.php?topic=34.0

# 245
  • Мнения: 98
Освен английско-български има ли и за други езици? Примерно руско-български за Киндъл?

# 246
  • Враца
  • Мнения: 5 208
Здравейте,
моето Prestigio съвсем ме изостави и му търся заместник.
Двоумя се между Нук и Киндъл и то главно заради свободното пространство. На Нук може да се сложи и карта памет.
Въпросът ми е следният: ползвате ли облачната услуга на Амазон за съхраняване на книги? През браузъра може ли да се свалят файлове от Box.com или други подобни сайтове?

# 247
  • София
  • Мнения: 691
На втория въпрос не мога да ти отгоровя - за box.com. Но иначе 4-те ГБ на киндъл са напълно достатъчни, нищо, че реално можеш да ползваш около 3. Аз имам към 300 книги и това е по-малко от 1 ГБ. И да, ползвам им облака, защото повечето книги си ги пращам през пощата и тогава те автоматично се архивират там. Така мога по всяко време да ги сваля на всяко едно регистрирано от мен киндъл устройство/приложение - например на компютъра, на телефона, на четеца на майка ми, който е вързан към моя акаунт и т.н.  Peace

# 248
  • София
  • Мнения: 545
Поръчвали ли сте от amazon.co.uk, с доставка от Габко?
Аз поръчах вчера, сега се чудя дали не сбърках  Thinking

# 249
  • Мнения: 12 318
Поръчвали ли сте от amazon.co.uk, с доставка от Габко?
Аз поръчах вчера, сега се чудя дали не сбърках  Thinking

Поръчвала съм киндъли от амазон точно през Габко. Доставката се забави по вина на Амазон и най-вече на празниците, но в крайна сметка пристигнаха навреме. Нямате основания де се притеснявате.

# 250
  • София
  • Мнения: 2 008
Поръчвали ли сте от amazon.co.uk, с доставка от Габко?
Аз поръчах вчера, сега се чудя дали не сбърках  Thinking
Поръчвала съм и то не само от амазон. Какво те притеснява дали си сбъркала?
Аз днес най-накрая си взех калъфчето за киндъла. Страшно ми е неудобно да чета с него  Confused

# 251
  • Мнения: 2 891
Аз съм имала разправия с Гъбко преди 2 г. Бяха затрили една поръчка от Спорт директ. След кратък спорт поръчаха и доставиха нещата за тяхна сметка. Това беше още по времето, в което нямаше ИД номера в тяхната система. От тогава съм поръчвала доста скъпи вещи през тях и проблем не съм имала.

# 252
  • Мнения: 481
Здравейте, аз мога да се похваля с коледния си подарък - Киндъл 4 от Английския Амазон. Мисля, че няма място за притеснение при работата с Габко. Аз също чрез тях го поръчах. Всичко си беше в срок и без проблеми.

# 253
  • София
  • Мнения: 545
Супер, мерси за информацията.
Притесних, защото прочетох, че чупели разни неща. Това е.
А допълнителни пари, освен в амазон и в Габко плати ли?

# 254
  • Мнения: 481
Ами аз преди две години си поръчвах от амазон и пак чрез габко фотоапарат и не съм имала проблеми, както и сега.
2.20 ми струваше от англия до софия (на габко тарифата за килограм) и още 5 лв. за Еконт до Варна.  Нищо допълнително не съм плащала.

Общи условия

Активация на акаунт