Априлки 2013 - тема 13

  • 24 492
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 166
Нямам нищо против ваксините, Ния всичките ги понесе без Т и др., имам много добър педиатър и по негов съвет тези които по план се слагат заедно ги разделихме във времето, защото когато се слагат 2 ваксини заедно в повечето случаи се вдига Т.

Мirama, в провинцията е малко по различно с градините от София, тук няма място и за тези деца с ваксините, трябва да си човек с много връзки и пари за да си набуташ детето по втория начин.  И пак трябва да имаш повечко пари за да си позволиш майката да не работи или да си наемеш бавачка.

И другото съм на мнение. че за децата е добре да ходят на градина!

# 706
  • Мнения: 22 498
 Sunny:), е не всички живеят в София все пак. )
А и аз работя, не е като да съм виснала 5г. в къщи, но си гледам детето.

# 707
  • София
  • Мнения: 166
Sunny:), е не всички живеят в София все пак. )
А и аз работя, не е като да съм виснала 5г. в къщи, но си гледам детето.

Да така, не всички живеят в София, за това дадох пример за там. Твоята работа е с доста малко работно време, като гледам, айде работи от 9 до 18 часа и имай 2 работещи баби, пък ще те питам как няма да си пускаш детето на градина, само може да си благодарна, че можеш да си го позволиш Simple Smile

# 708
  • Мнения: 1 350
всеки гледа от своята си черга как ще е най-добре, за семейството, за детето. винаги има ами, ако... но то рядко променя нещо.

# 709
  • Мнения: 22 498
Sunny:), за това казвам, че мога да си го позволя и го правя.)
За които не могат, просто търсят други варианти.

# 710
  • Мнения: 923
Леле, какво му става на това моето дете? Като ме е почнал ,цяла нощ ме рита и сега продължава.... Направо чак ме боли ниско долу от шутове.....

# 711
  • Мнения: 1 350
Леле, какво му става на това моето дете? Като ме е почнал ,цяла нощ ме рита и сега продължава.... Направо чак ме боли ниско долу от шутове.....
погали коремчето, попей му нещо на бебо или му говори и ще се укроти да те слуша Wink

# 712
  • Мнения: 923
Аз докато мърморех и се притеснявах,че нищо не усещам тези дни само аз да седна или да легна и той ме почва.  Grinning

# 713
  • Мнения: 4
и аз съм зада се ходи на градина, съседчето ни израстна гледано от баба му до 4 години е по-травмирано дете не бях срещала поне с деца да го бяха събирали, а то милото по цял ден само с бабички. като тръгна на градина се очовечи и вече не е толкова отдръпнато като преди

# 714
  • Мнения: 693
и аз съм зада се ходи на градина, съседчето ни израстна гледано от баба му до 4 години е по-травмирано дете не бях срещала поне с деца да го бяха събирали, а то милото по цял ден само с бабички. като тръгна на градина се очовечи и вече не е толкова отдръпнато като преди
правилно,и на една наша братовчедка детето й е така,отгоре на всичкото не знае как да си играе с деца,не знае как да общува,така че е хубаво детската градина,научават се на много неща израстват децата.а и трябва да се ходи на работа все пак.и ако няма кой да помага става тежко.

# 715
  • Мнения: 22 498
Има голямо значение къде, как и от кого се гледа детето.
Не всички баби са на по 70г., които гледат деца, както и не всички деца се отглеждат от бабите си.
Обобщенията хич не са по вкуса ми и далеч не е казано, че едно дете като не посещава детска градина е затворено и т.н.

# 716
  • Мнения: 355
Аз докато мърморех и се притеснявах,че нищо не усещам тези дни само аз да седна или да легна и той ме почва.  Grinning

А, нали. И аз тъй Simple Smile

# 717
  • Мнения: 7 002
Ами...аз и като дете, и сега, съм затворена, дръпната и като цяло асоциална личност. А съм ходила на ясла от годинка и въобще съм си прекарала живота в учебната система Crazy. И мразех детската градина. Така че тя не е панацея.  Rolling Eyes Колкото и да не ми се иска, и моето ще трябва да ходи, щото няма кой да го гледа, а пари за детегледачка или да си седя аз вкъщи, не изкарваме (засега Laughing). Обаче не я намирам за най-прекрасния вариант.

# 718
  • Мнения: 693
Има голямо значение къде, как и от кого се гледа детето.
Не всички баби са на по 70г., които гледат деца, както и не всички деца се отглеждат от бабите си.
Обобщенията хич не са по вкуса ми и далеч не е казано, че едно дете като не посещава детска градина е затворено и т.н.

Мирама казвам го от мои наблюдения,не визирам теб,но явно ти обичаш да се закачиш на всяко мнение различно от твоето.все пак децата трябва да общуват,да не е хубаво да ни задължват,и избора на родител спрямо възпитанието на детето си е негов.нека не се хващаме за всяка приказка тука и правим драми.

# 719
  • Мнения: 22 498
kamito24, е аз от какво го казвам според теб.
И защо пък все от моите думи се бъзвате и обиждате и засягате, много ми е интересно?
Но както и да е. Всеки има право да гледа детето си както прецени и сметне за добре.
Но след като аз съм го родила, то аз ще преценявам кое е добре за него. А не "държавата" от позицията на измислени експерти, някои от тях нямащи дори деца и които не са стъпвали в детско учебно заведение от поне 30г.

Общи условия

Активация на акаунт